Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Ana Lena, wiem że to się łatwo mówi ale staraj się myśleć pozytywnie. Jedno badanie, jednego lekarza jeszcze o niczym nie świadczy, nie wiesz jakie jest NT, tu jeszcze nie jest nic powiedziane, że będzie nie dobrze. Trzeba się chwycić wersji, że wszystko będzie ok i się jej trzymać rękami i nogami. Najlepiej szybciutko u innego lekarza na innym sprzęcie powtórzyć badanie (im szybciej tym lepiej, bo oszczędzi Ci to nerwów), zobaczyć co wyjdzie, potem ewentualnie badanie z krwi lub ostatecznie aminopunkcja. Wiesz... troszkę o tym czytałam i bardzo, bardzo często jest tak, że najpierw dużo strachu, a potem i tak wszystko kończy się dobrze, dzidziuś jest cały i zdrowy. I tego właśnie Ci życzę :) Uszy do góry. Trzymaj się cieplutko. Ja trzymam za Was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena- ja wierzę, że jest i będzie dobrze. Ja miałam robione badanie przezierności dokładnie w 12tc5d a usg wykazało 13tc0d i mój dzidziuś miał wtedy 60 mm. I było wszystko w normie. Pani doktor nie powiedziała, że jest za małe. Twoje wcale nie jest o wiele mniejsze... Trzymam kciuki za Was i oczywiście daj znać jak będziesz po wizycie. Trzymaj się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedziałam szefowi. Byłam zmuszona powiedzieć tylko jesnemu, bo drugi nie pojawił się w biurze a ja nie chciałam się dłużej stresować...Oczywiście nieobecny szef jest już powiadomiony- dzwonił do mnie z gratulacjami;) Tak jak pisałyście- nie było źle. Szef stwierdził, że prędzej czy później się tego spodziewał;) No ale teraz do rzeczy: oczywiście moi szefowie nie chcą zmiany kadry i chcieliby abym od kwietnia pojawiała się w pracy np. 2 dni w tygodniu po 5 godzin, abym najważniejsze księgowania zrobiła i dopilnowała wszsystkiego od strony księgowej. A reszte miałabym przygotowane przez koleżankę, która robi inną księgowość niż ja. Wiadomo wszystko zależy jak się będę czuła- ale może 2 dni po 5 godz. nie obciąży bardzo mojego organizmu....Co Wy o Tym myślicie???? Proszę Was o radę. No i następna sprawa- po porodzie wiadomo 3 miesiące musiałby ktoś za mnie poksięgować i dopilnowac wszystkiego a później chcieliby abym robiła tak jak przed porodem, czyli 2 dni w tygodniu. jak myślicie czy coś takiego jest do zrobienia.? Jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem to mąż ma praće że pracuje dwa dni a następnie ma dwa wolne, no i moja mama zadeklarowała się z pomocą.... Dla mnie jest to na plus bo mogłabym utrzymać pracę z której jestem zadowolona, a minus to pytanie czy to da się opanować...Wiem, ze wszystko też zależy od dziecka, no ale może jakoś się dogadamy:) Proszę Was o opinie na ten temat- wiadomo i tak ja muszę podjąć decyzję, ale może wasze zdanie mi w tym pomoże;) Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena, mocno trzymam kciuki. Za maly dzidzius, to jeszcze nie dramat, dzieci nie rosna wszystkie pod linijke, przeciez i dorosli sa jedni 1,50, drudzy 2 metry. Moja malenstwo mialo w 11t5d 5,5 cm, i lekarz wcale nie powiedzial, ze jest za male, i przeziernosc karkowa zmierzyl. Przeziernosc sie mierzy, jak sie nie myle, gdzy dzidzius jest w przedziale od 4 do 8 cm. Dopiero bedziesz miala pewnosc, gdy uzbierasz informacje z wielu badan: przeziernosc karkowa, markery z krwi, ewentualnie amniocentneza. Dopoki nie masz wynikow amniocentnezy czarne na bialym, nic jeszcze nie jest przesadzone. Zebra - u nas wlasnie dom stoi nie wykonczony od 10 lat. A przed domem to w ogole szkoda gadac. Aktualnie bloto po kostki. Challenge na koniec stycznia, to zeby maz w koncu kabine prysznicowa zamontowal, a przed lipcem - by porobil sypialnie na gorze. Problem z tym, ze maz jest zlota raczka i nie chce za chiny zawolac fachowcow, bo "nie tak zrobia", a sam jeden, w dodatku pracujac, na nic nie ma czasu. Kasiu. teraz jest takie nastawienie lekarzy, by jaknajmniej nacinac i ciac. Wiec jak nie beda musieli, to nie potna. Powiem tak, ze mialam obie opcje, i co dziwne, ze po nacieciu i 3ch szwach o wiele mi bardziej bolalo i nie moglam usiac normalnie, niz po popekaniu i godzinie cerowania. Chyba wiec naturalnie popekac dla mnie jest lepszym rozwiazaniem :), aczkolwiek to chyma komu jak sie trafi. :). Ani naciecia ani pekania nie czulam, tak bylam przejeta bolami porodowymi. Gongon6, ponoc ruchy dziecka pierworodki wyczuwaja ok 20 tygodnia, wielorodki moga nawet ok 16go. Asia-lipcowka, nie denerwuj sie. jakis dzien dzi tego, nerwowy. Aha, no wlasnie przeciez 13ty :) Dzis sie tez mocno zdenerwowalam, bo dostalam znow list z urzedu, gdzie zlozylam papiery, ze zawieszaja mi to podanie bo brak im 2ch papierow. W tym pliku bylo 55 papierow, wiec po prostu przeoczyli. Zadzwonilam do nich, cala zla, i okazalo sie, ze faktycznie pani przeoczyla te papiery. No zesz, mogla sobie jakies krzyzyki stawic na liscie, gdzy przerabia papiery, zamiast niepotrzebnie ludzi denerwowac. Malinowka, ehh, wesele, ile to roboty przy tym. Mialam na 25 osob, a jak sie uharowalam... Wlasnie sprzedaje na ebaju swoje akcesoria slubne i troche mi zal sie z tym rozstawac. Ale jak musimy na strychu pokoje porobic dla dzieci, to nie moge tam smagazynowac wszystkiego. Taka jest kolej rzeczy. Slub , a potem miejsce sie zwalnia dla dzieci... Beatris, teraz chyba wszystkie wanienki maja dziure z zatyczka. Wiec nalewasz do niej wody prysznicem, a do wylewania najszybciej jest wstawic wanienke do wanny i otworzyc zatyczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena za bardzo sie nie znam bo to noja ciaza ale napewno bedzie dobrze trzymam kciuki!! Beatris te spodnie jak juz pisalam sa raczej sportowe ale nogawki proste nie szerokie.Byly w kolorze popielatym i czarnym jeansy tez byly ale takie zwykle fasony nic specjalnego.Ale super leza kupilam rozmiar 36 sa raczej dopasowane ale guma jest super bo troszke jeszcze za luzna ale spodnie maja pasek niziutko i jak zepne to sie trzymia fajnie,stawialam raczej na jeansy ale jak pisalam fasony jak na stare baby a te mi naprawde wpadly w oko i super sie nosza,no ale wiadomo trzeba zobaczyc bo kazdy gust ma inny:) Powiem wam tez ze mam male problemy z cera tzn jest strasznie wysuszona a wczoraj zrobilam sobie taka maseczke z bielendy z avokado do cery przesuszonej i odwodnionej i powiem wam ze dawno po zadnej maseczce nie mialam tak miekkiej i nawilzonej buzi.Rewelacja jezeli ktos ma sucha,wrazliwa i alergiczna cere to polecam,mne przynalmniej wiekszosc kremow i podkladow szczypie.Dzisiaj kupilam krem z tej serii jest i na dzien i na noc,i maslo do ciala wiec wyprubuje mam nadzieje ze podziala:) Mam pomysl,moze narazie cieszmy sie naszymi dzieciatkami,a te mniej przyjemne tematy o nacinaniu i pekaniu zostawmy na puzniej,sama sie boje ale o tym nie mysle,zaczne myslec przed porodem a teraz mamy troche czasu do porodu wiec sie jeszcze nie stresujmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nastepna wizyte 2.02. to bedzie 17 tydzien ciekawe czy bedzie szansa na poznanie plci dzidziusia czy jeszcze nie:)Wszyscy mi mowia ze to chlopiec bedzie ale ja mam takie przeczucie ze to kobitka bedzie:)ale w sumie to mi to obojetne bo jak pisalam to moja 1 ciaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka 22, ja też wizytę mam 2.02 :) I bardzo liczę na poznanie płci. U mnie "przepowiednie" sa pół na pół, ja sama nie mam żadnych przeczuć, chciałabym syna, ale tak naprawdę - żeby dziecko zdrowe było i żeby donosić ciążę - to dla mnie najważniejsze. Ale różowych ubranek kupować nie będę nawet dla dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra1807 a skad jestes?Tzn z jakich okolic chodzi mi tylko o nazwe jakiegos miasta wiekszego,moze jestesmy jakimis sasiadkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1209
Dziewczyny, czy mogłybyście polecić mi dobrego ginekologa z Warszawy? Obecnie prowadzi mnie lekarz z Białegostoku, ale obawiam się, że nie bede miala szans na przejechanie tej odleglosci jak juz odejda wody:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka, mi sie wydaje, ze nie warto uprawiac polityke strusia i nie pytac o "straszne tematy" - przeciez po zapytaniu moga splynac odpowiedzi, ktore kobiete zupelnie uspokoja, i juz do konca ciazy nie bedzie sie tym martwic. Pryzpomina mi sie moja kolezanka, ktora w czasach studenckich nagle sobie ubzdurala, ze zaliczyla wpadke, przez tydzien chodzila cala roztrzesiona, tylko o tym nawijala, w ogole byla nie do zycia. Ale test ciazowy bala sie zrobic. Po czym wrescie namowilam ja, ze ona tylko nasika, a ja odczytam wynik i jej powiem, albo bede ja trzymac jesli bedzie mdlec :). Zrobilysmy razem ten test i okazal sie negatywny. Po wielu latach spotkalysmy i ze ona smiechiem wsponimala, jaka byla glupia, bo gdyby zrobila ten test tydzien wczesniej, oszczedzilaby sobie tydzien mega stresu i lez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1974 nie rozumie Cie myslisz ze jak mi teraz ktos powie ze mnie beda nacinac albo co gorsza peknie mi krocze to sie nie bede denerwowac? Pewnie ze bede ale na to przyjdzie czas a teraz mysle o przyjemniejszych rzeczach,po co mam sie denerwowac 5 miesiecy wczesniej jak moge ostatni miesiac albo 2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jak pomysle o calym porodzie, nacinaniu i innych rzeczach ktore slucham to az mnie ciarki przechodza ;/ ale chce byc dobrej mysli :) jestem osoba ktora woli wszystko sama dopilnowac,a juz zwlaszcza gdy chodzi o moj wlasny slub dlatego jest tej pracy troszke, ale mam wsparcie w rodzinie no i oczywiscie w moim ukochanym :) 45 osob to wersja a pol skromna, byly wersje 3-25,45,80 osob, ale zdecydowalismy sie na 45. Traktuje to jak przyjecie skromne, choc muzyka bedzie grala :) jednak w porownaniu slubu brata ktory szykuje pompe na 180 to moj slub moze dlatego uwazam za maly ;) fryzjera mam sprawdzonego, kosmetyczke ktora bedzie wykonywac makijaz rowniez, zawsze do nich ide sie upiekszac na wieksze uroczystosci, dlatego moge powiedziec ze juz sa wyprobowani :) miesiac zostal, ale wiem ze zleci nim sie obejrze :) chcialam zapytac jak to jest z terminem porodu, bo ja juz mam 3 terminy dwa z usg i jedno wg OM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1209
Morelka22, nie chciałam nikogo denerwowac a jedynie przygotowac sie za wczasu do tego co i tak nieuniknione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka -ja tam nie wiem czy da się uniknąć niemiłych tematów- jedna woli wcześniej wybadać grunt,inna nie myśleć dopóki nie jest to konieczne. Myślę ,że lęki porodowe biorą się z tego iż za bardzo się go demonizuje. Jakby to było takie straszne to nie rodziły by się dzieci a każda kobieta która choć raz rodziła nie decydowała by się na kolejne dziecko. Dla pierworódki jest to o tyle trudne bo nieznane. A lęk przed nieznanym jest naturalnym. Udzielając odpowiedzi na trudne tematy nie mam zamiaru nikogo stresować. 10 lat temu nie miałam możliwości powymieniać się uwagami na forum , uspokoić lęki - szłam rodzić całkiem zielona,nie wiedziałam czego mam się spodziewać - to dopiero był stres. Jak widzę i Ela ma podobne zdanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia1209 ale ok nie ma problemu:)ja sie nie zdenerwowalam przeciez ;)kazda sie boi,a nie wiem czy przerobilas nasz topik od poczatku ale juz chyba pisalysmy cos nie cos o tych mniej przyjemnych stronach ciazy:)zadko kiedy sie chyba zdarza ze nie trzeba kobiety nacinac takze wiekszy procent nas to niestety czeka:)ale ponoc to nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia forum jest po to aby pytać. Pytaj jak tylko odczuwasz jakiś niepokój. Dzidziom nie służy niepokój mam. Kiedy przyjdzie godzina " 0 " mamy się nią cieszyć a nie umierać ze strachu z niewiedzy co nas czeka. Nie każda ma okazję chodzić do szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale rozgorzała dyskusja na temat szczegółów i nieprzyjemności porodowych i czy o nich mówić czy nie :) Ja boję się panicznie, ale nie potrafię o tym nie myśleć. Jestem generalnie panikarą, w lipcu miałam operację - jeszcze na stole operacyjnym, mimo środków uspokajających płakałam ze strachu zanim mnie uśpili; implant zębowy robilam po dwóch tabletkach relanium a i tak trzęsłam sie jak galareta. To może z zewnątrz wydawać się bardzo dziecinne, ale są sprawy nad którymi czasem zapanować się nie da. Skomplikowany temat. Jako, ze poród jest nieunikniony, ostatnio zaczęłam sie oswajać własnie mówiąc i czytając o tym i przygotowując się na to, że w trakcie będzie ciężko, a potem boleśnie i...lekko orzydliwie z tymi wszystkimi majtkami, podkładami itp. Filmu z porodu nie obejrzę, ale szczere informacje doświadczonych kobiet chętnie przyjmę. A i tak zastanawiam sie nad cc na życzenie - moze to słabość, ale czemu mam się traumić na całe życie? Mamy jeszcze czas, nie straszmy się ale oswajajmy strach :) Wszystkim dzielnym mamom, które już rodziły dzieki wielkie za szczere informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubina- brawa za super rozsadne wypowiedzi. Tak mi sie tez wydaje, ze czlowiek mniej sie boi, gdy wie, na czym stoi i co go czeka. I prawda, ze porod jest czyms naturalnym dla kobiety i nie trzeba go demonizowac. Tym, ktore sie boja nacinania powiem, ze nacinanie czy pekniecie dla mnie nie pozostalo w pamieci jak cos wyjatjkowego, naprawde, mozna to porownac do zwyklej wizyty u dentysty - moze podczas wizyty nie mamy jakichs przyjemnych doznan, ale przeciez to jest zupelnie do przezycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są sposoby aby uniknąć nacinania http://www.ciazowy.pl/artykul,naciecie-krocza-czy-mozna-go-uniknac,29,1.html Można wykonywać ćwiczenie polegające na tym iż kładziemy się na plecach, pupa musi dotykać ściany nogi do góry oparte na całej długości o ścianę i rozchylamy je. Seria takich ćwiczeń też uelastycznia krocze. Ćwiczyłam przed drugim porodem , dzięki temu nacięcie było małe. Ruchy w pierwszej ciąży czułam ok 21 tyg ,w drugiej w 16 tyg, a teraz mam wrażenie że już daje o sobie znać. Zebra1807 jak się boisz bólu to czemu nie pomyślisz o ZZO i czemu od razu cc? Dasz radę zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umnie nie ma ZNIECZULANIA KREGOSŁUP choc kolezanka miala cesarke w takim znieczuleniu wszytko widziala ale juz ne robia tak nie mam pojecia. ja mialam w ogolnym . ja sama jeszcz nie wiem boje sie porodu , boje sie komplikacji i strachu o dziecko jak przy pierwszym porodzie. Nie boje sie bolu bo wiem co to znaczy mialam dwie kroplowy na wywolanie ihhiih az cearki sie boje ze sie nie obudze po znieczuleniu ogolnym wiec sama nie wiem jak ja wogole urodze hihhihihi ostatniowrocily koszmary porodowe i przeryczalam polnocy na moim sunkiem . ogolnie w zyciu jestem zdecydowana wiem co che i do tego darze . ale porod hiihhi czarna magia nigdy nic nie wiadomo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę intensywnie o ZZO, w moim mieście tylko jedna klinika robi, oczywiście szpitale - nie. Ela, Ty miałaś ZZO, to naprawdę dużo daje? Jeżeli ciąża będzie zdrowa do konca i bez komplikacji to mam szansę na znieczulenie w klinice, jednak jeżeli coś będzie nie tak - muszę rodzić w którymś ze szpitali i wtedy już znieczulenia nie dostanę. Polska rzeczywistość, brak lekarzy do znieczuleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena powinnaś iść do innego lekarza na konsultację, opinia jednego nie musi być przesądzająca. Piszesz o szpitalu czerniakowskim więc jeśli chodzi o ten w Warszawie to polecam dr Roberta Makowskiego - specjalista usg płodu - jego diagnozy są wiarygodne inni lekarze odsyłają do niego na konsultacje. Jeśli potrzebujesz osobiście namiarów do niego daj znać. A przezierność karkową można mierzyć gdy płód ma 48 mm więc dziwne dlaczego Twój lekarz nie mierzył... :( morelka 22 Beatris 81 byłam dziś w h m i niestety były ubrania dla kobiet w ciąży po których wygląda się jak strach na wróble bleeeeeeeeee :( ale w peek cloppenburg znalazłam sukienkę i muszę Wam powiedzieć jest bardzo seksowna a jak już będzie okrągły brzuszek to będzie miodzio :) Atena 02 a myślałaś o home office? Mogłabyś spokojnie księgować i odpoczywać albo zajmować się dzieckiem. To jest jakaś opcja pomyśl :) Natalia 1209 mamy ten sam problem, też poszukuję dobrego ginekologa z Warszawy. I mamy podobne terminy porodu :) wiele dziewczyn jest już dalej w ciąży a my mamy termin na końcówkę lipca. Ale chyba już mam 2 lekarzy i 1 muszę wybrać :D Zasadniczo musisz wiedzieć w którym szpitalu chcesz rodzić bo to jednak lekarz prowadzący szykuje miejsce w szpitalu choć czasami bywa z tym różnie. Waham się między dr Wojciech Puzyna dyrektor szpitala na Żelaznej lub dr Grzegorz Jędrzejewski też pracujący na Żelaznej. Ale podobno przed pacjentkami dyrektora drzwi szpitala otwierają się same bo jest pazerny na kasę a jak wiemy wizyty są prywatne. Dziewczyny a czego używacie do higieny intymnej? Używam Lactacyd ale ostatnio mam wrażenie takiego dyskomfortu i suchości :( Możecie polecić jakiś inny płyn ale dla takich wrażliwych - mój mąż mówi, że jestem wrażliwa jak francuski piesek ostatnio perfumowany kolorowy papier toaletowy wywołał infekcję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, już po wizycie:) i okazało się, że nie było powodów do paniki :):):) Dzieciak zdrowy i ruchliwy ale za to wstydliwy :D nie chciał pokazać jakiej jest płci :) ale na to przecież jeszcze czas:) No, powiem Wam, że ulżyło mi bardzo! Co do ubrań to ostatnio kupiłam sobie dżinsy ciążowe w szmateksie za 23 zł :) Nie wiem jak się zapatrujecie na kwestie ubrań używanych, ja nie mam z tym problemu. Tym bardziej że spodnie są jak nowe, idealnie na mnie dopasowane a i cena nie bez znaczenia :) Mam nadzieję, że jeszcze coś ładnego upoluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
callaa - fajna ta strona z imionami jednak nie ma paru imion np. mojego "Nathana".. :-( Nie ma nawet spolszczonej wersji czyli "Natan". Mam ogromny problem z imieniem dla synka a niby na 100% ma byc synek.. A Tobie jakie imiona dla chlopcow sie podobaja? Mi sie jeszcze podoba Daniel, ale mezowi jakos nie bardzo. Atena02 - Alan tez ladnie i orginalnie, wazne by pasowalo do nazwiska. Kiedys bylam u lekarza i slyszalam jak babka rejestrowala 3 latka (Kevin Kowalski..) rubina - fajne te koszulki nocne. Wogole dziewczyny gdyby nie Wy to ja bym nie wiedziala ze cos takiego istnieje a co dopiro jakies tam majtochy poporodowe.. Dziwie sie troche ze juz teraz myslicie o zakupie koszulek, ja widac jestem baaardzo zielona i wciaz czuje ze mam jeszcze duuuzo czasu na takie sprawy. Lozeczka proponowane przez Ciebie tez mi sie bardzo podobaja, szczegolnie to niebieskie! Dziewczyny rozumiem ze takie lozeczko turystyczne to kupuje sie jako dodatkowe, a takie normalne to swoja droga??? Oczywiscie kupie dodatkowy materacyk by bylo sztywniej. ebudka - widzisz tak sie stresowalas tym badaniem a wszystko okazalo sie dobrze! bardzo sie ciesze! Ja tak kurcze wszystkie uspokajam a sama ryczalam ze strachu przed moim prenatalnym. Teraz ide do gina w poniedzialek i juz zaczyna mi sie udzielac.. Na brzuchu mimo ze lubie to jakos spac nie moge, mimo ze brzucha oficjalnie nie widac to jak probuje sie poozyc na brzuch to czuje taki ucisk i zaraz klade sie na bok. Najllepiej mi sie spij w pozycji tzw. bezpiecznej znanej z ratownictwa medycznego.. i faktycznie sie sprawdza. zebra1807, malinówka376 i Rubina - dzis obudzialm sie o 4 rano i takie glupoty mi do glowy przychodzily ze az strach i do 5:30 nie moglam zasnac a potem pobudka przed 8 to to samo.. W nocy musze choc raz wstac do lazienki na siku, jak bym co najmniej litra wypila przed snem, rano budze sie z takim parciem na siku jakbym w nocy wypila kolejnego litra i sikam i sikam i naprawde nie wiem skad to sie bierze (ach te bezposrednie wypowiedzi hihihi) Kasia508 - mysl o tym imieniu dla chlopaka intensywnie kobietko1 ja tez mam ogromny z tym problem! Z tych co wymienilas najbardziej podoba mi sie Kamil. anik_82 - jak czytalam Twoja opowiesz wymiotna to jakbym widziala siebie przez 2 miesiace. W wannie mi niby robi sie lepiej ale na dluzsza mete dalej jest zle. Teraz w ciagu dnia mam wiecej spokoju, najgorzej jest z rana i na wieczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, jeszcze chciałam zapytać co z kwasem foliowym? W pierwszej ciąży lekarz kazał mi odstawić po 1 trymestrze, brałam jakieś inne witaminy. A dziś zapomniałam na wizycie zapytać. Brać czy nie brać? Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jestem po wizycie. Jak narazie wszytsko ok. Dzidziuś od czubka głowy po pupkę ma 8,4 cm ;-) usg wskazało na 14 tydzień i drugi dzień, poród 12 lipca czyli tylko jeden dzien obsuwy względem terminu według ostatniej miesiączki. Początkowo ułożenie nie pozwalało na podglądnięcie płci, potem jednak dzidziuś podskoczył i ukazał nam się Wacek ;-) Czy coś innego jeszcze z tego wacka nie będzie to Pani doktor nie mogła nam dać gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia - w większośc witamin jest już kwas foliowy więc powinno się go raczej odstawić z momentem przejścia na witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka, jako plyn do higieny intymnej dobra jest seria Saugella, z wyciagiem z szalwii, nie wiem, czy w Polsce to jest. Robia nawet plyn dla malych dziewczynek od 4ch lat, wlasnie swojej kupilam, niech juz sie przyucza. Osobiscie uzywam Hydralin apaise kojacy podraznienia, z wyciagiem z lotusa i witamina B9. Kupilam go wylacznie ze wzgledu na to, ze na opakowaniu napisane, ze nie zawiera parabenu. Na razie mi calkiem sluzy. Atena, ja bym na twoim miejscu nawet sie nie wahala na temat propozycji szefostwa. Taka super okazja, by utrzymac sie na rynku pracy, jednoczesnie nie poswiecajac macierzynstwa i zycia prywatnego. Osobiscie musialam oddac 3 miesieczne dziecko do zlobka i isc do pracy 5 dni w tygodniu po 9 godzin. No i jakos wszyscy to przezyli i nie umarli. A ty masz naprawde luksus, bo i meza i babcie i tylko po 2 godziny, no i pewnie tez czesc pracy bedziesz mogla spokojnie w domu wykonac. Bo moj zawod niestety nie pozwala nic nadrabiac w domu - przeciez nie przyniose do domu odczynnikow i urzadzen, by robic doswiadczenia. Co do zzo, rodzilam z i bez, i jak ktos ma mozliwosc, to polecam w 1000% zzo. Bo znosi wszelki bol, porod z zzo to to samo co leczenie zeba pod znieczuleniem. Widzialam filmy, gdzie kobieta sama sobie wyjmuje dziecko spomiedzy ud, na tyle jest przytomna i spokojna w tym momencie, majac znieczulenie. Wklucie w kregoslup absolutnie nie boli, bo znieczulaja miejsce wklucia, pozatym to z tylu, nic nie widzisz, nic nie czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-lipcówka oczarowanaaa do końca 12 tygodnia ciąży powinno się brać większą dawkę kwasu foliowego a od 13 tygodnia połowa tej ilości kwasu foliowego a dodatkowo witaminy i kwasy tłuszczowe dha. Moja lekarka poleciła do 12 tygodnia Feminatal METAFOLIN 80 a od 13 tygodnia mam brać Feminatal METAFOLIN 400 + DHA tu jest ich strona http://www.feminatal.pl/metafolin800.html Ela 1974 muszę się rozejrzeć za czymś łagodnym i będę eksperymentować :D prawie jak TY hi hi hi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×