Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Ja do Misiaczkowej, przepraszam, ze sie wtrace. Serek topiony i ser zolty tez podnocza cukier. Ciemne pieczywo moze zawierac slod dla ladniejszego, brazowego koloru, a to tez cukier. Jesli cie nie odrzuca, to jedz duzo grapefruitow i cynamonu. I spacer po posilku - kazdy wysilek fizyczny obniza poziom cukru. Duzo zdrowka zycze i czekam na wiesci i naszym topiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80 ale jezeli jem sporo miesa tylko odpuszczam te które maja panierke i nie robie sobie zadnych sosów to chyba nie zaszkodzi??t\zn sobie robie takie jak pisałam schab w piekarniku i przyzadzam ziołami prowan.np.mieso od szynki czy piers z kurczaka. Ja jeszcze o dziwo ( jestem przy kosci) mam anemie wiec musze tez czasem zjesc cos co jest mi zakazane tak jak buraki i.t.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy na jakim etapie miałaś wykrytą cukrzyce tzn w którym trymestrze bo jeśli pod konec drugiego to poza zbyt dużą wagą nic maleństwu nie grozi masz dietę więc nie masz o co się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80 wykryto ja 2 tyg.temu na bad.moczu które mam 1 w tyg. wiec ufff:) ulzyło mi:) Ja sie pakowałam juz jakis czas temu,wylądowałam w szpitalu wiec po powrocie rozpakowałam torbe by poprac rzeczy i teraz torba stoi pusta:) Jutro jade ustalic dokładny dzien cc bo na ujastku jest taka kwalifikacja i jestem zapisama na jutro i sie dowiem co i jak. Tylko czy cukrzyca nie jest przeciwskazaniem do cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mięsi chude najlepiej drób ,wieprzowina nie jest zalecana ale jak nie jesz smażonej czyli naszych shabików to jet ok, sosy nie są takie złe tylko nie zaciągane mąką mogą być pulpety w sosie koperkowym lub pomidorowym a teraz mozesz gołąbki jak masz anemie to jedz tez duzo ryb i mies zawinietych w folie aluminiowa i pieczonych w piekarniku i dozo szpinaku salaty zielonej bokuł czyli wszystkiego co zielone tylko najlepiej surowe jak sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego nie wiem ale chyba nie bo jak jest bardzo duże maleństwo to robi się cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jem ryby,zielenine bo to uwielbiam ale mama tak ze mnie pociągnela ze ho ho:) dam rade.. jeszcze tylko troszke i moge sie "rozpakowac:)" u mnie to juz 33 tydz.w pon skoncze 34:) as-80 Niezmiernie dziekuje za pomoc;*;*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, bardzo wam współczuję z tą cukrzycą, trzymajcie sie dzielnie...ja nie miałam w pierwszej ciaży ,ani nie mam teraz tej przykrej przypadłości, odpukać puk puk puk i niech tak zostanie :) Dzisiaj byłam na pobraniu krwi, w piątek wizyta przed wyjazdem...skurcze się uspokoiły, chodzę wcześnie spać, osttanio rzeczywiście chodziłam ok 22/23 a rano trzeba wstawać do synka:) Tak więc kakao 2 razy dziennie z 3 łyżek, może na razie nie trzeba będzie żadnych leków... dziadek jacek, podziwiam cię ztymi truskawkami..:) .ja mam w lodówce, ale dzisiaj już przystopowało mnie troszkę...moze jakieś ciasto z nimi zrobie? kto wie.... as-80, mój obwód brzucha to 95 cm, a jestem w 30 tygodniu ciąży, tak więc widocznie taka nasza uroda :) wydaje mi się, że wszystko zależy też od położenia dzidziusia. A tak w ogóle to mama mi powiedziałą dzisiaj, ze mam brzuch nisko położony...w tamtej ciąży miałam podobnie :) łazanka, miałąm ostatnio to samo, tyle że 2 razy pisałam ....byłam wściekła..od tej pory zanim wysle posta-kopiuję...a co!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziadek Jacek :) odsypiałam w dzień zaległości z 5 poprzednich nocy ;) Dziewczyny na temat cukrzycy się nie wypowiem bo wcale się nie znam ani nie mam, jednak wam mocno dopinguje w walce w zbijaniu cukru! Jak piszecie o wagach swoich dzieciaczków to wydaje się mi,że moja jest rzeczywiście mała (choć od 4 maja przybrała 780g). Ale się nie łamię i myślę, że nadrobi zaległości wagowe jak już będzie na świecie. Moja dzidzia też ma często czkawkę - pierwszy raz trwała 30minut w 19 tyg. Teraz czka raz krócej raz dłużej. Odróżniam ją od ruchów po tym, że "cały brzuch" drga i nie czuję jej dotyku na ścianach brzucha. Drżenia nie zaobserwowałam. A pisałam wam, że malutka wita się ze mną na dzień dobry - ruchami tak ok 5minut zanim wstanę z łóżka; ona fika a ja z nią gadam i jej śpiewam i głaszczę. Później dzidzia znów zasypia i budzi się na porcję porannego koktajlu z truskawek :D. A na dobranoc jak się położę to ona też do snu się układa ;) i ruchy stają się coraz spokojniejsze i nim zasnę to czuję, że dzidzia śpi :D. Jestem taaakaaa szczęśliwa :D... Wczoraj przeszliśmy z M po sklepach - melduję, że w H&M (np: 2xśpioszki za 30zł z 59zł itp) i w Smyku (body i spdenki po 10 zł, 3xśpioszki za 45, kombinezon zimowy za 40zł z 79,90zł itp) są atrakcyjne przeceny dziecięce! Zajrzeliśmy do Mothercare piękne ciuszki ale cena dla bogaczy :( tu też przeceny ale i tak drogo :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama__🌻 ja też zwariowałam podczas ostatniej wizyty w mothercare:O:O:O Ktoś oszalał i to tyle co mam do powiedzenia w temacie tamtejszych cen!!! As___🌻ale fajnie, ze mamy dietetyka w gronie:D:D:D To masz teraz przechlapane kobieto, będziemy Cię męczyć i dręczyć:P:P:P Truskawki zjadłam. nie mogę na nie patrzeć chwilowo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays - Ty to dzielna kobieta jesteś a maleństwo widać nie chce mamy dodatkowo stresować i ją wspiera kopniakami :) misiaczkowa - ta pępowina mi się też wydaje wskazaniem do cc ale chyba na to nie daje się skierowania wcześniej tylko podczas badań jak przyjedziesz rodzić sprawdzą czy sytuacja aktualna nadal i wtedy cc co do tych żłobków to teraz można też legalnie zatrudniać nianie, ciekawe jaki to koszt, ale mimo, że to instytucja to żłobek bardziej mnie przekonuje gdzie jest choć kilka osób a nie jedna, której nie znam i jest sama tylko z moim dzieckiem gratuluje zdanych egzaminów :) dziś jak liczyłam tygodnie stwierdziłam, że chcę urodzić mojego synka jak najpóźniej bo czym później tym później pójdę do pracy a ja tak bardzo nie chcę tam wracać! Poza tym jak załapię się z końcem macierzyńskiego na przyszły rok to będzie on dłuższy o te 2 tygodnie - same korzyści. Choć pewno jak Wy będziecie się wypakowywać to ja będę zazdrościć... ciotka julia - korelacja spania na lewym boku i cierpnięcia lewej nogi u mnie też występuje :) w biedronce są fajne klapki-japonki za 11,90 - wygodne i zapierniczam w nich po domu :) as-80 - mój brzuszek to 97 cm, 9 kg do przodu i też tak mam jak Ty. Dziś w sklepie Pani mówi mi, że gdyby widziała wcześniej brzuszek to by mnie wcześniej do kasy wzięła i zdziwiona, że to 7 miesiąc Leeila - te pochwały to też mam :) i bardzo mnie to cieszy :) Dziadek Jacek - Ty jak coś napiszesz to można boki zrywać - podtrzymadełko hihi, ja potrzebuje podpórek na noc bo przy spaniu na boku brzuch mnie przeważa :) Grays - ja jak się budzę i przekręcam to też mam takie dziwne odgłosy chrupania w miednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mot chrupanie? szkoda że nie słyszycie ja ja ....stekam przy wstawaniu:-))) poduszki tego rogala do spania w końcu nie kupiłam bo nie mogłam się zdecydować ale radzę sobię zwykłą super miękką z jakiegoś pierza odkopaną na strychu różnica zasadnicza w spaniu nawet się nie przekręcam w nocy aczkolwiek tę teorię muszę jeszcze sprawdzić w dalszych obserwacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś was wsysło...mam prosbę do matek "jeżdżących" tylko sie proszę ze mnie nie smiać bo do tej pory nie było mi to do szczęścia potrzebne to się nie przygladałam: kupuję powiedzmy ten pierwszy fotelik do auta i czym go przytwierdzam do siedzenia? tylko pasami? bo widze tez na allegro te bazy (swoja drogą ceny też widzę!) i jak mniemam te bazy to po to żeby szybciej komus było wyjąć fotelik- nosidełko z auta czy jak? proszę o wyjasnienie mi tego łopatologicznie.auto mam nie stare i wiem że w tylnych siedzeniach są schowane takie zaczepy które tez mają jakis związek z fotelikami, ale szczegółów oczywiscie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka Julia, co do foltelików to nie jestem ekspertem, ale napiszę Ci to co sama usłyszałam. Foteliki, które są mocowane za pomocą pasów i bazy są bezpieczniejsze, gdyż zabezpiecza go przed przesuwaniem i rotacją wokół własnej osi podczas wypadku. No i niby łatwiej go zamocować. Co do tych fotelików z bazami...No niestety cena jest wysoka. My chyba nie będziemy aż tak szaleć. Przy wyborze fotelika warto poczytać o testach ADAC (są to testy bezpieczeństwa). Takich fotelików dla noworodków i niemowlaków (zazwyczaj w przedziale wagowym 0-13 kg) nie można mocować przodem do kieruku jazdy i z włączoną poduszką powietrzną. Większość też ma wkładkę redukcyjną dla nowodrodków i małych niemowląt. Warto też zwrócić uwagę czy ma jakby boki koło główki - ochraniające główkę (to już moje przemyślenia po obejrzeniu kilku fotelików). Myślę, zę wybór zależy od tego kto ile jeździ (jakie długie trasy), no i na jaki nas stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak z adapterem do pasów bezpieczeństwa dla ciężarnych. Część sobie bez nich jazdy autem nie wyobraża, a część jeździ z zapiętymi pasami bez adaptera. Ja przyznam nie jechałam nigdy z adapterem, a jeżdżę trochę jako kierowca. Na pewno bezpieczniej - po coś są te adaptery (czy bazy do fotelików, ale czy takie konieczne. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka Julia ja też byłam zielona w temacie fotelików i baz, ale dziewczyny na fb mnie wtajemniczyły . Można zamontować fotelik bez bazy i przypiąć pasami albo wpiąć w bazę. My kupiliśmy fotelik maxi cosi pebble i bazę easy base 2. Jak klikniesz na link zobaczysz o co to chodzi mniej więcej: http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1451/maxi,cosi,pebble.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotelik
Zeczywiscie ceny fotelikow z baza sa kosmiczne ale wlasnie dlatego ze tu chodzi o bezpieczenstwo dziecka !!! Na pierwszym miejscu najbezpieczniejszych fotelikow jest firma maxi cosi i taki zestaw to juz jest wysoka cena : http://allegro.pl/maxi-cosi-pebble-2011-baza-family-fix-ups-0-zl-i1659664436.html ale zawsze mozna uzywany zestaw kupic i wtedy cena jest duzo nizsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam filmik od razu duza buźka:-))) rzeczywiscie ta baza bardziej do mnie przemawia spróbuje od kogos odkupić. tylko jak to teraz technicznie rozwiązać - jestem na kupnie wózka 3 w 1 a te bazy pewnie pasują nie do wszystkich tych pierwszych foteliko-nosidełek. musze tę stronke doczytac dokładnie, a i wiem te zaczepy w aucie to isofix skojarzyłam po tej tosi.a swoją drogą to chore że tak ważna rzecz a tak się cenią ci sprzedawcy. do jutra pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80 ---kobieto na rękach cię po porodzie będę nosiła 👄 dzięki wielkie za te indeksy!! Bo jak ślepiec po omacku błądziłam po meandrach zywieniowych :o Vilia-to prześcieradło na gumce :) Ja Pepco też ginę, kuszą te wszystkie cudności dla maleństwa..ojjjj kuszą ;) O kiszonej kapuście słyszałam, że bardzo obniża cukier, jutro kupię troszę, no i jakieś ogóry sobie zorganizuję, bo u nas królują nadal małosolne. Lucyjko---to ja napiszę na zimówkach ;) mamo8327--fajne te promocje, ja niestety nie mam w bliskiej okolicy tych sklepów, ale pewnie, gdybym miała to bym coś kupiła ;) zakupoholizm ;) mot--wiesz co, przeszukałam neta i owinięcie pępowiną nie jest wskazaniem, przynajmniej w necie nic o tym nie piszą. Wiele moich koleżanek rodziło nawet nieświadomie dziecko owinięte i jest ok, a ja skoro wiem to mogę być podpięta pod ktg przez cały czas. Tyle minus, że niezbyt to będzie przy skurczach, ale to się zobaczy. ciotko_julio---ja mam zwykły fotelik, przypinany pasami. Baza i fotelik są niezwykle wygodne, bo nie trzeba w kółko upinać fotelika, no ale cenowo są wyżej. W ogóle to uciekł mi jeden dzień tygodnia, byłam święcie przekonana, że dzisiaj jest wtorek :o Nie mogę się przestawić, że jest środa a jutro czwartek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka Julia :) bazy pasują tylko do fotelików tej samej firmy, więc jeśli firma twojego wózka 3in1 nie produkuje bazy to muszą starczyć pasy. Np: baza maxi cosi easy base2 pasuje tylko do fotelików maxi cosi :). Isofix system mocowania baz występuje (chyba) w nowych samochodach po 2002r. Misiaczkowa kurcze - tak sobie myślę, że znów masz sporo problemów. Ale ty dzielna jesteś to na pewno wszystko będzie dobrze. A jak "kleszcz"? Czy są w naszym gronie mamusie, które mimo, że rodzą pierwszy raz nie chodzą i nie będą chodziły na szkołę rodzenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa jeśli pomoglam to bardzo sie ciesze ;) ja niestety nie chodze do szkoly rodzenia a bede rodzic pierwszy raz :( nie moglabym chodzic z M bo on ma pacjentów wieczorami a i sama jakoś sie nie moglam do tego zebrac,jakos bede musiala bez szkoly sobie poradzic mala raczej nie zechce zostac w brzusiu na stale ;) choć coraz bardziej sie boje i jednoczesnie nie moge sie doczekac jak bedzie po wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałeczka:P mamuśki laseczki na dzień dobry🌻 Młody wczoraj tak mnie przegonił po placu zabaw, piaskownicy itp, że ledwo dziś dycham. A nogi przed zaśnięciem mnie nie bolały, za to całą noc napinkalały jak cholera:O Życie:D:D:D Ja też mam fotelik bez bazy...w sumie to mam całe stado fotelików i jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zmieniać kombi na vana;) bo mi się te dzieciaki nie pomieszczą. I oczywiście kompletnie zwariuję:D która to małpa napisała o kapuście???:P I co ja teraz zrobię? znowu muszę do sklepu naginać...:O🌻 No dobra...może przy okazji zerknę jednak na owoce sezonowe na T;););) Buziaki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra zebrałam się w sobie i znowu piszę... As-80 i Mama - ja nie chodziłam do szkoły rodzenia w pierwszej ciąży- akurat w terminie gdy miałam zacząć trafiłam do szpitala i tak z małymi przerwami do końca. Ponieważ nie mogłam być dowożona na zajęcia (kroplówki i leżenie), pielęgniarki i położne dużo mnie nauczyły. Dodam, że nie leżałam na patologii ciąży tylko na położniczym z porodówką (chodziłam na wizyty do ginki z tego oddziału i ona chciała mnie mieć u siebie). Dlatego mogłam się wiele tam nauczyć o dzidziusiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety, co do nóg i ich bólu- pisałam Wam o nacieraniu solą i szorowaniu szorstką gąbką lub szczotką, mnie bardzo pomogło, nie tylko na objawy celulitu ale też opuchliznę i ból. I już nie macham stopami z nadzieją, że mi odpadną...:) Gorzej z innymi sprawami...od tych chorobnych antybiotyków, dziś 14 dni stuknęło jak je biorę, dostałam tzw. drożdży. I nic nie pomogły pre- i probiotyki, jogurty, kefiry, lactovaginale...itp. Do tego pojawił się problem z hemoroidami:( i też jakoś muszę przeżyć. Ale już bliżej niż dalej:) Tak sobie wczoraj miziałam tego naszego Maluszka i doszłam do wniosku, że choć jest tak blisko to jednak jest tak daleko. Można miziać, a jeszcze się nie da przytulić... Trzymajcie się Babeczki!!! Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! mamo8327--no tak coś się mnie czepiło ;) Przy Lidce też nie było lekko. Kleszcz póki co ok, jest nadal ślad, taki czerwony, ale rumienia nie ma, jestem dobrej myśli :) Co do szkoły rodzenia, to owszem fajna sprawa, ale nie róbcie sobie wyrzutów, że nie chodziłyście, powiem szczerze że wiele rzeczy nie zapamiętałam, większości nie użyłam ;) Moja mama wczoraj do mnie, że dwa tygodnie przed porodem przeprowadzam się do nich z powrotem :o Taa a dom będzie się pilnował sam. Mam do szpitala raptem 7 km a ona się boi, że nie zdążę, bo drugi poród jest szybszy, no dobra może i szybszy, ale chyba znajdzie się te 15 minut na dojazd ;) Ach te mamuśki ;) Wczoraj poczytałam te indeksy od as-80, no i ciemne pieczywo, pełnoziarniste, które kazał mi żreć gin to jest na czerwono, więc dzisiaj kupiłam takie chrupkie, coś jak Wasa, tylko z Lidla. Nawet się najadłam, ale żebym była zachwycona konsystencją :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łazanko--współczuję problemów dupkowych :o Nic przyjemnego. Są maści, może chociaż sobie złagodzisz dolegliwości? I przy hemoroidach wiem, że się stosuje jakąś dietę, żeby ich nie podrażniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuchatki :* Ale mam stron do nadrobienia ojojoj.... :) My dziś wyjeżdżamy nad morze, mam nadzieję, że dam rade w aucie ok. 5godz. Jedziemy teraz, bo w późniejszym czasie to już napewno bym nie jechała na końcówce ciąży.... :):):) Wiecie, u nas był taki straszny wypadek.... zgineła cała rodzina w tym dwójka małych dzieci, cały czas o tym myśle i nie mogę przestać... :( Jeszcze mnie dobiło to, że to rodzina mojej koleżanki co kiedyś z nami pracowała... Tragedia :(:(:( jej mama, brat, bratowa i ich dzieciaczki :( myśle o tych dzieciaczkach :( to straszne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×