Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CallMeBlondiee

FOBIA SPOŁECZNA, NIEŚMIAŁOŚĆ. Są chętni na spotkanie??

Polecane posty

Najbardziej szara mysz - na moją nieśmiałość też chyba znaczny wpływ miały kompleksy z powodu wyglądu. I zaczęło się to właśnie od momentu kiedy zaczęłam się przejmować wyglądem, czyli od czasu dojrzewania i zmiany otoczenia (pójście do innej szkoły). Fakt, że nie byłam jakąś brzydulą i nie miałam żadnych poważnych skaz, ale zdarzało mi się usłyszeć czasem jakiś przykry komentarz ( że chuda, że krzywy nos, że ubrana jak sierota - moich rodziców nie było stać na drogie ciuchy dla mnie). Później zaczęłam unikać sytuacji, w których ludzie by na mnie patrzyli, a dalej już poleciało samo... Mimo, że wydoroślałam i trochę wyładniałam, nieśmiałość nie odeszła. Nadal jestem zakompleksionym dzikusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOANNA1221
też często przeze mnie słuchana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, ja też lubię ten żal w głosie pani Edyty :) Ugaaa - ooo Grechuta - artysta przez duże A. Piękny tekst. Piękny głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOANNA1221
Ja też się wypowiem na temat mojej nieśmiałości.... Myślę,że ona w dużym stopniu wynika z tego,iż mam brata bliźniaka,z którym spędziłam lata podstawówki i gimnazjum w tej samej klasie.... http://www.youtube.com/watch?v=W5BxkMNVJz8 CallMe,a co sądzisz o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CallMe -- najgorsze jest niskie poczucie własnej wartości. Nieustannie prześladuje mnie wizja tego, żeby się porównywać z innymi, choć w mojej głowie to zawsze i tak ja jestem ta najgorsza i najbrzydsza. Tez zdarzały mi się takie epizody, ze wiecznie byłam wystawiana na próby porównań przez innych. Niestety zostało do dziś. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutny same smuty
Joanna przestan pieprzyc o tej muzyce wreszcie wkurwia mnie to do cholery i to jeszcze jakiejs starocie mi tu zapodajecie nic dziwnego ze z takimi gustami muzycznymi jestescie niesmiale zatrzymalyscie sie na jakis kamieniolomach. czytam was i mi sie rzygac chce ide stad nara {czesc} ahoj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia - wkleiłaś drugi raz linka do tego samego nagrania :) chyba pomyłkowo. Ugaaa - No właśnie, ja też się ciągle porównuję z innymi, i za każdym razem dochodzę do wniosku, że jestem pod jakimś względem gorsza. Nie wiem jak się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze byłam wytykana z powodu nadwagi. Zawsze byłam większa niż inni, a często nawet w szkole same nauczycielki mi dopiekały. Był tłusty czwartek rozdawała wychowawczyni pączki, a mnie ominęła z tekstem, że mi na zdrowie wyjdzie jak nie zjem. Jako jedyna nie dostałam pączka. I czułam się okropnie. A wtedy wcale gruba nie byłam po prostu większa byłam od dziewczyn z dziecinnymi budowami ciała. No, ale od tamtych czasów się zaczęło. Bo dzieciaki podchwyciły i byłam dla nich wielorybem. I tak straciłam totalnie poczucie swojej wartości. Czułam się nic nieznaczącą dziewczyną. I ciągnie się to za mną do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To okropne Dominiko. :( Jak ta pseudo nauczycielka mogła tak postąpić. Nie mogę tego pojąc, jak można komuś w ten sposób niszczyć życie i wpływać na samoocenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugaaa - piękne to jest :) Domi - jestem zbulwersowana. Że dzieciaki są okrutne, to jeszcze da się wytłumaczyć, ale żeby nauczycielka z takim czymś wyjechała, to już karygodne! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo moja babcia. Kobieta ogromna, szeroka, ale miała się za najpiękniejszą zawsze i swoich wad nie widziała. I zawsze przychodziła podciągała kieckę i mówiła zobacz jaką ja mam nogę, a jaką ty. I mówiła żebym koło niej siadała i porównywała i zawsze wychodziło według niej, że to ona ma zgrabniejszą ( ja 10 lat ona 70 ). Mnie zawsze murowała więc nie umiałam odpowiedzieć i zawsze z płaczem szłam do mamy. No od początku wszyscy się mnie czepiali nawet kochana babcia. Do dziś jest wredna, ale dziś sobie z nią radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie Malinko a mogłabyś coś więcej skrobnac o tej terapii, bom ciekawa jak to wygląda od środka. :) Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapuszczali mi od małego takie rzeczy i wyrosłam na tak mało pewną siebie osóbkę. Ale teraz mimo wszystko staram się wierzyć w siebie, bo wiem, że ludzie z nadwagą też mogą być szczęśliwi. I wiem, że ludzie nie odtrącają mnie za wygląd tylko za to, że sama do nich nie wychodzę. Tylko, że teraz się zablokowałam i nie wiem czy też iść na jakąś terapię czy walczyć ze sobą sama tylko pomysłów brak jak to zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też ciekawi mnie terapia, bo jak się domyślam chodzi o terapią związaną z naszymi problemami? Jeśli tak to też chętnie posłucham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhehehehehehehe
Dominika.k przykre jest to co napisalas, ale zaraz strasznie mnie rozmieszyl ten tekst podciaga kiece i porownuje hahhaah hardcorowa babcia nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOANNA1221
Co za okropna nauczycielka! Ja Turnaua też dobrze znam:) przestaje już z tą muzyką,bo rzeczywiście może przeginam:) Oczywiście żadnym smutasem się nie przejęłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiko -- właśnie jak to zrobić żeby z powrotem odbudować swoje poczucie wartości? A już najgorsze, ze to wszystko odbywa się w okresie dojrzewania wtedy, gdy człowiek potrzebuje największego wsparcia. CallMe -- zabrzmiało to tak jakby dopadl Cie dol i dlatego opuszczasz topic. Jaka ja niedomyślna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CallMe -- zmartwiłam się bo ja czasami jak eis zdołuje jakimiś kawałkami to nawet popłakać się zdarzy. :) Głupie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×