Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość JarekB28
Na pewno będziemy mieli w 12 , ponieważ nawet lekarz prowadzący mówił że następne zrobimy około 12 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mak82
JarekB28! gratuluje serdecznie i ciesze sie z Toba, ze malenstwo ladnie sie rozwija. co ja bym dala, zeby juz tez uslyszec bicie serduszka:)Ja ogolnie to jem to co zawsze czyli wole konkrety np. pizze niz batona, ale zauwazylam u mnie cos dziwnego- od 4 dni nie pije kawy bo mi nie smakuje, a pilam zawsze 3-4 kubki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia 27
NICK ..............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN....SKĄD JESTEM Ela1974.............36..........23.09.........02.07...... francja stokrotkaa84......26.........27.09.........04.07.......ma zowsze xAneczQax.........24.........29.09.........05.07........ ląsk vivian_2006........26.........02.10.........09.07........ dolnośląskie lyre..................28..........03.10........10.07..... ..Beara balbiina.............26.......... 03.10........11.07........śląskie Rosa78..............32..........06.10 ........13.07 .......małopolska susi1978............32..........07.10.........14.07...... . śląskie Morelka22..........25..........08.10.........15.07....... śląskie Atena02............26..........06.10.........15.07....... .małopolskie Justa_010101.....24 .........08.10.........15.07 ........śląskie callaa...............25..........08.10.........15.07..... ....podlaskie Ukryteznaczenie..26.........08.10.........16.07.......dol nośląskie nowamary..........25..........13.10.........20.07........ lubelskie mak82...............28..........16.10.........21.07...... .wielkopolski Misia 27.............27 25.09.........03.07.......małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia 27
Jarek gratuluje serdecznie i ciesze sie z twojego szczescia Mam nadzieje ze ja jutro tez bede taka szczesliwa jak w końcu usłysze serduszko mojej fasolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. nie mogę za Wami nadążyć ostatnio z czytaniem a co dopiero o pisaniu mówić. ale niestety moja mała od kilku dni zrezygnowała z drzemek popołudniowych i nie bardzo mi da zasiąść do komputera. teraz się zajęła gotuje coś :-D u mnie mdłości na całego wczoraj zaliczyłam pierwsze wymioty, mam nadzieje, że nie będą mnie tak męczyć jak w pierwszej ciąży. a apetyt mam przeogromny cały czas bym coś jadła teraz chodzą za mną pierogi i bigos może mama zrobi niebawem bo ja teraz jakoś nie mogę przy garach stać gotuje po najniższej linii oporu :-D acha witam męską płeć na naszym wątku i gratuluję kruszynki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ..............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN....SKĄD JESTEM Ela1974.............36..........23.09.........02.07...... francja Misia 27.............27........ 25.09.........03.07.......małopolska stokrotkaa84......26.........27.09.........04.07.......mazowsze aluisa25..............26........27.09.........04.07........świętokrzyskie xAneczQax.........24.........29.09.........05.07........ śląsk vivian_2006........26.........02.10.........09.07........ dolnośląskie lyre..................28..........03.10........10.07..... ..Beara balbiina.............26.......... 03.10........11.07........śląskie Rosa78..............32..........06.10 ........13.07 .......małopolska susi1978............32..........07.10.........14.07...... . śląskie Morelka22..........25..........08.10.........15.07....... śląskie Atena02............26..........06.10.........15.07....... .małopolskie Justa_010101.....24 .........08.10.........15.07 ........śląskie callaa...............25..........08.10.........15.07..... ....podlaskie Ukryteznaczenie..26.........08.10.........16.07.......dolnośląskie nowamary..........25..........13.10.........20.07........ lubelskie mak82...............28..........16.10.........21.07...... .wielkopolski karolina2207.......23..........20.10.........26.07......... śląskie dopisała się po raz kolejny do tabelki bo gdzieś znikłam i uporządkowałam troszkę:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już też ledwo czytam , a tu nowe wpisy :) Mąż zrobił placki ziemniaczane, tak się najadłam że zaraz pękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja od wczoraj rana witam się z kibelkiem, tzn. wczoraj rano i dziś rano, nie cały dzień :) Nie mam nadal apetytu jedynie mandarynki mi wchodzą. Parę dni mnie nie było i widzę, że niektóre dziewczyny nie mają dobrych wiadomości. Emka bardzo współczuję. Przytulam Cię mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie zjadłam schaba, mieszankę warzyw chińskich, pół słoika dyni w occie, sałatę lodową z jogurtem i nie wiem czy się najadłam. mój mąż siedział na kanapie i tylko patrzył co ja robię, ta ciąża zmieniła moje podejście do jedzenia o 100% strach się bać co będzie później wczoraj kupiłam sobie kawkę ricore żeby nie było kofeiny bo ta tylko z cykorii a dziś gdy zrobiłam to odrzuciło mnie totalnie od kawy a jeszcze dwa tygodnie temu gdy nie wiedziałam z uporem maniaka o 20.oo wieczorem musiałam zrobić sobie małe latte i dopiero kładłam się spać zmiany zmiany zmiany :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyna Własnie wróciłam od ginba . Jestem załamana . Trzy testy pozytywne,a on nic nie widzi . Powiedział ,że mam powiększoną śluzówkę macicy , tak jak na początku ciąży . Czy , któraś może przechodziła coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluzówka macicy jest rozrośnięta we wczesnej ciąży tak jak i przed miesiączką - bo przecież w każdym cyklu śluzówka przygotowuje się na ewentualne przyjęcie zarodka i jeśli nie dojdzie do zapłodnienia i zagnieżdżenia to złuszcza się ta śluzówka właśnie - co daje efekt miesiączki. Natomiast jeśli dojdzie do zapłodnienia to macica zaczyna się jeszcze bardziej rozrastać i oczywiście nie ma krwawienia miesięcznego. Dlatego na początku ciąży lekarzowi jest ciężko po badaniu palpacyjnym ocenić czy to wczesna ciąża czy też macica tuż przed okresem. ale mówił coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina 2207 nie nakręcaj się negatywnie. może idź na betę zobaczysz czy coś wykaże. to jest początek więc może dlatego lekarz nie widział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedział ,żebym przyszła za tydzień ,a jak się bardzo nie pokoje mam zrobić betę dwa razy , co dwa dni ,żeby wykluczyć ewentualną ciąże pozamaciczną . Dziwne , bo odrazu jeszcze przed badaniem powiedział ,że się pośpiesyzłam z wizytą i ze raczej nie będzie nic widać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor, Widze ze to samo, ciagnie mnie jak was na cos ziemniaczanego. Dzis znow mnie chyba porabalo, bo przy nietrawieniu kuchni wzielam sie robic kopytka. Robilam je na raty chyba przez caly dzien, walczylam, bo mi ciasto za rzadkie wyszlo (chyba tutejsze ziemniory do kitu sie nadaja), zapapralam cala kuchnie, masakra. Jedyne, co ze zaladowalam tymi kopytkami pol zamrazalnika i teraz jak ze mna bedzie zupelnie zle, to tylko je ugotuje i juz obiad jest. ebudka, to chyba jesz nie za dwoje tylko moze za czworo? (Trojaczki, hihihi). Tak mezowi i wytlumacz. A powaznie, to jednak chyba warto zwracac uwage by nie przytyc sporo, ze mna kiedys na silownie chodzila bardzo gruba kobieta, ktora mowila, ze te zwaly tluszczu sa po ciazy, w ktorej nie jadla tylko zarla. I ze tego strasznie zaluje, ze gdyby mogla cofnac czas to by sobie klodke na lodowke powiesila, byle nie doprowadzic swego zdrowia i urody do takiego oplakanego stanu. Aczkolwiek to chyba sprawa indywidualna, znam kobiety chude jak tyczki co jedza jak odkurzacze i nadal sa tyczkami, w ciazy to samo. Wiec jak ktos moze sobie pozwolic, to czemu nie. W poprzedniej ciazy tez pilam cykorie cala ciaze i karmienie, nawet meza przekonalam i teraz jest glownym konsumentem tej cykorii, ale teraz jedyne co moge pic, to herbate rooibos i wode mineralna ze smakiem cytryny. nawet od zwyklej wody mnie na wymioty zbiera. Karolina, zaufaj lekarzowi, jesli od razu mowi, ze ciaza za mloda zeby cos zobaczyc i potem nie widzi, to nie ma co panikowac. Juz bardzo dobrym newsem jest ze nie zobaczyl tez nic niepokojacego. Testy ciazowe nie klamia, wierz im. Bedzie wszystko dobrze, dbaj o siebie. Chyba zaczal sie sezon wirusow i smarkow, u mnie w domu chorzy maz i starsza corka. Jest to strasznie meczace, bo dochodza dodatkowe obowiazki pielegnacji i znosznia humorow ludzi ktorzy sie niedobrze czuja. jesli do tego dodac, ze ja sie tez niedobrze czuje i mam humory, to w ogole...oby do lata. Milej nocy, ide sie rabnac do wyra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela 1974 tylko, że ja ważę 53kg przy wzroście 176cm więc dla mnie to zaskoczenie ile mogę zjeść :) a bliźniaki byłyby cudowne: ona i on jupppppppi :) po stwierdzeniu ciąży lekarz założył mnie kartę ciąży i kazał zrobić badania: morfologia krwi mocz badanie ogólne cukier na czczo toxoplazmoza lgG/lgM różyczka lgG/lgM cytomegalia lgG/lgM WR HBs grupa krwi p/ciała antyRh HIV Wy też macie zrobić te wszystkie badania na pierwszą wizytę? Koszt tych wszystkich badań gdy sprawdzałam prywatnie to 434 pln masakra :( tyle kasy za jednym razem :(l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz ebudko, natura wszystko pieknie przewidziala. Po prostu musisz jesc duzo, by miec czym potem malucha wykarmic. W twoim przypadku nie zaluj sobie i tyj ile wlezie :). A czemu maz w takim razie sie dziwi? Nie wie, ze dziecko trzeba karmic z sasobow kobiety? Przed pierwsza ciaza wazylam 54 kg przy 173 cm i przytylam 21 kg (norma to ok 13) ale to wszystko po to , zeby potem ten moj zarlok mial co jesc. No i wszystko pieknie wyzarl, wrocilam do wagi sprzed ciazy. Z ciekawostek tego rodzaju - kobieta u mnie w rodzinie przez cala ciaze z trojaczkami... schudla 8 kg. Ale na wstepie wazyla... 120 kg. Faktycznie lekarz ci dal pelna liste, niektore badania chyba mozesz nie robic jak nie chcesz, albo jak juz znasz wynik (np grupa krwi i Rh). U mnie na przyklad przez 2 ciazy nikt nie pytal morfologii krwi. Cukier we krwi byl oznaczany tez w duzo pozniejszej ciazy (test O'Sullivan na obciazenie glukoza). Natomiast na wszystkie wirusowki i toxo goraco namawiam. Jak sie zna wynik to potem sie spi spokojnie, je sie tatar spokojnie, bawi sie z chorym siostrzencem spokojnie i nie myje sie zielonej salaty 10 razy. :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka to jakie badanie takie drogie? ja robilam grupe krwi morf.cukier mocz usr hbs i cos tam jeszcze i placilam za wszystko 70zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 - odczuwam tak samo jak Ty...jakby mi ktoś kamienie na żołądku ustawił....ciezko,boli,ssie ....muli. Seks? Yyy...nie ,libido na poziomie 0! ;/ Z córcią miałam dziś przeboje...ser zółty (bo jadła jak oszalała) stanąl jej na żołądku...na 2 konce leciała...wymiotowała jak nigdy...spodnie przeciekły od biegunki...ech.. Teraz spi,bo doszła do siebie,ale zółcią wymiotowała bidulka. Umęczyła sie strasznie. Jarek - gratuluje! Oj,ten dźwięk piękny jest. Pamieta sie całe życie ;) Staram się nie objadac bez potrzeby. Walczę ze soba,bo w 1 ciązy przytyłam prawie 30 kg. Wiem,co to znaczy gubic to potem. Mykam spać:) DObranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka 22 morfologia krwi 15 pln mocz badanie ogólne 8 pln cukier na czczo 10 pln toxoplazmoza lgG/lgM 45/45 pln różyczka lgG/lgM 50/50 pln cytomegalia lgG/lgM 50/50 pln WR 18 pln HBs 23 pln grupa krwi + p/ciała antyRh 40 pln HIV 30 pln co daje wynik 434 pln :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekB28
Dziękuję wszystkim będę informował na bierząco co i jak. A co do apetytu i zachcianek przyszłych mam to jak tak dalej pójdzie to po tych 9 miesiącach będe mógł zostać szefem kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka zle policzylas mi wyszlo 289 z twojego cennika.To gdzie ty te badania robisz?straszne te ceny sa ja robilam cukier i mocz cos ok 6zl.usr i hbs po 15zl. a morfologia i grupa krwi razem bylo liczone 35 zl. i robilam to w osrodku zdrowia odplatnie bez zadnego skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka toxoplazmoza 45 x 2 bo robisz lgG i lgM różyczka 50 x 2 bo robisz lgG i lgM cytomegalia 50 x 2 bo robisz lgG i lgM więc liczysz podwójnie każda próba osobna wartość i wychodzi 434 nie inaczej a badania robię w Warszawie są takie ceny a nie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziewczyny. U nas dzis przyszla zima i troche posypala krajobraz sniegiem. Od razu jakis lepszy nastroj, bo ta ciemna bagienna jesien jest bardzo dolujaca. Coprawda dzis po raz pierwszy tez uprawialam dodatkowy sport-odsniezenie samochodu. Ebudka, no drrrogie sa te twoje badania. Ale przeciez nie zamierzasz chyba byc 8 razy w ciazy? Wiec juz raz dla zalozenia dobrego fundamentu zdrowia na cale zycie przyszlego spadkobiercy trzeba wydac, nie ma rady. Lepiej juz wtedy kupic byle jaki uzywany wozek, bo w wawie mieszkasz, chodniki sa dobre, ale na badaniach nie oszczedzac. No, dzieci tanie nie sa. Juz sie zaczyna :). Moja starsza chodzi prywatnie do psychologa, kazda wizyta to 60 euro, nierefundowanych. Do tego chodzi prywatnie na lekcje baletu, bo ma fatalnie z gracja. Juz nie mowie o co tydzien wizycie u ortoptysty z powodu zeza, bo te sa refundowane. Z powodu zeza tez nosi okulary, wydatek 200 euro, z ktorych refundowanych jest 40. Okulary non stop trzeba naprawiac, bo albo porysuje o pozadzke albo zgniecie. Mlodsza musiala chodzic do osteopaty, kazda wizyta to 50 euro, nierefundowanych. Ale wole inwestowac w zdrowie dzieci. Oszczedzam na ubraniach (nosza uzywane po ludziach), wozek tez mam stary po ludziach, zabawki tez przewaznie po ludziach lub prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka spróbuj pójść do swojego lekarza rodzinnego żeby chociaż część Ci przepisał na fundusz, ja tak zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka kochana to rzeczywiście drozyzna no ale jak napisałaś że w Warszawie to teraz juz się nie dziwie :/ Mnie moja Pani doktor kazała zrobić : morfologie grupe krwi WR poziom glukozy mocz To wszystko u mnie kosztuje 50 zł (taki pakiet :P) i jeszcze przeciwciała , ale nie orientuje się w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie mam zamiaru oszczędzać na swoim dziecku chciałam porównać czy Wy tez tyle płacicie za te badania. no ale zachciało się mnie męża z Warszawy to teraz mam :p chyba jednak pójdę do rodzinnego i poproszę o skierowanie na te badania żeby były refundowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja dopiero wstałam z łóżka. Nie poszłam dziś do pracy bo fatalnie się czuję. Jestem okropnie zmęczona i czuję się jakby walec mnie przeleciał :) Zero apetytu. Od kawy odrzut na maxa. Przed ciążą to potrafiłam 3 a nawet 4 kubki wypić na dzień. No ale z tego akurat się cieszę, w końcu kawa to nic zdrowego. W poniedziałek idę na USG i mam nadzieję, że zobaczę bijące serduszko, bo jak nie będzie biło to chyba się załamię. Pewnie już w tej sytuacji nie obędzie się bez psychiatry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,pospalam dzis . Susi -bedzie dobrze...mysl pozytywnie! Tez byłam u lekarza swojego i poprosiłam o skierowanie na częśc badan. Wiadomo to ,co odpłatnie to odpłatnie. Byłam z młodą u lekarza i przy okazji to skierowanko sobie załatwiłam. Bez problemu wypisała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzi, badz dzielna, nie zalamuj sie. To, ze fatalnie sie czujesz, to nic dziwnego - noszenie nowego czlowieka pod sercem to bardzo ciezka praca dla organizmu. Odpocznij na maxa. Czytalam kiedys o kobiecie, co przezyla 8 poronien, po czym sie nie poddala, zaszla w ciaze, przelezala cale 9 miesiecy i urodzila zdrowego chlopca. Jaki miala hart ducha, tylko podziwiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×