Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Ja dziewczyny walcze dzisiaj od 7 z lekarzami. Najpierw w nfz bylam na pobraniu krwi i mam trzy siniaki, potem kolejne pobranie juz prywatnie. Pozniej pojechalam do szpitala ginekologicznego z mysla ze zrobia mi usg spojenia ale oni na to ze to ortopeda, no to do ortopedy a on mi gada ze sie tym nie zajmuje ze to ginekolog. No i w kropce stanelam. Wrocilam do somu i dzwonie do medicoveru i mowie ze boli spojenie itd no i kazali przyjechac o 18. Jestem ciekawa co to dalej bedzie... ale jak mi dzisiaj tego nie sprawdza to pomyslow juz nie mam a zaczynam sie martwic tym bolem... Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja28
mama8327 dziekuje za odp na pewno skorzystam bo w domu musze przez to siedziec w golfie , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateKiss- daj znać co z tym spojeniem, pierwszy raz słyszę o tym szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateKiss-trzymam kciuki ze bedzie dobrze i Ci zrobia badanie. hm wedle takich obliczen to u mnie bylaby dziewczynka.. ale ja mam przeczucie na chlopaka ;) obecnie czuje jakos od wczoraj ze jestem taka cala napuchnieta, jakby naprawde woda sie w organizmie zatrzymala przez ta ciaze. wiem,ze to pewnie normalne, ale juz na twarzy widac ze jestem lekko pulchniejsza niz przed ciaza. ahh co do szkoly rodzenia chcialabym pojsc, ale nie wiem jak to tu w de wyglada, musze zapytac gina. jak bezplatne to pojde na pewno. moze kasa chorych placi.. nie mam pojecia o porodach wiec lepiej choc posluchac co mowia i jak ucza. co do oddychania-nie mam zadnych problemow. czesto jest mi ciut za cieplo-bo maz lubi cieplo,ja wole chlodniej, ale mowi ze mam sie hartowac jak go nie ma w domu :) faktycznie woda morska bylaby dobra i bezpieczna. ja bylam na kontroli u dentysty, bo przeciez trzeba... no i mam troche plomb do wymiany, ale tego teraz nie zrobie. i chyba mam 2 male dziurki,ale boje sie zeby teraz bylo cos robione, a sam dentysta przyznal ze 13tydzien to za wczesnie zeby dlubac, wiec tylko oczyscil lekko kamien nazebny i mnie odeslal. jak bedzie cos gorzej to moge przyjsc kolo 6miesaica. ale czuje ze po porodzie bede musiala zaczac wymieniac plomby. a wy tez kontrolujecie dentyste? z cera nie mam problemow, mam tlusta buzie, a jedynie rece mi sie przesuszaja (na chlopca??). ja uzywam do cery kremu Ziaja nagietkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja również mam problemy z cerą ponieważ strasznie się przesusza i najbardziej pomaga mi zwykły krem nivea. Co do szkoły rodzenia to w pierwszej ciąży nie chodzilam bo nie czułam takiej potrzeby i w tej ciąży nie pójdę. Namawiam męża na poród rodzinny bo za pierwszym razem mi go brakowało i teraz mam nadzieje że będziemy rodzić razem. Jeżelli chodzi o płeć dziecka to najważniejsze żeby urodziło się całe i zdrowe ale mam córeczkę i tatusiowi marzy się synek. Ewelina ja jestem z Gdańska i rodziłam w Wojewódzkim. Polecam. Opieka b. dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina29 i Wikula33 ja też jestem z Gdańska. To moja pierwsza ciąża ale wybiorę się chyba na kliniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możliwe żeby Misiaczkowej tyle nie było na forum:(:(Oby z maleństwem było wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!! Jejku, wy się o mnie martwiłyście, a ja nie pisałam. Po prostu nie miałam siły siadać do kompa. Skończyło się na telefonie, gin był na konferencji, ale pogadał ze mną, że skoro nie mam plamień a objawy się utrzymują to znaczy, że przesadziłam na tym balu (karnie się przyznałam), kazał mi dużo leżeć, mąż zajmował się małą a ja praktycznie całą sobotę i niedzielę dogorywałam w łożu. Kazał też zwiększyć dawkę luteiny i do jutra mam brać 3x2 na dobę. Bóle utrzymywały się dzisiaj, ale na szczęście on dzisiaj w nocy wraca i jutro może mnie przyjąć. Nie pojechałam na oddział, bo zostały tam same konowały, których się panicznie boję. A dzisiaj dzień na mdłościach, senność na maxa. Przepraszam, że nie napisałam, po prostu nie miałam siły na kompa, nie sądziłam, że kogoś zmartwię swoją nieobecnością, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona i bardzo Wam dziękuję za "myślenie o mnie" 👄 Jutro mam wizytę, mam nadzieję, że nic tam się strasznego nie dzieje. mama8327 - u mnie w mieście jest jeden szpital, nie mam co wybierać-niestety :( A przydałaby się jakaś konkurencja. Ja czytałam o tym wczesnym ustalaniu płci, mój gin ponoć oznacza płeć wg jakiejś tam kostki, czy chrząstki, która jak jest na dole to oznacza chłopca a jak w górze to dziewczynkę (podobno się potwierdza). Przy Lidce kochaliśmy się przez cały okres płodny, więc ciężko określić. Teraz tak samo, ale wew przeczucie mówi mi, że to facecik ;) ciotko julio - mnie sypie na szyi, plecach i czole :o Tyle dobrego, że przestała mi się cera przetłuszczać. łazanka - jak miałaś półpaśca to nie złapiesz ospy, bo obie te choroby powoduje zdaje się ten sam wirus (wiem, że po ospie można mieć półpaśca, ale nie słyszałam, żeby mogło być odwrotnie). KateKiss - i co z tym spojeniem? Byłaś już na wizycie? Mam nadzieję, że wszystko ok!! Raz jeszcze przepraszam, że nie piałam, będę na przyszłość pamiętała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno już nie pisałam, ale jestem dziś po wizycie u gina. Wreszcie założył mi kartę ciąży i od dziś chodzę już na NFZ. Mój maluszek ma już prawie 5 cm. Ostatnio łapię się na tym że mówię o nim ON, choć bardzo chciałabym mieć dziewczynkę. W rodzinie mojego męża też sami chłopcy,. więc wszyscy by ją bardzo rozpieszczali. Ale kochaliśmy się z mężem pod koniec dni płodnych, więc pewnie będzie chłopak - Antoś. W zeszłym tygodniu wyskoczył mi już brzuszek, ale nadal wchodzę w większość spodni sprzed ciąży, choć najwygodniej chodzi mi się w tuniczkach i getrach. Parę dni temu kumpela wyciągnęła mnie na zakupy i w C&A dorwałam fajne rybaczki na lato przecenione ze 132 zł na 22 zł. Kupiłam też świetną letnią sukienkę i 2 bluzeczki na wiosnę. W sobotę mała panika, obudziłam się rano i na majtkach miałam brązowy śluz. Był to jednorazowy incydent, a dziś lekarz uspokoił mnie że wszystko w porządku. Po prostu za bardzo się sforsowałam i niepotrzebnie podnosiłam synka kumpeli na ręce. Muszę więcej na siebie uważać. Ale strachu się najadłam. Zdziwiłam się dziś na wizycie, że muszę pójść do dentysty. Panicznie się go boję i nie wyobrażam sobie leczenia teraz w ciąży. Do szkoły rodzenia chciałabym pójść, koleżanki mi mówią że warto. W moim mieście jest bezpłatna i działa przy szpitalu w którym będę rodzić, prowadzona przez położne tam pracujące. Na zajęcia będę chodzić sama, bo mój mąż w tym czasie pracuję, a poza tym nie chce być przy porodzie, a ja nie mam zamiaru go zmuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, super że masz już kartę :) I najważniejsze, że dzieciątko rośnie :) Ogólnie polecam szkołę rodzenia, to miłe spotkania, do tego można się wiele dowiedzieć, pogadać z położną, kimś doświadczonym itd. Fajna sprawa, najlepiej chodzić z kimś, nie koniecznie z mężem, może być kumpela, mama, bo zazwyczaj są też ćwiczenia rozciągające i oddechowe, wtedy przydaje się ktoś do podpierania ;) Co do dentysty, to ja powinnam, bo mam krater nie dziurę, ale panicznie boję się dentysty. Zazwyczaj idę do lekarza, jak mnie już boli tak, że nie pomagają leki przeciwbólowe, którymi jestem dosłownie naćpana, bo będę je jadła garściami, ale do dentysty nie pójdę. Wtedy nie wiem już co się dzieje i jest mi wszystko jedno. Jestem potworny tchórz :o Kto ma jeszcze mdłości ręka do góry! Skończyłam 12 tc i nadal mnie męczą :o Kiedy over tych "przyjemności"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- over tych przyjemnosci powinien wlasnie nastapic z poczatkiem 13 tyg :) u mnie tak sie stalo :) aga-no wlasnie u dentysty ja dzis bylam, tez sie balam isc, ale i tak juz jestem w takim stanie ze nic nie pomoze jak cos trzeba by robic, bo ciaza. zreszta widze ze wszyscy sie boja tknac kobiety w ciazy. potem jakby sie cos stalo, to bedzie wina dentysty ;) no ale bylam, zeby miec czyste sumienie, i wiem, ze musze na siebie uwazac. wyczytalam,ze szczegolnie trzeba dbac o dziasla, przestrzenie miedzyzebowe. i nie jesc za dwoch, ale za to dbac o zeby za dwoch. niby nic nowego,ale warto przypomniec. w koncu skoro zeby sie rozwijaja w 8 tyg jakos, to faktycznie i my musimy miec je zdrowe a nie zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, zacznę chyba od nivea bo chłop mój uzywa to jest dostępny ale jak nie pomoże ( tzn i jak na dodatek zapcha pory bo taki własnie urok tych tłustych (oprócz bambino) ) to lece po to emolium. dentysta tez mnie czeka na razie dopatrzyłam sie dwóch małych dziurek ale ONI zawsze znajda wiecej. Mówicie że na początku nie wolno? mnie sie zdawało że nie ma przeciwskazań. a zęby w ciąży lecą bo właśnie dzidzius potrzebuje wapnia to sobie podbiera z mamusi:-))) misiaczkowa jesteś matką-założycielką tego tematu i nie licz na to że damy ci poznikać na parę dni zwłaszcza ze rzucasz termin "lekarze". jesteś po prostu na świeczniku he he :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
misiaczkowa....proszę usuń mnie z listy.... jestem po indukcji poronienia:((( brak tętna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany! zesz kiedy koniec takich wiadomości???????????????????????????? i co tak nagle ustało tętno? nie miałaś żadnych znaków? zresztą czasu si e nie cofnie. trzymaj się jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, matko boska :( :( :( :( Tak mi przykro :( :( Trzymaj się skarbie, tulę Cię mocno!!!!! Oczywiście zrobię, jak prosisz :( :( Błagam, żeby już żadna więcej :( :( *NICK*........................*WIEK*....................* DATA PORODU* agneskaa........................38....................... 01.08 .2011 katekiss.........................32...................... . 02.08.2011 mum to come...................28.........................02.08.2011 PurPur27........................27....................... .02.08. 2011 Szczęśliwa przyszła mama!..30........................04.08.2011 mikusiaaa........................22...................... .04.08.2011 meeg24.........................24........................ .02.08.2011 024sylwia........................27...................... .04.08.2011 Mania1982......................28........................ .07.08.2011 misiaczkowa....................28....................... 12.08. 2011 Peska44.........................28....................... .12.0 8.2011 gosia84..........................26...................... ..13. 08.2011 kleopatra2011.................31........................, 13.08 .2011 Agabi 2011......................28.........................13.08.2 011 Leeila............................24..................... ...14.08.2011 Myszaa29.......................28........................ ..15.08.2011 Angie S..........................27.........................16.08. 2011 osti ..............................28.........................16. 08.2011 mama_dzidka..................33.........................1 8.08. 2011 karolin_ka......................22....................... . 19.08.2011 pocahontas-1984.............27..........................1 9.08.2011 Mama Miłoszka................31..........................20.08.2 0 11 aga15510.......................31........................ .20.08.2011 łazanka........................ 32.......................... 20.08.2011 jagódka1.......................28....................... ...20.08.2011 Beti2905........................30....................... ...20.08.2011 Izabelka_.......................24....................... ...22.08.2011 **TOSIA**........................23...................... ...23.08.2011 Wikula-33........................33...................... ....24.08.2011 ciotka julia.....................31..........................25.08. 2 011 anitia............................29..................... ....26.08.2011 vilia..............................26.................... .....26.08.2011 mama8327......................27......................... .28.08.2011 annika1983.....................27........................ .29.08.2011 kotkowa........................28........................ .30.08.2011 :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko przykro mi bardzo. To straszne, ze tylu dziewczynom to sie przydarza. Wspierajcie sie ze swoim partnerem teraz jak bardzo tylko mozecie. Jesli chodzi o szkole rodzenia to ja jeszcze nie wiem, czy bede chodzic, zobacze :) mam jeszcze czas na decyzje. Jesli chodzi o przeczucia to ja mysle ze u mnie dziewczynka, bo my probwalismy jakies 4 dni przed owulka, wiec wychodzi na dziewczynke, ale jak bedzie chlopak to tez sie uciesze. Choc pewnie moi tesciowie by chcieli dziewczynke, bo u nich w rodzinie same chlopaki :) a dla mojego taty to bez roznicy, on po prostu kocha dzieci. Jesli chodzi o krem, to ja zawsze uzywalam kremy Iwostinu, i dla mnie sa swietne, teraz to ja mam ciagle wrecz odwrotnie, ze skora jak zawsze byla sucha to teraz ciagle taka natluszczona. ALe rece i stopy teraz strasznie suche, ja uzywam Neutrogeny kremow, sa swietne na rece i stopy Misiaczkowa= fajnie ze wszystko w porzadku. Pewnie rzeczywiscie za bardzo poszalalas na imprezce. A najlepsze ze mi polozna powiedziala, ze moge robic dokladnie wszystko co robilam do tej pory, jesli biegalam moge dalej biegac, jesli jezdzilam na rowerzse to dalej zeby to robic. Hehe. Ale tu juz takie maja podejscie do ciazy ;) Jesli chodzi o mdlosci to 10 tydzien i nie mam, no ale ja ich wcale nie mialam od samego poczatku. Aga fajnie ze twoj maluszek juz taki duzy, ale pamietaj nie dzwigaj, to jedna z pierwszych rzeczy ktora mi powiedzieli, zebym nie robila. Zero dzwigania czegokolwiek. Jesli chodzi o dentyste to ponoc mozna chodzic, tylko trzeba im powiedziec ze jest sie w ciazy to wtedy oni nie uzywaja jakiegos tam znieczulenia czy cos w tym rodzaju. Ja na szczescie zabki mam wyleczone, bo co rok , pol roku zawsze biegalam na kontrol i robilam na bierzaco, wiec powinnam miec spokoj do konca ciazy. Ale wiecie, jak patrze na ta liste, duzo nas :) fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia berdzo współczuje misiaczkowa ...ja miałam mdłosci do 13 tyg.i powiem szczerze ze im bardziej zblizał sie 13 tydz.tym więkrze mdłosci były;/teraz tylko moge jesc pieczywo i najlepiej czerstwe,masełko i pomidor na obiad jakas lekk zupka lub ziemniaki,surówka byle by bez miesa.to sa rzeczy które jem bo jak zjem cos czego nie wymienilam to mam masakre. Jem naprawde wszystkiego garstke bo jak zjem wiecej niz mi sie zmiesci toaleta jest moje wiec jem czesciej a mniej:) No i znowu chora...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torby Derby
Witam, ja już po porodzie-synek ma 7 miesięcy:) Obecnie jestem na urlopie wychowawczym. Zapraszam do kupna torebek-te podróżne idealne do spakowania się do szpitala-nie za duże, nie za małe. Życzę powodzenia i krótkiego, lekkiego porodu:) http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=339671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa, ja tak samo jak meeg24, miałam największe mdłości w 7,8 tygodniu, potem przeszło i nagle teraz w 13 wróciły :( nudzi mnie okropnie, chociaż ja jem wszystko, bardziej jak nie zjem to mnie meczy. kasiu, bardzo współczuję, trzymaj się Skarbie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny potrzebuje pomocy...dopadło mnie straszne przeziębienie i łamie mnie co raz bardziej :( niestety nie mogę iść na zwolnienie bo w pracy jest trochę kiepsko i generalnie muszę przychodzić przynajmniej w tym tygodniu. Macie może dobre sposoby albo sprawdzone lekarstwa dla kobiet w ciązy? Będę wdzięczna za każdą pomoc bo powiem szczerze że czuję się co raz gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Ja byłam wczoraj na wizycie wszystko ok,dostalam wkońcu karte ciąży,termin na 14 sierpnia.Lekarka stwierdziła też, że jak w pierwszej ciąży miałam cesarke to teraz ze względu na wiek i bezpieczeństwo moje i dziecka też powinnam się na nią zdecyować.Zmartwił ją mój poziom cukru(130) ale ja sobie też sama mierze w domu i nigdy nie mam tak wysokiego, więc jeszcze nie panikuje i nie wysyła mnie na krzywą cukrową.Pozdrawiam serdecznie.Ps.Misiaczkowa fajnie że wszystko ok,proszę dopisz mnie do tabelki jeśli możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zapomniałam.Na przeziębienia a raczej na ich unikanie polecam Omega3Wzmacnia organizm i mnie naprawde pomaga.Wszyscy wkoło chorują,ciągle ktoś na mnie psika i kaszle a mnie to omija.Jak nie brałam omega3 to zawsze łapałam po kimś chorubsko a teraz odpukać nic.No i czytałam, że dzieci rodzą się inteligentniejsze gdy matka to zażywa w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze raz ja.Misiaczkowa moje dane do tabelki;termin 14 sierpień,wiek 36 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlesiaZ na przeziębienie w ciąży jest syrop PRENALEN, ma on dość specyficzny smak malin z czosnkiem - ja nie byłam go w stanie przełknąć, ale mi przeziębienie na szczęście minęło. A co do nudności to ciągle je mam, a powoli zbliża się mi koniec 12 tygodnia, nawet jakby przybrały na sile, szczególnie wieczorami. Tyle smutnych wiadomości na tym forum. Trzymaj się Kaśka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu-wyrazy wspolczucia... Olesia-o ile pamietam, z lekow kobiety w ciazy moga brac homeopatie. mozesz sie posilkowac naturalnymi lekami, czyli mleko, miod, cebula, cytryna, duzo wit C. ale normalnych lekow bym nie brala. ewentualnie spytaj lekarza. ja zkolei czuje ze mam jakis stan zapalny dziasla meidzy 2 zebami, najsmieszniejsze jest to,ze poczulam to jak szlam do dentysty wczoraj, ale myslalam ze to zgrubienie to jakies niedomycie, a dentysta tego nie zauwazyl w ogole. wracam do domu, patrze, a to stan zapalny lekki. i kurcze chyba bede plukanki robic z szalwi. jak sie nie poprawi ide znow do niego kurcze. nic nie boli,ale musze sobie z tym jakos poradzic.. :( dowiedzialam sie,ze kumpela z ktora pisalam na forum slubnym tez jest w ciazy wlasnie :) fajne takie wiadomosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja28
kasiu- trzymaj sie slonce, jestesmy z toba myslami.. meeg24 czytam to co napisalas to jakbym o obie, MIESO dla mnie wrog nr 1 szczegolnie gotowane... brrr, i tez lekkie zupki, pomidorek, poszlismy z mezem do restauracji zamowilismy obiad taka wielka ochote mialam i co??? trzeba bylo pakowac na wynos... tyle bylo z rstauracji :/ misiaczkowa co do mdlosci to mi wlasnie dzis koiec 13tc stuknall;), zobaczymy czy przejda mdlosci czy nie... a powiem wam ze ja tak od 5tc sie mecze olesiaZ mnie jk przeziebienie bralo to kolezanka mi poradzila goracy kubek mleka z miodem tylko nie sztycznym, wiczorkiem sobie wypialam i rano super, powtorzylam jeszcze raz i nie wrocilo przeziebienie, dobra jest jeszcze herbatka z cytrynka i miodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że żadnej infekcji w ciąży nie należy leczyć na własną rękę. Lepiej idź do lekarza. A mleko z miodem czy herbata z cytryną mimo, że smaczne i rozgrzeją cudownym lekiem nie są (niestety :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×