Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość klasa pani Zuzy
ja to mam szopke na codzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczek78
Dziękuje :) klejem na gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdradliwa
Szoke! Ja bym takiej nigdy nie zrobiła :D Pozostanę przy wycinaniu papierowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cecile
Wooooow nie macie pojecia jak sie ucieszylam jak znalazlam ten temat :)))) Myślalam, ze tylko ja i moja siostra mamy fiola na punkcie Swiat T. N. :) Ja uwilbiam tydzien przed swietami- najpiekniesjszy czas, czas przygotowan. kiedy w radiu leca swiateczne piosenki ( All i want for xmas is u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale reklamy już są
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tamtym roku pamietam
ze swiatecznie grali juz od 1 grudnia - ale nie pamietam stacji. ktoras z glownych krajowych, rmf lub zet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMEK Z PIERNIKA.... TLUMACZENIE... 6 szklanek maki (jakiejkolwiek) 1 lyzeczka sody 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia 2 plaserki masla (odkrojone z kostki w poprzek, powiedzmy 1cm) 1 szklana ciemnego brazowego cukru 4 lyzeczki imbiru 4 lyzeczki cynamonu 1,5 lyzeczki soli 2 duze jakjka 1,5 szklanki melasy wszystko miksujemy i schladzamy w lodowce przez godzinke. w medzyczasie nalezy przygotowac forme domku. ciasto rozwalkowac, wyciac na podstawie formy. potem do piekarnika na 350 na 15 min. Ja nie mam takiego piekarnika na 350, ale wtedy trzeba po prostu potrzymac dluzej. w miedzyczassie robimy cukrowy klej :) 3 bialka z jajek ubijamy na sztywno ipowolutku dodajemy 5 szklanek cukru pudru. ciasto studzimy dobrze i zabieramy sie do klejenia. najwazniejsze zeby miec jakas podstawe na ktorej domek bedzie stal. moze to byc zwykla podkladka kartonowa. NIETUZINKOWY DOMEK... 3 dni na przygotowanie ciasto piernikowe plastikowa folie do zawijania kartonik, kartka z bloku podstawke pod ciasto papier do pieczenia walek make blaszka do pieczenia mase cukrowa sciereczke ciasteczka cukiereczki 1. wyrabiamy ciasto na piernik, zawijamy w foli i schladzamy przez noc. 2. z kartonu wycinamy szablon, nie zapominajac o oknach i drzwiach. 3. rozgrzewamy piekarnik do 350 stopni, wyjmujemy ciasto z lodoowki i odstawiamy na 10 minut. 4. rozkladamy papier do pieczenia i rozwakowujemy ciasto na grubosc okolo 1 cm 5. uzywamy szablonow do wyciecia formy. powinnismy upiec kilka dodatkowych czesci w razie gdyby jakas nam sie zlamala. 6. przekladamy ciasto na blaszke, i ukladamy czesci w odleglosci okolo 2 cm od siebie. pieczemy okolo 15 min, mniejsze kawalki moga sie upiec szybciej :) 7. dopoki ciasteczka sa cieple odcinamy brzegi wedlug szablonu, a nastepnie dajemy ciastu ostygnac przez noc. 8. mase cukrowa rozsmarowujemy na kartoniku, lub specjalnej bazie do kupienia w sklepach z rekodzielem . reszte masy cukrowej przykrywamy, zeby nie stwardniala. 9. zabieramy sie za sklejanie scianek tak jak na obrazku. zanim jednak zalozymy dach, powinnismy odczekac godzinke. mozemy oblozyc domek puszkami lub kubkami zeby sie nie rozjechal. 10. kiedy zalozycie juz dach ( tak aby wystawal na 1 cm) zalozcie komin i okiennice lub inne elementy. odczekajcie 8 godzin zanim zabierzecie sie za ozdabianie. 11.... dekorowanie :) Mam nadziej ze wam sie przyda... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżołana 346
a jak u was ze sprzątaniem? dzielicie obowiazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dzielicie obowiazki?" hahahaha :D Czasem uda mi się zmusić męża do powieszenia firanek :D Pomaga mi tylko przy zakupach i mieli ser na sernik. Czasem ubieramy razem choinkę. That's all ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie dzielenie obowiązków
polega na tym, że wypisuję, co trzeba zrobić, dzielę na poszczególne dni, robię i czekam na rodzinę, która w święta przyjeżdża z wizytą. mieszkam tylko z matką, ale ona ma dwie lewe ręce do sprzątania niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie szaleje... w otowaniu pomaga mi maz. a sprzatamy na bierzaco wiec nie ma jakichs szczegolnych prac do wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczek78
Anuleczka30 ----- daszek jest z tektury , spód z kartonu od ciastek , filary z kredek (4 kredki na jeden filar ) wszystko obklejone makaronem ,boki układałam makaron jeden obok drugiego i tak jakoś wyszło :) na koniec prysłam złotolem :) znacznie_lepsza ---- to zdjęcie było robione przy świetle i tak wyszło że tak się świeci :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w tym roku zostajemy w domku... W zeszlym roku bylismy na swieta w Karpaczu,bylo przepieknie. Moj partner jest Niemcem ale juz raz2 lata temu spedzalismy wigilie po polsku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzessska a jak spędzaliście
święta po niemiecku? niemcy mają wigilię czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie wigilia musi byc po polsku...innej sobie nie wyobrazam... Bedzie barszczyk z uszkami, karpia nie lubie wiec zrobie zapiekanego lososia lub mintanja z ziolami np, pierogi z kapusta i grzybami krokiety mam juz pomrozone, bigos i chce zrobic zapiekanego indyka z nadzieniem lub pieczen z dzika np.. Niewyobrazam sobie Swiat bez zywej choinki i swiatecznych dekoracji i pl koled. Tu w Niemczech wszystkie ulice sa pieknie ustrojone swiatlami, domy sa kolorowo oswietlone.... Na bodajze 3tyg przed Swietami zaczyna sie tzw Weinachtsmarkt to jest taki jarmark swiateczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie wigilia musi byc po polsku...innej sobie nie wyobrazam... Bedzie barszczyk z uszkami, karpia nie lubie wiec zrobie zapiekanego lososia lub mintanja z ziolami np, pierogi z kapusta i grzybami krokiety mam juz pomrozone, bigos i chce zrobic zapiekanego indyka z nadzieniem lub pieczen z dzika np.. Niewyobrazam sobie Swiat bez zywej choinki i swiatecznych dekoracji i pl koled. Tu w Niemczech wszystkie ulice sa pieknie ustrojone swiatlami, domy sa kolorowo oswietlone.... Na bodajze 3tyg przed Swietami zaczyna sie tzw Weinachtsmarkt to jest taki jarmark swiateczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złosliwa Polka z Polski
... bo indyk to wigilijne danie jest;) hihi ale wiem, o co chodzi, udaję tylko blondynkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×