Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość do znacznie lepsza
świetny przepis będę sobie drukowac bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffi (też bardzo dobre) biszkopt; 6 jajek 8 łyżek cukru 225 dkg orzechów włoskich 3 łyżki bułki tartej proszek do pieczenia jajka ubić z cukrem, następnie dodać zmielone orzechy wymieszane z bułką tartą, dodać proszek do pieczenia. upiec 1 mleko skondensowane słodkie gotować w puszce 3 godziny - 1 kostkę masła rozmiksować i dodać mleko z puszki - ostudzone. następnie dodać małą paczkę płatków migdałowych, można dodać orzechy( posiekane). masę wyłożyć na biszkopt, następnie ułożyć na masie herbatniki namoczone w wódce. na wierzch - polewa czekoladowa i migdały lub kokos. polewa; 1/2 kostki margaryny 1/2 szkl cukru 5 łyżek wody 4 łyzki kakao lub 1/2 kostki masła 2,5 tabliczki czekolady --> rozpuścić, nie gotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cariah marey
ja juz slucham pisoenek bozonarodzneiowych..mzoe w tym roku poczuje klimat swiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj jeszcze tych przepisow
fajne są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do znacznie lepsza
Proszę o jeszcze i mocno dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capuccino; biszkopt; 4 jaja 1 szkl cukru 1/2 szkl maki tortowej 1/2 szkl maki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 łyżki wody + kakao upiec 3 ciemne biszkopty masa; 0.75 l smietanki kremowej 30% 1 galaretka cytrynowa 1 duże capuccino śmietankowe 1 szkl cukru pudru galaretkę rozpuścić w 1 szkl wody. capuccino rozpuścić w 5 łyżkach przegotowanej wody (zimna). smietankę ubić z cukrem, dodać wystudzoną galaretkę i capuccino. krem wylać gdy masa stężeje. przełożone biszkopty można udekorować masą i posypać wiórkami czekolady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto z marchewką; 4 całe jajka 1.5 szkl cukru 1 szkl oleju slonecznikowego 3 szkl mąki 2 łyzeczki cynamonu 1 łyżeczka sody 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 szkl utartej marchwi wszystko razem rozmiksować. piec ok 1 godziny masa jogurtowa; 1 kostka masła (82% tłuszczu) 0,5 szkl cukru pudru 0,5 szkl kefiru sok z cytryny masło utrzeć z cukrem pudrem. następnie dodawać powoli kefir i trochę soku z cytryny. ciasto przełożyc masą, na wierzch polać polewą i posypać kokosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smakołyk; masa kokosowa; 0.5 kostki masła 0,5 kostki margaryny 0,5 szkl cukru 5-10 dag wiórek kokosowych sok z cytryny masa czekoladowa; 0.5 szkl cukru 0,5 szkl wody 3 łyżki kakao 3 paczki herbatników cukier waniliowy utrzeć masło z margaryną, wsypując po trochu cukier puder. do puszystej masy dodac sok z cytryny i wiórki kokosowe. wymieszać i wstawić do lodówki. w maszynce do mięsa zemleć ciastka, dodać cukier wymieszany z kakao, oraz cukier waniliowy. wlać trochę wody, (ciasto powinno zostać dosyć gęste) wymieszać. nastepnie na pergaminie uformować z ciasta kwadrat lub prostokąt i rozsmarować na nim masę kokosową. zwinąć w rulon i wstawić do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto z kiwi; upiec biszkopt z 6 jajek. przekroić na połowę. masa; 4 sztuki kiwi 1 smietana śnieżka 1/2 litra smietany slodkiej 30% 2 czekolady gorzkie 0,25 l smietany zagotować i rozpuścić w niej 2 czekolady gorzkie - ostudzić 0.25 l smietany ubić ze śnieżką obie masy połączyć razem poprzez zmiksowanie na pierwszy biszkopt nałożyć połowę masy i na nią pokrojone kiwi( plastry). na to wyłożyć drugą połowę masy i przykryć drugą częścią biszkoptu. udekorować według uznania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafaello z adwokatem; upiec biszkopt z 6 jajek, przekroić na pół. na spód biszkoptu zrobić krem adwokatowy . skladniki na krem; 1 szkl adwokatu 1/2 l smietany kremówki 30% 2 śniezki kokos 1 łyżka żelatyny 1 biała czekolada 1 ciemna czekolada ubić smietanę30% z dwiema snieżkami + 1 łyżka żelatyny rozpuszczonej w ciepłej wodzie.do kremu dodac 6 łyżek kokosu, startą białą czekoladę a na koniec wlać 1 szkl. adwokatu. całość wyłożyć na biszkopt, a drugą warstwę ciasta pokruszyć i wysypać na krem, na koniec wylać czekoladę mleczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do znacznie lepsza
przyda się ,na pewno ,dla Ciebie wielki buziol,dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a robicie bigos ???
wrzuccie przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sprawie piernika
Mnie zastanawia jedna rzecz ,do ciasta na piernik daje się jajka i potem te surowe jajka w ciescie mają lezec w piwnicy ? przeciez rozwiną się bakterie bo jajka szybko sie psują moze mi to ktos wyjasnic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znacznie lepsza zdaje się napisała, że robi sałatkę z kurczaka. U mnie na święta nigdy nie ma żadnych ptaków, bo jest przesąd, że wtedy "ktoś odleci". Sprawdziło się kiedyś, więc ptaków nie robimy ;) A co ciast to 6 u nas wystarcza góra do 2-3 dni po świętach :D W życiu by nam nie wystarczyło aż do Sylwestra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigos Proporcji nie podam, bo kupuję tyle kapusty ile mnie akurat najdzie ochota i mięsa, kiełbasy, grzybów dodaję na oko. W zależności od tego jak kwaśna jest kapusta robię tylko z kiszonej albo dodaję trochę słodkiej. Kiszoną kapustę najpierw odciskam dość mocno. Sok odstawiam, żeby w razie czego dolać. Kapustę trochę siekam, żeby nie była taka długaśna. Zalewam wodą do "linii kapusty" i gotuję. Dodaję liście laurowe, ziele angielskie, kminek, pieprz ziarnisty, suszoną śliwkę, kieliszek czerwonego wytrawnego wina. Po mniej więcej godzinie gotowania dodaję grzyby. Suszone, które wcześniej podgotowałam i oczywiście pokrojone-dość drobno. Tę wodę z gotowania grzybów wlewam do bigosu. Z mięsa robię gulasz, gotuję go oddzielnie, z cebulą i przyprawami, tylko z solą ostrożnie. I dodaję do kapusty mniej więcej w tym samym czasie co grzyby. Oprócz tego mniej więcej od początku grudnia "zbieram" różne końcówki kiełbas i suszę je. Najlepiej jak są mocno wędzone, bo dodają wtedy bardzo fajnego aromatu. Je też dodaję razem z grzybami i mięsem. Potem bigos jeszcze się z godzinę gotuje, po czym sprawdzam czy jest odpowiednio kwaśny i słony. Jeśli nie to doprawiam i odstawiam na balkon, żeby ostygł. Codziennie gotuję go jeszcze przez ok. pół godziny i znowu wystawiam na balkon, bo tak w ogóle to zaczynam go robić 4-5 dni przed świętami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ten niedzielny poranek.
JESTEM STRASZNIE CIEKAWA CZY TEMAT PRZETRWA DO SWIAT :) :) :) ZYCZE WAM ZEBY PRZETRWAL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Londynie na Oxford Street
w Selfridges juz 23 lipca pojawil sie caly dzial z ozdobami, choinkami, etc na Boze Narodzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxford Street nie cierpię (w któryś weekend przed zeszłorocznymi świętami było tylko na tej jednej ulicy 2 miliony ludzi. Tam w tłum to trzeba z ochraniaczami na łokciach...) ale do Selfridges się wybiorę :D Uwielbiam biegać po działach świątecznych ;P A temat przetrwa, nie bój żaby :) Co do kurczaka na święta u nas się odpukać nigdy nie sprawdziło, zresztą ja bardzo przesądna nie jestem, czarne koty uwielbiam, 13 to mój ulubiony numer a już zwłaszcza data 13 piątek :) Chyba jedyny przesąd którego się trzymam to że nie powinno się wracać po coś do domu a jak już się wraca to trzeba na chwilę usiąść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli idzie o ten piernik i ja
jka:) Oprócz jajek są inne skąłdniki, które powodują neipsucie się ich. Dlatego ciasto ma przebywać, dojrzewać w chłodnym miejscu (lodówka, piwnica, ganek itp). Sama robiłam ten piernik dwa razy- wyszedł rewelacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi powiedzieć, na której stronie jest ten przepis na piernik :D Bo przyznaję się, z lenistwa nie chce mi się "kartkować" tematu wstecz ;) Ja też nie jestem jakoś przesadnie przesądna, ale akurat to raz się sprawdziło :o Może zwykły przypadek, ale da się wytrzymać te kilka dni w roku bez ptaków ;) A sałatkę z kurczaka mamy na każdej innej imprezie rodzinnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coraz cieplej się robi znowu a ja bym śnieg chciała :D i muszę się do centrum wybrać, ciekawe czy już ozdoby na oxf st wiszą itd, w zeszłym roku na Halloween już były :D Ja wiem że offtop, ale jest tu ktoś kto potrafi rozpisywać piosenki na chwyty na GITARĘ i/lub ewentualnie pianino? Jak tak to baaaaaaaaaaaardzo proszę o PRZEDŚWIĄTECZNY PREZENT dla mnie ;D Tą piosenkę bardzo bym prosiła rozpisać... http://www.youtube.com/watch?v=7hLIKVKGslM&feature=related dzięki :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w tatrach i zakopanym
śniegu dużo - świątecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie chcę żeby teraz zaczął padać śnieg, bo za chwile będziemy mieć go dosyć :D najlepiej tak parę dni przed świętami:P nie wiedziałam że jest taki przesąd że ktoś odleci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka z tuńczyka 2 puszki tuńczyka 2 puszki kukurydzy 3puszki mix mexicano (papryka,fasoltaitp.) majonez ,przyprawy wszystko wyieszac i jest smaczna salatka swiateczna przelamuje sterotypy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×