Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Dziękuję za powtórkę z piernika :) Już sobie skopiowałam, niedługo się za niego wezmę :) Co do tego, o której zaczynamy wigilię to zależy w dużej mierze czy i do której pracują członkowie rodziny. Jeśli tak się złoży, że nikt nie pracuje to zasiadamy do kolacji o 16, bo część rodziny jedzie dość daleko na kolejną kolację. A jeśli ktoś pracuje to zazwyczaj o 18. Prezenty wręczamy sobie po zjedzeniu "dań głównych". Co do ozdób z papieru to ja niedługo co nieco zamieszczę, bo sobie kilka wzorów pościągałam i mam trochę pomysłów co z nimi zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my po kolacji wigilijnej
a jest u was zwyczaj kalendarzy adwentowych? ja je uwielbiam, bo każda poranna czekoladka przybliża nas do gwiazdki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam dzieckiem to dostawałam :) Od już kilkunastu lat kalendarza brak, ale w tym roku planuję zrobić :) Nie wiem czy zdążę, bo bardzo dużo sobie zaplanowałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sikorska
o tak kalendarzyk adwentowy!!!!!!! w tym tygodniu juz go bede szukała!!!!!! w listopadzie mozna juz naprawde poczuc bliskosc Świąt, bo w kościele roraty i pierwszy śnieg pewnie spadnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roraty w listopadzie? Ja nigdy na roratach nie byłam, ale wydaje mi się, że roraty to dopiero w adwencie czyli najwcześniej pod koniec listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwichniętaa
a jak to jest u was?? chodzi mi o to jak rozwiązujecie sprawę u kogo jeśc wigilię?? Czy macie tak,że np jednego roku u rodziców a w nastepnym u teściów i tak na przemian. Czy może jecie najpierw u jednych a póżniej jedziecie na dugą? wypowiedzcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Arlettyyyyyyyyy
Arletta ,robiłas ten piernik ? Trudny jest czy na ogól zawsze wychodzi-ja bede go robic pierwszy raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w sprawie tego piernika
czy mozna zrobic ciasto juz teraz ,w tym tygodniu i odstawic do lezakowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pare stron dalej dalam swoj przepis na piernik staropolski ktory robilam w zeszlym roku 1 raz i wyszedl SWIETNIE. Zostal skonsumowany przed swietami- 3 blachy. Tylko jedna dotrwala do Wigilii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałam sobie o jeszcze jednej tradycji, którą kultywuję. Robicie wieńce/stroiki adwentowe? Ja zawsze robię, z czterema świecami i w każdą niedzielę, przy wspólnym obiedzie lub kolacji palę najpierw jedną, potem 2 świeczki itd. Aż w końcu w ostatnią niedzielę płoną 4 :) A potem to już bigos się gotuje i choinkę ubiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazbytt trudneee
ale zrobienie takiego wienca chyba jest trudne ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy jaki chcesz zrobić :) Najprostsza wersja-taca i cztery jakieś malutkie świczniki, takie, które można ukryć. Wstawić świece do świeczników i ustawić na tacy. Owinąć świeczniki ze świecami grubym łańcuchem i udekorować jakimiś drobnymi bombkami. Można też kupić gałązki choiny i z niej coś "wyrzeźbić", ale to już trzeba trochę pokombinować i przydaje się mocny drut, żeby nadać kształt gałązkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazbytt trudneee
Perwersja nie masz linka do zdjecia takiego robionego wienca ? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nivea-dołączaj. Ale! Jako wpisowe podziel się jakimś pomysłem, przepisem :D ;) To oczywiście żart, ale każdy pomysł na świąteczne dekoracje, przepis itp. jest mile widziany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O k:) Jak coś ciekawego przyjdzie do głowy to napewno się podziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Drogir Forumowiczki:) Bardzo podoba mi się wasz topik . Mieszkam w Niemczech tu atmosfere świąt czuje sie już od połowy pażdziernika kiedy w sklepach pojawiaja sie swiateczne slodycze i ozdoby. Te Święta pierwszy raz spedzimy u teścia i nie mam pojęcia jak to zorganizowac bedziemy my czyli ja mąż i dwuletnia córeczka, teściu ze swoją konkubiną i szwagier ze swoją dziewczyną ,nie ukrywam że jestem przerażona jak to będzie niby jestesmy razem już 5 lat z czego 3 po slubie ale piewszy rz swieta bedą inne niż zwykle bez moich rodziców i rodzeństwa nie mamy możliwosci by zrobic wspolną wigillie ja z mazur mąż ze śląska...i nie wiem czy powinnam wogle próbowac co kolwiek robic czy zostawic to dla tescia nie chce wyjsc na osobe ktora sie wtraca ale chce by moja corcia miala wymarzone swieta poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwichniętaa
czy nie możecie sie podzielić z waszymi doświadczeniami jak podzieliś świąteczny czas żeby być i u rodziców i u teściów na wigilli??czy nie jesteście w tym dniu u jednych i u drugich, Może spędzacie wigilię tylko z rodzicami,bo nie macie potrzeby spędzać jej z teściami?i co na to wasz partner?bo jestem ciekawa.Nie olewajcie mojego pytania tylko wypowiedzcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwochnięta ja się wypowiedziałam :) Mamo z de-myślę, że spokojnie możesz po prostu zapytać jakiś czas przed świętami teścia lub jego konkubinę, bo to pewnie ona będzie wszystko przygotowywać czy coś przynieść albo w jakiś sposób pomóc w przygotowaniach. Nawet jak powie, że nie to ja i tak przyniosłabym jakieś ciasto albo coś w tym rodzaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwichnieta tak jak wyżej pisałam od 5 lat każdą Wigillie spędzaliśmy u mnie na Mazurach pierwszą bo zaraz po Świętach mieliśmy zaręczyny teściu dojechal ale nie przyją zaproszenia na Świeta drugą 27.XII braliśmy ślub tesciu również dojechał trzecią chcrzest corki zarz po swietach 28XII tesciu rowniez dojechal ale swieta spedzila u sieie na Śląsku czwartą wesele w drugi dzień świąt i teraz jest pierwsza ze mamy spedzic swieta wlasnie na Śląsku , mąż do tej pory był zadowolony u mnie jest masa ludzi na swięta zawsze wesoło u teścia będzie nas z moją córka tylko 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się wkręce do Was.Już nie mogę się doczekać świąt:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie sie idzie
Ciasto piernikowe można robić już teraz i neich sobie leży. Jak nie boisz się połamać mikserowych mieszadełek- to moze być mieszane mikserem:) Co do ozdób- to ja tym roku robię kartki- wyszywam krzyżykiem symbole świąteczne:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do idzie dzie
aha,a lezakowac moze w piwnicy -temp ok 15 stopni C ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie sie idzie
Nie wiem- może być za ciepło... Ja trzymam na zimnym ganku, gdzi e temperatura nie przekracza 5 stopni zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jechała już coca cola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do idzie idzie
to moze uchylę okno piwniczne i postawie ciasto przy nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×