Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ten ostatni niedziel

Mam doła

Polecane posty

"Lalki" nie lubię... Wokulski - to dopiero był nieudacznik, jak na mój gust:P A w Chłopach była Jagna - lubiłam ją... I Antek był...:P I cieszyli się pierdołami... mieli fajne drewniane chałupki... malowali pisanki na święta... mieli swoją wiarę i tradycję... a Boryna siał zboże... chłopi fajni są :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on nie był klerykiem? :P Ona była bardziej wrażliwa niż reszta ludzi ze wsi... chciała mieć prawdziwego chłopa, którego by kochała... który by ją pociągał? to tak wiele? A musiała wyjść za mąż za starego dziada... bo by ją matka chyba z domu wyrzuciła, gdyby odmówiła... jako nieliczna umiała czytać... była wrażliwa na muzykę... Była o krok przed resztą, której wystarczała pełna miska do szczęścia... myślę, że gdyby miała u boku młodego, jurnego byczka :P a nie zgrzybiałego starca, to by siedziała na dupie spokojnie i trzymała nogi złączone... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Lalki" nie lubię... Wokulski - to dopiero był nieudacznik, jak na mój gust Albo Werter, żeby nie umieć nawet się zastrzelić jak należy. Ale może potrzebował jeszcze tych kilkunastu godzin, żeby sobie o życiu pomyśleć xF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja? :P Nie jestem :P Jestem przyziemna, pragmatyczna, do bólu logiczna i obdarzona analitycznym, trzeźwym umysłem. Właśnie tak. Sentymentalne bzdury... to nie dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej lubię chyba "ballady i romanse" Mickiewicza... "lilije" Zbrodnia to niesłychana, Pani zabija pana; Zabiwszy grzebie w gaju, Na łączce przy ruczaju, Grób liliją zasiewa, Zasiewając tak śpiewa: "Rośnij kwiecie wysoko, Jak pan leży głęboko; Jak pan leży głęboko, Tak ty rośnij wysoko." a to uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to nie jest miłość - cóż ja czuję? A jeśli miłość - co to jest takiego? Jeśli rzecz dobra - skąd gorycz, co truje? Gdy zła - skąd słodycz cierpienia każdego? Jeśli z mej woli płonę - czemu płaczę ? Jeśli wbrew woli - cóż pomoże lament ? O śmierci żywa, radosna rozpaczy, Jaką nade mną masz moc ! Oto zamęt . Żeglarz, ciśnięty złym wodom dla żeru, W burzy znalazłem się podarłszy żagle, Na pełnym morzu, samotny, bez steru. W lekkiej od szaleństw, w ciężkiej od win łodzi Płynę nie wiedząc już sam, czego pragnę, W zimie żar pali, w lecie mróz mnie chłodzi. to chyba odrodzenie... ale też kocham... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×