Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

Gość podlasie
co do Madejskiego to ktoś pisał tutaj że nie daje skierowania na badania nawet jak w 4 m-cu kobieta jest? nie wiem mi dał kartkę co mam zrobić tak jak obiecał w 12 tyg.na dniach muszę zrobić badania. Czy Madejski robił Tobie usg połówkowe w 20 tyg? Czy musiałaś np do Białego jechac na te 3d czy 4d?Ile to u Madejskiego kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Nie chodzę do Madejskiego, na razie jeżdżę do B-stoku do kolesia, który pracuje też u Arciszewskich z nadzieją, że może mnie tam jednak wezmą.Ale z doświadczenia innych kobiet z Bielska wiem, że Madejski jest raczej bezproblemowy więc zakładałam że jeśli mnie u Arciszewskich nie przyjmą to w międzyczasie spróbuję z nim załatwić cesarkę...Tylko pytanie czy sie da... i za ile... Bo naturalnie w Bielsku rodzić zdecydowanie nie chcę. Znieczulenia tu nie uświadczysz. XIX wiek..a nie XXI.I nawet nie da sie dopłacic żeby było, bo nie ma kto go zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
a ja już myślałam że do Madejskiego chodzisz... szkoda. a może będziesz miałą wskazania do cc ? w białym to niby 2000zł prywatnie cc kosztuje, także ja wole powrzeszczeć pomęczyć się ale takiej kasy nie dam ..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Wiesz, gdyby było w Bielsku w znieczuleniu rodzenie naturalne - tak jak to jest wszędzie, to też pewnie rodziłabym naturalnie. Ale jak trzeba na żywca jak w głębokim PRL-u to dziękuję bardzo. Nie zamierzam mieć 6 dzieci i jakoś poświęcę nawet 2tys. byle tylko sie dało. ale niestety nie mam pomysłu jak to załatwić. Od miesiąca zmieniły się zasady wskazań do cc i bardzo trudno jest być zakwalifikowanym... A wiesz, po tej wizycie na porodówce w Bielsku podczas szkoły rodzenia to powiem Ci ze w poczekalni jajko można było znieść słysząc te przeraźliwe jęki i wrzaski... Strasznie mnie to wystraszyło. Dlatego nie poleca szkoły rodzenia bo tylko strach większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
dlatego ja nie wybieram się do szkoły rodzenia:-) nie żartuj że na żywca? toż ja im tam umrę zanim urodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
na żywca... pytałam położną. w Bielsku nie ma znieczuleń. I dopłacić się nie da żeby było, bo anastazjolodzy nie maja na to kontraktów i nie mają kontraktów na wykonanie zastrzyku w kręgosłup na porodówce... i tak to smutno wygląda.Dlatego piszę że 200lat za murzynami... wypytalam, dowiedzialam sie sprawdzilam i to pewne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
o ja .....aż po niedzieli zapytam Madejskiego bo się wybieram do niego na wizytę,niech on ratuje mnie bo póki urodzę to chyba nerwicy się nabawię albo czegoś gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Zapytaj, i napisz na forum jak się dowiesz, bo to ważne i dla mnie. Ja do Madejskiego pójdę tak bliżej 30 tygodnia żeby ocenił czy z moimi dolegliwościami kwalifikuje się w Bielsku do cesarki.Może się uda...Aha, ile on bierze za taka czysto standardową wizytę - pogadankę? Bo w sumie badania wszystkie i tak robię u tego kolesia w Białym i już nie chcę się wycofywać bo bardzo kompetentny i wnikliwy lekarz. Tylko rodzić się tam nie da:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
za pogadankę 50zł czyli za wizytę ,chyba że ze chce usg po swojemu zrobić to 50zł jeszcze. a ty masz to kołatanie jakoś nazwane tak fachowo? i jakiesą obecnie wskazania do cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
a ile ty w białym za wizytę i usg płacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Wiesz, ja przeszłam jesienią zeszłego roku zapalenie tarczycy. Zapalenie wyleczyłam, a kołatania, które wtedy się pojawiły, niestety zostały. Jestem pod opieką kardiologa, mam jakieś tam tabletki, ale do brania tylko doraźnie, jak mi puls bardzo skoczy. Generalnie serducho mam zdrowe. Lekarze sami nie bardzo wiedzą, czemu kołatania zostały, mówią że pewnie to na tle nerwowym i tyle...Niby to może być wskazanie do cc, ale nie musi. Jedni mówią jedno, inni drugie. Ostatecznie mój ginekolog mówi ze powinien kardiolog dać opinię, a kardiolog przeciwskazań do naturalnego nie widzi...Tylko ja się boję, że jak mi nie dadzą znieczulenia naprawdę, a puls piwiruje w górę z tych nerwów to może być słabo. I chcę jakoś Madejskiego podejść, może nawet zpłacić tylko nie wiem jak i ile.. w tym problem. A co do Białego, to wiesz, ja mam wykupiony abonament w tamtejszym Medicover przy Waszyngtona. Płacę 240 miesięcznie i mam tam dostęp 24h do każdego specjalisty ile razy chcę + wszystkie badania, nic więc mnie nie interesuje. Bardzo wygodne, choć kosztowne. Ale z tego co wiem to za samo USG biorą tam 150zł, wizyta 80+wszystkie badania, to by się nazbierało, a ja jeszcze mam tego kardiologa więc w sumie mi się opłaca raz zapłacić. A USG robi mi na każdej wizycie.Wizyty co 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
to faktycznie jak dla ciebie jest ok z tym Białym ,skoro i kardiologa ci trzeba mieć.ja ostatnio pytałam lekarza czy kołatanie które ma mąż (wypadanie zastawki ....z fazą zwrotną) jest czymś groznym dla dziecka czy nie odziedziczy po mężu wady serca. to mi lekarz powiedział że ma to co 2 człowiek na świecie.t też jest na tle nerwowym. także nie zawsze może być bardzo szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
w sumie masz fajne rozwiązanie z tym białym . a słyszałaś jakieś opinie na temat prowadzenia ciąży u Madejskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
No właśnie ponoć ten Madejski jest najbardziej spoko z lekarzy którzy są w Bielsku. Ja kiedyś chodziłam do Kowalczykowej ale się zraziłam. Zresztą podobno teraz ostro pije... A Madejski to taki misio:) takie wrażenie sprawia. A misie złe być nie mogą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Aha, zapomniałam zapytać, w których tygodniach ciąży jesteście? Bardzo przytyłyście? Bo ja ostatnio jakoś bardzo... Od połowy 5 miesiąca tylko nieustannie rosne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
ja 15 tydzień ,przytyłam 2 kg .no dosłownie misio :-) co zapytam to wyjaśni ,i też w nagłych przypadkach przyjmie .,nawet jak w tym dniu nie przyjmuje w gabinecie. u kowalczykowej byłam raz i się zraziłam do ginekologów .dopiero Wizyta u Madejskiego mnie nastawiła pozytywnie,i po pierwszej wizycie kontrolnej , wiedziałam że on będzie prowadzić mi ciążę. do reszty nie mam zaufania ,tak z opinii innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
ubrania w bielsku kupiłas może? jak tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Nie jeszcze nie kupiłam. Ciągle próbuję wciskać się w to co mam:) Planuje zakup dżinsów bo już mam dość chodzenia w getrach. Kupiłam sobie trochę tunik dłuższych i noszę do getrów, nawet nie specyficznych ciążowych, tylko normalnych trochę większych. Stoisko ciążowe to tylko w SDH widziałam, ale spodnie to tam są jak na słonice, takie szerokie sie wydają, więc na razie nie kupiłam. Jak będzie mus to się zaopatrzę. 2 kilo to super, bo ja to już 8kg przytyłam a jestem w końcówce 24 tygodnia, w piątek 25 sie zacznie...na początku tak nie rosłam jak teraz, a teraz to chyba codziennie mimo że więcej nie jem niż wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Witajcie obecne i przyszłe mamusie. Jestem w 7 m-cu ciąży i tak jak kazda z nas mam wiele pytan i watpliwości. Mało nas na forum, ale moze powoli beda dochodzić nowe kobitki, bo im nas wiecej to i wiecej informacji :) Ja chyba zdecyduje sie na poród naturalny w Biesku. I mam takie pytanie. Czy wiecie cos na temat prywatnej położnej? Jak to jest w Bielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
ja widziałam spodnie tu koło hery ,chyba na szyldzie Max ubrania.5 par dosłownie było. witam nową kobietkę . podstawowe pytanko ,do kogo chodzisz w czasie ciąży?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Hej. Do dr Śliwko, czasami też dr Nowak u Arciszewskich. W sprawie dr Madejskiego nic nie podpowiem niestety. Ale słyszałam same dobre opinie i chyba ma najlepszy sprzęt w Bielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Kurcze troche obawiam się porodu w Bielsku bo wiem, ze nie ma znieczulenia przy porodzie naturalnym. Chciałabym rodzić bez znieczulenia (boje sie tego zastrzyku w kregosłup) ale wolałabym zeby była taka możliwość, ze jak naprawde bedzie strasznie bolało to można poprosic o znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
a dr śliwko ma usg 3 d lub 4d? ma jakiś test convex -tak na jego stronie wyczytałam-wiesz co to? ile bierze za usg i wizyte? brałam pod uwagę tego dr ale ostatecznie zostałam przy Bogusiu :-) ja jakoś nie wierzę w ten brak znieczulenia,może nie mają na ten rok kontraktu? kiedyś można było kupić znieczulenie....szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Cześć Colina! A dlaczego Nowak u Arciszewskich jeśli można zapytać?Zamierzałaś tam rodzić, czy po prostu jeździsz tam na jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Daisy na poczatku chciałam tam rodzić i dlatego jezdziłam do Białego, bylam też u niego na badaniach 4d chyba to bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
A u dr Śliwko to nie wiem czy sa badania 3d, zawsze jakos sie trafialo, ze w Bialym je robilam. Teraz ide do niego w piatek i bede miala robione USG to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
A dlaczego zmieniłaś zdanie i chcesz rodzić w Bielsku? Chodzi o kasę czy jakiś inny powód? Aha, i w którym jesteś tygodniu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
to podpytaj dr śliwko czy jest możliwość zrobienia usg 3d czy 4d jako połówkowe? i za ile? a ja swojego zapytam po niedzieli co do znieczulenia:-) ile bierze dr śliwko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
colina a ile bierze dr śliwko za wizytę i usg? jak on sie odnosi do pacjentek? bo syszałam że niby rzuca sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×