Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Widze ze zostalam zjechana !!! Proponuje kolezance wybrac sie w koncu do miasta najlepiej w sobote i zobaczyc w palacu slubow jak sie paany mlode ubieraja !!! Ja bralam slub w Gdansku i nie sadze zeby moje miasto bylo wsia !!! A co do uk i benefitow to chcialam cie uswiadomic ze dodatek na dziecko jezeli nie pracujesz wynosi 20 funtow tygodniowo z czego mleko dla niemowlat kosztuje 10, wiec ciekawe ze ludzie zyja tu z benefitow !!! Z reszta glupiemu sie nic nie wytlumaczy :( szkoda nerwow na taka osobe jak ty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja bardzo sie ciesze ze wkroczylam w 13tydzien, bo naprawde jakbym sie nowonarodzila! czuje wiecej sil, mam ochote cos robic wreszcie, mimo,ze spie ciagle tak dlugo jak spalam dotychczas :) zauwazylam u siebie cos dziwnego, mianowicie, niezaleznie czy pojde spac o 23.00 czy przed 0.00 czy zasne dopiero przed 1.00 - i tak sie obudze miedzy 4.50-5.30, a ostatnio to juz idealnie o 5.00 +/- 5min! to jakies nienormalne!! taki kurcze nocny tryb zycia, ide sikac, potem nie moge zasnac przez godzine wiec sie wierce i jak zasne to potem budzi mnie budzik meza, i jak on wyjdzie to znow moge zasnac. masakra! tez tak macie? mysle, ze moj Brzusio musi sie wtedy budzic,no bo jak to wytlumaczyc? nawet probowalam mniej pic juz wieczorami przed snem, ale to nic nie daje! ciekawe :) dzis idziemy na porade do poradni w sprawach dziecka, finansow i urlopu tacierzynskiego, jest ponoc bezplatne. a ciekawe jak to wyglada w praktyce, bo my tylko w teorii czytalismy jak tu funkcjonuje. pozdrawiam i spokojnego dzionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spodni i objetosci brzucha, to wlasnie zauwazylam ze od zeszlego tygodnia juz nie zapinalam sie na ostatnia dziurke u paska, wiec paska juz nie nosze. przed ciaza te same spodnie spadaly mi jak nie mialam w nich paska, a teraz idealnie leza bez paska, lekko pod brzuchem! kupilam ostatnio na przecenie legginsy zielone takie za kolano za cale 1 euro i takie Xl rozmiar zielone luzne spodnie w kolana dresowe, za 5 euro, wiec na razie wole upatrzec cos pod ciaze z przecen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come z ta pobudka w nocy to chyba tak jest bo ja budze sie ok 3 w nocy:0 siusiu i potem nie moge chwile zasnąc.W idocznie nasze szkraby tak sie budza.powiedz mi czy czujesz juz jakies "smyranie"lub uczucie jakby" cos" w momecie ocierało sie uciskając brzuch??ja własnie w nocy tak mam i zastanawiam sie czy to nie ruchy,bo czas przelewania juz minał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze umnie tez wszystko sie odmieni po 13 tyg, a zaczyna sie u mnie w sobote :) poki co to wieczory mam fatalne bol zoladka i mdlosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm smyranie bardzo probuje wyczuc, ale chyba jeszcze sie nie udaje. czuje niby jakies przelewanie, ale to rownie dobrze moga byc jelita :) ale fakt faktem ze zasnac nie moge, choc jestem nieprzytomna i powinnam :) dziwne, ale widocznie nie tylko mi sie tak zdarza!! milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja z kolei spię jak zabita. Chodzę spać około 20 bo mi się same oczy zamykają, dwa razy wstaję siku, ale i tak po powrocie zasypiam od razu. i śpię mocno do 6.30 bo wstaję do pracy ;) a jestem w 12 tygodniu i 5 dniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! u mnie pobudka dokładnie o 5:00 i wcale nie na siku tak po prostu budzę się i już :) żałuję bardzo ale smyrania niestety nie czuję :) ale może już niedługo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki. Wiecie, tak sobie czytam to forum, choć nie piszę codziennie i wiecie...zauważam pewną prawidłowość. Tak na dobrą sprawę... tylko misiaczkowa odpisuje na posty dziewczyn, a reszta jakby pisała o sobie i do siebie. Napisałam już trochę postów i dostałam odpowiedź tylko dwa razy. Cóż to więc za dyskusja, skoro wiele postów dziewczyn (nie tylko moich) zostaje kompletnie nie skomentowanych. Jakoś nie uśmiecha mi się pisać w eter...równie dobrze mogę założyć pamiętnik, a myślałam, że to forum to będzie taka żywa dyskusja, że jedne wypowiedzi będą przechodzić w drugie, tak by żadna z nas nie poczuła się pominięta ze swoimi przemyśleniami czy pytaniami. To taka mała dygresja. Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać, ale poczytajcie sobie tak z góry na dół...to są z reguły samotne wypowiedzi, żadnego nawiązania do przedmówczyni. Może byśmy bardziej zainteresowały się sobą nawzajem a nie tylko pisały o sobie? Jak myślicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, jakoś nie zauważyłam żeby moje wypowiedzi były bez echa, jak mam jakieś pytanie to zawsze ktoś odpowie. i nie mówię tu tylko o misiaczkowej, choć się udziela i pozdrawiam ją w tym momencie :) poza tym to chyba naturalne że dziewczyny piszą o sobie, w końcu każda chce się pochwalić co u niej słychać, jak się czuje i jakie wymiary ma dzidziuś. Poza tym zawsze jak jest jakiś temat to się dużo dziewczyn wypowiada, mówiąc o własnych doświadczeniach, co mi osobiście się przydaje. pozdrawiam dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuu
Od samego początku twierdzę, że te dziewczyny są dziwne :) Zgadzam się, że wala byki na potegę, olewają inne :):):P Zgadzam się z Tobą Agabi :):) Ewelinko co do tych rękawiczek o których była mowa, to też uważam, że to wiocha i tandeta. Nie muszę oglądać panien młodych w USC, bo ja brałam ślub kościleny przed narodzinami swojego pierworodnego, nie będąc w ciąży, to raz a dwa to widocznie u Ciebie na tej nie-wsi panuje bezguście :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuu
No i jeszcze jedno, bo chyba nie zrozumiałaś. Nie trzeba mieszkac na wsi, żeby być wieśniakiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze nie tylko Gdansk jest zacofany ale Warszwa rowniez, popatrz sobie buuuuuuu jakie wiesniackie dodatki maja nawet diadem jest ZENADA http://www.mlodaimoda.pl/dodatki-slubne.html Wychodzi na to ze Polska to jedna wielka wies nie obrazajac tu nikogo :) A to ze nie trzeba mieszkac na wsi zeby byc wiesniakiem to doskonale widac po tobie wiesniaro bo sie w......sz na nasze forum .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuu
:D:D oj, Ewelinko :) Jak Ci to humor poprawi to mogę być wieśniarą :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina nie wchodź w dyskusje...i tyle...nie ma co się zniżać co tego poziomu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33, ja nie brałam w ogóle luteiny. Lekarz zalecił mi tylko kwas foliowy. nie wiem, czy łykać go całą ciążę? Macie jakieś dziwne zachcianki jedzeniowe? :) ja mam ochotę na fast foody, ale dobrze wiem że nie powinnam :( a tak to raz jadłam śledzia z czekoladą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteinę bierze się do 12 tyg bo w 12 tyg funkcje ciałka żółtego przejmuje łożysko. ale oczywiście będąc u lekarza nie mam żadnych pytań wszystko jasne itp a 15 min po wyjsciu jednak okazuje sie że nie wiem wszystkiego i tak np teraz zastanawiam się czy tę luteinę mam brać do końca 12 tyg czy odstawić jak się 12 tydz zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agabo 2011
ciotka julia lepiej bierz do końca 12 tygodnia, bo tak jak piszesz w trakcie 12 tygodnia dopiero funkcję ciałka żółtego przejmuje łożysko. Powiem Ci, że nie musisz się obawiać, że luteina narobi szkód Twojemu dzidziusiowi. To jest zupełnie bezpieczne. U mnie w sobotę będzie pełne 12 tygodni a ja biorę duphaston 3 razy na dobę razem z nospą forte. Mam zamiar brać tak przynajmniej do końca 16 tygodnia, bo wtedy łożysko będzie już w pełni rozwinięte. A co do zachcianek żywieniowych, to tak jak pisałam wcześniej, jem tylko to, po czym nie zwymiotuję i niestety nie są to zdrowe sałatki warzywne. Najczęściej ziemniaki i zupy, a i tak wydaje mi się, że po jedzeniu czuję się jakbym połknęła kluchę i jest mi niedobrze. No ale codziennie piję świrzy sok z buraków z owocami - najczęściej jabłkami. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh..tak to jest jak się szybko pisze...wskoczyło mi Agabo, zamiast Agabi...no tak to jest..sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeila, kwas foliowy jest bardzo ważny szczególnie w pierwszym trymestrze, bowiem wtedy kształtuje się układ nerwowy a jego niedobór może prowadzić do różnych mikrouszkodzeń. Niestety musimy go przyjmować w tabletkach, bo mało jest go w pożywieniu. A co do luteiny czy innych podtrzymywaczy ciąży, to zwykle lekarze zalecają by ciężarna brała, gdy wcześniej dochodzi do poronień. U Ciebie to jest pierwsza ciąża? Widocznie wszystko jest super:) Polecam też brać witaminki dla kobiet w ciąży. Ja biorę prenatal complex, bo jest on najlepszy w pierwszych trzech miesiącach i ma jakieś składniki, które uspokajają mdłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to moja pierwsza ciąża ;) jestem z niej bardzo dumna bo udało mi się zajść w pierwszym cyklu starań :D już się nie mogę doczekać ruchów maluszka :) ja miałam tylko tydzień mdłości a poza tym nie mam już więcej obajwów. Piersi są duże, ale nie bolą, zgagę mam tylko po makaronie(?) i mogę jesc wszystko ;D kwas zaczęłam brać przed zapłodnieniem, ale tylko 4 dni przed :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja zostane na tej luteinie do niedzieli a w poniedziałek mam wizyte to się dowiem co i jak.Ja witamin nie biore, bo lekarka kazała mi tylko brać kwas foliowy i Omega 3.I wiecie co,ta Omega 3 chyba jest dobra,bo wkoło tyle chorób a mnie jakoś na szczęście to omija.Nawet mojego męża złapało i byłam pewna, że jak zawsze złapie to po nim a tu nic,nawet kataru.A więc zostaje narazie przy Omega a póżniej może mi doradzi inne witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika8
hej, ja jestem obecnie na poczatku 8 tyg i lekarz kazal mi brac kwas foliowy i duphaston, ale mam takie mega mdlosci ze prawie w ogole nie jem lub zyje na suchym prowiancie i czasem nie biore tabletek bo mam wrazenie ze zaraz je zwymiotuje jak je tylko polkne , nawet do nich mam obrzydzenie :( od tego schudlam i jest mi caigle zimno!! zazdroszcze tym ktore nie maja mdlosci bo to istna udreka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika8, rozumiem przez co przechodzisz. Nie martw się. Najważniejsze,żeby udało Ci się jakoś przemycić z tym suchym prowiantem kwas foliowy. Co do duphastonu, to zapytaj lekarza, czy ze względu na mdłości nie może ci go zamienić na luteinę dopochwową. Jesteś jeszcze w dość niebezpiecznym okresie, ale pocieszę Cię. Mdłości mówią Ci, że jesteś cały czas w ciąży, dzidzia jest przy Tobie i wszystko jest ok. Żeby je trochę złagodzić pij herbatkę imbirową. Dziewczyny bardzo ją chwalą i mówią, że rezultaty są natychmiast widoczne. Poza tym, moze to dziwnie zabrzmi, staraj się nie kulić nóg, nie zakładaj nogi na nogę, to zaburza krążenie krwi i wzrasta ciśnienie w jamie brzucha, co może nasilać mdłości i powodować wiele innych następstw - to opinia mojego lekarza. Jak mu mówię, ze mam mdłości to on mi na to, że śpię z podkulonymi nogami. Nie bój się, że Twojej dzidzi czegoś braknie. Jeśli przed ciążą odżywiałaś się w miarę właściwie, to wszystkie potrzebne składniki dzidzia z Ciebie ściągnie. Ale pamiętaj - kwas foliowy, to podstawa, tego nie możesz pominąć. Na szczęście tabletki są małe. Powodzenia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Narazie biorę również kwas foliowy bo tak zaleciła mi lekarka ale nic nie wspomniała o witaminkach więc jutro podejdę do apteki i zapytam o jakieś. Chciałam zapytać czy robiłyście już badanie przezierności karkowej? Dziś byłam odddać trochę krwi do badania i wypić okropną glukozę i zobaczyłam że takie badanie robi się między 11 a 13 tyg ciąży. Moja ginka nic mi o tym niewspomniała ale niewiem czy takie badania powinna robić każda z nas czy tylko kobiety w określonym wieku? Mam 33 lata i się zastanawiam czy to jest konieczne badanie genetycze. Dodam że to moja druga ciąża ( córcia ma 7 lat ) i nierobiłam wcześniej takiego badania. Proszę oodpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula 33, nie martw się tym badaniem. Nie jest absolutnie inwazyjne i z tego co wiem, to standardowe badanie, które się już wykonuje przy każdej ciąży. To po prostu dokładne usg, mierzenie jakichś tam odległości...no więcej mogą powiedzieć kobitki, które je juz miały a jest ich już tu kilka. Mnie też ono czeka. Wiem, że pozwala wykluczyć nieprawidłowości w rozwoju, przede wszystkim zespół Downa. Nie przerażaj się. 33 lata to nie jest ryzykowny wiek. Moja teściowa urodziła mojego męża jak miała 41 lat i wszystko było ok. Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na chwile. co do badan genetycznych-roznie sie podchodzi.. nasi znajomi urodzili pierwsze dziecko w zeszlym roku,ona 36lat. i stwierdzili,ze nie robia badan, nie chca interwencji, przyjma co sie narodzi. i jest idealnie zdrowe, na poczatku miala zoltaczke mala,ale szybko minelo. kupilam wreszcie krem przeciw rozstepom, nie wiem czy dobrze zrobilam,ale wyprobuje. nie bylo wielkiego wyboru, wolalabym kosmetyki polskie ktore choc z nazwy znam,ale trudno.wzielam vichy krem i dostalam 3probki dwoch olejkow i jakiegos kremu. poprobuje i zobacze co jak sie wchlania. bylismy na tym terminie z poradnictwa i troche pomoglo. trzeba jeszcze spotkac sie z kims kto lepiej zna obowiazujace prawo,ale z grubsza babka wytlumaczyla nam jak to jest z urlopem macierzynskim,kasa, zlobkami i jak generalnie funkcjonuje malzenstwo z dzeickiem. niby jestesmy klasycznym przypadkiem. podobno we francji jest super, bo dziecko moze isc do zlobka,a rodzice spokojnie do pracy, i za ten zlobek nie musza placic-placi panstwo! niezle co? dobra ja juz zmykam spac, bo padam, az dzis mnie brzuch bolal, za duzo biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do glukozy to ja w poprzedniej ciązy miała ale lek.mówił ze robi sie je ok 20 tyg.wiec co lek.to opinia:) teraz zprowadze ciąze u innego ale on tez mi powiedział ze pik 15 tyg.je zrobimy wiec jeszcze z 2 tyg.i z głowy a nie wiem jak znowu je zniose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula-33 przeziernosc karkowa jest teraz badaniem standardowym;/miałam je robione w 13 tyg:) normalne usg jest ten + ze trwa dłuzszą chwile i mozesz pooglądac malenstwo:) ja sie usmiałam i wiem ze jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×