Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Mot- Na porodówce gola jak juz włosy sa na prawde długie wiec taki pół centymetrowy zarost nic nie bedzie przeszkadzał:) A do szpitala na pewno zdążysz, bo poród nie trwa tak jak na filmach pokazują 5 minut tylko nawet do 12 godzin :) mum to come- zazdroszcze Ci.... też bym już chciała być po porodzie.... Ale moja gin powiedziała że jeżeli w sobote bedzie już rozwarcie na 3 paluszki ( bo teraz jest na 1,5 palca) to podłącza kroplóweczke i zostajemy. Osobiście wolałabym, żeby bobasek sam wyszedł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kuszla
Współczuje Ci traumatycznych przeżyć, ale po co straszysz inne dziewczyny? Nie na miejscu to troche, gdzie każda przed porodem, a nie wszystkie na ktg chodzą. Ogarnij sie dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak - brzuszek miał równe 100 cm a teraz ma 104 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie strasze tylko uczulam na to. Gdyby moja wcześniejsza gin skierowała mnie na ktg to moze teraz byłoby inaczej...? Wcześniej nie sądziłam ze to moze byc takie ważne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi masz racje izba przyjć to z reguły masakra;/ a jak masz kogoś znajomego w szpitalu to już połowa sukcesu ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie u dermatologa, wyniki na cholestazę również odebrane. Całe szczęście nie mam tego świństwa :-D Moja wysypka to ostuda ciążowa, niestety ze względu na dobro dziecka Pani doktor nie mogła mi nic przepisać :-O Powiedziała mi że mam się przemęczyć jeszcze te 2 tygodnie i aby zminimalizować przykry świąd poleciła kosmetyki z Pharmaceris. - Balsam: http://pharmaceris.pl/produkt.php?id=926 - żel: http://pharmaceris.pl/produkt.php?id=928 Plusem tych kosmetyków jest to, że są one przeznaczone dla niemowląt, żel od momentu narodzin, balsam po pierwszym miesiącu. Wypróbowałam i mogą być. Przez ostatnie dni myłam się Oliatum, które kupiłam dla malucha, raz posmarowałam się tez próbka kremu z tej serii. Płyn do kąpieli rzeczywiście przynosił mi ulgę, ale po zastosowaniu kremu świąd się tak nasilił, że myślałam że sobie skórę zerwę. Podpytałam również co na rozstępy po ciąży i również poleciła mi kosmetyki z tej firmy. Co do depilacji, to mam depilator i stosuję go od 2 lat, ale tylko na nogi. Okolic bikini nie jestem w stanie nim ogolić, więc Tymkowa podziwiam Cię. Dziadek Jacek, As-80 wytrwamy do tego 19 sierpnia? Ja jak nie będę się drapać i tym samym pobudzać mojej macicy, to może i zgodnie z tradycją rodzinną urodzę po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam Was dziewczyny za zręczne golenie okolic intymnych :) Ja ostatnio nawet odpuściłam sobie robienie francuskiego manicure i pedicure ;) Miałam problem z obcięciem paznokci a jak pomyślałam o takim malowaniu paznokci to stwierdziłąm, ze wymiękam ;) Pomalaowałam paznokcie na jasno i mam wszytsko w nosie :) I tak długo robiłam french na pazurkach u stóp. kuszla, może masz rację z tym KTG. Chociaż z drugiej strony z tego co piszesz to trzeba by chyba chodzić codziennie, żeby yć zupełnie spokojnym. Jak raz w tygodniu to i tak może coś się w międzyczasie stać (odpukać)... Obserwujmy ruchy naszych maleństw a będzie OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktywnie dzis zyje i trooszq ucisk w kregoslup sie wdał. Ugotowałam barszcze ukrainski dla M. :) No i kurier dostarczyl moja lampe na ktora 3 tyg czekalam :))) http://www.galerialamp.com.pl/435,produkt.html Umnie powrocilo lato nad morzem.... i przez to maz wracal 2h z pracy w korkach;/ Czasami zaluje ze mieszkam nad morzem ;/ Dzisiaj pojechal do ikei po komode i po materac do sypialni :) Juz jutro tam nocuje, jesli wszystko zostanie przeniesione, bo nie da rady korzystac z polowy kosmetykow albo z polowy kuchni...albo wszystko albo sie nie ruszam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia- masz racje.....:) ale zawsze jest to "ale" Mimo to nie trace nadzieji że tym razem bedzie wszystko ok. skurcze mam juz co 15 min ale sie jeszcze trzymam!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to jest golarka a nie depilator. Ona nie rwie z cebulkami tak ciągnąco jak depilator. Bo tez mialam kiedys do nóg i nie moglam uzywac bo bolalo:)) taką masohistka nie jestem:)))) To jaky normalna maszynka jednorazowa tylko ze w formie urzadzenia i elektryczna ;) I o dziwo tak dobrze gładko goli jak ta jednorazowa. Dlatego ja kupilam. Kiedys byl pokaz Brauna i przetestowałam najpierw na nodze i bylam zadziwiona i kupilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzychatki;) Ale miałam do nadrobienia, natrzaskałyście tych postów;) Jestem po wczorajszej wizycie u gin i ktg i na razie cisza i spokój:) Gin stwierdziła,że mała jest już bardzo nisko ale szyjaka jest cofnieta wiec mamy jeszcze czas, według genialnej tabelki _agi_ zostało mi 17 dni ;) Dziewczyny jak czytam o waszych remontach i przeprowadzkach to was podziwiam my sie przeprowadzaliśmy w lutym i wtedy było ciężko a teraz to nie wiem czy dałabym rade Tymkowa ty to najbardziej śmigasz dosłownie jak mała wyścigówka z turbo doładowaniem ;) Z goleniem też mam problemy ale jakoś jakoś daję rade:) Co do porodu to dziwne ale przestałam sie bać zdaje sobie sprawe z wszystkich dolegliwości ale już tak bardzo chcę przytulić moją kruszynkę... od wczoraj mam takiego lenia i całkowity brak energii,że nawet rano nie chce mi sie podnieść z łóżka do zrobienia obiadu sie zmuszam macie tak? a naczytałam sie o mega przypływie energii przed porodem ,tylko mnie to chyba całkowicie omija :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguś 15510- ja chyba też mam to cholerstwo, swędzi masakrycznie całe ciało, szczególnie po prysznicu i wieczorem. W czwartek idę na wizytę więc zobaczymy co lekarka powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Raczej mnie nie pamiętacie, nie uczestniczyłam"aktywnie" w życiu forum, ale na bieżąco czytałam Wasze wpisy. Ja już dołączyłam do grona Mam 27.07, chociaż termin miałam na dzisiaj. Mamy synka -Alanka, który jest śliczny i ... duży (4kg, 59 cm) Sam poród mimo, iż był bardzo bolesny (skurcze co minutę a praktycznie brak rozwarcia) trwał ok 7h był najpiękniejszym wydarzeniem w moim życiu. Zobaczenie własnego dziecka po 9 miesiącach oczekiwania i noszenia Go pod serduszkiem jest przeżyciem nieporównywalnym z niczym. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i życzę szczęśliwych i zdrowych porodów oraz maluszków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK*......................*WIEK** DATA PORODU*..*PŁEĆ*..*IMIĘ* meeg24......................25.........01.08.11 CÓRKA...Lena(02.07) agneskaa.....................38........ 01.08.11 happy.........................20........01.08.11 SYNEK ...(16.07) katekiss.......................32........02.08.11 mum to come................28.........02.08.11 CÓRKA .Julia(01.07) PurPur27.....................27.........02.08.11 SYNEK...ALANEK(27.07) Erisss..........................26........02.08.11 CÓRKA...Alicja (21.07) Szczęśliwa przyszła mama!..30.....04.08.11 CÓRKA ...Klaudusia ( 28.07) mikusiaaa.....................22.........04.08.11 CÓRKA......Nela waneska................... .. 26.........04.08.11 CÓRKA 024sylwia.....................27.........04.08.11 Żabuleńka....................23.........04.08.11 CÓRKA BIANKA.. sabinka87.....................23.........06.08.11 Córka Oliwia (27.07) ninka.29......................29.........07.08.11 SYNEK Mania1982....................28.........07.08.11 CÓRKA..28.07...Karolinka Sylwka1987...................23.........08.08.11 Syn mamuska88 ..................23.........09.08.11 CÓRKA Lena (29.06) Lady_Ania109................26.........09.08.11 CÓRECZKA Małgosia Majka!........................29.........09.08.11 córka Ewelina29....................29.........10.08.11 SYNEK ryba510.......................31.........11.08.11 CÓRKA crazy_green_eye............24.........11.08.11 misiaczkowa..................28........12.08.11 CÓRKA Peska44.......................28........12.08.11 OlesiaZ........................27........12.08.11 CÓRKA BASIA gosia84........................26........13. 08.11 kleopatra2011................31........13.08.11 SYNEK Agabi 2011....................28........13.08.11 CORCIA rosica86.......................25........13.08.11 Bożi...........................22.........14.08.11 SYNEK....KEVIN Leeila.........................24.........14.08.11 SYNEK hjk33..........................36.........14.08.11 SYNEK Agulekk25.....................25.........14.08.11 SYNEK Myszaa29.....................28.........15.08.11 Pandzia_1.....................27.........15.08.11 bombastyczna................25.........15.08.11 Córcia Angie S........................27.........16.08.11 osti ............................28.........16.08.11 ewikos29......................29....16.08.11 2 SYNÓW.IGOR i KUBA (22.07) Becik-83...................... 28.........16.08.11 Pocahontas-1984.............27.........16.08.11 SYNEK Rybka1705.....................24........17.08.11 Anitajakubek..................29........17.08.11 SYNUŚ Antoś mama_dzidka..................33........18.08.11 CÓRKA vilia.............................27........18.08.1 1 SYNEK sierpniowa mama 2011......28.........18.08.11 SYNEK Ninka ..........................27........18.08.11 małp @..........................32.......18.08.11 SYNEK Dawena.....................23..........18.08.11 corcia Nina Magdalena as-80...........................31........19.08.11 CÓRCIA Martynka Mama Miłoszka................31........19.08.11 CORCIA aga15510 ......................32........19.08.11 SYNEK Antoni Mateusz Dziadek Jacek.................33........19.08.11 SYNEK ..Franek! łazanka.........................33........20.08.11 SYNEK..Kamil Aleksander nelka872.......................24.........20.08.11 jagódka1.......................28.........21.08.11 CÓRKA..Natalia Patrycja1989..................22.........21.08.11 syn Franek Beti2905........................30........mama Aniołka.... Izabelka_.......................24.........22.08.11 Grays77.........................34.........22.08.11 SYNEK..Alexander koteczkowa 1984.............27........22.08.11 CÓRUNIA Żanecia monisiacz3k....................25........23.08.11 SYNEK Michał **TOSIA**.......................23.........23.08.11 aga_jabi........................28.........23.08.11 SYNEK,chyba Piotruś Wikula-33......................33.........24.08.11 CÓRKA ciotka julia.....................31.........25.08.11 SYNEK anitia...........................29..........26.08.11 olin_ka .........................31.........26.08.11 SYNEK mama8327......................28.........28.08.11 CÓRECZKA OLIWIA szczurkowa ...................34 .........28.08.11-chłopczyk tymkowa .......................27 ........28.08.11 synek TYMON annika1983.....................27.........29.08.11 badeve..........................29.........29.08.11 synuś Juliusz Mot .............................29 ........29.08.11 SYNEK Jan Kazimierz kotkowa.......................28..........30.08.11 _Aga_.........................26.........30.08.11 CÓRECZKA Anastazja Anna uzupełniona o Manię i Karolcię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz wysypkę? Bo mnie to masakrycznie wysypało. A jeśli chodzi o cholestazę, to tu masz fajny artykuł: http://www.maluchy.pl/artykul/170 Ja już takiego obłędu dostałam czekając na te wyniki że czułam jak mnie boli wątroba, a jak doszło swędzenie stóp i dłoni to byłam pewna, że to to. Po wyniki szłam z oczami pełnymi łez. A i te balsamy z Pharmaceris działają. Przed chwilą miałam atak swędzenia na pośladku i po posmarowaniu przeszło. A u mnie ta wysypka jak już wcześniej pisałam na rozstępach. Dermatolog mówiła, że w ciąży mogą uczulić nawet kosmetyki które stosowało się 30 lat, tak zmienia się Nam system immunologiczny i u mnie to swędzenie stóp i dłoni to właśnie jakaś alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka, żle napisałam: to co mnie dotknęło to nie ostuda ( to przebarwienia na twarzy) , tylko osutka ciążowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguś- ja co prawda nie mam rozstępów ale pojawiły mi się drobne krostki, może nie wiele ale są. Za to na szyi takie jakby maleńkie pieprzyki, lekko odstające, na brzuchu też mam kilka. Tylko że najmniej swędzi mnie brzuch i biuścior, a najwięcej uda łydki i plecy oraz ręce. Jeśli to inne cholerstwo to okaże się w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pur Pur - gratulacje! W sumie bardzo blisko terminu urodziłaś współczuję z tymi wysypkami. Mi shcodziła skóra na nogach po opalaniu (10 min na słońcu) i przez 2 tygodnie myślałam, że w tym miejscu się zadrapie to trochę umiem was zrozumie. Mi trochę piegów po wychodziło a tą ostudę to niestety mam na czole i nie wiem jak się tego pozbyć - chyba czeka mnie wizyta u dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane potem was doczytam bo chwilowo jestem załamana i muszę się położyć. Mam jakieś kosmiczne ilosci białka w moczu jutro powtarzam wynik mam nadzieję że to nie zatrucie ciążowe poza tym fajny pomysł z odliczaniem ale już chyba nie dla mnie bo szyjka w ciagu tygodnia zgładziła mi się zupełnie i jest minimalne rozwarcie. no chyba że z tym rozwarciem można chodzic jeszcze ze dwa tyg? nie dopytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julka- wrzuć na luz, tymkowa cały czas chodzi z rozwarciem, ja miałam parę razy masę białka w moczu , a do tego też krew i jeszcze żyjemy z Maluszkiem i jest ok, pij żurawinę i dużo......dużo wody. Ty masz już bliżej niż dalej i możesz już rodzić, ja z tym białkiem i krwią szalałam od ok. 20tc i tak się ciągnęło. Musi być wszystko good - JUŻ SIERPIEŃ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że łazanka ładnie tutaj trzyma rękę coby się nie rozklejać i nie przejmować - czasem trzeba wstrząsnąć by się opanować i nie panikować :) ja też trochę opanowałam swoje przejęcie bólami i skurczami i trochę poczytałam i stwierdzam, że to na 99% skurcze przepowiadające tylko jedna refleksja mnie naszła - decyzja z jazdą do szpitala to te skurcze co 5 min, no ale chodzi mi o czas trwania - mają trwać ok 30-40 sekund. Zastanawiam się czy jest taka możliwość aby skurcze były co 5 min ale trwały np 15 sekund i wtedy to też oznacza poród? Pewno jak przyjdą te właściwe to nie będzie wątpliwości ale na chwilę obecną tak sobie teoretyzuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malkatunka
Dziewczyny mimo, że dopiero co tu zawitałam, to postawiłam sie dopisac do Waszej tabelki odliczania:) Mam nadzieję, że nie macie niz przeciwko:) ODLICZANIE ROZPOCZĘTE: (dane na wtorek 2.08) 2 dni - mikusiaaa, waneska, Żabuleńka, Ewelina29, Pocahontas-1984 5 dni - ninka.29 6 dni - Sylwka1987, Mama Miłoszka 7 dni - Lady_Ania109, Majka! 8 dni - Grays77 9 dni - ryba510, crazy_green_eye 10 dni - misiaczkowa, Peska44, OlesiaZ 11 dni - gosia84, kleopatra2011, Agabi 2011, rosica86 12 dni - Bożi, Leeila, hjk33, Agulekk25 13 dni - Myszaa29, Pandzia_1, bombastyczna 14 dni - Angie S, osti, Becik-83, 15 dni - Rybka1705, Anitajakubek, malkatunka 16 dni - mama_dzidka, vilia, sierpniowa mama 2011, Ninka, małp @, Dawena 17 dni - as-80, aga15510, Dziadek Jacek 18 dni - lazanka, nelka872 19 dni - jagódka1, Patrycja1989, 20 dni - Izabelka_, koteczkowa 1984 21 dni - monisiacz3k, **TOSIA**, aga_jabi 22 dni - Wikula-33 23 dni - ciotka julia 24 dni - anitia, olin_ka, termin na koniec sierpnia 26 dni - mama8327, szczurkowa, tymkowa 27 dni - annika1983, badeve, Mot 28 dni - kotkowa, _Aga_ Ja byłam dziś na KTG i mimo, ze sama zadnych skurczy nie czuje, polozna powiedziala, ze cos tak juz sie powoli rysuje i za jakis tydzien cos sie powinno z tego rozkrecic. No zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julia - z rozwarciem to zadnej tragedi nie ma, ja łaze od 2tyg i dalej nic sie nie zapowiada mowil lekarz. Jesli czop sie nie ulatnia ani skurczy nie ma typowych to loozik. Objawy musza byc bo to nasz miesiac w koncu ;) A z tym białkiem to koniecznie zbadaj bo dzisiaj moja qmpela wyladowala na patologi przez to białko w moczu, a bylo do przedostatnich wynikow ok. A tutaj taki klops, i teraz ma mega wysokie cisnienie zrobilo i bole w nerkach co objawia sie niewydolnoscia jesli sie nie dostanie lekarstw. I wlasnie napisala mi smsa pol godz temu ze na patologi jest. Badaj ten mocz ile wlezie. Oby Ci antybiotyk zwykly w domu pomogl. Mot - ja juz sie tez nauczylam rozpoznawac ten bol. Tutaj mnie laski fajnie pomogly to rozpoznac a wczoraj ginka mnie uswiadomila ze to przepowiadajace oblesne...ale rzadnej regularnosci nie maja, jednostajny bol przez 2h byl i przeszedl . Takze w sierpniu wiele spraw sie przepowie jeszcze;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest z ruchami u waszych dzieci mój strasznie się wierci, bardzo gwałtownie, jest niespokojny bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, ale natrzaskane, ledwo nadrobiłam :) malłp@ - serdeczne gratulacje :) Mot- moja koleżanka urodziła w piątek, skurcze miała 15sek co 4 min, więc wcale nie muszą długo trwać :) jak jechała do szpitala :) ciotka julia - łazanka dobrze mówi :) ja mam białko w moczu od ok. 20tc i chodzę :) więc wcinaj żurawinkę :) aga_jabi i reszta co o goleniu :) ja sobie pomyslalam, ze nie bede golic, bo potem jak beda bolec szwy a do tego swedziec odrastajace wlosy, to zwariuje, wiec mam zamiar ostrzyc na zapalke okolice intymne :D:D:D:D mum to come - Ty masz juz miesieczna corke, a my tu przezywamy nasze bole ciazowe :P aga15510 - nie wiem dokladnie jakie masz uczulenie, ale ja mialam nogi w kropki (drapalam sie do krwi) i kropeczki (potowki) na gorze brzucha - zaraz pod piersiami, na nogi nic mi nie pomoglo :P tylko zimna woda na chwilke :) a na brzuch dermopanthen :) a co do kosmetykow uzywam caly czas kremu przeciw rozstepom Pharmaceris i na razie nic nie mam :) wiec wierze ze to dobre kosmetyki :) ja do tej pory nie bylam na KTG - ide pierwszy raz w czw - moj lekarz uwaza, ze wczesniej niz 38tc nie ma sensu i wiecie dzisiaj okropnie sie czulam, mialam dreszcze, telepalo mna i musialam sie polozyc ... nie wiedzialam skad sie to wzielo bo jest piekna pogoda i wysoka temp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po wizycie, szyjka jak wcześniej się skracała to teraz "stoi w miejscu" i ginka powiedziała, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni raczej nie urodzę wrrr mam się wziąć ostro do roboty mycie podłóg, okien, współżycie itd itp może to przyspieszy bo moja pani doktor od 15.08 idzie na urlop a ja mam termin na 23.08... no i chciałabym urodzić w terminie bo jak nie to już nie będzie zwolnienia tylko po terminie podobno już urlop leci co do ktg t0 moja też dopiero kieruje jak jest po terminie, dziwne, ale widać, że co lekarz to inaczej, jednak ostatecznie dogadałam się z nią, że przyjdę za półtora tygodnia (w czwartek), a później się zobaczy teraz mam liczyć ruchy po każdym głównym posiłku położyć się na pół godziny i liczyć, ma być co najmniej 5., jak mnie coś zaniepokoi to wtedy iść na izbę na wizytę już nie umawiam się USG nie miałam, ale sprawdzała tętno i podejrzała wagowo, niuniek waży ok 3200 (37 tc) więc pewnie do 4 kg dobije... a ja mam już 17 na plusie, masakra w ciągu 3.tyg dobiłam 3.kg więc jak tak dalej pójdzie to na koniec będzie 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja chodzę z opoadniętym brzuchem od dwóch godzin, mam go (mam takie wrazenie) między nogami hehe. Jutro mam spotkanie u poloznych, jade sama 25 kmmusze jeszcze kupic pare rzeczy, jechac do rodziców i w ogole ugotowac obiad i zrobić tysiac różnych rzeczy. Nie wspomnę o robieniu fotek i wstawianiu towaru do naszego sklepiku, jutro muszę domowic polspioszki w paseczki (teraz są w rozmiarze 62), są swietne i musze domowic inne rozmiary, bo towar dobry i cena też. agus miałam Ci cos napisac i nie wiem co.. aha już wiem: pharmaceris smarowałam sie na rozstepy i nic nie dało, mam ich full, teraz stosuje perfecta mama i choc zwiekszyla sie troche ich ilosc to tej marce bardziej ufam, bo tamtym sie smarowalam to wyskakiwaly jak grzyy po deszczu:-(. Milej noicki dziewczyny i gratulacje dla Mamusi Alanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×