Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

aga jabi z tego co się orientuję, to tak jak pisały dziewczyny 30% z Nas go ma, a badanie to się robi żeby po porodzie było wiadomo że kobieta jest zarażona i trzeba zaraz podać antybiotyk dziecku. W szpitalu, po przyjęciu na porodówkę mogą pobrać ten wymaz, ale na wynik czeka się 2 doby. A wówczas może być już troszeczkę za późno na podanie leków dziecku. Więc u Ciebie plus jest taki, że przy zarażeniu paciorkowcem wiesz o nim i w szpitalu będą mogli zaraz zareagować. Ja chyba w piątek będę miała pobierany ten wymaz. A wczorajsze wiadomości zmobilizowały mnie do pakowania. Mum to come śliczna ta Twoja mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow!!!! mum to come, mamuska, megg GRATULACJE !!! :):) ja w niedziele myslalam ze urodze, 45 mimut !! bole brzucha i krzyza mnie trzymaly( 34tc), mowie wam jaka motywacja... moment bylam spakowana :) a teraz zabieram sie za prasowanie. Hehe ja jeszcze do tabelki sie nie wpisalam... totez zaraz to uczynie ;) co do skurczy, magnez i nospa ! Dzialaja podobnierz cuda... mam nadzieje ze moja mala wytrzyma do 9 sierpnia ;) uklad z nia mam ;) najwyzej szantazem ja weme :P ;) aga_jabi paciorkowca nie mam ale inna bakterie entercoccus spp., moja gin nie kazala sie przejmowac, na paciorkowca antybiotyk jakis dostaniesz i nie martw sie, lekarze beda wiedziec co robic po porodzie to lece prasowac bo kto wie jakie plany ma ta moja corka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamiski dziekuje wszystkim Malutka jest cudna ciagle spi robi kupki i je co 3h :) Jest jeszcze troche slabiutka ale zaczyna coraz czesciej otwierac oczka. Wiec ze mna to byla smieszna historia niggdy nie pomyslalabym ze to juz sie zaczelo. Swiecie bylam przekonana ze to kolka nerkowa strasznie bolala mnie prawa nerka i promieniowala mi do podbrzusza pojechalismy do szpitala a oni stwierdzili ze to moze byc jakas infekcja podlaczyli do ktg po czym zrobili pare badan dodoatkowych i maialam czekac na wyniki o 1 w nocy wrocilismy do domu. Kolejnego dnia lekko mnie pobolewalo za to w nocy od godz 11 nie moglam spac ani sie ruszac bralam paracetaol i no spe ale niestety juz nic nie pomagalo cala noc nie przespana napieranie na pecherz co 2 min w toalecie myslalam ze chce mi sie kupke bol troche nie przyjemny. O godz 5 pojechalismy do szpitala kompletnie nie przygotowani podlaczyli mnie znow pod ktg mala miala podwyzszone bicie serduszka wiec juz cos bylo nie tak pomyslalam lezac na tym lozku chcialam sie podniesc troszke wyzej i sie zsiusialai tak wlasnie pomyslalam po czym lekarka powiedziala ze odeszly mi wody strasznie spanikowalam byla to 8:30 przyszla nastepna i przebila mi reszte wod o 11 h mialam juz skurcze. Porod naturalny w moim przypadku nie byl straszny i nie wspominam go jako cos nie przyjemnego nastawialam sie na wiekszy bol ale idzie przezyc dziewczynki :) wezcie ze soba wode do picia bo strasznie sie chce i skarpetki bo strasznie nogi marzna tak ze zycze wam powodzenia i nie nastawiajcie sie negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie w koncu piasalam ;) mamuska mialas przygode, najwaniejsze ze wszystko dobrze sie skonczylo i nie bylo tak zle :) NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*....PŁEĆ..IMIĘ meeg24..........................25.........01.08.11 CÓRKA....Lena(02.07) agneskaa.................... ...38........ 01.08.11.......... happy............................20.........01.08.11 SYNEK katekiss.........................32.........02.08.11.. ........ mum to come...................28.......02.08.11 CÓRKA .Julia(01.07) PurPur27........................27.........02.08.11... ........ Erisss............................26.........02.08.11.... ......... Szczęśliwa przyszła mama!..30.........04.08.11 CÓRKA ...Klaudusia mikusiaaa.......................22..........04.08.11 CÓRKA......Nela waneska..................... .. 26..........04.08.11 CÓRKA 024sylwia.......................27..........04.08.11. ......... Żabuleńka......................23..........04.08.11..BIANK A.. ninka.29........................29...........07.08.11 SYNEK Mania1982.....................28...........07.08.11 CÓRKA Sylwka1987....................23...........08.08.11...... .............. mamuska88 ...................23...........09.08.11 CÓRKA ..(29.06) Lady_Ania109................26............09.08.11 CÓRECZKA Małgosia Majka!.........................29............09.08.11 córka Ewelina29......................29...........10.08.11 SYNEK ryba510........................31...........11.08.11 CÓRKA crazy_green_eye............24...........11.08.11........ .. misiaczkowa..................28...........12.08.11 CÓRKA Peska44........................28...........12.08.11..... ....... OlesiaZ.........................27...........12.08.11 CÓRKA BASIA gosia84........................26............13. 08.11............ kleopatra2011................31...........13.08.11 SYNEK Agabi 2011....................28............13.08.11 CORCIA rosica86.......................25............13.08.11. ........... Bożi.............................22...........14.08.11 SYNEK....KEVIN Leeila...........................24............14.08.11 SYNEK hjk33...........................36............14.08.11 SYNEK Agulekk25......................25............14.08.11 SYNEK Myszaa29......................28............15.08.11..... . ... ... Pandzia_1......................27............15.08.11. .......... bombastyczna.................25..............15.08.11 Córcia Angie S........................27...............16.08.11.......... . . osti .............................28.............16.08.11........ .. .. ewikos29.......................29.............16.08.11 2 SYNÓW Becik-83....................... 28.............16.08.11............ Pocahontas-1984.............27.............16.08.11 SYNEK Rybka1705.....................24.............17.08.11.... .. ... ... mama_dzidka..................33.............18.08.11 CÓRKA vilia..............................27.............18.08.1 1 SYNEK sierpniowa mama 2011.......28.............18.08.11 SYNEK Ninka ...........................27.............18.08.11.......... . małp @..........................32.............18.08.11 SYNEK as-80............................31..............19.08.11 CÓRCIA ,Martynka Mama Miłoszka................31..............19.08.11 CORCIA aga15510 ......................31..............19.08.11 SYNEK Dziadek Jacek.................33..............19.08.11 SYNEK ..Franek! łazanka.........................33......20.08.11 SYNEK..Kamil Aleksander nelka872........................24.............20.08 .2011.................... jagódka1.......................28..............21.08.11 CÓRKA..Natalia Beti2905.......................30...............mama Aniołka.... Izabelka_......................24...............22.08.11. . ... .... Grays77........................34...............22.08.11 SYNEK..Alexander koteczkowa 1984............27...............22.08.11 CÓRUNIA Żanecia monisiacz3k...................25...............23.08.11 SYNEK Michał **TOSIA**.......................23...............23.08.11 ........ aga_jabi......................28.............23.08.11 SYNEK,chyba Piotruś Wikula-33......................33...............24.08.11 CÓRKA ciotka julia....................31...............25.08.11 SYNEK anitia...........................29...............26.08.1 1.. ...... olin_ka .........................31...............26.08.11 SYNEK mama8327....................28..............28.08.11 CÓRECZKA..OLIWIA szczurkowa ..................34 ...............28.08.11-chłopczyk annika1983....................27...............29.08.11.. ... .... badeve..........................29...............29.08.11 synuś Juliusz Mot ............................29 ...............29.08.11 SYNEK Jan Kazimierz kotkowa.......................28...............30.08.11.. ... .... _Aga_..........................26....30.08.1 1 CÓRECZKA Anastazja Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za słowa otuchy, ale ja i tak się boję, bo właśnie się naczytałam w necie.... mam nadzieję jednak, że będzie wszystko OK, bo musi przecież... co do pakowania to ja też muszę w koncu naszykować "wyprawkę" dla siebie i się spakować, a mam dopiero jedną koszulę, bo to rzeczywiście nie wiadomo kiedy ten dzień może nadejść, dla synka już sporo mam, ale nadal jeszcze dużo zakupów przed nami jak np. butelki, pieluchy, kosmetyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezła przygoda z porodem:-) Moja kolezanka tez miala paciorkowca i nic sie nie stało, lek zaraz po cc i było oki tak ze spokojnie. Nowe ciuszki w sklepie będą w polowie przyszłego tygodnia, jeśli chodzi o te, które pisałyście. Najpóżniej w poniedzialek obiecali wysłac paczkę. Po nieprzespanej nocy jestem jakby mi ktos przyłożył młotkiem w głowe i zaczynam mysle o tym porodzie . Musze zaczac sie przygotowywac bo widze ze to roznie moze byc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :) Widze, że wszystkie zaczeły ostro myslec o spakowaniu torby :D... dodam, ze ja tez :) Dzis rano miałam takie bóle brzucha jak przed @... powtarzają sie juz od kilku dni i zaczynam sie zastanawiac co to moze byc.... Prosbe mam - przyjmijcie moje zaproszenie na FB :) Specjalnie założyłam konto, żeby zobaczyć maluszki ;) aga_jabi - moja kolezanka miała to, co Ty. Nic sie nie martw, ona a Anglii rodziła, wiec w ogole inaczej to wyglądało. Dostała antybiotyk i wszystko jest dobrze. Maluszek ma już pół roczku i cudnie się rozwija, także nic sie nie martw - grunt to pozytywne myslenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie! Co do koszul nocnych - ile zabieracie do szpitala? Ja kupiłam sobie jedna i mysle, że moze wiecej mi tam nie potrzeba... mam zamiar szybko urodzic i szybko wyjsc do domu z moją mała cudaska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czekam na przyjęcie, nawet wyslalam dodatkową wiadomość z loginem, ale musimy poczekac,bo młodaMama musi najpierw znalezc czas zeby nas przyjąć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka, ja mam 3 koszule do karmienia, ale do szpitala biorę dwie, a do porodu jakiś T-shirt :) Będzie raczej dość ciepło a po drugie skutkiem porodu jest pocenie się, więc pewnie będę się źle czula w takiej wypoconej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelka ja zabieram 2 oprocz tej do porodu, zazwyczja zostaje sie 3 doby jak urodzisz. Roznie moze byc, np dziecko moze zwrocic pokarm wprost na ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej !!! O już mamy pierwsze dzieciątka na świecie. GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERDUSZKA... Tak Wam zazdroszcze, że już trzymacie swoje Dzieciaczki w ramionach. A u mnie nic nie zapowiada, abym urodziła wcześniej, coś czuje, że urodze jako ostatnia :P mam termin na 17 sierpnia to pewnie pod koniec sierpnia urodze :p Czy może którejś z Was lekarz kazał liczyć ruchy? Mi kazała, tzn mam liczyć ruchy i ma być ich 10. Ale co 10? w ciągu dnia czy jak? Bo mi nie wytłumaczyła już tego.... :/ Buziaki :*:*:*:*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do koszul ja mam 3 ale też ja będę mieć cc więc dłużej pewno niż 3 dni w szpitalu przepis na ogórki musztardziaki ogórki obrać ze skórki i pokroić w ćwiartki (ewentualnie ósemki) zalewa: 1 l wody 1 szklanka octu 1 szklanka cukru 3 niepełne łyżki soli 5 łyżek musztardy przyprawy: ziele angielskie gorczyca pieprz w ziarnach liść laurowy czosnek chrzan koperek marchewka składniki zalewy mieszamy i zimną zalewamy ogórki z wcześniej dodanymi przyprawami. Pasteryzujemy 5-10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska88 To mamy dziecaczki cud!! moja tez spi,zje 45-50g i spi 3h. w nocy je na spiocha :) martwiłąm sie bo na poczatku pediatra w szpitalu powiedziała ze mala ma cos na zasadzie leniwego jedzenia,spada na wadze i nie chce jesc ale w momecie kiedy dostałam ją juz do siebie jadła jak szalona:) A mąz chodzi jak na szpilkach;D Wiecie co dziewczyny?? "to" sie czuje:) ja w piątek bylam u poloznej zmierzyc tetno i popoludniu zazadalam od mojego M zakupów dla malej i dopielismy w ten dzien wszystko.Kosmetyki, mleko,poprasowałam ostatnie spiochy i.t.p a rano o 5 wstalam ,poszłam siku i było si ale w duzej ilosci:) Wiec pakujcie sie laski na calego bo jak widac kazda moze wziac w najmniej oczekiwanym momecie;** Trzymam kciuki za was;* Dodam na fb fotki malej:) Tylko dajcie mi namiary jak was znalesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie ja też zaraz biorę się za pakowanie torby i prasowanie - nastraszyłyście tutaj wszystkie ;) Ja mam 3 koszule do karmienia. Myślę, że starczy. Mam planowaną cesarkę, więc będę dłużej leżeć. A poza tym wolę mieć więcej niż chodzić potem w brudnej ;) Rybka1705, mnie lekarka kazała już wcześniej liczyć ruchy, żeby się z nimi "oswoić". Teraz jakby było ich mniej lub były dużo bardziej intensywne mam szybko jechać do szpitala. A 10 to w ciągu godziny powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie, tego nie wziełam pod uwage, ze dzidziolek moze mnie ubrudzic... no to trza sie jeszcze w te koszule zaopatrzyc :) Ta pogoda mnie dobija. W ogole nie ma sloneczka :( Chmury i deszcz powoduja u mnie coraz to glebsze doły, z byle powodów :( A poza tym mam do prania jeszcze troche kolorowych łaszków i chciałabym na słonku wysuszyc... a tu ni ma słonka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka, u mnie też nie ma słonka. Zimno, buro i ponuro :o Również czekam na słoneczko :) Mam nadzieję, że prognozy się sprawdzą i jutro będzie już słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Że coooooooo???? Ja nie mogę Dziewczyny (mum to come, meeg, mamuśka) GRATULUJĘ :D Ale Wam już dobrze :D Najważniejsze, że wszystko ok :) Super, wszystkiego dobrego Kochane! Nie no w szoku jestem :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka !! Mot dzięki za przepis. Chyba skusze sie i zrobie kilka sloików. A z ilu kg ogórków robilas i ile Ci wyszlo sloików? Ja mam juz zamowione ogóry na kiszenie ale to jeszcze przede mna a teraz moze zrobilabym kilka takich :) Dziewczynki akbyscie mogly to przyjmijcie mnie do znajomych. Ja tez bardzo chciabym zobaczyc maleństwa :):) Ja tez mam bóle w dole brzucha czeste ale jakos nie wierze ze wczesniej urodze bo z synek to chodzilam tydzien po terminie, az poszla na wywoływanie porodu bo sie nie zapowiadalo. Ciekawe jak bedzie tym razem. Kupilam dzis buteleczke Dr Browns dla malutkiej i tak sie zastanawiam co mi jest jeszcze potrzebne. Sama nie wiem... Chyba tylko dokupie sobie jakies kosmetyki do szpitala zeby wlorzyc w kosmetyczke i zapakowac do torby. Koszule tez juz mam 2 bo tyle jest podobno potrzebne. Ciesze sie dziewczyny ze nie macie jakis traumatycznych doswiadczen ze szpitala. Mam nadzieje ze wszystkie bedzie tak wspominac swoje porody :) U mnie kolejny dzien pada takze przylaczam sie do waszego grona i moge troche ponarzekac bo szlag mnie juz trafia z taka pogodą. Ani wyjsc na spacer ani posiedziec z malym na placu zabaw. Normalnie tragedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile miałam ogórków bo nie popatrzyłam na wagę ale wyszła pełna reklamówka jednorazówka, z tych co w sklepach są do pakowania warzyw i owoców wyszło mi 6 słoików litrowych tzn prawie bo 2 z nich są ciut mniejsze zrobiłam do tego zalewę z 3 litrów wody ale to było za dużo, wydaje mi się, że 2 litry by starczyło. Resztę musiałam wylać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA_JABI nie miej steresa, bo to nie jest dla nas groźne, a dla dzicie też nie, bo 4 godz. przed porodem podaje się antybiotyk i wszystko jest cacy. Dzidzi nic nie grozi :) Gorzej jak ktoś nie wie że ma paciorkowca i tego nie sprawdził w czasie ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym, że jestem w szoku to.. zaczęłam się bać.. tzn ja naprawdę nie biorę pod uwagę porodu w tym momencie :P Tzn zaaferzyłam się remontem i ciągle jestem zdania, że mam jeszcze duuuużo czasu.. Kobietki sprowadziłyście mnie na ziemię :D hehe aż mi żołądek ścisnęło ;) Fajnie przeczytać, że tak strasznie się nie męczyłyście.. to solidne pocieszenie :D A ja zwięłam dziś dzień wolny od sajgonu mieszkaniowego i pakuję resztę w kartony. Ostatnio przegięłam z zapierdzielem.. wczoraj jak padłam o 21 tak obudziłam się o 10 z przerwami na siusiu oczywiście. I nawet brzuszek, skurcze i inne bolączki nie były w stanie mnie wybudzić :P A włosy wyszły mi fajne - mam ulubiony kolorek z wellatonu - karmelowa czekolada :) Aaaa i też robię ogóry musztardowe. Tylko ja robię takie krojone ze skórą w plastry, inny przepis niż podany wyżej - mogę Wam pogrzucić bo są meeeega pyszne :) Dziewczyny.. normalnie siedzę jak otępiała i nie wiem co ze sobą zrobić po takiej dawce informacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Ania - jeśli będzie ciepła woda to łatwiej rozpuszczą się te składniki m.in. cukier ale to nie jest konieczne żeby była ciepła bo potem i tak musisz czekać aż przestygnie bombastyczna - uważaj przy tym remoncie bo jak przesadzisz to poród będziesz miała wcześniej niż sobie zakładasz :) oczywiście nie chcę Cię straszyć tylko to tak z dobrego serca :) ja po remoncie w maju przez tydzień dochodziłam do siebie i jak dostałam w nocy skurczy i twardnienia brzucha bardzo regularnie co 3 min tak rano już spakowaną miałam torbę "na wszelki wypadek" i stoi do dziś i czeka na przepakowanie bo tamto to jest awaryjna prowizorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak ja mam z tym fb?? bo nie wiem wogóle czy jest jakis profil sierpniówek?? czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki, ja nie wiem co to będzie, jak my remont zaczniemy w przyszłym tyg (moj 35tc bedzie) - mam nadzieje, ze nie padne :) ale twardo, powiedziało się A....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wy rzeczywiscie czujecie w ciagu godz te 10 ruchow ??????? Bo ja czasem nie czuje nic a za jakis czas mala sie rusza, nie wiem czy mam panikowac czy nie, ma tak : pare dni daje mi popalic a pozniej pare dni spokojniejsza jest i tak jest teraz, ruszy sie od wielkich dzwonow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×