Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Co do brzuszka też wszystko mi zeszło tylko flaczek he he , ja używam kremu na roztępy z seri AA i masuje czasami brzuch no i efekty widać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam w dzien podac witaminke k+d i podalam podczas nocnego karmienia. i nie mam pojecia czy to go tak pobudzilo? od 1 do 3.30 nie chcial spac. Nanosilismy sie go z mezem na zmiane az usnal, Prezyl sie tez i marudzil, myslalam ze to gazi utknely albo kupa. Zdecydowalam sie podaac te kropelki priobiotyczne. Odziwo juz sie nie prezy i jak spi gaziki wychodza bez krzywych minek... czyli jest efekt;) Ja przy pfrzewijaniu smaruje pupke mascia witaminowa a potem linomagiem bez cynku zaczne. I kupie ten Balneum chyba. Bo mam olejek to ladny komplecik bedzie. A jeslie ja kopie dziecko co 2 dzien. to i tak codziennie powinnam mu ta skorke smarowac prawda? .. aga jabi tez mamy na nozkach sucha skorke, czasrm zluszczona. Trzeba TO naprawicz. a ten johnsson bedtime mowicie ze ladny to kupie tez jemu, ale jesli bedzie dziwnie reagowal to sobie zatrzymam ;) Ah wlasnie proboje odespac. Wczoraj po;lozna mowila zeby wysoko go przez ramie przelozyc na bekniecie, wiec dzisiaj sprobowalam. wczesniej sie balam. i co sie stalo? po wypiciu dwoch piersi zrzygal sie caly na moje plecy i wlosy ...i tyle z karmienia, Poszedl spac z pustym zoladkiem. Wole dluzej ponosic i swoim sposobem niech mu sie odbije. :) JAK mógł swoja nianke ospawać ;PP ;)))) moze ja sie kime w sumie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małego kąpie tylko w mydełku bambino i oliwka bambino ,paznokcie obcinałam nie ma się czego bać ;) , a pupcie smarujemy sudokrem, i bez uczuleń z ładną pupcią :) . Dietka jest ; gotowane rzeczy , warzywa -owoce , łagodne dania ogólnie itp. Nie polecam ; smażonego, ostrego , żadnego bigosu , gazowanych rzeczy . Polecam herbatkę z koperku włoskiego jak dla małego bardzo dobra ;) Kupki nie robił przez 4-5 dni , powód bardzo dobre mleczko mamy ;),więc nie ma czym się martwić jak pryka dość :), to naturalne . [url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/qq87x1hp8xkbqdlu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come tak jest specjalna dla maluszków os pierwszego tygodnia życia koperkowa i druga ułatwiająca karmienie spróbuj są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,Łazanka normalnie brak słów na to co się dzieje w szpitalach,mam nadzieje, że maleństwo będzie z czasem całkiem zdrowe.Tymkowa a jakie krople podałaś na to prężenie się bo mam ten sam problem a moje krople chyba nic nie dają.Mój mały spał dziś w nocy może ze dwie godzinki.Po kąpieli o 20 zasnął dopiero o 1.30 i po dwóch godzinkach wstał i koniec spania.Strasznie się prężył i nie pozwalało mu to zasnąć a od 6 rano to już nawet płakał.O 9.30 nareszcie zasnął ale dalej śpi jakoś tak niespokojnie.Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - wy dajecie maluszkom tę herbatkę Hippa z koperku? Przecież jej skład to glukoza i 0,6% koperku. Czytałam, że podawanie tej herbatki maleństwom powoduje, ze ząbki wyżynają się od razu z próchnicą, albo bardzo się psują. Ja piję sama tę herbatę -zależnie od tego czy mała ma jakieś kłopoty z brzuskiem czy nie - 2-4 razy dziennie i pomaga - ładnie oddaje gazy - czyli odpowiednia część trafia do mojego mleka :) Tak poradziła mi koleżanka i to się sprawdza - a dosładzanie tych herbatek to chyba poważny błąd - są bardzo słodkie :) oj zamieszałyście mi z tymi niedrapkami - mała bez nich bardzo się drapie, drapie mi piersi itp, no nie wiem, może zdecyduję się je obciąć? A nam się skóra poprawiła - co drugi dzien w balneum i co dziennie oliwka hipp :) oki, musze sie zajac maleństwem :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie a smarowac pupe przy kazdym przewijaniu? Czy tylko przy kupie? Czy chociaz dwa razy dziennie? Bo wlasnie uslyszalam ze nie ma sensu za kazdym razem smarowac, czyli gdzies z 8 pieluch na dobe idzie mi. Oraz czy skoro mam pokarm w piersiach to powinnam pic ta herbatke laktacyjna? Bardzo mi smakuje chociazby dlatego ja pije. Slyszalam tez ze anyz w jej skladzie zle dziala na malca? Ale ja nie zauwazylam. Napewno jest na bazie kopru wiec pewnie z mleczkiem dostanie troche dobrego i nie beda tak piardki bolaly prawda? Skoro karmie piersia to moge mu wlasnie podac taka herbatke typowa dla malego z tego kopru? NIE za wczesnie jesli on ma tylko 1,5tyg? Jak ją podac skoro butelki nie chcemy jeszcze uzywac. CHyba strzykawka? albo kieliszkiem do karmienia? Caly czasw organizmie pozostaje ta flora po modyfikowanym mleku, proboje ja zwalczyc biogaja. I w nocy nie stekal przy wiaterkach jak szly. Dalam mu o 2 w nocy 5kropelek. Chcialabym dac teraz w dzien ale nie minela pelna doba, czy moge dac czy lepiej dzisiaj odpuscic i lepiej od jutra zaczac podawac w dzien>? jejq jejq ile pytan mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Laski skąd wy macie czas na kafe???? Moja dzidzia jest tak absorbująca, że w biegu dążę coś przekąsić czy się wymyć. Troszkę udaje mi się was poczytać ale Oliwka nie daje już mi nic napisać. Tera np: mam ją na kolankach i jako tako się nie budzi. U nas od tygodnia Kolki!!! Masakra!!!! Nic jej nie pomaga ani masaże ani bujanie ani kąpiel, nawet łykałam już no-spę żeby przeszła do mleka też zerowe rezultaty, piłam też herbatkę z kopru ale uważam że koperek wzmaga gazy! i było jeszcze gorzej. Dziś spróbuję podać jej espumisan dla dzieci. Mum to come - spróbuj Julce podać przed karmieniem 10ml ciepłej przegotowanej wody. Może to pomoże na kupki. Wiem że jak dzidzie mają takie problemy z wypróżnianiem to lekarze zalecają karmienie mlekiem modyfikowanym. A teraz hasłami: Rozstępy - same zjaśnieją ale potrzeba na to sporo czasu. Można spróbować kosmetyków firmy Eveline- polecam na mnie działały. Miesiączka - karmię cycem a pierwszą @ miałam równo po 28 dniach od cc. Ginekolog - mam zalecona wizytę po 8 tyg od cc. Seks już u nas był kilkakrotnie bo krwawienie po cc już dawno ustąpiło a czuje się na siłach. Położna - u nas buła 2 razy a ma przyjść jeszcze 2. Wizyty ustalam ją ja wtedy gdy mi pasują. Pierwsza wizyta po tyg od wyjścia ze szpit a druga po 2 tyg, trzecią mam zaplanowaną za 20 dni gdy Oliwia będzie miała 8 tygodni. Moja Oliwka ładnie je z cyca, przybiera regularnie na wadze (po miesiącu przybrała 1kg!), jest słodziutka i śliczna bardzo ją kochamy. Byliśmy z nią u okulisty żeby wykluczyć retinopatię wcześniaczą - nie ma jej - całe szczęście. W przyszłym tyg mamy usg bioderek a za 2 tyg wizytę u pediatry i szczepienia być może za 3 tyg. Kupimy szczepionki max skojarzone + rotaw. i pne. Spacerki są super ale ciężko samej się na nie wybrać z 2-go piętra z wózkiem i psem - normalnie ekstremalna wyprawa. Łazanka a może zrobić akcję na facebooku ze zbiórką kasy na Karolka? Tylko musisz podać nr konta. Laski ja już spadłam 16kg z wagi, jeszcze troszkę szarpaniny kolkowo-spacerowej i wrócę do mojej figury. Pozdr i całuski 👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 ;) a co konkretnie sie dzieje gdy jest ta kolka? Rozumiem placz i krzyk w nieboglosy. A brzuszek twardawy/ Podkurcza nozki>? Mnie polecono rowniez na kolki i gazy BioGaja. TAKIE kropelki. Mozesz nast wyprobowac po espumisanie. Moj idealnie spi po 3-4h w dzien i krocej w nocy. Bidulek nie kuma dnia i nocy, musze byc rutynowa i go nauczyc. Wlasnie zrobilam obiadek, pozamiastałam ;) a maly dalej spi ;) Zaraz podam mu witaminki i lecimy pocwiczyc na twardym, czyli wchłaniac przepuklinke pepowinkowa i wyglaskac glowke zeby asymetria sie zniwelowala. Czemu dnie są zajebiste a noce takie paskudne ;/ .... Powiedzcie mi prosze wasze rady na post moj wyzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski jak mam rozpoznać kolkę? cały dzien mi płacze i do cycka chce, tylko przy nim się uspokaja, nie śpi cały dzień czy to może być kolka? zupełnie nie wiem jak to rozpoznać.... masakra... na spacerze dziś nie bylismy więc nici z drzemki bo pogoda do kitu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi tez mam ten problem. Czasami zachowanie jego wskazuje na jakies wzdecie lub kolke ale nie jestem pewna, tez wtedy cyc i noszenie i tulenie pomaga. Mamuski powiedzcie czy zeby dzidzius zrobil kupke a jest karmiony piersia to moge mu podac wode przegotowana? albo troche herbatki koperkowej? Czy lepiej zebym ja pila koperkowa i do mleka przeniknie? No i z tym smarowaniem pupki przy kazdorazowej zmianie pieluchy. Czy co ktorys raz robic czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-to sprobuje podac wode przed karmieniem. nie chce stosowac mleka modyfik. nie po to zdecydowalam sie na cyca zeby teraz odchodzic, a zdrowa jest wiec nie trzeba. herbatki kupilam dzis 3, jedna nie jst granulatem neistety, a druga nieslodzona, a trzecia jak podalam malej to nie chce pic,a podaja ze jest slodzona! masakra..wiec chyba jak jagodka bodajze napisala sama zaczne je pic ................. do czego to doszlo! jeszce te wode sprobuje. teraz jest tak ze w kazdej pieluszce jest jakis slad kupki,ale samej kupki nie ma. wiec nadal sie meczy. tymkowa, tez tak mam ze moja lepiej spi w dzien niz w nocy, budzi sie co 2h na karmienie, masakra. do tego jak dochodza gazy czy niemoc w robieniu kupy o 6 nad ranem to spie jeszcze krocej... wiec chodze jak zombie. ile jeszcze??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa, trzeba probowac co dzien inaczej, kazde dziecko inne. mi polozna mowila, ze kupy moze nie byc do 10-14dni i jest OK. jak zapomne podac witamine dziecku-zdarzylo sie tak 2 razy, to mowila zebym nie podawala 2 na dzien bo moze miec zatwardzenie,wiec nie podaje jak zapomne,ale staram sie pamietac. sama biore witaminy femibion2 co dzien wiec i tak je dostaje wiec jest zdrowa. dzis wieje silnie ale ja cieplo ubralam i wyslalam z babcia na spacer. wytrwala dziewczyna. ciemieniuszka schodzi po oliwce tylko musze glowke troche trzec grzebieniem,ale trudno. paznokietki obcinam sama juz sie nie boje :) a potrafi zadrapac! w poniedz szczepienie rota. mama-to niezla wyprawa pies i dziecko z 2 pietra! podziwiam :) tak samo jak Olinke przy 3dzieci i mazw szpitalu! doslownie ja wymiekam przy Was.. choc sama sie teraz ucze do egzaminu, po to mam wlasnie tesciowa u siebie. przy zarwanych nocach ciezko idzie, nawet maz zaczal pozniej do pracy wstawac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polozna nie kazala smarowac pupy niczym,posmarowalam raz sudokremem. najlepiej wietrzyc, choc ciezko o to,bo jak ja zostawie gola to zaraz sika :) i wszystko mokre i trzeba przebierac ciuszki... kolki to wlasnie twardy brzuch podkurczone nozki lub wyprostowane? w kazdym razie wrzeszczy przy tym. ale juz lepiej jak podaje preparat antykolkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
bombastyczna u mnie nadal nic się nie dzieje już powoli trace nadzieje ze niedługo urodzę ehhh...fajnie jest tak Was poczytać jak opisujecie zachowania Waszych pociech ja niestety puki co mogę sobie popatrzeć na puste łóżeczko:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-moze glupie pytanie,ale jakos nie wiem..skad bylas pewna ze to miesiaczka? normalnie bolalo, duze krwawienie? czy bylo jak przestalas krwawic po porodzie? bo u mnie ustawalo krwawienie poporodowe i mysallam ze juz sie na dobre skonczy az zaczelo znowu krwawic, a bylam u ginki i powiedziala ze wszystko ok i ja tak mam. ale pozniej widzialam lekko sluzu w tej krwi,choc bardzo duzo jej nie bylo-kilka wkladek. nie wiem czy to moglby byc juz okres? nic mnie nie bolalo...jakos 2miesiace po porodzie.teraz znow ustaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa są jakies specjalne kubeczki do dokarmiania medeli bodajże (właśnie żeby nie oduczać dziecka cyca) albo kup sobie butelkę np tommy tipe ona jest zalecana jak się nie chce odchodzić od cycka poza tym ( że juz nie wspomnę o kształcie:-)))dzidzius musi sie troszkę wysilić żeby mleczko leciało więc to podobne jest i pod tym względem do cycka. ja nie smaruje maścią pupki za kazdym razem bo mam dość tłustą i nie ma potrzeby ona długo się utrzymuje. co do kolek to jest to moja zmora byłam bardzo zadowolona z kropelek bobotic ale chyba przestały działać. oprócz tego próbowałam herbatek z hippa rumianku i nic. a jak jeszcze są problemy z kupą to nawet próbowałam drastycznej metody z termometrem i też nic. jakby nie te problemy brzuszkowe to istny aniołek grzeczniusi. nula spokojnie i ty sie doczekasz:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja małego karmię piersią i daje albo wodę przegotowana albo tą z koperkiem , w szczególności jak są upały . Położna mówiła że takiemu dziecku też chce się pić , czasami sobie poryczy troszkę ,ale to normalka tak to spokojny malec ;), czasami chwile że zasypia przy cycu :). Ważne żeby po każdym piciu czy z cyca i herbatki dzieciaczkowi się odbiło ,ja zawsze małego daje na ramię i poklepuję po pleckach :) i słychać beknięcie błee:) Małego zawsze smaruje raz po kąpieli sudokremem na noc po kąpieli i zdarza się że go podmyje rankiem i posmaruje ,bo wiadomo z rana siśki mają zapaszki .Tak to pupcia bez problemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytajaca :)
Mojej dzidzi pomogl gripe water, bez problemu puszcza po nim glosne baczki i sie juz nie prezy wiec dziala super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki. U mnie nocka masakra. Kacper spa do 24 , zjadł i zasmol dopiero o 3 nad ranem. Nie płakał tylko zaczepiał M i domagał sie uwagi. A o 5;30 znowu pobudka, karmienie i o 6;50 budzik córeczki i szykowanie do szkoły. Jeszcze trochę to jak wampir będę chodzić. Ja herbatek żadnych nie podaje, sama je pije przed karmieniem. Nie ma potrzeby dopajac maleństwa jak jest pokarm. Pupkę smaruje cieniutką warstwą kremu prawie za każdym razem,, ale staram się wcześniej wietrzyć. Nie ma żadnych krostek , nic, piękna pupcia.Używam krem z hippa, ale bardziej podoba mi sie z nivea - dostałam próbki. Mam jakiegoś pecha z tym przewijaniem, bo Kacper uwielbia sikać akurat w momencie jak wyciągam mokrą pieluchę, lub jak jest bez pieluch przez minutkę. Też macie takie cudowne przypadki. Mi często wychodzi, że przebieram małego 5 razy dziennie i co 2 -3 dni pranie muszę robić, bo ciuszki się kończą w szafce, a mam ich sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocaontas tez chodze jak wamp :) moja tez czesto sika wiec staram sie ja szybko przewinac, a sika na zmiane temperatury, tak mi polzona tlumaczyla, wiec zawsze zamykam okno jak przewijam,ale ona i tak sika jak za wolno to robie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocahontas- 1984 - ja mam podobnie karmię o 5 rano ,potem córka do zerówki , chłopa do roboty i synek wstaje na śniadanko . Czasami padam z zmęczenia dzieci o 19 pojedzone i w łóżkach mam czas dla siebie no chyba że chłopa mam w domu to się pozajmuje ,to ja moge odpocząć po mojej 3 dzieci :) ,za to do foromy idzie dośc szybko i zbędne kilogramy spalone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski :) Dzieci się przecież nie dopaja - bo pokarm najpierw jest piciem - nie wiem czemu Wam tak radzą. (czytałyście książkę "warto karmić piersią"? - wiele wyjaśnia - między innymi dlaczego nie należy dzieci dopajać tak wcześnie) I picie Hippa koperkowego mi pomaga- w sensie małej, a jak ma problem, to kładę jej ciepłą pieluszkę i robię masaż, aż jej przejdą gazy. Też czasem nie daje mi spać, ale powoli zaczyna chyba wyrabiać sobie rytm, bo w nocy daję dwa razy jeść i poza tym śpi, chyba że coś z brzuszkiem. Jak rozpoznać kolkę? Dziecko ma kolkę jeżeli: płacze i ma problemy z brzuszkiem: 3 godziny dziennie, przez 3 dni w tygodniu, przez 3 tygodnie z rzędu (zasada trójki) - w innych przypadkach, to problemy z brzuszkiem, które wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego. tymkowa - ja przy każdym przewijaniu smaruję pupkę maścią, a jak ma duże kupy, w sensie wylewające się z pieluszki etc, to smaruję kremikiem johnson, bo jak się tak cała obkupka, to ma inną skórę. Mojej małej się wydłużył czas aktywności - myślałam, że później się ta stanie :) Ale cóż :) sylwka - sudokremu nie powinno się używać, jeżeli odparzeń nie ma, dopiero jak się pojawią Obcięłam paznokietki - po karmieniu :)))) jestem z siebie bardzo dumna I byliśmy na spacerze mimo brzydkiej pogody :) DziadekJacek - rivanol początkowo przynosił mi ulgę, ale chyba się przyzwyczaiłam i też przestał na ranę w środku dobrze działać, bo szwy mi się lekko rozeszły :( ale mam inny specfik: Cicatridina (krem) ps. zważyłam się dzisiaj sama i z małą - waży już 4900 (czyli do wagi urodzeniowej przybył 1kg plus 170gram które straciła jak byłyśmy w szpitalu) caluje Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mój ma chyba kolkę :( a pani w aptece powiedziała, że wszystkie preparaty są dopiero od miesiaca zalecane :( ciekawe jak bedzie w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come - krwawienie po cc ustał zupełnie po 2 tygodniach, pod koniec drugiego i na początku trzeciego tygodnia tylko czasem śluz lekko zabarwiony, później ponad tydzień przerwy - nic a równo po 28 dniach od cc krwawienie jak zwykle (pierwszy dzień mocno krwisty a z każdym kolejnym krwawienie słabło). Okres trwał jak zwykle 4 dni. Jak byłam w szpitalu to moje koleżanki ze szpitala właśnie tak opisywały pierwszą @ po cc. Smarowanie dupki- zawsze tzn za każdym razem przy zmianie pieluchy i po kąpieli nie zależnie czy siku czy kupa. Penaten krem Kolka - dziecko pręży się, płacze, napina, podkurcza nóżki, brzuszek twardy. Ulgę przynosi cyc i dlatego dzieci często się dopominają cyca bo ciepły pokarm chwilowo rozluźnia brzuszek. Ja wam z doświadczenia własnego doradzę, nie przekarmiajcie dzieci bo wtedy jeszcze bardziej brzuszek boli, raczej trzeba pomasować , przykurczać nóżki, ponosić brzuszkiem dziecka do brzuszka mamy, poklepywać po pupci, zrobić masaż brzuszka albo ciepłą kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Mała w nocy budzi się co 3 godziny na karmienie + lulanie do snu + niekiedy masaż brzuszka + przewijanie. Są noce, że śpię łącznie 6 godzin(jak dziś) a są takie że śpię 1,5 godziny. W dzień różnie, ma już okresy czuwania i snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś ja zapomniałam podać witamin..... mam nadzieję, że nic się nie stanie jak mały będzie miał dzień przerwy...w nocy już nie podam bo później drugi raz w dzien by wyszło, kurde no!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjechalam wlasnie do poloznej,bo mialam zastoj pokarmu a jak sama wyciskalam pompa reczna i dalam dziecku do ssania to nic nie dalo. troche mi wycisnela i kazala dziecko przystawic. dala jakies globulki homeopatyczne i mam wziac je jutro na unormowanie laktacji. mam teraz zimny okres,masakra.czekam az mala zglodnieje,bo nie chce jesc teraz. zapytalam jeszcze poloznej i: -ja moge pic herbatki koperkowe,powinnno pomoc -dziecko nie powinno pic z cukrem,bo bedzie prochnica -mozna dawac wlasnie wode przed karmieniem dziecku, powinna byc kupa -jak dziecko nie sypia w nocy lub kiepsko sypia a przesypia dzien to nie powinno sie budzic a takie male dziecko jeszcze do wlascznie 3miesieca nie rozroznia dnia od nocy i tzreba tak zostawic jak jest.....ehh chyba tyle,nie pamietam wiecej ale o to zapytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×