Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Agabi mi się szyjka rozwierała, bez żadnych objawów, bólów, skurczy, twardnień...nic...do 18 tyg była 4 cm, niewydolnośc szyjkowo ciesniowa wychodzi tak naprawde po 20 tyg gdy dziecko jest wieksze i uciska na kanał, jesli Tobie skróciła sie już w 15 tyg nie wiem na co czeka lekarz. Nie byłam badana zewnetrznie, robiono mi usg, które wykazało prawdziwy stan szyjki i ile ma cm,w drigej ciązy szyjka przez tydzień rozwarła sie do 2 cm i skróciła w 31 tyg...i wtedy migiem szew, bo to jedyne wyjscie, a Twój kaze ci wtedy urodzic? Jak dla mnie to jest jego lekceważace i niepowazne podejscie, na zachodzie tylko zakłada się szew, pessaru nie, przy pessarze jest za dużo infekcji. Nie wiem Agabi ale ja na twoim miejscu skonsultowałabym z kimś innym jeszcze. W 1 ciązy tez mnie uspokajano, kazano leżec, nic sie nie dzieje, rano ginekolog mi mówi wszystko ok, a wieczorem poszłam prywatnie a ten szybko na odział bo juz 2 cm, a tamten do którego chodziłam też świetny. Trzymam kciuki mam nadzieję, że wszystko będzie ok, ale mało która szyjka skraca się tak wczesnie, jesli juz zaczeła sie skracac, ciezar dziecka będzie miał wiekszy wpływ na jej stan.?a jak sie skróci to ciegle będzie odradzał szew? i każe ci rodzic bo on nie popiera szwu? i powie przykro mi tak czasem bywa. Byłam w 2 ciazy na forum ze szwem i niejedna płakała bo za póxno, bo dziecko urodzone w 6 miesiącu. Skonsultuj to z innym lekarzem, nawet dla swojego świetego spokoju, niz potem masz byc na szpilkach do końca ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi mi się szyjka rozwierała, bez żadnych objawów, bólów, skurczy, twardnień...nic...do 18 tyg była 4 cm, niewydolnośc szyjkowo ciesniowa wychodzi tak naprawde po 20 tyg gdy dziecko jest wieksze i uciska na kanał, jesli Tobie skróciła sie już w 15 tyg nie wiem na co czeka lekarz. Nie byłam badana zewnetrznie, robiono mi usg, które wykazało prawdziwy stan szyjki i ile ma cm,w drigej ciązy szyjka przez tydzień rozwarła sie do 2 cm i skróciła w 31 tyg...i wtedy migiem szew, bo to jedyne wyjscie, a Twój kaze ci wtedy urodzic? Jak dla mnie to jest jego lekceważace i niepowazne podejscie, na zachodzie tylko zakłada się szew, pessaru nie, przy pessarze jest za dużo infekcji. Nie wiem Agabi ale ja na twoim miejscu skonsultowałabym z kimś innym jeszcze. W 1 ciązy tez mnie uspokajano, kazano leżec, nic sie nie dzieje, rano ginekolog mi mówi wszystko ok, a wieczorem poszłam prywatnie a ten szybko na odział bo juz 2 cm, a tamten do którego chodziłam też świetny. Trzymam kciuki mam nadzieję, że wszystko będzie ok, ale mało która szyjka skraca się tak wczesnie, jesli juz zaczeła sie skracac, ciezar dziecka będzie miał wiekszy wpływ na jej stan.?a jak sie skróci to ciegle będzie odradzał szew? i każe ci rodzic bo on nie popiera szwu? i powie przykro mi tak czasem bywa. Byłam w 2 ciazy na forum ze szwem i niejedna płakała bo za póxno, bo dziecko urodzone w 6 miesiącu. Skonsultuj to z innym lekarzem, nawet dla swojego świetego spokoju, niz potem masz byc na szpilkach do końca ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi w Polsce zakłada się szew między 18 a 32-góra 34 tyg, zazwyczaj do końca 31 zakładają, najlepszym czasem wydaje mi się jest 22 tydz, szyjka jeszcze nie odczuwa nacisku ze strony dziecka i nie ma jeszcze skurczy przepowiadających, w uk zakłada się miedzy 14 a końcem 17, potem juz nie, nie zakładają przy rozwaciu i skórceniu do 1 cm, dlatego najlepszy czasem jest od 22 do 24 tyg przy wczesniejszym skracaniu za duże ryzyko porodu przedwczesnego. Mi zakładali w 1 ciąży w 22 a w drugiej było super az do 29 tyg a potem znowu to samo i w 31 załozyli na ostatnia chwilą, gdyby nie szw miałabym 2 wczesniaki, albo wcale bym ich nie miała:( teraz miałam infekcje po załozeniu szwu w uk, dali mi klindamycynę na 7 dni wielka dawkę i infekcja przeszła, zabieg trwa 40 min, 40 min Twojego wzglednego spokoju do 37 tyg bo w 37 szew ściagaja, prawde mówiąc bez szwu i skracającej sie szyjce bałabym się wstawac i siadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiaak1982 My bylismy na Rodos w hotelu Doreta Beach : http://www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Hotel+Doreta+Beach-ch_ub-hid_49173.html ale nie wiem czego Ty oczekujesz od takiej wycieczki ? Z hotelu nie bylismy zadowoleni, chociaz pokoje byly sprzatane codziennie, posciel i reczniki rowniez zawsze swieze. Jedzonko pyszne :) ( przytylam tam 3 kg ) My jechalismy z uk i powiem Ci ze obcokrajowcy sa tam zupelnie inaczej traktowani. Polacy jechali z Triady, mieli najgorsze pietra i nie wyremontowne pokoje. Za lepsze musieli doplacac. My nastawialismy sie na zwiedzanie. Wypozyczylismy auto na 6 dni i objechalismy cala wyspe zwiedzajac nawet najmniejsze jej zakatki :) Park wodny nazywa sie : http://www.water-park.gr/ i maja podobno ciekawy hotel. Jak sie zdecydujesz na Rodos to poczytaj w necie co zwiedzac i jakie sa opinie o danym hotelu... Ogolnie Grecja nie slynie z luksusowych hoteli, za takie trzeba bardzo duzo placic. A szkoda jej nie zwiedzic tylko ze wzgledu na hotel, takie jest moje zdanie :) Wracajac do watku to od poczatku jestesmy zdecydowani na wozek Stokke :) U nas drogi sa rowne wiec moge sobie pozwolic na kazdy model wozka :) a ten cieszy sie pozytywnymi opiniami :) Dla starszego dziecka mam parasolke mclarena :) Ja rowniez nie kupuje nowego bo za duzo bym pozniej na nim stracila, a tak sprzedam w podobnej cenie bo ciesza sie popularnoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 - no jak 2 piętro to stanowczo za ciezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come Ja bez zastanowienia kupilabym ten drugi :) Tego pierwszego bym nie polecala bo kupilam kiedys posciel z tej serii i ani razu jej nie ubralam :( sztywna i beznadziejna, ciekawe gdzie ona ma te 100% bawelny ... A po za tym przewijak powinien byc wlasnie z ceratki a nie materialowy, dzieci rozne psoty nam robia podczas ich przewijania ;) Ten drugi mi sie bardzo bodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come- zdecydowanie ten drugi, twardszy. MIałam przy dwójce takie i nie wyobrażam sobie pierwszych kilku miesięcy bez przewijaka.Z wielu względów, i tych że nie trzeba się schylać i wygoda. A! Moi chłopcy bardzo często sikali przy przewijaniu i jakbym ich przewijała na łóżku to nieźle by było oblane, a tak na przeiwjaku im wolno:) co do maty, to dzewczyny take it easy, w końcu zostawcie coś na potem, będziecie miały wtedy pomysł na prezent na chrzicny czy coś, a mata od razu nie jest potrzebna -taki noworodek to małe Nemo. Przyszli moi od kolegów- jeszcze do was wróće!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, ale ten drugi ceratkowy jesli kupie to wystarczy spokojnie jako przewijak zeby go tez klasc np na lozku? jakos nie wyobrazam sobie jak to montowac na lozeczku-mam 120/60 wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come- też takie łóżeczko mam i dopóki młode małe i niezbyt ruchawe to moze być zamontowane na łóżeczku non stop, a jak już zacznie w nie kopać nogami to wtedy ściągałam i w razie potrzeby nakładałam, chowałam je z boku łóżeczka i nie zawadzało ani nie było go widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come Dobrze ze poruszylas temat przewijaka, przejzalam ebay i u nas ceny sa kosmiczne : http://cgi.ebay.co.uk/COT-TOP-CHANGING-UNIT-NURSERY-PRINTS-MAT-2-1-/180614218644?pt=UK_Baby_Baby_Changing_Changing_Tables_Units_LE&var=&hash=item6fc34b2460 wiec kupie sobie w pl :) Na allegro zeczywiscie sa nie drogie, nawet z przesylka do uk by mnie pewnie taniej wyszlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina-faktycznie kosmiczne! na niemieckim nawet nie szukam ;) troche z Polski tez chce rzeczy :) szukam jeszcze ciekawego lezaczka-bujaczka z melodyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzylam wlasnie na te z fishera, ale nie odpowiada mi cena i to,ze nie mozna odebrac osobiscie-za to daja naklejke gratis (haha). a ten co podalam to chyba podobny. a czy ten Twoj jest stabilny? bo ze zdjecia mi nie wyglada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej wybrałabym taki leżaczek: http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/p10501,lezaczek-z-zabawkami-rozowy-dla-dziewczynki-t5051-fisher-price-z-melodyjkami-i-wibracjami.html Przewijak jak najbardziej kupię z ceratki bo wiem z własnego doświadczenia że podczas przewijania wiele może się zdarzyć... mam na myśli prezenciki... Kupię do przewijaka taką podstawkę "stolnicę" na komodę. Zastanawiam się nad mebelkami do pokoiku dziecięcego... Czy kupić mebelki typowo dziecięce czy może np: sosnowe? Myślę o mebelka np firmy KLUPŚ: http://www.klups-gostyn.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz filmiki na youtube http://www.youtube.com/watch?v=uXJoXKuCZ-s Byl stabilny i synek bardzo dlugo z niego kozystal :) Nawet sie wgramolil do niego jak go sprzedawalam a mial wtedy prawie 2 latka ;) Ten ktory wkleilas jest zupelnie inny ... a cena przewaznie swiadczy o jakosci :) dlatego tez jest taka wysoka ... Ja na pewno kupie go ponownie bo sie swietnie mi sprawdzil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tej firmy podobają mi się mebelki żyrafka. Ale w sklepie z akcesoriami dziecięcymi widziałam zestaw w takie piękne pastelowe kolory z hipciami i słoniami- śliczne ale na cały zestaw trzeba wydać w sklepie (nie wiem jak w necie bo nie pamiętam nazwy) ok4,5tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wolę już wybrać / upatrzyć sobie te leżaczki i maty edukacyjne, bo później jak dziadki będą się pytali co chcę dla maleństwa to wskażę im konkretną firmę i model. Nie chcę byle czego dostać a raczej nie chcę żeby dzidziuś byle co dostał. sierpniowa mama 2011 - Jeszcze powrócę do wózków. Moja przyjaciółka kupiła swojemu dziecku taki wózek firmy EMMALJUNGA - jest super ma wszystkie wygody i jest lekki ale dla mnie już za drogi bo kosztuje od 3000zł ale polecam (tym z grubszym portfelem lub bogatymi sponsorami :) ): http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1821/emmaljunga,mondial,duo,combi,-,uniq.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi 2011 ja się nie znam na tych sprawach ale myślę, że warto się skonsultować z innym lekarzem; może poszukaj takiego od patologii ciąży albo położnika z dużym doświadczeniem. Grays77 odpoczywaj i nie przemęczaj się... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Wikula, piszesz, że masz szyjkę 3,1. To wynik z usg? Czy Ty też masz szew? Co Twój gin na to? Nie jest za krótka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. A u was jak zawsze szał zakupów. Ja dziś się dowiedziałam że od znajomej która urodziła w październiku dostanę wiele rzeczy bo jej mąż Chicago i wyprowadzają się tam, a rzeczy po małej tak i tak muszą się pozbyć i odsprzedać więc postanowili że sprawią mi wyprawkę dla mojego dzidziusia. Cieszę się z tego bardzo bo rzeczy jakie jej Dzidzia ma są super, mnie nie stać by było na takie. To tyle co do zakupów. Dziś rano strasznie mi się zakręciło w głowie, momentalnie zrobiło mi się gorąco, ciemno przed oczyma, koleżanka jedynie podsunęła mi krzesło i dała wody, gdyby nie ona nie wiem czy bym nie fiknęła tam. Stąd moje pytanie często macie zawroty głowy, omdlenia? później już mi się poprawiło ale jakiś czas po tym poczułam (do teraz je mam) delikatne bóle w podbrzuchu nie wiem od czego to i się martwię. Wiecie może co to może być? Czy to może być coś groźnego? Dzięki za jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...bo jej mąż dostał bardzo dobrą pracę w Chicago i wyprowadzają się tam.... to tak dopisuje bo w poprzednim poście zjadło mi parę wyrazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że zakupy w temacie :) Ja jeszcze czekam, bo nie mam gdzie składować, ale oglądam co trzeba na all i próbuję się wstępnie deklarować ;) Leżaczek kupię z FP, ten do 36 miesiąca, można z niego robić fotelik, fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, lepiej powiedz lekarzowi o tych omdleniach, to nigdy nie jest normalne. Fajnie masz z tymi ciuszkami :) Ja jestem najstarsza z kuzynostwa i nie ma mi kto oddać ;) Nie wiem, czy pisałam o mojej wizycie, ale było do bani. Lekarz mnie zbadał, nie zrobił usg, także idę do swojego gina. U nas NFZ jest do bani :o Już wolę te 100 zł wydać, serio, bo tak to nic bym nie widziała. Straszne to średniowiecze w por.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zamierzam powiedzieć lekarzowi ale UK to nie Polska więc będę mieć okazję powiadomić o tym jedynie lekarza pierwszego kontaktu zobaczymy co zrobi zapewne nic. Ginekologa to ja ostatnio widziałam jak byłam w Polsce jakieś 3 lata temu :/ nawet cytologię pielęgniarka mi tu robiła :/ co do wyprawki, to też się cieszę ale muszę dodać że to nie kuzynka ani nie rodzina to jedynie kobieta u której czasem pracuję. Więc nie trać nadziei, może ktoś Ci coś podrzuci. tak apropo zdrowia jakie macie ciśnienie krwi?? Ja tylko 90/54 ale podobno dobre, chociaż mnie się wydaje że to jest bardzo niskie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×