Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

U nas by nie przeszło bo wszyscy się trzymają tradycji ze chociaż okruszek na czubku widelca ale wszystkiego trzeba spróbować :) Co do własnoręcznie ozdabianej choinki to myślałam o tym, bo dokładnie tak planuję domową choinkę w tym roku, ale jednak mieszkam z 3 innymi osobami więc będę się z nimi liczyć :D A szczerze mówiąc sztucznych choinek i tak nie lubię więc butelkowa mnie kusi, taka studencka ;D a jak nie uzbieramy wystarczająco dużo butelek żeby ją zrobić to pewnie pójdziemy w sztuczną własnoręcznie ozdabianą :) Moi współlokatorzy sobie ze mnie żartują że ciągle słucham świątecznych piosenek a jest październik. A właśnie że już prawie listopad, i to przecież u angoli świąteczne dekoracje na początku października sie pojawiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zocha balasy ususz
Zocha ja posune tobie inna pomysła.Ususz swoje balasy i znich zrob choinke ,to bedzie najorginalniej albo z podpasek ,nikt takiej mial nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
56 dni :) Ach leci, leci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christmassssssss87
ja BN UWIELBIAM! :):):) ale w tym roku nie bd tak pieknie:( to sa nasze pierwsze swięta z męzem.. i jak zwykle nie wiem jka to zrobić i gdzie spedzić wigilie,BN i szczepana!:( ... ehhhhhhh.... ja najlepiej WOGOLE bym nie chciala spedzac tych swiat z rodzina/rodzicami mojego A., mieszkamy z nimi i niestety wiem z czym sie wiaze przebywanie zx nich pod jednym dachem 24h/dobe:( o ZGROZO... i tak z jednej strony bardzo sie ciesze a z drugiej boje,denerwuje i wcale ich nie chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro to Twoje pierwsze Święta razem to macie pretekst żeby się gdzieś wyrwać :D na normalny wyjazd w góry, całą masę tego organizują, albo gdzieś do innej rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda ciekawie :) U mnie jednak by nie przeszła :D Czym ona jest tam "przekładana"? I czy ją się jeszcze jakoś dekoruje czy same butelki tylko? Ciekawe jakby wyglądała zrobiona z różnych butelek... Na przykład jedna warstwa butelki zielone, kolejna brązowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka choinka z butelek jest oryginalna i ciekawa , ale jako że jestem tradycjonalistką, mi się ona nie podoba:D wolę prawdziwą, wtedy czuć święta, tak naprawdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta choinka jest naprawde ciekawa ale jestem tradycjonalistką i choinka ma byc prawdziwa jesli sie nie uda to chociaz kupie galazki do wazonu aby byl zapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałązki to też nie to samo, ale już wole je niż choinka z butelek:D u nas zawsze choinkę ubiera się dzień przed wigilią. uwielbiam święta, ale jest całkiem inaczej niż wtedy gdy byłam dzieckiem. pamiętacie jak wtedy było? to stanie przy oknie i patrzenie na śnieg, śpiewanie kolęd, brak jakichkolwiek kłopotów, po prostu bezgraniczne szczęście:) teraz też oczywiście jest super, ale to już nie jest to:) a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jak byłam za mała na pomaganie w kuchni, miałam mniej niż 7, 5 może lat bo jeszcze przed remontem, to siedziałam na lodówce z takimi ozdobnymi drewnianymi naczyniami, śpiewałam kolędy i udawałam że tez gotuję :D albo po kolacji któregoś roku leżałam przed telewizorem i oglądałam Księżniczkę Łabędzi w kółko bo dostałam ją na Święta, teraz jest zdarta szczególnie na piosenkach, bo po 5 obejrzeniach pod rząd (dosłownie, jak się kończyła od razu przewijałam do początku) przewijałam tylko na piosenki ;D do tej pory znam na pamięć i uwielbiam, to moja ukochana bajka a piosenki marzenie :D A 6 lat wtedy miałam, potem co następna część wychodziła to to samo :P Albo nie wiem czemu reklama Almette mi się kojarzy ze Świętami, nawet ta wiosenna bo muzyka ta sama :D A butelkową choinkę nie wiem jak się robi bo nigdy nie robiłam, to mojej współlokatorki przyjaciółka taką często ma więc one wiedzą :D a jak się ma kasę to można tak jak tą na zdjęciu, chyba szklane okręgi to są, i lampki jakoś. albo po prostu w środku też butelkami żeby podparcie było. widziałam po prostu na tutorialach na YT :D Oczywiście że wolę prawdziwą choinkę, ale na tą już zdecydowanie nas nie stać, zwłaszcza że wszyscy przed 20 grudnia wracamy do domów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale wiesz, możesz tak, jak Ci już ktoś doradził, ozdobić ją własnoręcznie:) ja uwielbiam reklamę świątecznej coca-coli :) super jest:P aż dziwne że jeszcze jej nie ma, bo ostatnio była jakoś pod koniec października już:P a świąt, kiedy byłam bardzo mała nie pamiętam w ogóle niestety:) pamiętam wszystkie inne ale samych świąt akurat nie:) kurde, ale się nakręciłam na te święta:D tylko mam nadzieję że w wigilię i boże narodzenie będzie padał śnieg. a księżniczkę łabędzie pamiętam:) to była moja ulubiona bajka, mogłam ją oglądać bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'Na dłużej niż na zawsze w pamięci będziesz mej' :D wiedzieli jakie piosenki napisać :D Ale dla mnie magię ma tylko dubbing z Bończykami, ta cała podróba dubbingowa się do niczego nie nadaje... No tak zrobię z choinką, że własnoręcznie, jeśli butelki nie wypalą, ale na 4 osoby tu mieszkające 3 wolą butelkową a mnie w sumie tez kusi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to możesz spróbować butelkową jeśli Cie tak kusi:P a! i jeszcze lubię to odwieczne; kevin sam w domu:D w nowym yorku takie fajne juz nie jest:P niech listopad taak szybkoo minie! uwielbiam grudzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin 1 jest na YT ale po angielsku, reszty chyba nie ma. A w trójce gra zaje*iście przystojny Polak ;D Nazwiska jak zwykle nie pamiętam ;P Ale pamiętam że gościu mi się podobał te parę (naście?) lat temu jak oglądałam ;D ja też chcę grudzień, byle śnieg był! A do uszek się dobiorę tydzień przed świętami bo tą wigilię londyńską robimy międzynarodową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie poradzę że uszka mi się kojarzą bardzo ze świętami, są tylko raz w roku :D mama kiedyś spróbowała zrobić w inny dzień jak święta to rodzina była oburzona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też uszka tylko w Wigilię :) W zeszłym roku zrobiłam jakieś dwa tygodnie wcześniej i zamroziłam :) Wyszły bardzo dobre, więc w tym roku będzie powtórka z rozrywki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 nie oglądałam... jak dla mnie uszka w inny dzień niż wigilia są nie do zjedzenia! nie dlatego że są wtedy niedobre, ale uszka je się tylko w wigilie! :P u nas też zawsze robi sie wczesniej a potem zamraza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotowane, lepsze są. Zdaje się że surowe pękają bo ciasto wysycha, znaczy zależy jak zrobisz. Np. do mrozenia w ogóle nie nadają się takie z mlekiem, nie ważne czy surowe czy gotowane, za to zrobione i podane na świeżo są boskie ;D U nas się też wcześniej lepi i to całkiem sporo, bo wszyscy tak uwielbiają że jedzą je codziennie aż się nie skończą :D więc bywały lata gdzie i kilkaset się nalepiło bo jeszcze goście byli i do sylwestra na uszkach :D ja np. większości dań wigilijnych nie lubię więc tyle co spróbuję a wsuwam uszka :D to samo w kolejne dni świąt, uszka i sałatka z kurczaka tonami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak i ja :) W sumie wyszły bardzo dobre, ale kusi mnie jeszcze, żeby spróbować zamrozić podgotowane :D Nie wiem w sumie po co, jak tamte wyszły dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja aż tak za uszkami nie przepadam. Robię tak po 10 na osobę czyli wychodzi 100 ;) Nic mi nie popękało :) Robiłam ciasto bez mleka :) Dlaczego pod/gotwane są lepsze? Może zrobię kilka sztuk wcześniej i takich i takich i spróbuję, które wychodzą lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie, te z mlekiem to w ogóle po mrożeniu są nie dobre. Tylko na swieżo :) a nie wiem dokładnie jak moja Mama robi, wiem że surowych nigdy nie mroziła :) tak mi sie wydawało że pękają ale może dlatego że jak u nas się dużo robi to zdąży ciasto obeschnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja partiami od razu zamrażam. Zrobię kilkanaście i od razu wstawiam do zamrażalnika. Zresztą w ten sposób nie trzeba mieć pustego zamrażalnika, bo zanim wkładam następne to te poprzednie już zdążą się lekko przymrozić i się nie sklejają, więc można je trochę zsunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi surowe nigdy nie pękają jakoś:) a sałatka z kurczaka to podstawa:P no i oczywiście ciasta, robimy ich strasznie duzo - akurat tak żeby wystarczyło do sylwestra a wtedy robimy kolejne:) tak więc wychodzi ich ok 6 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do znacznie lepsza
masz jakies przepisy na ciasta ? Moglabys wkleic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambasador; (przepyszny) biszkopt z 4 jajek MASA; 0,8 l mleka 0,5 kg masła 6 żółtek 15 dkg maki ziemniaczanej - 1 szkl 1 cukier waniliowy 35 dkg cukru pudru żółtka utrzeć z pudrem, wsypać makę ziemn.; to zalać wrzącym mlekiem, potem cały czas mieszając zagotować, aby był gęsty budyń - ostudzić rozetrzeć masło dodając po 1 łyżce budyniu. dodac kieliszek spirytusu. do masy dodać bakalie(rodzynki, orzechy, czekolada) masę podzielić na 2 części, do 1 dodać 3 łyżki kakao. masa ciemna - rodzynki, orzechy, czekolada mleczna. masa jasna - skórka pomarańczowa, orzechy, rodzynki, migdały 1.biszkopt 2, ciemna masa 3 brzoskwinie 4 biała masa 5 ananasy 6 galaretka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×