Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Moja sałatka z tuńczyka wygląda następująco: 2-3 puszki tuńczyka w kawałkach 1 puszka kukurydzy 1 cebula lub odpowiednia ilość poru majonez, sól, pieprz do smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksowa
kurwa, jak ja nienawidze swiat, kurwa na cale kurwa moje jebane pierdolone kurwa zycie, jestem wypaczona i kurwa inna, nienawidze kurwa swiat a te kurwa beda najsmutniejszei najchujowsze w moim zyciu ;((((((((((((((( wiecej sie razy kurwa nie dalo uzyc, ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znacznie_lepsza >> po pierwsze świetne przepisy na ciasta :) mniam aż mi ślinka pociekła :P Ja przygotowania zaczynam zazwyczaj w połowie listopada i startuje najpierw od robienia gwiazdek z papierowych pasków :) robie ich całą mase bo lubie kiedy choinka jest prawie cała biała od nich :) Później startuje z prezentami nie lubie się martwić na ostatnią chwile, że nie mam prezentu dla jakiegoś członka rodziny. W tym roku ma plan poza tradycyjnym/ komercyjnym prezentem każdego obdarować własnoręcznie wykonanym aniołkiem z masy solnej ale to zalezy czy aniołki nie będą straszyć wyglądem :P Jakie lubicie choinki ?? Ja lubie troszke kiczowate :P Kiedy choinka jest ubrana na bogato, dużo gwiazdek, bombek, łańcuchów, anielskich włosów idt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Chociaż próbować będę. Na pewno jedna z osób dostanie zrobione przeze mnie praliny. " Świetny pomysł, fajnie zapakować i naprawde wychodzi pomysłowy upominek. Tak samo można upiec pierniki. "Lubię jak jest dużo ozdób takich świecących i odbijających światło." I dlatego choinka wygląda najlepiej wieczorem kiedy jest ciemno w pomieszczeniu i tylko ona świeci, światło lampek świetnie odbija sie w bombkach, lametach itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wredzioszek - gwarantuję że każde z nich jest tak dobre jak myślisz:) ja też lubię choinki które są tak bardzo bogato ubrane:P zazwyczaj przygotowania rozpoczynam tak mniej więcej 10 grudnia, zaczynam generalne porządki, kupowanie prezentów. i zawsze zdążam z wszystkim:) i jeszcze do wredzioszka - mi też się bardzo podoba kiedy wieczorem w ciemnościach to światło z lampek daje taki blask i się odbija, cudownie to wygląda.... a około której godziny zasiadacie do stołu w wigilię?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my z reguły o 19ej mamy
wieczerzę wigilijną, ewentualnie o 18ej. ale zdarzyło się też, że świętowaliśmy dopiero o 22.30, bo śnieżyca była i wcześniej nie dało rady dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilija sryja
jaką wigilie,w dupie mam całe te swięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupich nie sieją jak widać
jak masz w dupie święta, to po co wypowiadasz się na ich temat? więcej logiki, przygłupie :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupich nie sieją jak widać
jak nie lubi to niech na świąteczny temat nie wchodzi i nie wypowiada się. takiej logiki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, jeśli nie lubicie świąt, to nie musicie wchodzić na ten temat - po prostu... a jeśli już musicie, to przynajmniej wypowiadajcie się bardziej kulturalnie, hmm? my zaczynamy kolację około 19.00. znam przypadek kiedy ''kolacja'' wigilijna rozpoczynana jest w południe, ale jak dla mnie nie ma wtedy tego czegoś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myślicie, kiedy pojedzie
reklama Coca Coli? Ja stawiam na jutro po południu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piernik po raz drugi
SKŁADNIKI: - 0,5 kg miodu - 2 szklanki cukru kryształu (niepełne) - 25 dag masła - 1 kg mąki pszennej - 3 jajka - 3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej - 0,5 szklanki mleka - 0,5 łyżeczki soli - 2 torebki przypraw do piernika Kotanyi (lub własna mieszanka przypraw o wadze 54 g) - powidła śliwkowe Miód, cukier i masło podgrzać na bardzo małym ogniu, doprowadzić niemal do wrzenia, wymieszać i ostudzić. Do chłodnej masy dodać mąkę, jajka, sodę rozpuszczoną w połowie szklanki mleka, sól i przyprawy. Ciasto starannie wyrobić (uwaga: będzie dość luźne, stężeje podczas leżakowania) i przełożyć do emaliowanego garnka. Przykryć ściereczką i odstawić na 5-6 tygodni w chłodne miejsce (u mnie stało w lodówce). PIECZENIE (3-4 dni przed świętami) Ciasto podzielić na 3 części, wałkować po kolei każdą z nich (na grubość ok. 0,5 cm) i piec w dużej blaszce w temperaturze 175 stopni przez 15-20 minut. Placki ochłodzić. Ochłodzone placki przełożyć podgrzanymi powidłami śliwkowymi, zawinąć piernik w papier, równomiernie obciążyć (u mnie 2 tomy encyklopedii) i odstawić do skruszenia na 3-4 dni. Polać lukrem lub polewą czekoladową. POLEWA CZEKOLADOWA - 200 g czekolady deserowej (lub pół na pół z gorzką) - 120 g masła Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać masło, mieszać do rozpuszczenia. Oblać polewą piernik i odstawić do zastygnięcia. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania poler 2
a to ciasto na piernik nie popsuje sie podczas lezakowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Nie upada;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
ja tez kocham Święta i z niecierpilwoscią na nie czekam juz po skonczeniu wakacji.....dla mnie to czas magiczny, wręcz tęsknię za nimi. I juz dzis sluchalam pierwszych kolęd Mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś wszystkich świętych
od tego święta czas do bożego narodzenia leci błyskawicznie - a sklepy zapełnią się ozdobami i świątecznymi piosenkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas się tak przyjęło że czekamy na pierwszą gwiazdkę z dziećmi i dopiero zasiadamy do stołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienia ;)
Kurcze ale fajny topik ja juz od początku października zastanawiam się jakie prezenata pokupować rodzince. Napewno w planach mam zkupic nowe ozdoby choinkowe w zeszlym roku kupiłam choinkę z szyszkami i białymi końcówkami. szukałam też włozy anielskie ale jakoś nie mogłam na nie trafić może w tym roku uda mi się je dostać. w tym roku chyba zrobię wszystko na niebiesko. A co do prezentów to do 1 grudnia mam czas zeby się zastanowić nad tym co by tutaj im sprezentować. Jejku już nie mogę się doczekać wtedy będziemy wszyscy razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeeczka
Witajcie:) Ja też uwielbiam święta,jest to dla mnie magiczny czas. Do tej pory nie było problemu,bo jak dzieci były w domu to było jasne,że wigilię spędzamy razem.Do tego był jeszcze z nami ZAWSZE mój najukochańszy teść.......niestety teścia już z nami nie ma:(:( natomiast dzieci pozakładały własne rodziny i w tym roku przypada,że wigilię spędzą z teściami. Dlatego płakać mi się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale fajny topik ten jest
Temat superasny ale przydałyby się instrukcje do papierowych ozdob ,gwiazdek ,łańcuchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam takieee pytanie
Czy ciasto na piernik staropolski mozna wyrabiac mikserem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a około której godziny zasiadacie do stołu w wigilię?" Ja jadam dwie kolacje wigilijne :P najpierw u rodziców startujemy około 17:00 później idziemy do teściów na około 20:00 i o 24:00 pasterka. A ja mam pytanko kiedy dajecie sobie prezenty? Z moich obserwacji wynika, ze w w więszkości domów odrazu po kolacji wigilijnej. Natomiast w moim domu rodzinnym prezenty zawsze przynosił Mikołaj :P w nocy. Rano 25 grudnia przed śniadaniem dobieraliśmy się do prezentów czekających pod choinką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my po kolacji wigilijnej
ktoś "robi" za wysłannika św. mikołaja (prezenty pod choinkę cichcem podkładamy przed wieczerzą jeszcze) i w jego imieniu wręcza prezenty - wcześniej jednak delikwent musi powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę itp. - każdy, nawet babcia :P śmiechu co niemiara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×