Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

a teraz z wizyty....a sumie z samego usg... z dzidzią wzystko ok: BPD -(średnica główki) 56mm FL - długość kości udowej 38mm AC - obwód brzuszka 195mm łożysko na ścianie tylnej położenie główkowe i to w sumie tyle, bo ten lekarz co mi robił usg to jest taki jajcarz, że jak cos powie to nie wiesz nawet jak to odebrac. jak zapytałam czy mogę prosic chociaż zdjęcie dla męża to powiedział, że nie a za 5 sekund wydrukował. Nie bardzo wiedziałam co tam było widac, to się pytam co jest pokazane to odpowiedział "pitonek", a ja się pytam: to na stówę chłopczyk?? a on: "albo dziewczynka" i weź tu się dogadaj!!!grrrr i tak dalej nie wiem kto tam siedzi:( ale najważniejsze, że zdrowe:) w ogóle to się uśmiałam, bo doktorek się spóźnił z 15 min, a tam robią też usg takie jakieś inne i nie tylko ciężarne przychodzą, były 2 takie starsze babki przede mną i jeszcze jedna trochę młodsza od nich, kłuciły się która piersza przyszła:) a ja lałam z nich:p jak doktorek przyszedł to te stare się zerwały a on widział, że ja z brzuszkiem i za mną jeszcze jedna i mówi "hola, hola, niepełnosprawni i ciężarne mają pierwszeństwo!!!" i zamiast wejśc jako 4 weszłam jako pierwsza:) ale je zgulało:) a jak wyszłam to stare na głos aluzje: ostanie przyszły a pierwsze weszły. a ja je miałam gdzieś: grzecznie powiedziałam 'dowidzenia' i poszłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowanaa, ja obie dziewczynki usilowalam namowic na chociaz jedna herbatke, nici z tego, starsza ma juz prawie 5 lat i w zyciu zadnej herbatki nie chciala wypic, nawet jak byla chora na grype, tylko woda i czasem soki. Mlodsza w ogole nie uznaje zadnego napoju oprocz wody, rozne soczki probowalam, kompociki, z g... skutkiem, pluje i nie chce. Malutkiego dzidziusia niczym nie trzeba dopajac, nawet podczas upalow wystarczy mu tyle wody co jest w mleku. Zranione sutki nie sa "pogryzione", noworodek nie ma zebow i nie ma czym je zjarac, najczesciej problemy z sutkiem powstaja od nieprawidlowego przylozenia dzidzi do piersi, kiedy ma w buzi tylko koniuszek sutka. Powinien wziac do buzi cala brodawke wraz z ciemna otoczka sutka, w necie sa zdjecia. Po kazdym karmieniu na poczatku trzeba smarowac prewencyjnie sutki specjalna mascia, sa w aptece, ja mialam homeopatyczna Castor equii, firmy Boiron. Jesli sutki jednak sa bardzo bolesne to wcale to nie znaczy koniec karmienia, sa specjalne silikonowe nakladki na sutki w takim przypadku, albo mozna sciagac mleko laktatorem i dawac dzidzi przez pewien czas, poki sutki nieco sie zagoja. Szkoda, ale wiele matek zarzuca karmienie po kilku dniach albo ma z tym wielkie problemy tylko z powodu ignorancji otoczenia, ktore nie potrafi powiedziec matce, jak sobie radzic z ewentualnymi trudnosciami czy przejsiowymi niedogodnosciami. A to tylko pierwszy tydzien czy gora dwa jest trudny, a potem karmienijest proste i wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa a Ty gotujesz z teściową w jednej kuchni? czy masz jakiś odrębny kącik do gotowania? nie wyżerają Ci tego co ugotujesz? A Pit to trzeba dostarczyć do swego urzędu skarbowego czy można do innego przesłać? Ja i tak rozliczam się z mężem i nasz Pit wysyła do urzędu skarbowego jego księgowa, a pytam z czystej ciekawości. A Wy rozliczacie się same czy z mężami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela - dzięki za wyjaśnienie ;-) Moja bratowa próbowała tych nakładek silikonowych ale niestety mały ich nie tolerował... w ogóle jak to przy pierwszy dziecku bywa, nie była do końca poinformowana i niestety sprawę zaniedbała na początku... Jak tylko miała poranione sutki odstawiła małego od piersi bo ból był nie do zniesienia, niestety to samo tyczyło się odciągania laktatorem ;/ W efekcie dostała od lekarza jakieś tabletki na zatrzymanie laktacji.. i wszystko by było ok ale nie słuchała zaleceń co do tego, że musi bezwzględnie chociaż przez kilka dni odciągać choćby przez łzy laktatorem bo laktacja się tak od razu nie zatrzyma... nie odciągała bo ją bolało i w efekcie z powodu zastoju pokarmu dostała zapalenia i koszmar to się dopiero wtedy zaczął... Na domiar złego mały nie tolerował żadnego sproszkowanego mleka... po każdym albo miał straszne kolki albo wymiotował - nawet po antyalergicznym... Doszło do tego że na sam widok butelki z mlekiem dostawał spazmów... jedyne co tolerował to była właśnie herbatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbina gratuluję coreczki:) Ela1974 jesteś darem naszego topiku:) gdyby nie Ty kupowałabym butelki zeby mieć już na wszelki wypadek:) xAneczQax jeju mam nadzieję że na moim usg będzie pewna:) nie będe jadła nic slodkiego żeby dzidzia nie brykala:) tylko jak to zrobić?:) teraz dopiero wstałam i najchętniej spalabym dalej mam temperaturę :( lecę ryż postawić do zupki:) do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszy raz rozliczam się z mężem w tym roku, bo dopiero od tego roku możemy i korzystamy z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa ja właśnie nie wiem jak moje dziecko ustosunkuje się do badania o tej porze bo zawsze miałam usg po południu albo około południa. Ja lubię rybki w różnych postaciach oprócz tej z puszki, minimum raz w tygodniu jem rybę, czasem nawet dwa razy. do Tego Prenatal DHA mam więc myślę że będzie ok jak na zmianę będę go brać z feminatalem, puki co na allegro jest tego cała masa. Moja siostra brała cały czas feminatal N i wyniki zawsze były dobre u niej ale podobnie jak ja w diecie nie zapominała o rybach. TY na jakim jesteś etapie ciąży oczarowana? u mnie tak jak w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni17 wystarczy że będziesz jadła trochę ryb, albo możesz dodatkowo brać tran i też będzie dobrze możesz jak chcesz dokupić sobie zamiast tranu same Omega 3 a jak Ci się feminatal skończy to kupisz sobie z dha :) Beatris niedawno znajoma mi powiedziała że wymioty ustąpiły jej dopiero po porodzie, że już z bólami do porodu szła i jeszcze wymiotowała, ale mam nadzieję że Cię to ominie. Ja w ogóle nie wiem co to takiego wymioty w ciąży i nikomu ich nie zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calla - 22 tygodnie i 1 dzień ;-) termin zarówno według usg jak i ostatniej miesiączki dokładnie na 13 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Panie :) beatris ja tez sie boje o swoja szyjke :( tzn.mam te twrdnienia brzuszka, budze sie czasami w nocy z bólem i twardym brzuchem :( jutro mam wizyte więc mam nadzieje że pani połozna mi odpowie na wszystkie pytania. Kasia508 ja tak siusiam jak ty!!! normalnie jak w zegarku co 2 godz.i czasem własnie mnie boli tak jakby "wzgórek" zebra nie dołuj się kochana!!!na pewno wszytsko będzie dobrze,a lekarz jak jest dobry to za pewne nie zbagatelizował by tego żołądeczka!jeżeli by była to poważna sprawa zalecił by więcej badań.Będzie dobrze!!! balbina gratuluję córeczki!!! :) hurraaa jutro USG :D:D:D buziaki i miłego wieczorku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisalam wczesniej butelka jest zbedna, przeyz pierwsze pol roku karmi sie tylko piersia na zadanie. Wiadomo zdarzaja sie rozne przygody typu zapalenie piersi, ale to wszystko jest do przejscia. Ja nie smarowalam niczym sutkow, dzieci dziobowaly i tankowaly wg potrzeby. wazne by duzo pic. Moje maluchy tez uznaja tylko wode, zadnych babelkow, sporadycznie soki, mleko. Co do ciekniecia drugiego cycka w czasie karmienia nie ma regul, nie nosilam zadnych wkladek, nie popuszczalam, a siara pojawila sie dopiero po porodzie, wiec pewnie to sprawa szczelnosci uszczelki :) Ale macie fajnie z tymi badaniami USG , no ja jeszcze sobie pozekam, a od soboty 22 tydzien, ciesze sie bo dla mnie to takie dojscie malymi kroczkami do konca drugiego etapu. Teraz moze byc tylko lepiej, ale i tez ciezej do dzwigania, ale damy rade. Ja nie biore zadnych witamin, lykam magnez, pije wode z cytryna, jem wszystko co zielone i wyniki mam OK, cera ladna, choc zaczynam sie zaokraglac na twarzy, ale od czego jest modelowanie :) Czas na kolacyjke, bo maluszek tupie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbina gratuluje córci :) w ktorym tygodniu ciazy mialysci robione pomiary dzidzi ? w 20stym jak ja ? czy w roznych ? bo chcialabym porownac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko, może któraś będzie wiedziała: pisałam, że byłam w szpitalu tydzień i jak to jest, bo na ubezpieczeniu grupowym z pracy jest napisane, że za dzień pobytu jest 40zł, ale nie wiem po ilu dniach, bo nie mogę tego nigdzie znalezc... musiałabym trochę w papierach pokopac:/ a jakby mi się jednak coś należało to gdzie to załatwiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam w 20 tyg BPD srednica glowki 45 mm FOD rozmiar kopuly czaszki 56 mm ATD szer brzuszka od lewej do prawej str 43 mm APD od pepowiny do kregoslupa 48mm FL kosc udowa 29 mm wagi niestety nie znam, calkowita dlugosc kolo 16 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka376 ja też miałam macmiror w globulkach 6 szt, ależ to się fatalnie aplikuje, już lepiej się zakładało pimafucin. Clotrimazol stosowałam wraz z Cicatridiną (globulki z kwasem hialuronowym ) do kupienia bez recepty. Pępek mam całkiem wklęsły tyle że jakiś rozciągnięty się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 20 tyg BPD= 4.6 FL=3.3 AC=15.4 u mnie na ubezpieczeniu grupowym jest ze po 3 dniach chyba ...jesli leze 4 dni to mam zaplacone za 4 dni a jesli leze 3 dni to nie mam nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo sie ciesze, ze nasze rozmowy bielizniarskie chociaz kogos przekonaly, ze stanik przede wszystkim powinien bardzo dobrze trzymac piersi a potem juz miec pozostale walory :). No i wiadomo, ze do bani sa staniki do karmienia, ktore nie sa wzmocnione i usztywnione, a tylko skladaja sie z cienkiej bawelny a la chinskie majtki. Dziewczyny, no chyba jasne, ze brzuch do konca ciazy nie bedzie takim miekkim workiem, macica to miesien, powinna cwiczyc porod czyli sie napinac i kurczyc czas od czasu, byle to nie bylo z czesto i za mocno. 3-4 razy dziennie to chyba norma, jak czesciej to chyba juz trzeba ja "uspokajac" lekami, magnezem i odpoczynkiem. To jest bardzo dobry pomysl, zeby spisywac pytania do lekarza na karteczce, zawsze tak robie, bo podczas wizyty zawsze zapominam, jakie mialam pytania. A szczegolnie to jest skuteczna metoda, gdy bedziecie chodzic z niemowlakiem do pediatry, jak sie dzieciak dzre i sie wierci, to wszystko wam z glowy wylatuje, i nic nie zapytacie, a pytan bedziecie przeciez mialy mnostwo. Najlepszy pediatra, do ktorego chodziam nawet doszedl do tego, ze jego recepta wygladala jak wypracowanie, bo wszystkie rady dotyczace danej choroby czy sposobu pielegnacji drukowal prosto na recepcie, bo wiedzial doskonale, ze matka na wizycie jest tak zestresowana, dzieciak sie drze, to polowy rad i zalecen, ktore on jej udziela, matka nie doslyszy czy nie zapamieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ........świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... .. ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... ... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH.......... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... .sląskie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka .. .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) Mala_miii86......24............27.07..........?.......... ....śląskie (SOSNOWIEC) anik_82..........28.............27.07..........córcia... . ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............28.07.........córcia ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podziwiam waszą determinację , mi nie chce się stawać na wagę a co dopiero mierzyć obwód brzucha, jakoś nie czuję wewnętrznej potrzeby , a co do golenia to będę tak jak facet lusterka do tego używać i myślę że sobie świetnie poradzę, a póki co to radze sobie bez lusterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny ale jest jeszcze 15% ze jednak bedzie drugi chlopak ihhihihihi co do pomiarow to pisalam ze dzisiaj i 22 tc . co do karmienia i kupna butelek . to oczywiscie ze mialam do szpitala zawsze cos moze byc nie tak moj synus byl pod aparatura po porodzie bo podlaczyli go pod aparat co sprawdza serduszko itd. byl dokarmiany wiec musialam miec butelke bo nie wyobrazalam sobie aby moj maluch pil ze szpitalnych smoszkow. pozatym warto miec zawsze butelke , aby nie latac a nie ejst to duzy koszt . ja mojego malego karmilam tylko pierwsza dobe piersia , ja po cesarce nie mialam za duzo pokarmu odrazu a on wazyl 4 kg i lubial pojesc i mial tak mocny odruch ssania ze szok az sie pielegniarki smiały i tak mi zalatwil piersi wlasnie ze mi zaczely krwawic i pekly brodawki . ordynatorka kazala najpierw wygoic piersi a dopiero pozniej karmic , bol niesamowity . i wtaki wlasnie sposob dalam sobie spokoj z karmieniem piersia i moj synus odrazu byl na mleku sztucznym i z butelk. pozatym umnie wszyscy mowili ze jak jest tak goraco w lato jak bylo to sama piers nie wystarcza ze trzeba dopajac dziecko aby sie nie odwodnilo . wiec ile mam tyle porad . ja nie zamerzam wybrac sie do szpitala bez butelki bo to roznie bywa albo czekac az mi ktos dowiezie na oddzial jak mi dziecko bedzie plakac ze głodne a ja nie bede miala go czym dokarmic . a sporeszta ja nie zamerzam karmic piersia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_mii kochana dzięki za pocieszenie :) Jak już przeżyłam pięć napadów histerii i oczywiście nie dodzwoniłam sie do lekarza, to doszłam właśnie do takiego wniosku jak napisałaś - że skoro na dwóch usg to było widać i nikt nie kazał mi tego sprawdzać i diagnozować dalej to chyba panikuję na zapas. Pewnie gdzieś tam zostanie mi myślenie o tym, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Widzę, że dużo już kupujecie i panujecie zakupy dalsze - ja też miałam taki plan, ale muszę poczekać aż skończę pracować bo nie wyrabiam. Na razie zamierzam kupić poduszkę ciążową i do karmienia, nie raz już o tym pisałyście - bo zaczynam mieć problem z wygodnym ułożeniem się w nocy. Zasypiam na boku i za każdym razem budzę się na plecach, mam nadzieję, że sobie nie zaszkodzę, ale nie kontroluję tego. Teraz już zbieram się do spania, jutro wcześnie wstaję... Dobrej nocy i spokojnych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie naczytałam ogolnie jest nie wesolo . rozejscie spojenia łojowego to nie zarty . zalezy od wielkosci rozejscia , jest wskazaniem do cesarki , dziewczyny po rozejsciu spojenia ptraily miec do 3 miesiecy po porodzie rehabilitacje ,. itd . Rozejściu spojenia może również towarzyszyć występowanie krwiaka pozałonowego, który może być rozpoznany w trakcie badania ginekologicznego. Zaniedbanie tego stanu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Jeżeli dotyczy to kobiety ciężarnej rozpoznanie możliwe jest na podstawie badania przedmiotowego natomiast leczenie na postępowaniu zachowawczym. W zależności od stopnia rozejścia lekarz może zakwalifikować taką ciężarną do cięcia cesarskiego. Natomiast w przypadku kobiet po porodzie należy wykonać Rtg, na podstawie którego będzie można określić stopień rozejścia, obecność stanów zapalnych czy też uszkodzeń. W cięższych przypadkach konieczne może okazać się unieruchomienie lub zabieg operacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny padam ze zmeczenia dzis, lezalam troche bo ten brzuch mnie bolal i ogolnie jakos tak zle sie czulam, wzielam nospe i pomoglo troche. probuje czytac ale mi sie tekst rozmywa.. jutro sie odezwe. zycze wszystkim wesolych snow! :-) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) A ja dzis ledwo wstałam do pracy - tak się nie wyspałam :O Obudziłam sie chyba z 6 razy, a to do toalety, a to pies mnie obudził, a mo coś tam znowu. Spać mi się chce 💤 a tymczasem muszę zabierać się do pracy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Opti, witaj z rana, pozdrawiam Cię zieweeeem zza biurka :) Na szczęście piatek! :) Reszta lipcóweczek śpi jeszcze widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wszystkie dzien dobry :) Freuline ja wpisalam na chybil trafil 400 g i reszte policzylo. To bzdura, ze w czsie upalow dziecko trzeba dopajac, jak sie zacznie to dziecko mnie ssie, popyt i podaz, mniej ssie piersi mniej produkuja itd. Ja mam zamier trzeciego malucha podobnie jak poprzednie dwa karmic dlugo piersia z bardzo wielu powodow. Ale to sprawa jak ze wszystkim indywidualna. Powoli wychodze z tego paskudnego przeziebienia, syropu nie kupilam, ale zalewam sie ciepla woda z cytryna i miodem , dziala naprawde kojaco. Kasia pisalas polozenie glowkowe to nie za wczesnie? Myslalam, ze dopiero od 32 tygodnia, co na to lekarz? Chroni ci to, ze masz lozysko na tylnej scianie macicy, tzn, ze tworzy sie taka jakby powietrzna poduszka, chroniaca szyjke przed naciskiem glowki i przedwczesnym rozwarciem szyjki. Moj maluch tez siedzi przy kregoslupie, co moze spowodowac bole krzyza jak zacznie sie obnizac, ale poki co malpka wspiela sie wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×