Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

Gość 1991-szczęśliwa
XanulaX jak tam Twój brzuszek?...Bo Ty w sumie już 4 miesiąc...to w sumie często wywala brzuszek...:P :) mam problemy z cerą, nie mam apetytu, jadam owoce,a na śniadanie danio waniliowe z bułeczka z masłem... echh.....cieżko..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy twierdzą, że już zaczyna być widać :) w tej chwili mam w pasie 80cm :) ja ostatnio coś mniej jem, jakoś nie mam natchnienia :D ostatnio przeczytałam coś takiego w gazecie : "Z badań wynika, że nudności u przyszłej mamy pojawiające się tuż po przebudzeniu zmniejszają ryzyko poronienia. Ostatnie doniesienia mówią również o tym, że dzieci matek, które miewały silne wymioty, osiągają lepsze wyniki w testach na inteligencję" :) dr. Leszek Lewandowski: " Kiedy pacjentka uskarża się na nudności i wymioty, współczuję jej, ale przyjmuję taką informację z zadowoleniem. Taki objaw daje bowiem 100% pewność, że ciąża rozwija się dobrze. Często powtarzam przyszłym mamom: "Im gorzej na początku ciąży czuje się kobieta, tym lepiej rozwija się jej maleństwo" Główną winę za pojawienie się nudności i wymiotów i ciężarnej ponoszą hormony m.in. tyroksyna i HCG Odpowiadają one za rozwój łożyska a tyroksyna także za prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu u płodu. trochę mnie to zmartwiło nie powiem. Muszę się zapytać lekarza, jak to jest z tymi wymiotami i nudnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja tu po raz ostatni jestem,niestety nie udalo sie i poronilam wczoraj nad ranem.Na USG okazalo sie ze ciaza obumarla w 8 tygodniu. Jestem juz w domu. A wy mamuski uwazajcie na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos w to wszystko nie wierze! Bo bez przesady sa takie co wymiotuja i rodza zdrowe jak i chore dzieci, a czy dziecko bedzie inteligentne zalezy od rodzicow jakie beda miec do tego podejscie czy beda z dzieckiem duzo rozmawiac, wiele mu opowiadac i dosc ciekawie wszystko przedstawiac :-) to czy kobieta ma mdlosci czy tez nie zalezy od organizmu. Takze ja w takie brednie za bardzo nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia... :( Tak mi przykro... Wiem co czujesz - przeszłam półtora roku temu to samo... Trzymaj się kochana proszę mocno.. Wiem że ciężko teraz Ci jest :* Jesteśmy z Tobą kochana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia kochana, tak strasznie mi przykro...:( jesteśmy z Tobą :* jeny nie mogę w to uwierzyć...;( trzymaj się kochana ❤️ ❤️ 🌻 ❤️ ❤️ też bym chciała, żeby to z tymi mdłościami to jakaś ściema była :) przeczytałam to w "Mam dziecko" z lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje :* Ja nie jestem z tych co sie latwo poddaja. Jak najszybciej bede sie starac o nastepne. Chcialabym jeszcze zeby w tym roku sie udalo. Jestem optymistka i wiem ze bedzie dobrze. Musi byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś wielka.. Podziwiam Cię - tak trzymaj! Uda Ci się na pewno! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa strasznie mi przykro:( Wierzę, że uda Ci się jeszcze w tym roku... Trzymam mocno kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK TRZYMAJ KOCHANA!!!! :) mam nadzieję, że jeszcze przed lipcem usłyszymy ze groszek wykiełkował ;) życzymy Ci tego z całego serca!! ❤️ Twój aniołek na pewno jest blisko :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wam kochane jestescie. U mnie humor duzo lepszy, obejrzalam horror troche mialam stracha ale ogolnie jest dobrze. Mam ochote na jakies winko ale musze czekac do niedzieli jak pojdziemy na imieniny. Mysle co by tu jutro robic, niestety moj M chory i lezy z goraczka. Spac mi sie nie chce isc bo dosc nalezalam sie w szpitalu. Jak dobrze byc w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia skarbie jesteś dzielną kobietą i podziwiam Cię za to:)Życzę Ci spełnienia marzen:) Dziewczyny ostatnio mi mdłości mijają,ale apetytu to nie mam za bardzo jem bo musze jeść:)a na dodatek złapało mnie przeziębienie,straszny ból gardła...Co polecacie z domowych sposobów na gardełko??? pOzDraAwIaM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka - myślę, że na gardło dobra jest płukanka z wody utlenionej. Mnie dzidzia tak strasznie goni ciągle do kuchni i mówi mi "mama zjedz coś" :D Ciągle głodna chodzę. Nie mam żadnych mdłości, wymiotów. Niepokoi mnie jednak dość silny ból jajników. Nie wiem czy to stan zapalny czy to normalne żeby w 3 miesiącu tak bolały. Lekarza mam dopiero za 2 tygodnie Katia :* Bądź dzielna - wszystko się poukłada. Walcz z całych sił - jesteśmy z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm, może jakieś mleko z miodkiem i czosnkiem? :) albo kanapka z czosnkiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też panikowałam:)Poprostu macica się rozciąga:)spokojnie,moja Pani gin stwierdziła ze przy bólach brzusia spokojnie można zażyć nos-pe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny..... Katia bardzo mi przykro ... Mam nadzieje,ze szybko z dolku wyjdziesz i zabierzecie sie z mezusiem do pracy.... Glowa do gory.... Zerkaj do nas czesto i pisz tylko o czym chcesz ,zawsze Cie wysluchamy i pomozemy..... XanulaX mysle,ze nie ma co czytac takich informacji na temat mdlosci i inteligencji dzieci.. Wydaje mi sie ,ze to zalezy tylko od organizmu , genow i jak przebiega ciaza... Gdyby wymioty itpp odznaczaly slabe dzieci to polowa z nas juz by dawno poronila... Kazdy sie czuje zle i dobrze na swoj sposob... Ja zaczelam juz coraz mniej czytac bo faktycznie idzie oszalec i za duzo sobie do glowy nawrzucac.... Ja caly pierwszy trymester ani razu nie czulam zadnych objawow zwiazane z ciaza , tak wiec juz powinnam siedziec i beczec ze z dzieckiem cos nie tak.....Im mniej szukamy i czytamy tym lepsze samopoczucie.... No to Tyle... Ogolnie u mnie bez zmian czuje sie super, cisnienie dalej skacze i nic na to nie poradze.. Ale dni szybko leca i we wtorek wszystkiego sie dowiem.... Czasami po prawej stronie cos mi dokucza,ale jest to chwilowy bol i zaraz przestaje , wiec pewnie macica rosnie i rosnie a ja razem z nia he heeee... Buziaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) No ja właśnie się tak zdenerwowałam że mnie jajniki bolą. Masz rację Asiu, że to może być macica i dobrze że można wziąć no-spę. Monisiu - bardzo dobrze napisałaś o tym, żeby raczej nie czytać tych wszystkich artykułów, ale czasem się po prostu nie da :D Co do Twojego ciśnienia to bierzesz jakieś leki na jego unormowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade w nidziele na szczegolowe badania , wiec mam nadzieje ze okresla przyczyne i dadza mi jakies tabletki na zbijanie... Mierze teraz 3 razy na dzien i niestety wysokie caly czas sie utrzymuje.... Ale dzinwe bo naprawde z objawow ktore powinnam miec nie mam zadnych, tym bardziej,ze przed ciaza nie mialam problemow z nadcisnieniem..Odzywaiam sie zdrowo ,duzo opdoczywam, zero stresow i ogolnie reszte wynikiow same pozytywy..Ale polozna powiedziala ,ze do samego rozwiazania bede pod opieka szpitala dodatkowo ,wiec sie nie martwie i nie czytam o nadcisnieniu bo idzie sie zalamac ....Pytania kieruje do poloznje i lekarza i to mi wystarczy....pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisiu wiem co przechodzisz ja byłam w podobnej sytuacji w 1 ciąży,tylko tyle ze miałam ciśnienie wysokie dopiero pod koniec ciąży,na początku brałam Dopegyt a potem niestety szpital ale to było w termin porodu(jak dostałam skierowanie ze względu na nadciśnienie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ,wiem ze 3 stopien nadcisnienia jest nagrozniejszy .Ja mam drugi,ale dopoki nie pojde do szpitala i nie postawia mi diagnozy to nie zalamuje sie , uwazam na sibie, ograniczylam sol do 0, duzo odpoczywam, nie wkurzam sie , staram sie minimalizowac wszystko co moze mi podniesc cisnienie... Cale szczescie ,ze polozna mi wykryla i skierowala zaraz do szpitala.... Gdybym naprawde zle sie czula to bym juz sie zalamala,ale tak jak ja przechodze ciaze jak narazie to moge byc w ciazy caly czas he heee....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
Witajcie mamusie!! Co do Katii- podziwiam Cię...jesteś wielka, ale nie ma co pisać...po prostu musisz na luzie podejść do następnej robótki..:) CO do ciśnienia- ja mam niskie...mam 100/60, albo 90/50,60....heh...ale nie ma w tym raczej nic niepokojącego... ja dziś kupiłam blenderek już w tesco była promocja i był po 45zł...:)...i ogólnie ma wszystkie akcesoria ...jest fajny.:)będę robić "paćki"dla mojej kruszyny..:) mnie często pobolewa po prawej stronie....tym bardziej jak się zmeczę, albo zdenerwuję....ale też gim powiedział, że to macica się rozszerza..wiec to ze pobolewa, to dobry znak.>:) miłego dnia mamusie!!>..idę na obiadzik..:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
miały być "papki" a nie paćki..:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa trzynan kciuki za Ciebie :) Od poczatku ciazy mialam mdlosci tylko trzy razy i to bardzo lekkie. Ja dzis byłam na badaniu i wszystko oki, maluszek zdrowy. Wzruszajace bylo to jak maluszek tak fajnie dzis trzymal sie za kolana a pozniej za stopki. Dzis na koniec wizyty lekarz powiedzial ze nie mam jeszcze wszystkiego malowac na rozowo :) no ale pewnosc czy to chlopak czy dziewczynka bedzie juz za dwa tygodnie bo dzis to tak kiepsko bylo widac, u mnie wszyscy czekaja na dziewczynke aj, wazne aby było zdrowe i silne moje kochane malenstwo. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny rozłożyło mnie:(goraczka dochodzi do 37,7...a zaczęło się od bólu gardła...nosek zapchany nic nie czuje...jutro lece do lekarza...miłego popołudnia,Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×