Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

hej dziewczyny! dzis czuje sie fatalnie, boli mnie glowa, czuje sie jakbym miala goraczke, nie mam termometru ale maz mowi ze niby nie mam ale ja sie czuje rozpromieniona, niedobrze mi (wymiotowalam tez) i poza tym mam paskudne wzdecia i bole brzucha, spac w nocy nie moge. takze nic dzis nie napisze, zmeczona jestem.. Gondole zmierzylam i jutro podam szczegoly.. :-) dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
moni17, ja na L4 jestem już od miesiąca, ale to tylko dlatego, że lekarka dowiedziała się gdzie pracuję:) ale też pewnie dlatego, że byłam bardzo przemęczona, bo kręgosłup nawalał jak wracałam do domu po 8h bez przerwy na nogach:( Beatris, ja ostatnio też się tak czuję, ale na szczęście nie wymiotowałam..uff mam nadzieję, że jutro będzie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, piszecie i ciągnięciu w macicy-ja tez tak mam...W poniedziałek byłam u ginekologa i dowiedziałam się, że jeżeli nie jest to ból jak na okres i się nie plami to pewnie przez rozciąganie się wiązadeł. Jeśli chodzi o kłucia (też je mam) to moja Pani doktor powiedziała że to jest też spowodowane rozciąganie się macicy. Mam też bóle krzyża - (mam siedzącą pracę). Moja pani ginekolog chciała mi dać L4 od poniedziałku, ale ja nie zfodziłam się z racji tego że mam samodzielnąpracę (główna księgowa) i nie ma mnie narazie kto zastąpić. Tak jak już Wam pisałam dostałam propozycję aby pracować np. 2 dni w tygodniu, ale nie sądze aby się to udało, ponieważ ja nie wyrabiam prze 5 dni w tygodniu. I od 2 lutego idę na 2 tygodnie L4 i zobaczymy co dalej, prawdopodobnie będę chciała wrócić na ostatnie 2 tygodnie lutego aby wszystko poksięgować... Moni17- ja też cały czas bronię się przed L4, i jest to spowodowane poczuciem winy, że zostawiam pracę itp.,itd. Ale zdaję sobie sprawę że dziecko jest najważniejsze. W poniedziałek pani doktor rozmawiała z moim mężem, aby mnie przekonał do L4, bo stwierdziła że troche przeginam z pracą (stres, ciągłe zabieganie, do tego bóle brzucha, głowy, krzyżów). No i mój mąż wziął to sobie do sreca ;) Wracając jeszcze do pracy dla mnie najgorsze jest to że za mnie musza kogoś innego zatrudnić a to niestety wiąże się z utratą pracy przeze mnie...Jak to się mówi, nie można mieć wszystkiego na raz. Moni17- wiem co odczuwasz jeśli chodzi o pracę ale nie powinnaś mieć jakichkolwiek wyrzutów, a jesli chodzi o to co będzie po macierzyńskim to będziemy się martwić jak już będzie on dobiegać do końca. Teraz najważniejsza jest ciąża, bo już nie odpowiadamy tylko za siebie ale również za małą istotkę, która w 100% jest uzależniona od nas. Od początku ciąży przytyłam niecałe 2 kg ale czuję się jakby to było min.5kg. Pani doktor zleciła mi wykonanie posiewu z pochwy i wymazu z cewki moczowej z uwzględnieniem badania przeciwko chalmydii i dwóch innych ale teraz sobie nie przypomnę. Mówiła że takie badania robi się ok. 20 tygodnia ciąży bo wtedy można to leczyć, a jeśli ma się coś takiego to zagraża przedwczesnemu porodowi. Ponieważ chodzę prywatnie do lekarza to takie badanie będzie mnie kosztowało 170 zł...;( Wczoraj miałam bół głowy- niestety stres i wariactwo w pracy go wzmaga. Wieczorem jestem mega zmęczona a w nocy wstaję 2-3 razy siku, nie wspomnę już że przewracam się z boku na bok bo jest mi nie wygodnie. A rano wstaję jak zombi i dalej zmęczona;( Ale się rozpisałam;) Trzymajcie się cieplutko;) Pisałam Wam że moja siostra też jest w ciąży, tylko o 3,5 tygodnia starszej- będzie dziewczynka;) Spełniło się marzenie mojej siotry:) Bardzo się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jakiś sezon na bóle czy co?? Tej nocy też ciężko mi się spało, nie wiedziałam co ze sobą zrobić bo w krzyżu bolało i potworne wzdęcia mnie nękały. Wczoraj znów przez jakiś czas miałam takie jakby pomarańczwawe upławy czy coś w tym stylu, ale poleżałam i przeszło. Jeszcze tylko jedyne 5,5 miesiąca do szczęśliwego rozwiązania. Beatris czuję się podobnie jak Ty, a przez pierwsze 14 tygodni było tak pięknie Atena ja też tak mam z pracą że choć bym chciała na zwolnienie to nie ma komu mnie zastąpić a boję się że jak to się stanie to juz nie będę miała powrotu, ciężkie życie przyszłych matek pracujących na czas określony, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Callaa- też mam bóle krzyża;(Jak nie pracuję to występują one rzadziej... Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, iż upławy były powiązane z wysiłkiem czyli zmęczniem. Niestety teraz musimy bardzo się oszczędzać. Jak sobie myślę że moja mama jak była ze mną w ciąży to wróciła z pracy a za 2 godz. pojechała mnie rodzić (dodam, że w terminie). Wydaje mi się że obecnie organizmy są o wiele słabsze i w wyniku tego ciąże też... Jeśli chodzi o pracę to ja mam na czas nieokreślony, ale to i tak niewiele zmienia p(wiadomo są też plusy) bo i tak muszą za mnie kogoś zatrudnić, a z racji tego ze szefowie nie lubią zmian to ja nie będę miała powrotu;( Choć mam cichą nadzieję że nim maluszek podrośnie to jednak coś się zmieni...;) Uszy do góry;) Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dzis z brzuchem lepiej choc poranne mdlosci oczywiscie zaliczylam. dzis bylam na badaniu krwi.. "dorobilam" sobie na prywatnie dwie zółtaczki i hiv (ale to zabrzmialo) i to juz dalo 81zł! ta cytomelagia czy jakso tak kosztuje 100zł! wiec jak w pon pojde do mojej lekarki na fundusz to moze uda mi sie wyprosic od niej skierowanie ale watpie bo z laski dala mi tosksoplazmoze.. Dziewczyny co do brzucha to odpowiadajac na pyt. odnoscie umiejscowienia bolu, to napisze ze, to bylo ankocu wzgorka lonowego oczywisice w strone brzucha i nie po boku a prawie ze po srodku, trwalo to kilka sekund i bylo bardzo nieprzyjemne. Wiecej tego nie mialam za to caly czas te jakby wzdecia i rozciagania.. Rano faktycznie brzuch wydaje sie bardziej plaski i mniej wzdety (choc w grudniu czesto budzilam sie z napecznialym bolocaym brzuchem), teraz brzuch peczniej na wieczor i jak ide spac to nawet calkiem go widac, bo rano to jestem zdolna nawet jeansy zapiac na guzik a wieczorem nic a nic.. To przykre, ze Was mecza te infekcje. Ja na szczescie nigdy nie mialam tego typu problemow ale co tam, pewnie do lipca to jeszcze i mnie nie oszczedzi. Ja za to chyba namdlilam sie i nawymiotowalam jak do tej pory za wszystkie laski na topiku.. :-( Kazdy na swoje ekscesy. Co do tego rozciagania to mysle, ze pewnie wlasnie weszlysmy w taki czas, ze wkrotce mam brzuszki wywala i po kazdej bedzie za pare tygodniu juz solidnie widac odmienny stan hihi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo spodobala mi sie wypowiedz Zebry i chcialabym ja jeszcze raz powtorzyc... W jednym zdaniu ujela dziewczyna to co najwazniejsze. "..wspierajmy się w zdrowym rozsądku, mamy lekarzy, staramy się dbac o siebie, będzie dobrze! Im mniej stresów - tym większe szanse, że wszystko super się skończy Więc rozpieszczajmy się trochę, a o smutkach napiszmy tu albo powiedzmy przyjaciółce i niech wypowiedziane znikną. Wszystkim lipcówkom i sobie samych pogodnych myśli życzę.." Dziekuje Wam za odpowiedzi w sprawie tetnicy, ale dalej dla mnie jedno jest niejasne.. skoro wiadomo juz ze tam tenica jest moja i to moje tetno to czy jesli serce dziecka przestalo by bic to czy tetnica moja wtedy ucichnie?? W poniedzialek zapytam o to dokladnie lekarke(pewnie znow bedzie na mnie dziwnie patrzec ale wmawiam siebie ze bede dzielna i nie dam sie wyprowadzic tym razme z rownowagi). kasztaanka - daj znac jak Twoja wizyta.. callaa - fajna ta stronka z tymi skrotami badan! dzieki! Pomogla mi przygotowac sie do dzisiejszego badania krwi. Kasia508 - jak mnie boli juz mocno glowa (u mnie glownie takie jakby cisnieniowe bole skroni, zatok i nad brwiami), to wezme sobei 1 tabletke apapu. W sumie to zawsze mowia ze jedna tabletke to mozna sobie w du.. wsadzic ze lepiej wziac dwie lu wcale. Ale mi tyle o ile jedna wystarcza bo oduczylam si ebrac przeciwbolowek i teraz moj organizm o dziwo jakos szybkciej reaguje na apap, bo kiedys to moglam go jesc jak witamine c i nic mi nie pomagalo. Polecam kupic paracetamol w czystej postaci, jest duuuzo tanszy i zdrowszy bo nie ma dodatkowych substancji. Kasia potylica to mnie bolala na samym poczatku ciazy i byl to bol naprawde mocno dokuczajacy i pamietal ze nawet troche niepokoil moja lekarke, ale po paru tygodniach ten bol minal, teraz mam inne i tez sa meczace bo ćmią i ćmią rownomiernie przez kilka godzin.. Z domowych sposobow to u mnei rolety naokienne w dol, lozko, pizdzamka i cisza i spokoj, przytulic sie do poduszki, wrecz czasem klade sobie "jaśka" na glowe. Polecam tez kupic olejek kamforowy i delikatnie posmarowac skronie i czolo, jesli nei chcesz poduszki to polozycz sobie jakos chustke zwinieta na czolo by bylo milej a nie tak tlusto albo opaske taka materialowa zalozyc. Mi osobiscie delikatne rozgrzanei przynosi ulge, jak mam sily to sobie delikatnie tez palcami masuje skronie i czolo palcami(ruchy okrezne). malinówka376 - ta czapka czerwona to rozumiem ze na skronie i czolo tez zadziala? fajnie by bylo jakby mi sie udalo kupic gdzie taka czerwona czapke, najlpiej cienka i bawelniana.. ale tak mysle ze pewnie moglaby byc i chustka tak zawiazana na glowe, co myslisz? zebra1807 - jak tak poczytalam o Twoim tornadzie ta ja tez tak mam hihi, nie codzinnie ale na tyle czesto ze maz trenuje cierpliwosc.. :-) anik_82 - o gondoli napisze popoludniu. pa!pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Beatris, dzięki za rady na ból głowy!!! Dziś na szczęście juz nie dokucza, jak wrócą bóle głowy (odpukac) to wrócę na pewno do Twoich rad:) w ogóle jakoś dobrze się dziś czuję, mam nadzieję, że to się utrzyma jakieś kilka dni chociaż, bo chciałabym troszku sobie w domu porobic kilka rzeczy, ale jak było słabo to nie było nawet mowy o tym:/ idę obiadek szykowac, wieczorem zajrzę i mam nadzieję, że będzie dużo ciekawostek do poczytania, bo tak szczerze to już się uzależniłam od tego naszego topiku:) miłego dzionka Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina Frączek
Dzien dobry, Nazywam się Paulina Fraczek i jestem studentką 5 roku fizjoterapii. Pisze pracę o zespołach bólowych kręgosłupa u kobiet w ciąży i zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety na ten temat. Tu znajdą Panie linka http://www.ankietka.pl/ankieta/51933/wplyw-ma sazu-i-aktywnosci-fizycznej-na-zespoly-bolowe-kregoslupa-u-k obiet-w-ciazy.html Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja też mam bóle brzucha, a dziś mnie okropnie prawy jajnik kłuje. Zaczęłam z powrotem pić kawę rano, małą filiżankę. Jak nie wypiję to najczęściej mnie głowa boli, mam niskie ciśnienie. Kupiłam fajną poduszkę na allegro http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-do-karmienia-rogal-i1416065136.html jest bardzo pożyteczna,tylko mi ją rodzinka okupuje :) Co do mojej infekcji to widzę, że już lepiej. Mąż też musi łykać tabletki ale nie narzeka na szczęście :) Grzybek znika :) Teraz mam taki głupi czas ciąży bo objawy zniknęły ( tzn, mdłości itp.) a ruchów jeszcze konkretnie nie czuję i martwię się czy wszystko jest ok. Chociaż wydaję mi się że czuję jak maleństwo się tam przemieszcza :) Mam nadzieję, że tym razem wszystko się skończy dobrze i urodzę zdrowego dzidziusia. Kolejnej straty bym już chyba nie zniosła :( Ja dziś zaczynam 17 tc i 14.02 wybieram się na usg połówkowe, mam nadzieję, że zrobię mężusiowi i synkowi niespodziankę na walentynki. Że dzidziuś jest zdrowy i czy to synek czy córeczka :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypełniłam tą ankietę, a co mi tam tylko kilka minut a niech się przyda komuś :) też byłam studentką i wiem jak to jest latać i prosić A ja dziś zjadłam całe opakowanie suszonych śliwek i moreli, ale mnie wzięło na takie rzeczy, wiecznie czuję się głodna, w nocy budzę się przez burczenie w brzuchu, a jak sobie przegryzę to jest ok ale na krótko, szkoda tylko że waga stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a ja mam juz dosyc tych bolesci ;-) jak nei klucia to skurcza zastrzyki martwienie sie . musze z bastowac trohe polezec ze 3 dni i powinno ustapic dolegliwosci . ja o poczatku jestem na zla . moj ginekolog nie wyobraza sobie aby pracowac w ciay ciagle przemeczenie stres itd. najprawdopodobniej corcia , ale jeszcze nie na 100 . w 16 tygodniu waga dzidziusia to 176 g . obwod BPD 3,84 CM HC 13,76 AC 10,94 FL 2,31 OFD 5,01 TAD 3,46 APAD 3,51 napiszcie wymiary swoich dzidziusiow termin mam na 10 lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki:)Ja tez niestety mam problemy z bolem glowy,ale u mnie to chyba przez niskie cisnienie.Dolki tez lapie ale mnie juz ta zima rozwala marze o tym zeby juz byl maj:)zimno,nawet nie ma jak na spacer isc bo wszedzie bloto chlapa masakra,a tak bym posiedziala w ogrodku na kocu polezala albo cos eh... i tez sama od rana do wieczora musi sie ta zima skonczyc,w przyszlym tyg ide do lekarza chcialabym juz wiedziec co za robaczek tam siedzi:)wogule to bym juz chciala aby juz dzidzius byl z ami..ale sie unarzekalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Daaawno mnie nie było,ale troszkę brak czau,po drodze miałam awarię neta i nie było jak zajrzec tutaj. Czuję sie w miare,ale mam dziwne sny...albo ,ze plamienia sie pokazują,albo ze lekarz mnie wysmiewa ,ze niby w jakiej ciazy ja jestem,bo nie jestem ...nie widac nic na usg. Koszmary ! Martwią mnie. Wizyta 14.02. Lece poczytac co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susi - mnie tez kłuje w okolicy prawego jajnika ;/ Bywa bardzo nieprzyjemnie. Przy badaniu ginek.tez mnie bolało,jak cholera w dodatku. Mam schizy z tego powodu. Najpierw myslalam,ze to moze pooperacyjna sprawa,bo niedawno w zasadzie operacja była,ale skoro i Ty to masz to nie moze byc pooperacyjny temat. Kasia508 - jeszcze nie czuje ruchów,a mowia nawet ,ze kobiety ktore sa w kolejnej (nie 1 ciazy) czują je szybciej...ciekawe. Czekam z niecierpliwościa. Z pierwszym dzieckiem pamietam te chwile...cudna sprawa. Pod koniec tak mnie tłukła ...nie kopała,tylko waliła we mnie z całych sił,ze bolało mnie wszystko włacznie z jelitami! Pamietam jak kolezance pokazalam goly brzuch i jak Amelka szaleje...Nie zapomnę jej miny i strachu w oczach. Kazała mi się zbierac i jechac do szpitala,bo dzieciak brzuch mi rozerwie...Hihihi...teraz się smieje,ale wtedy bolało. Ale widok stop spod brzucha był bezcenny :D Odnośnie głowy to to samo...rozsadza mi chwilami. Wczoraj juz musiałam wiąc APAP,nie dałam rady. Byłam bliska chodzenia po ścianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki a powiedzcie jak to u Was jest z badaniem przeciwciał różyczki, robiłyście sobie to badanie? I co ze stomatologiem, pójść czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian2006 moze zbyt sie przejmujesz i myslisz ze cos moze byc nie tak skoro masz takie sny,ale nie ma powodu,przeciez u lekarza bylo wporzadku prawda?Wyluzuj troszke i mysl o samych przyjemnych rzeczach ze dzidzius jest caly i zdrowy i za niedlugo tak nas zacznie kopac ze hej:) Calla jesli chodzi o dentyste to nie wiem,podobno kobiety w ciazy lecza zeby za darmo ale nie powinny chodzic, takze nie wiem czy glownie chodzi o znieczulenie czy wogule nie mozna borowac zebow.Tez sie zastanawiam bo chcialabym wymienic plombe takze moze kolezanki nam cos podpowiedza w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, Atena, bardzo bardzo rozsadnie wypowiedzialas sie o pracy, podrzymuje twoje zdanie obydwoma rekami. Najwazniejsze w tym momencie jest nasze zdrowie, bo nie tylko nasze ale naszych przyszlych pokolen. No wiadomo, ze praca jest wazna, bo na jedna pensje meza jest niekiedy trudno zyc, ale prace tez przeciez mozna stracic w kazdym momencie nie tylko przez macierzynski, i co. No przeciez gdy ktos szuka, i jest dobry w swoim fachu, to jakas prace sobie znajdzie, a moze nawet lepsza od poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a chcialam sie Was jeszcze poradzic i zapomnialam.Moze ktoras byla u lekarza i mi powie.W przyszlym tyg.bedzie u mnie 17 tydzien i mam wizyte czy lekarze juz badaja przez brzuch tzn.usg?bo w 12 tygodniu mialam jeszcze dopochwowo i tez przez brzuch.Chcialabym zabrac meza a bede sie bardziej komfortowo czula jak jednak nie bede rozebrana:) tzn meza sie nie wstydze ale same wiecie jak to jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Susi, bardzo fajna ta poduszka, też już kiedyś oglądałam taką i zastanawiam się coraz częściej czy sobie takiej nie sprawic, bo ja mam duży problem z tymi plecami i zawsze jakieś sobie podkładki np z koca robię:/ bo jak leże chociaż chwilkę na plecach to potem nie mogę wstac:( mam do Was jeszcze pytanko, byłyście już na badaniach prenatalnych, bo lekarka mi mówiła, że obowiązkowe nie są i kosztują ok 200zł i zastanawiam się czy jechac na takie badanie (bo nie robią go u mnie w mieście). Niby polega to na takim dokładniejszym usg, gdzie wykrywa się wady dziecka, ale nawet jakby coś było (tfu, tfu..) to ja bym chyba wolała nie wiedziec... a robi się to badanie miedzy 18 a 23 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka22 ja byłam ostatnio na usg jak byłam w 15 tc i moja pani doktor robiła mi już usg przez powłoki brzuszne... też chce zabrać męża tzn już wtedy chciałam ale nie byłam pewna tak jak ty jakie usg mi zrobi :) . Teraz już mam pewnośc i się nie wywinie hehe, nastepna wizyta 10go lutego , będzie to mój 19 tydz. :) Dziś 17 tc i pierwszy raz już jestem pewna na 100 % że moje maleństwo daje mi znać że istnieje :) piękne uczucie, coś niesamowitego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
aha, jeszcze jedno: cwiczycie już coś?? troszkę się już zaczynam rozciągac, ale chcę jeszcze kupic piłkę do cwiczeń, ale nie wiem jak duża powinna byc, bo są od 55 do 75 cm, co myślicie??może już któraś cwiczy, albo cwiczyła w poprzednich ciążach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ja dziś nabiegałam się cały dzień po mieście, począwszy od fryzjera ( w końcu wyglądam jak człowiek ;) skończywszy na zakupach ;) Padnięta jestem i mało się ostatnio odzywam, ale czytam Was na bieżąco :) co do przytulanek to my od początku uważamy na brzuszek jak tylko potwierdziłam ciążę, pozycje na jeźdzca przód tył, tzw na pieska,na kolanach i na boku najbardziej nam odpowiadają, szczególnie mój dba o moją wygodę, aby brzuszka nie uciskało. Co do zapaleń w miejscach intymnych stosuję Natamacynę mi dobrze się aplikuje, przedtem co dwa dni,a teraz jak mnie juz cos zaczyna piec. Nie wiem jak interpretować ruchy dziecka, czy to już w ogole ruchy, to moj 17 tydzien, 3 dni z rzedu czulam wieczorem jak polozylam sie do lozka takie smeranie, jakby laskotalo mnie cos od srodka. Ogolnie czesto mnie znow rwie w okolicy jajnikow, ale nie juz az tak jak na poczatku. W poniedzialek zamierzam isc do mojej doktor na wizyte ale plci chyba jeszcze nie bedzie mozna poznac jak sadzicie? zaczne jutro 18tydzien. Ja za cytomegalie placilam 30, a toxo 45 w labolatorium z racji ze skierowania na badania mialam od prywatnego lekarza. Mam takie pytanie, moze ktoras z Was jest w takiej sytuacji, jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim od lekarza rodzinnego z powodu grypy,jednak bylo uwzglednione ze to ciazowe, chce teraz przejsc na dalsze L4, ale.. moja doktora przyjmuje tylko prywatnie i nie ma podpisanej umowy z NFZ ( kiedys miala, na dzis dzien nie ma). Wiec czy dobrze rozumiem ze L4 nie moze mi wystawic? Jutro mam isc do lekarza na NFZ tez ginekologa,ktory wystawi mi takie zwolnienie L4 w ciazy, jednak rodzi mi sie kolejna watpliwosc ze bedzie musial mi zalozy karte ciazy ( a jedna juz mam). Bede miec profit ze za badania w podstawie nie bede musiala placic jak to do tej pory bylo, ale tez nie chce rezygnowac z mojej doktor. Czy mogę miec dwie karty ciazy? czy musze mowic gin na Nfz ze chodze prywatnie i odwrotnie tej prywatnie ze mam zwolnienie na nfz?? Co do bolu glowy to ja bardzo cierpialam na nie jeszcze przed ciaza, teraz miewam ale mniej, przyszly szwagier robi mi tzw czary mary ja to tak nazywam, masuje mi glowe opuszkami palcow, czasem tak boli i w glowe mi goraco ze szok, ale bol w mig znika jak reka odial. Co do czerwonej czapki to p.szwagier mowi na to czapka niewidka, zalozyc na glowe i bol przechodzi ( troche smiesznie to wyglada chodzic w czapce po domu, ale pomaga), zawsze mi powtarza, ze kolor czerwony najlepszy. ;) jesli bola skronie to nie tylko masowanie ich, ale i calej glowy, i tam gdzie na glowie zaboli w innym miejscu to rowniez. Na bol gardla z kolei blekitna chustka. Moze to sie wydac zabawne te kolory czapki, chustki, ale ja wierze i pomaga. Co do witamin moj femibion 2 juz 66zl w aptece. Ostatnio na stronie http://www.feminatal.pl/ porownywalam sklady miedzy 1,2 a classic. Wczoraj cisnienie ksiazkowe, dzis 91/54..puls 85. Mierze nadgarstkowym, mowia ze nie jest zbyt dokladny. Jesli chodzi o stomatlogoga to najlepiej powiedziec na wizycie ze jest sie w ciazy, chyba chodzi o lekarstwa podawane do zeba, zniczulenie itp. Ja mojego zabiore na badanie bez wzgledu na to czy bedzie przez brzuch czy jeszcze dopochwowo. Ale sie rozpisalam ;) milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialabym dodac cos jeszcze, ostatnio wlaczylo mi sie jakies narzekanie uzalanie sie, zawsze praktycznie bylam szczupla osoba,mialam w miare plaski brzuch. Teraz w ciazy moj brzuszek sie powieksza obecnie jeszcze wiadomo ze nie z masy dziecka, a w miare jedzenia. W domu mowia ze mam beben powoli, ze ciezarowka ze mnie sie robi i smieja sie, a mi tak wcale nie jest do smiechu mimo tego ze wiem ze zartuja sobie. Czuje pewien dyskomfort psychiczny jesli moge to tak nazwac ze wzgledu na to ze jestem w ciazy. Czy ktoras z Was na poczatku tez tak miala? Moj oczywiscie uwaza mnie za szczupla osobe, i bardzo mu sie podobam,nawet teraz gdy juz moj brzuszek sie powieksza, mowi ze to nic nie szkodzi ze robi sie duzy w koncu ma prawo bo maluch siedzi w srodku. Jednak mimo jego akceptacji mi jest troszke nie bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka22 - mysle ze z tym dentysta to chodzi przed wszystkim o znieczulenie. Pewnie niekorzystnie tez moze dzialac sam stres towarzyszacy wizycie. Ja osobiscie nienawidze dentysty i mam uraz psychiczny na sama mysl, lekarz moze byc super mily i robic mi np. tylko oczyszczanie a mi i tak bedzie slabo a potem do konca dnia bede odchorowywac w postaci bolu glowy.. takze u mnie jesli nie bedzie koniecznosci to na pewno do dentysty nie pojde. Co do wizyty to sadze ze na pewno bedzie usg przez brzuch, ale lekarz moze chciec Cie tez normalnie zbadac ginekologicznie jak to bywalo na normalnych wizytach. Mnie tez tak badal przed usg i wtedy kazalam mezowi sie odwrocic i nie patrzec. Moja rada jest taka, ze jesli cokolwiek mialo by Was krepowac to proponuje by maz poczekal na korytarzu a jak bedzie usg to go poprosisz do gabinetu.. susi1978 - ja mam tak ze jak mnie boli brzuch i wymiotuje to paradoksalnie wiem ze jest ok. A jak mam w miare fajny dzien i mnie brzuch nie boli to schizuje ze cos moze jest nie tak i kaze kilka razy dziennie mezowi nasluchiwac czy cos tam slyszy.. Susi nie bardzo rozumiem te poduszke, na zdjeci widac tylko jak lezy na niej dziecko, jak to sie ma do nas? jak my na niej mamy lezec? prosze o wytlumaczenie.. balbiina - skoro proawdopodobnie corcia to moze wpisz juz do tabelki, co?najwyzej sie zmodenizuje jak cos.. :-) a wlasnie dziewczyny - swoja droga przydalaby sie aktualizacja tabelki.. Vivian2006 - ja to mam takie glupie i nawarstwione epizidami sny w ciazy, ze to jest jakas masakra.. nawet gdy bylam w jakis tam dolkach zyciowych to az takich "komiksów" nie mialam jak teraz. Zatem pocieszam Ciebie - nie jestes sama! :-) callaa - rozyczki nie robilam ale zapytam o to moja lekarke w poniedzialek, pewnie mnie zabije wzrokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82 - gondola jest taka jakby elips-klepsydra i na dlugosc ma 74 cm, w najwezszym miejscu czyli mniej wiecej po srodku ma 26cm a u gory i na dole po jakies 30cm. Wszystkie wymiary zdejmowalam od wewnatrz. Nie wiem czy to duzo czy malo ale na dlugosc wydaje sie byc dosc duza ta gondola porownujac z wozkami jakie widzialam u ludzi na zywo.. nie wiem ile dzieci mierza w okreslonych miesiacach, ja bym chciala malego w zime jeszcze w gondoli wozic jesli sie da. Daj znac co myslisz o tych wymiarach. Atena02 - ja powoli wracam dopiero do wagi z przed ciazy a tez sie czuje, szczegolnie wieczorami jak maly slonik, ciezko mi jakos na brzuchu jakbym sie wielce objadla i chodze jak slon z odpietymi spodniami, naewt ciezko mi czasem wstac jak sobei leze hihi Kasia508 - jesli masz pieniadze to rob to badanie, to pewnie takie samo jakie ja bede miec robione pod koniec lutego, bedzie to takie drugie prenatalne, dokladniejsze jakie beda mi robic w szpitalu,. pierwsze mialam przez nich robione ok 12 tyg. a drugie sie robi ok.20tyg i potem jest jeszcze trzecie ale nie pamietam w ktorym tygodniu. Beda robic kolejne pomiary, z tego co kojarze to podczas tego drugiego wlasnie skupiaja sie na narzadach i serduszku.. warto robic! Co do pilki to nie mam pojecia o tym i z checia bym sie czego od Was na ten temat dowiedziala.. xAneczQax - to pewnie 10 lutego poznaszi plec malenstwa?? chcesz poznac?? malinówka376 - przy dobrym sprzecie i odrobinie szczescie pewnie tez poznasz plec! Mozesz sobie chodzic do ilu lekarzy chcesz, prywatny tez moze wystawic zwolnienia (mi wystawia). Mi karte zalozyla ta na fundusz i jak prywatny chcial mi zalozyc to powiedzialam ze juz mam ale i tak traktuje jego, tego prywatnego jako prowadzacego, nie bede tez ukrywac przed nim ze poszlam na fundusz by dostac skierowanie na badania by nie placic 9tak z funduszu i tak jak wiecie wszystkiego mi nie zapisala i czesc robei prywatnie i place). Tej prywatanej mozesz powiedziec ze bylas u funduszowego i ze masz zwolnienie, ale mozesz tez zwolnienia brac od niej bo bede tak samo honorowane. NFZ placi za leczenie a za zwolnienia placi ZUS i tak samo honoruje zwolnienia bez znaczenia czy to lekarz prywatny czy funduszowy. Bez sensu miec dwie karty, to tylko bedzie gmatfac, aczolwiek mojej z funduszu nie podobalo sie jak zobaczyla wpis od prywatnego i nie powstrzymala sie by skomentowac. Byly teksty "po co pani tyle tego usg", to jej powiedzialm prosto z mostu, ze poszlam prywatnie zrobic prenatalne badania na dobrym sprzecie by byc spokojna. To skomentowala ze jak chce to moge robic ile chce, ze przeciez nikt mi nie moze tego zabronic. Zatem nadal bede chodzic tu i tu. I nie zamierzam miec z tego powodu obiekcji, w koncu place skladki i mam ubezpieczenie i mi sie nalezy i za to co nie musze to placic nie zamierzam. A jej glupie komentarze mam zamiar nauczyc sie wypuszczac drugim uchem. NIe mam jeszcze takiego dyskomfortu ze rosnie mi brzuch, ale za to samo wymiotowanie, uporczywe bole glowy i szpitale wyprowadzaly mnie z rownowagi praktycznie od samego poczatku, nie bylam przygotowana psychicznie na takie ekscesy i z ich powodow ryczlam nie raz z bezsilnosci.. czulam ze popadam w depresje. dziewczyny - czekamy na wiesci zwiazane z plcia dziecka!!!! :-) Zycze wszystkim milego wieczorku i spokojnej nocki, ja uciekam bo znow mnie mdli. pa! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Podczytuje Was już od jakiegoś czasu, mam nadzieję, że mogę się podłączyć - jest to mój debiut ciąża oraz takie forum:) Termin mam na początek Lipca. Generalnie nie mogę narzekać nudności, wymioty cały czas są mi obce. Najardziej doskwiera mi zmęczenie oraz niechcec do wszystkiego. No, ale to może dlatego, że niestety jeszcze pracuję, i nie mam kiedy naprawdę wypocząć - ale w połowie lutego zamierzam się poddać.. niestety również mam umowę na czas określony i chyba już wiem, że nie ma co się aż tak starać w dużej firmie szybko o mnie zapomną i tak mi przykro z tego powodu... Za ponad dwa tygodnie połówkowe i nie mogę się doczekać, że będe podglądać mieszkańca mojego brzuszka. Bardzo byśmy chcieli już wiedzieć, że na 100% wszystko dobrze i czy chłopak czy dziewczyna. 2kg na plusie i brzuszek już spory..:) Miłego Wieczoru,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×