Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość Abecia
Cześć Dziewczyny! Ana Lena, Balbinka bardzo mi przykro... Trzymajcie się Dawno nie pisałam, ale staram się zaglądać i czytać. Mam mniej czasu, bo po 1,5 m-ca L4 wróciłam do pracy, jeśli chodzi o dojazdy to zajmują dużo czasu, bo w warunkach zimowych ok 1,5 godz w jedną stronę no i musiałam zmienić trochę trasę, bo ta którą do tej pory dojeżdzałam zrobiła się strasznie dziurawa, ach te nasze polskie drogi.. Przy okazji bardzo Wam dziekuję za rady odnośnie dojazdów, Elu zwłaszcza Tobie. Zawieszenie w samochodzie mam b. dobre, ale przy naszych dzirawych szosach to i tak nie ma większego znaczenia;) Odnośnie imion, to oboje z mężem zdecydowaliśmy, że to bedzie Krzyś:) Trudno było nam dojść do porozumienia bo podobały się nam zupełnie inne imiona, ale zrobiliśmy listę i chyba 2 się pokryły:) Najważniejsze jednak żeby maleństwo było zdrowe, imię to drugorzędna sprawa. Ebudka, widzę, że zrobiłaś duże rozeznanie co do szpitali w Warszawie. Co do Karowej to też zwróciłam uwagę na ten komunikat. Zamierzam zapytać lekarza na najbliższej wizycie o to. Inna lekarz polecała mi Madalińskiego, nie wiem czy Ci o tym pisałam. Mają całe oprzyżądowanie w razie komplikacji i różne pakiety do wykupienia np. indywidualna opieka położnej + znieczulenie + izolatka. Zastanawiam się tylko czy taka opłata gwarantuje mi miejsce i to, ze mnie nie odeślą. Szkoła rodzenia dla zameldowanych w W-wie jest bezpłatana przy tym szpitalu. Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbino, bardzo mi przykro z powodu smierci Taty. To bardzo bolesne stracic kogos bliskiego, szczegolnie w ciazy, kiedy jestesmy takie wrazliwe. Anik, faktycznie masz racje do aktywnego spedzenia czasu taki quinny est super. Tyle ze chyba ty masz meza 2 metrowca, a ten wozek nie ma regulowanej wysokosci raczki. Moj Jane jest przaktycznie tego samego typu, ale ma regulowana raczke. Takie wozki mozna zobaczyc w parkach jak rodzice z nimi na lyzworolkach nawet jezdza. Wtedy rzeczywiscie trzeba raczke miec wyzej. No i eweidentnie nie jest to wozek na zakupy. W ogole duzo nowoczesnych wozkow ma bardzo maly kosz na zakupy, zaklada sie ze jest od spacerow. Do mojego Jane zmiesci sie tylko kisc bananow, albo pudelko z butami. No jest to wozek raczej do lyzworolek :). Ale jesli ktos ma meza ktora pracuje od rana do nocy lub ciagle w delegacjach i nie ma czasu robic zakupy, i sklepik osiedlowy pod bokiem, to czemu nie laczyc spaceru z malymi zakupami, wtedy trzeba patrzec na pojemnosc kosza pod wozkiem. Jeszcze zapomnialam powiedziec, ze chyba wozek dobrze jest dobrac do temperamentu mamy :). Normalnie poruszam sie w przestrzeni bardzo szybkim marszem, robie duze kroki, mam dlugie nogi, dla mnie super jest wozek, ktorym mozna rozwijac duza szybkosc, czyli taki o duzych kolach :). Jak mialam tylko jedno dziecko, to czesto uprawialam biegi z wozkiem, jak rano nie nadazalam na czas do pracy poprzez zlobek. :) Moje dzieci sa przyzwyczajone do tego, ze wozek czasem pedzi jak szalony :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Bardzo dziękuję za wsparcie. Nie będę często zaglądać, bo nie chcę, abyście krępowały się przeze mnie opisywać swoje szczęście. Skaczcie z radości, bo macie powody! :) Poza tym nie chcę nikogo straszyć. Wiedzcie, że mój dramat spotyka naprawdę ułamek procenta kobiet i myślę, że właśnie wyczerpałam limit w tym wątku. Także nie denerwujcie się, z Waszymi dzieciaczkami na pewno będzie wszystko dobrze! Jutro idę na kolejne badania, prawdopodobnie będę mieć biopsję. Dzisiaj się załamałam, bo przeczytałam, że na wynik można czekać nawet miesiąc! Przecież ja nie wytrzymam, już jestem na skraju załamania. Tak myślę, że jutro nie dam rady patrzeć na moje dziecko na USG, poproszę lekarza, żeby odwrócił monitor. Po prostu cały czas mam przed oczami jego rysy i ruchy, a jednocześnie wyrok :( Ech, boję się, bardzo się boję :( Balbinko, nie umiem Cię pocieszyć, to straszna tragedia :( Postaraj się skupić myśli na dzidziusiu - Tata na pewno go też już pokochał i nie chciałby, żebyś się stresowała. Trzymaj się kochana, niestety z wyrokami losu nie jesteśmy w stanie wygrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abecia zdecydowałam :) chodzę do lekarki, u której byłam przypadkowo z powodu infekcji. w czasie tej wizyty powiedziała więcej niż inni na kilku wizytach ciążowych. a co najważniejsze sympatyczna i zaangażowana w pacjenta a o to mnie chodziło. sama opowiedziała o szpitalu, w którym pracuje. jest to szpital im. orłowskiego na ulicy czerniakowskiej, jest możliwe wykupienie znieczulenia i opłata za położną która się pojawia gdy zaczyna się akcja porodowa gdy nie ma akurat dyżuru i co najważniejsze świetna opieka noworodków. jutro mam wizytę u niej już konkretnie na prowadzenie ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina: bardzo mi przykro :( Zawsze ciężko otrząsnąć się, gdy obchodzi tak bliska nam osoba i to jeszcze w tak ważnym momencie. Anna Lena: Strasznie przeżyłam twoją sytuację i nawet nie miałam odwagi wcześniej napisać. Myślę, że każda z nas boi się tego, cięzko jest odunąc złe myśli mając świadomość że tak naprawde każda z nas za chwilę może być na Twoim miejscu. To smutne ale prawdziwe ;-( Ja cały czas mam nadzieję, że za parę dni wejdziesz i napiszesz, że to była jedna wielka pomyłka. Tego Ci życzę z całego serca. I jeszcze dużo siły w tych trudnych chwilach. Ryczeć mi się chce normalnie dziś od rana. ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa chodzi o znieczulenie zewnątrzoponowe w szpitalu państwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivian_2006
balbiina - baaardzo mi przykro z powosu tego ,co Cie spotkało! Żadne słowa nie ukoją żalu,bólu po stracie. Męza pogoniłam do kąpania dziecka...mam dosc na dzis. cały dzien wojowala... Niech mi mąż pomoze,a co! Nie umiem prosic o pomoc,sama wszystko zrobie lepiej,ale dzis basta! Ela - usmiałam się z tego pędzącego wózka ;D:D:D Ja dzis dostałam od rodzicow super wiesc... W zwiazku z tym,ze nie chce szalec z wozkiem,a mowilam im o tym,ze mam upatrzony,to mowia ,ze mi go sprezentuja :D O jak sie ciesze! :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbiina - bardzo mi przykro! przyjmij moje wyrazy wspolczucia! Trzymaj sie dzielnie, musisz myslec teraz przede wszystkim o malenstwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82 i dziewczyny - jesli chodzi o wozek to go osobiscie nie kupilam a odkupilam od kolezanki po jednym dziecku. Okazja byla super, cenowo rowniez moim zdaniem takze sie zdecydowalismy na taki powazny dosc wczesny zakup bo gdzie jak bym teraz w 4 miesiacu ciazy wozek kupowala i jeszcze za taka cene. Wozek jest rewelecyjnie lekki i super fajnie sie prowadzi. Dla mnie to wazne, co prawda mam w budynku w ktorym mieszkam winde, ktora zjezdza do poziomu garazy ale jestem drodna, szczuplutka osoba sredniego wzrostu i silan to ja nei jestem ani wysportowana. Dla mnie najwazniejsza byla waga i zwinnosc wozka. NIgdy nie bylam za 3 kolami, jakos tak tradycjonalnie do tego podchodzilam i zawsze smialam sie z tych 3 kolek. Okazja byla taka a nie inna, a kolka trzy zatem albo biore albo nie. Pewnie nie stac by mnie bylo na to by kupic taki w sklepie, choc od poczatku z mezem wiedzielismy ze chcemy miec dobry wozek. Poza tym chcielibysmy w przyszlosc miec drugie dziecko i fajnie by bylo zeby posluzyl rowniez drugiemu. To kolko przednie rusza sie 360stop. ale mozna je zablokowac i wtedy jest usztywnione co ulatwia np podjazd pod kraweznik. Wozek ma duze pompowane kola, super sprawa i bardzo mi sie zawsze takie podobaly. wozek ma rowneiz fajna rzecz bo hamulec reczny przy raczce. Raczka jest w calosci i ma chyba z 3 stopnie regulacji. Balam sie ze nie bede umiala go wpinac, odpinac itd. Robi sie to baardzo prosto i nawet ja taka drobnica nie mam z tym problemow. Wozek naprawde sie lekki , mozna go pchac jedna reke i rozmawiac przez komorke :-) Ciesze sie ze raczka jest jedna a nie dwa pałąki (zawsze tak chcialam) Gondola - wydaje sie mala? Bron Bog! wg. mnie jest wielka! Sadze ze to dobrze bo maluchy szybko rosna a ja chcialabym zime jesli sie da w niej malego wozic ( gondola ma takie odpowietrzniki wiec mysle ze latem jakos przejdzie w upale). Wozek jest fajny, sportowy, lekki i zwrotny. Latwy do montowania. Mozna go zlozyc do mikroskopijnych rozmiarow, odczepic mozna nawet przednie kolo albo nawet wszystkie trzy (kazde jednym kliknieciem). Ja mam zamiar jezdzic z nim wszedzie gdzie trzeba bedzie i nie martwic sie ze gdzies ugrzezne czy nie bede mogla podjechac.. Moze koszyk nie za duzy, to fakt ale my wieksze zakupy robimy samochodem z mezem, jesli bede ja jakies robic to jakies drobne, wiec bedzie ok. Mam gondole, sportowke i nosidelko. Nosidelko moge zamontowac bez bazy ale jest tez do kupienia baza ok 250zł ktora niby ulatwia montaz w samochodzie. 250ZŁ to duzo wiec zobacze jak bedzie szlo pasami i jak nie bedzie koniecznosci to bazy nie kupuje (kolezanka bazy nie miala a o samej bazie przeczytalam w necie). Nie ma parasolki ale mysle ze jakas pasowna dokupie. anik_82 wymiary gondoli podam Ci za jakis czas poniewaz wozek wywiezlismy do tesciow i nie mam go pod reka ale jak cos jeszcze bys chciala wiedziec to napisz, jak ich bedziemy odwiedzac to wszystko pomierze. Na tej stronie co podalam jest dosc sporo informacji i jesli bedziesz miala ochote to moge wszystko sprawdzic w realu :-) http://mulan.pl/product_info.php?manufacturer s_id=6&products_id=1240 Moze sie okaze ze w praktyce z czasem pomysle o innej spacerowce, tego teraz nie wiem, okaze sie w praniu.. Mam jednak przeczucie ze maluszek bedzie zadowolony. :-) ps. przepraszam za literowki, ktore czasem sie wkradaja, mam podlaczona klawiature do laptopa, ktory sie rozpada, poza tym dosc szybko pisze i moja klawiatura jakby nie wyrabia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1209
Witajcie Dziewczyny! Balbina-prosze,przyjmij moje najszczersze kondolencje :( Piszecie o bolach podbrzusza, a ja dzisiaj czuje uklucia,mocne sutek. Co to moze byc? Fakt,ze bardzo urosly mi piersi. Mialam w sob wizyte u gin,natomiast wtedy czegos takiego nie odczuwalam,dopiero dzisiaj...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka1910
Ja tez dolaczam do Was :) Termin na 2 lipca . Dodam , ze nie czytalam wszystkich postow bo jest ich za duzo :) Mieszkam w Uk . Czy jest tu ktos z UK ? Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wszystkim za wsparcie . co do stanu fizycznego wszystko jest wporzadku bynajmniej tak mi sie wydaje , nie uległo zmianie wiec z tego wnioskuje , wizyte mam 25. co do psychicznego to masakra . pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E-budka: A to mnie zszokowałaś. We większości krakowskich szpitali dostaje sie to znieczulenie z marszu, pozostałe też dają tylko że jak się człowiek tego domaga. A słyszałam że pobieranie za nie opłaty jest nielegalne. Był na ten temat niedawno program w telewizji... To jest chore, bo płacimy takie olbrzymie składki na fundusz zdrowia i nie dośc że chcąc sie dostać do lekarzy Państwowych czekamy w olbrzymich kolejkach to jeszcze za część świadczeń które według ustawy nam się należą musimy płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina - bardzo przykro:( Trzymaj się!!!! Jeśli chodzi o wózek to uważam, że gondola jednak się przydaje!!! Ja córę urodziłam na początku sierpnia (więc od lipca niewiele się urwie) i powiem Wam, że wyjątkowo upalnych dni nie pamiętam... Poza tym zawsze można opuścić budkę albo w ogóle ją zdjąc i zamonować tylko parasolkę! Ale faktycznie radzę wybrać gondolę jak największą, bo dzieci szybko rosną a jak dojdą jeszcze jesienno-zimowo ubranka to tego miejsca robi się naprawdę mało! Ja kupiłam wózek wielofunkcyjny - gondola, spacerówka i fotelik. Spacerówkę używałam chyba 2 miesiące bo miałam już dośc takiego wielkiego wózka! Już nie mówię, jak trzeba go wnosić na któreś piętro! Ja mam windę ale nawet do niektórych sklepów trudno było mi się dostać! Fotelik dopinany do wózka to moim zdaniem duże ułatwienie jeśli będziecie dużo jeździć z maluszkiem - na krótkie spacery czy zakupy. U mnie się to sprawdziło :) No... to się rozpisałam :) Miłego dnia :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Balbiina wyrazy współczucia z powodu taty. Czymaj się dzielnie. Asiula2323 szybkiego powrotu do zdrowia życzę. Ana Lena jeśli mogę poradzić na pewno gdzieś na necie są mamy co przeszły to co ty przechodzisz ,są takie fora ,być może tam odnajdziesz odpowiedzi na pytania które cię dręczą. Nie piszę tego aby cię od nas oddalić. Mi nie przeszkadza twoja obecność - nie chciałabym abyś została teraz sama- nikt cię lepiej nie zrozumie niż inna matka. Choć nie przeżyłam straty to ciągle się boję o swoje dzieci. Lęki nie towarzyszą nam tylko w ciąży , późnej też nas dopadają. Ze swojej strony mogę ci tylko tyle napisać: nie zatrać się w bólu który teraz przeżywasz, czas ukoi go. Musisz być silna dla swoich przyszłych dzieci, bo na pewno chcesz je mieć. Dziewczyny w sprawie szpitali polecam stronkę: http://www.rodzicpoludzku.pl/ tam jest ranking szpitali i można znaleźć również informacje od pacjentek. Być może to troszkę pomoże. Natalia1209 tu są obszerne informacje o bólach, proponuję przeczytać : http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/bole_brzucha_w_ciazy_grozne_niegrozne_poczytaj.html http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/kiedy-niepokoja-cie-bole-brzucha_35115.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa, wracając do pory letniej i ubranek - ja przy córce prawie nie wykorzystalam letnich ubranek. Najczęściej miała ubrane po prostu śpiochy :) Dlatego nie szalałabym zbytnio z kupowaniem body z krótkim rękawem! Zawsze można dokupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1209
Rubina- bardzo dziekuje za odpowiedz, natomiast bardzo malo w sieci jest informacji na temat bolu sutek. Nie chodzi mi o bol podbrzusza, tyle,ze macica sie rozrasta to wiem,ale to klkucie piersi jest okropne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbiina- bardzo mi przykro z powodu Twojego Taty. Trzymaj się kochana...Jesteśmyz Tobą. Natalia1209- ja też co jakieś czas mam takie kłucia jak opisujesz. Np. wczoraj nie mogłam zasnąć bo mnie to budziło....Nie wiem dokładnie czym to jest spowodowane, ale przypuszczam, że nasze piersi szykują się do ich roli karmicielek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia1209 co do sutków to raczej wydaje mi się normalne to co odczuwasz. Faktem jest że piersi rosną w ciąży. Może to skutkować ich zwiększoną wrażliwością. Sutki mogą być bardzo tkliwe i bolesne. Mnie np bardzo swędziały aż nie mogłam się dotknąć, musiałam nawet chodzić bez stanika bo tak mnie drażnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- jakie macie zdanie nt.szkoły rodzenia. Ja dzisiaj zapisałam się (jeszcze mogę zrezygnować). Szkoła jest bezpłatna, zajęcia zaczynają się 9 maja i trwają 5 tygodni, są dwa razy w tygodniu- jeden dzień teoria, a w drugi ćwiczenia.... Waham się czy dobrze zrobiłam, ponieważ tak jak Wam pisałam zamierzam pracować dwa w dni w tygodniu, do tego szkoła rodzenia...i nie wiem czy dam radę.... Napiszcie co Wy myślicie nt. szkół rodzenia. Z góry dziękuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka dla przypomnienia :-) NICK ............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN.....PŁEĆ.....SKĄD JESTEM Ela1974............36......23.09..........02.07........DZ...........francja Misia 27............27......25.09.........03.07.....................małopolska stokrotkaa84.....26......27.09.........04.07......................mazowsze aluisa25............26......27.09.........04.07...............świętokrzyskie kocio-rybka........35.....30.09.........04.07..............zach.-pomorskie tola fasola..........21.....18.09.........05.07.........CH..............śląskie xAneczQax.........24.....29.09.........05.07........................... .śląsk moni17..............26.....30.09.........07.07.........................lubelskie vivian_2006........26.....02.10.........09.07....................dolnośląskie lyre..................28.....03.10.........10.07............................Beara balbiina.............26.....03.10.........10.07..........................śląskie sasetka84..........27.....03.10.........10.07.......................lubelskie Beatris81...........29.....05.10........12.07.....CH .......kuj-pomorskie Oczarowanaaa....24 .....06.10........13.07......................małopolska Rosa78..............32......06.10........13.07.....................małopolska kasztaanka........26......06.10........13.07........................... anglia susi1978............32......07.10........14.07...........................śląskie Abecia...............31......07.10........14.07...................mazowieckie Morelka22..........25......08.10........15.07......................... śląskie Atena02.............26......06.10........15.07....................małopolskie Justa_010101......24 .....08.10........15.07.........................śląskie callaa.................25.....08.10........15.07.......................podlaskie 321Mysza...........25......12.10.......15.07........................niemcy Ukryteznaczenie..26......08.10.......16.07....................dolnośląskie rubina...............33.....................16.07..................dolnośląskie Asiula2323..........23......11.10........18.07.....................pomorskie zebra1807..........32......09.10.......18.07........śląskie (Podbeskidzie) Kasia508............24......12.10.......19.07.........................Śląskie nowamary..........25......13.10.......20.07...................... lubelskie mak82...............28......16.10.......21.07.................wielkopolskie Ana Lena............28....................22.07....................Warszawa karolina2207.......23.......20.10......26.07........................ śląskie anik_82.............29.......18.10......26.07...................dolnośląskie ebudka............. 31.......20.10......28.07................. mazowieckie kubolinka...........31.......23.10......30.07..................wielkopolska Eliose................22.......24.10......31.07........................Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Dzis wybralam sie z kolezanka, ktora tez w ciazy na zakupy ciuchow ciazowych, bo u nas juz sa wyprzedaze zimowe. Niestety wyprzedaze sa do bani, same worki w odcieniach Twilight (caly swiar oszalal na wampirach i sa same jakies szaro- brudno fioletowe odcienie w sklepach), i w rozmiarach albo 36 albo 52. Wiec bylam zmuszona kupic spodnie z nowej kolekcji, ktore swoje kosztowaly. Ale to byl juz wstyd wychodzic na ludzie w spranych dresach koloru khaki z workami na kolanach. Asia-lipcowka, a ja na przyklad w ogole nie uzywalam takiego wynalazku jak spiochy, bo jak dla mnie ich zakladanie jest zbyt pracochlonne. Najlepszy jest bodziak z zapieciem krzyzowym na przodzie, i pajac rozpinany z przodu na cala dlugosc az do konca nogawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena 02 zorientuj się w jakich dniach i godzinach by to było- masz pracować 2 razy w tyg to pewnie masz możliwość dostosować sobie dni pracy tak aby nie wypadały wtedy co szkoła rodzenia.Z tego co się orientuje to zajęcia są zazwyczaj po południu . Moi znajomi chodzą do szkoły i tam zajęcia są od 18- 20 . Co do chodzenia to czemu nie - na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1209
Atena02- dziekuje za odpowiedz, tez tak myslalam,ze to normalne, ale jednak wolalam sie upewnic czy tylko ja to mam czy jest Nas wiecej, a skoro tak to juz jestem spokojna:) dziekuje. Jakis czas temu zadalam rowniez pytanie na forum odnosnie szkol rodzenia, ale nie doczekalam sie odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia -Na stronie 46 wypowiedziałam się już trochę w tym temacie. Mogę jeszcze dodać, że nie słyszałam od koleżanek, które uczęszczały na takie zajęcia aby to był zmarnowany czas i nawet przeglądając różne fora nie natrafiłam na taką opinię. Na twoim miejscu nie sugerowałabym się tym co mówi twoja koleżanka- dla niej być może strata czasu bo już jeden poród ma za sobą, ale dla ciebie to może być ciekawe i pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zapisałam sie do szkoły rodzenia, 11 tygodni od końca marca, raz w tygodniu. U nas niestety płatne. Kolezanki, które mają dzieci - polecały, że to oswaja z całą otoczką okołoporodową, wiesz mniej więcej kiedy jechac do szpitala gdzie się zgłosić, jak ćwiczyć itd. Poza tym uczysz się pięlegnacji malucha, pierwszej pomocy itd. Co do płatnego znieczulenia - szkoda mi nerwów żeby się wypowiadać na temat naszych ubezpieczeń i dopłat, ale cieszcie się dziewczyny, które mają możliwość zapłacenia i dostania znieczulenia. W moim mieście nie ma w szpitalach takiej opcji za żadną kasę - brak lekarzy, którzy potrafią to zrobić, nie opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziś odkryłam zbawienną moc rajstop ciążowych :) niby banalna rzecz ale jak cieszy :) od dłuższego czasu wszystkie spodnie są ciasne nawet te z niskim stanem uwierają. dziś kupiłam sobie rajstopy ciążowe i do dłuższej bluzki, tuniki idealne. zakładając uśmiałam się bo przypomniały się mnie dziewczęce lata, rajstopy mają dwa szwy z tyłu i jeden z przodu żeby dziewczynka nie pogubiła się jak ubierać :D chodzę w nich pół dnia i komfort noszenia nie do opisania nic nie uwiera bomba polecam Wam gorąco bo wydatek 20 pln więc nie trzeba spodni za 180 pln kupować a doznania niesamowite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Zebra, możesz zdradzic ile u Ciebie kosztuje taka szkoła rodzenia??bo wiem, że u mnie w mieście jest na pewno 1 płatna, ale jeszcze nie wypytałam, a w necie nie mogę znalezc. Dowiedziałam, się tylko, że u nas w szpitalu otwierają bezpłatną, ale dopiero od 2 sierpnia, więc raczej się nie załapiemy:( a bardzo chciałabym chodzic, tym bardziej, że to będzie moja pierwsza dzidzia, więc pewnie baaaardzo dużo bym się tam nauczyła. pozdrowionka i miłego wieczoru życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×