Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość PasLi Obieda
ja pierdole lipcówki to Jabka sa idioci ja pierdole myslałem z ojabkach beda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, przeziębienie już prawie zwalczone. Dzisiaj miałam sporo doz robienia, dlatego czytałam Was ale nie miałam czasu aby odpisać.... Oczarowana- moja siostra miała termin na 14 czerwca, a lekarka wystawiła jej L4 do 04 lipca. Powiedziała że jak urodzi to z automatu przejdzie na macierzyńskie. Oczywiście do tej pory nie urodziła- chyba moja siostrzenica nie bardzo chce nas poznać;) Wracając do naszej lekarki to obydwie chodzimy do tej samej prywatnie. Moja siostra miała jeszcze tą "przyjemność" że po 3 miesiącach L4 była wzywana do ZUS-u na kontrol i nic jej nie zrobili. Również słyszałam, że lekarza nie chcą (na koniec ciąży) wystawiać dłuższych L4. Ja uważam że jest to marnotrawstwo urlopu macierzyńskiego. Odnośnie śpiworków, ja mam jeden nowy a dwa dostałam od koleżanki. Ona bardzo sobie je zachwalała, zwłaszcza po kąpieli dziecka. Myślę że warto w coś takiego zainwestować. Kornelka- ja mam mieszane uczucia dot. magnezu. Termin mam na 14 lipca, ale planuję go brać tylko do końca czerwca- najdłużej. Moja siostra miała już od kwietnia skurcze i brała 3*dnia Asmag Forte. Odstawiła go jakoś na początku czerwca i do tej pory nie urodziła, Co ciekawsze na KTG skurczy praktycznie brak. Z tego co ja słyszałam to magnez wycisza skurcze. Nie wiem czy to prawda, ale ja nie zamierzam go brać do terminu porodu. Pisałyście o gąbkach do wanienek- tez taką zakupiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za odpowiedz w sprawie przepływów. Odpisuję dopiero teraz bo byłam dwa dni w szpitalu. Ale teraz już jestem o wiele spokojniejsza. Zbadali mi przepływy, robili kilka razy dziennie ktg i wg nich wszystko jest wporządku. Także dużo stresu za mną ale cieszę się że wyszło wszysko ok. Dowiedziałam sie również że odchodzi mi czop śluzowy i mam mieciutką szyjkę na 1,5 palca, wiec mam nadzieję że juz niedługo:) Z tymi wynikiami i wymiarami z usg to jest bardzo różnie. Mnie też ostatnio zaniepokoiło to że mój mały wymiarami idealnie pasuje do wieku ciąży z terminu OM, bo zawsze był do przodu, a w 32 tc to był nawet dwa tyg do przodu. A ze były problemy z przepływami to resztę już sobie sama dopisałam.... Teraz staram się juz nie panikować i nie wymyślać, bo kilka dni duuuużego stresu, zastanawiania się, analizowania itd daje w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i juz mam po spaniu :(. A to przeciez pewnie ostatnie dni kiedy mozna sobie jeszcze pospac. Na francuskim forum, na ktorym bylam w pierwszej ciazy, lipcowki laczyly sie w takie pary, ktore sie wymienialy numerami komorek, wiec zawsze byly najswiezsze wiadomosci o tym, co sie u ktorejsc dzieje, jak nie ma dostepu do internetu, i ktora juz jest na porodowce. Moze to calkiem nieglupi pomysl, aczkolwiek to bylo 5 lat temu, teraz duzo osob ma internet w komorce. No ale osobiscie nigdy nie korzystalam z internetu w komorce i chyba nie bede miala na porodowce czasu na rozpracowanie, jak to sie robi :). Co o tym myslicie/ Ja bym juz magnez definitywnie odstawila w 36 tygodniu, bo mam niemile wspomnienia z wywolywania porodu oksytocyna. Aczkolwiek chyba bardzo zalezy od kobiety, to znaczy od tego, jak kurczliwa jest macica. Moja to taka czempionka, ze bralam 4 tabletki MagneB6 i 6 tabletek Spasfonu dziennie, a ta sie tak napinala ze az chodzic bylo trudno, no taka jej uroda. Wiec moze magnez az tak mocno nie wplywa na te skurcze. Ktos tam tez z was pisal, ze pomimo brania magnezu skurcze lydek nadal byly. Moni, bardzo sie ciesze, ze juz wszystko w normie i sie juz nie stresujesz. Na pewno wszystko pojdzie dobrze i sprawnie, szyjka juz zaczyna sie rozwierac, wiec na pewno nie bedziesz mordowac sie kilkanascie godzin, jak to opowiadaly te dziewczyny, u ktorych szyjka w ogole nie chciala ruszyc z miejsca. Pojde sie poloze, ale najgorsze, ze jak nie ma snu, to durne mysli czlowiekowi do glowy wlaza. Chyba mi juz wyrazmie psycha siadla od tego takiego troche uwiezienia w swoim ciele. Dzis mi sie snilo, ze uprawiam joge, jestem taka szczupla i gietka i robie wszystkie te pozycje, ktore kobieta w ciazy nie da rady zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela ja tez zrywam się nie wiadomo po co ok 5 i po spaniu. Co prawda nadrabiam w dzień więc nie jest źle. NA skurcze łydek dobrze jest brać potas albo zajadać się pomidorami. Te telefoniczne pary to nie jest głupi pomysł:D Co do wymiany zdjęć to na jednym z topików , na którym byłam utworzyłyśmy konto mailowe i przekazałyśmy sobie hasło- w ten sposób wgrywałyśmy zdjęcia jak do wysłania na maila ale nie rozsyłałyśmy ich-jak chciałyśmy zobaczyć to wystarczyło się zalogować na mailu. Jest również picassa gdzie można wrzucić zdjecia i tylko osoby z danym linkiem mogą popatrzeć ale to też kwestia jak podac linka żeby połowa świata nie widziała - znowu dobre jest "zbiorowe konto mailowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do magnezu to chyba indywidualna sprawa, moja koleżanka bierze od kilku miesięcy kilka tabletek a skurcze ma niesamowite.... dziś znów fatalnie się czuję, jak w I trymestrze ciąży, mdli nieziemsko :( któraś z Was miała mdłości wymioty i ktoś pisał, że tak może objawiać się akcja porodowa.... tylko, że ja dziś zaczynam 35 tc. zero skurczy, zero bóli nic..... może to z powodu tego, że macica jest jeszcze wysoko i uciska na przeponę a to utrudnia oddychanie... bo mały i tak tymi swoimi nóżkami kopie w samym dole macicy :D mój mąż miał dziś sen :D śnił się jemu Antek i podobno grzeczne dziecko mamy :) tylko rączkami machało :) a gdy zapytałam do kogo podobne to powiedział, że na to nie zwrócił uwagi :( ach te chłopy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lipcóweczki :) Oczarowana idz do innego lekarza albo choociaz do lekarza pierwszego kontaktu da Ci 80% zwolnienia.. bez sesnu gada ta Twoja pani dr jakie nieprzyjemności .. a na kiedy masz termin?. pewnie ze szkoda macierzyńskiego.. Pozdrawwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! jestem! ale zaraz smigam po tort bo jutro koncze 30 lat i robie mala impreze dla najblizszej rodziny.. :-) a pamietam, jak kiedys sobie mowilam, ze chcialabym urodzic pierwsze dziecko przed trzydziestka, teraz jakos mi sie nie spieszy.. :-) Biorac pod uwage fakt, ze na 4 lipca mam cesarke to moge byc teoretycznie nawet druga mamusia hihi Ja to sie "wrodzilam" jak to sie mowi, pierwsze dziecko, w dzien ojca, i w ojca matki imieniny (Wandy). Do tego jutro wlasnie swietowac bedziemy podwojnie, bo nasz piesek skonczy rowno roczek, wiec na torcie bedzie "30" i "1"! I podwojne prezenty! mam nadzieje, ze impreza przebiegnie spokojnie, tzn. nie skonczy sie na porodowce, bo juz widze jak po kilku kieliszkach rodzice, tesciowie, rodzenstwo moje i meza ląduje na porodowce ze mna, maz nie bedzie praktycznie pil, wiadomo, ale jesli nawet to pewnie wszyscy by wytrzezwieli w 3minuty.. hihih Chyba dzis w koncu spakuje torbe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi zdjęciami to Dziewczyny uważajcie my miałyśmy chyba na phtoshopie nie wiem jak to sie pisze to po długim czasie jak wpisywałysmy swoje nicki w google to te foty mozna bylo ogladac bez zadnego hasla bez niczego mimo że my to na hasle i wogóle... Tak Was czytam bo sentymant mam, rodziłam w lipcu 2010 dokładnie 25 i tak sobie przypominam jak to bylo te ostatnie miesiące tygodnie. Ja mialam termin z OM na 23 lipca a dwa dni po urodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Ela - co do naszego golenia, w Polsce, a przynajmniej we wszystykich szpitalach w moim mieście nadal jest to standard, jak nie przyjadę ogolona samodzienie to pierwsze co mi zrobi położna to pociacha mnie na sucho maszynką i wtedy dopiero będę miała mikrourazw. Więc wolę sama jednak :) Co do par telefonicznych świetny pomysł, będzie można wysłać smsa a para obwieści to światu na forum :) Lecę coś działać, forma beznadziejna, ale trzeba się kulać. Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko jak się ogolić, jak nie widać NIC ;) Ostatnio goliłam się na piankę męża, ale ogoliłam się w ciapki. Bejbik szalał w nocy, że musiałam spać na pół siedząco. Pan doktor przykazał chodzić, więc chodzę. Wstawiłam pranie, ogarnęłąm mieszkanie, ale bejbik co chwila daje znać, kopnięciem w pęcherz, żebym usiadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wiem ze nie odpisujecie pomaranczowka ale moze zrobicie wyjatek czytam was od pierwszego dnia, tylko jakos czas nie pozwalal na pisanie:/ mam pytanie jestem w 35 wg OM tc a wg USG 36 i wyplywa mi cos z dolu bezbarwne bezzapachowe no a wczesniej poleciala galareta taka biala przez dwa dni wiec podejrzewam ze byl to ten caly czop a to co ze mnie leci co to jest? no i druga sprawa dol brzucha mam jakby pusty taka dętka mi sie zrobila ze mogę skore spokojnie zlapac czy ktoras tak ma? prosze odpiszcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was z rana dziewczyny ;-) Kubolinka - Ja już była bym w stanie zrozumieć gdybym dostała L4 do dnia porodu, ale ona mi dała tylko do 30 czerwca a od 1 lipca mam mieć macierzyński przy czym termin porodu mam na 13 lipca.... Chodzi właśnie przede wszystkim o te stratne już na wstępie 2 tygodnie. Gratuluje ładnego stażu małżeńskiego ;-) My z mężem będziemy mieć dopiero drugą rocznicę ślubu we wrześniu. Atena - Widać trafiłaś na dobrą panią doktor. Ja uważam tak samo jak Ty, że urlop macierzyński powinien się liczyć od chwili przyjścia dzidziusia na świat. Elka - pomysł z numerami bardzo dobry ;-) Ja też mam internet w komórce ale chyba jestem zacofana, bo boję się go używać ;-) Wystawiam od razu ogłoszenie - szukam pary ;-) Jadziu - dzięki za radę tak zrobię, ustawiłam już wizytę u prywatnego lekarza, jeśli to nie pomoże to faktycznie pójdę do lekarza pierwszego kontaktu. Termin mam na 13 lipca, a macierzyński leciał by mi już od 1 lipca więc zupełnie bezsensu. Co do golenia, to do tej pory robiłam to sama do lusterka, ale w poniedziałek na myśl o wizycie poddałam się w całości mężowi i zrobił to wprost idealnie. Wydaje mi się, że będę go angażować do tego zajęcia co kilka dni już do samego porodu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocio - rybka, ja do golenia kupiłam średnie plastikowe lusterko, takie do stawiania, którym można manipulować pod różnym kątem a ono stoi. Więc siadam na brzegu wanny, ustawiam na dnie lusterko i jego kąt i jazda. Bardzo popmaga i dobrze wychodzi ;) Bo na czuja to też byłam w ciapki ;) ale temat hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszaciaza, ta bezbarwna ciecz to moga byc wody plodowe, dla spokoju przeszlabym sie na twoim miejscu do szpitala, by upewnic sie, ze nie jest to nic powaznego. Lepiej przejsc sie niepotrzebnie, niz potem pluc sobie w brode. Zebra, no faktycznie z tym goleniem krocza pani dokror Agrawal pisze w swoijej ksiazce, ze "Niestety, w wiekszosci polskich szpitali wciaz pozostaje to dzialaniem rutynowym". Ale chyba mozna tego odmowic, to nie jets przeciez pobor do wojska. W koncu wydrukowac z netu te wyniki badan, ktore mowia, ze kobiety ogolone czesciej ulegaja infekcjom i podsunac im pod nos. No to moze juz, tworzymy pary smsujace. Pierwsza jak rozumiem juz jest - Ebudka i Abecia, druga to ja i Opti. Zapraszamy do zgloszenia nastepne pary lipcowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza ciąża - z opisu wynika, że mogą się sączyć wody płodowe, chyba powinnaś to skonsultować z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza ciąża- myślę, że powinnaś skontaktować się z lekarzem. Na szkole rodzenia mówiono nam, że można się nie zgodzić na golenie krocza. Ja jednak wolę się przygotować w domu:) Dziewczyny- jak to jest z ubieraniem noworodkowi czapeczki?? Z tego co wiem to po każdej kąpieli powinno się chociaż na chwilkę ją założyć, a co robić jak będzie upał i będę chciała wyjść z małą na spacerek?? Nie będzie jej za gorąco, z drugiej strony boję się o uszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuje prywatne, zamkniete forum, jak ktos sie na tym zna to moze niech zalozy i tam sie przeniesiemy, wiadomo kafeteria jest dostepna dla wszystkich, a tak mozna pisac do woli, wymieniac sie zdjeciami, te ktore mieszkaja kolo siebie adresami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana- to może my się wymienimy nr tel? Obydwie mieszkamy w okolicach Krakowa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się zastanawiam jak wymienić się prywatnym adresem mailowym i nr tel. aby nie udostępniać go na forum publicznym...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atenko - to może założę na którymś z portali na szybkości pocztę podam adres meilowy tutaj, prześlesz na niego meila z numerem, ja Ci odpiszę. Może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ela dokladnie u mnie w szpitalu tez jest praktyka goleni krocza nawet trzeba wziasc ze soba maszynke jednorazowa . ale ja sie gole sama , badz maz mnie ciach ciach hihihihi co do zwolnienia oczarowna to jak lekrz moze zdecydowc o tym kiedy ty masz isc na macierzynski sorrka ale bez przesady . ja mam umowe do dnia porodu ;-( i od poczatku ciazy jestem n zwolnieniu i moj lekarz wczoraj wystawil mi kolejne zwonenie od 22 czerwca do 12 lipca . chodz termina mam na 10 lipca a w poniedzialek ma zapasc decyzja kiedy mam cesarke ;-) i jak urodze w czesniej to z automatu mam macierzyski od dnia porodu i zwolnienie staje sie nie wazne . a pozatym u mnie w pracy trzeba kadrowej napisac wniosek ze sie chce wczesniej macierzynski zaczasc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana- może być, tylko pamiętaj później aby w miarę szybko usunąć konto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie wiem balbinko, że to jest bezsensu... ale nic nie poradzę na to, lekarka powiedziała, że nie da i koniec. W takiej sytuacji chyba pozostaje mi zrobić tak jak napisała Jadzia, pójść po prostu do innego lekarza... a pani doktor podziękować za współpracę. W sumie to miałam się zjawić u niej już tylko 30 czerwca, i na tym koniec wizyt więc jak na tą ostatnią pójdę gdzie indziej to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski moj adres email to forysiia@tlen.pl z checia sie powymieniam z wami numerem telefonu poniewaz jestem rowneiz lutowka 2009 ;-) i rowniez prowadziłysmy kafeterie od pierwszego dnia ciazy do porodu i dalej to mialysmy konto zlozone prze zemnie na tlenie email lutowkii2009 mialysmy w spolne haslo ktore mialy forumowiczki i tak ze swoich prywatnych maili wysylalysmy zdjecia na konto i mozna bylo podziwiac dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza ciąża- mi to się wydaje, że na dole brzucha mam większy nacisk niż np. miesiąc temu. Tłumaczę to sobie, że mała już ma nisko główkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowana a wyznaczenie terminu cc, czy jednak sn ?? i czy ci jest wszytko jedno tzn czy nie wolalabys aby to ona rozwiazala ciaze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena ale ja to mam tam pusciutko czuje parcie na pecherz w nocy to prawie jak lunatyk spaceruje od lozka do ubikacji i spowrotem ale martwi mnie to ze zrobil sie taki miekki:( moze to przez to co mi sie saczy juz odchodze od zmyslow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×