Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Do ???????????????????? Nie trzymam laptopa na brzuchu!!!!!!! Jestem w pozycji półsiedzącej i trzymam go na nogach! Co w tym takiego dziwnego???? Dlaczego nie pochwalisz się swoim prawdziwym nickiem mądralo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W okresie ciąży nie zaleca się spania na plecach, gdyż może to powodować niedotlenienie u płodu(ponieważ uciśnięte są wówczas duże naczynia krwionośne, które zaopatrują w tlen)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam jeszcze to: " Od ok. 6. miesiąca ciąży powinnaś też unikać płaskiego leżenia na plecach, bo wtedy macica uciska główne naczynia krwionośne, co powoduje gorsze krążenie krwi, a w efekcie trudności z oddychaniem, zawroty głowy czy nawet niedotlenienie dziecka. Na plecach możesz spać tylko w pozycji półsiedzącej, gdy pod ich górną część podłożysz podgłówek lub kilka poduszek (jest to też wskazane, jeśli masz zgagę). Najlepiej śp na boku, zwłaszcza lewym, bo leżenie na prawym podobnie jak w pozycji na plecach, choć w mniejszym stopniu źle wpływa na krążenie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi-ja bym tak nie siedziala z laptopem na nogach. jakos sie boje promieniowania na brzuch i staram sie zawsze siedziec przy wyzszym stoliku. moze panikuje,ale jakos mam takie przekonanie :) przynajmniej tak mi maz informatyk poradzil. co do spania na plecach-troche sypiam,bo nie moge spac tylko na ktoryms z bokow, kregoslup nie wytrzymuje.jak brzuch bedzie duzo wiekszy to zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze pierwsze słyszę o tym spaniu na plecach i prawym boku że na brzuchu nie można to tak. Ja zawsze śpię na prawym boku albo pół bok-pół brzuch tak mi wygodnie i kręgosłup nie boli. Jak będę u gin to się zapytam jak należy spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy gin prosił was o zrobienie testu na HIV? Bo mnie tak mimo, że nie jestem w grupie ryzyka i nie mam niczego na sumieniu. W Invicta test jest za darmo dla kobiet w ciąży więc gin powiedziała, że warto go zrobić dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oddalam krew ostatnio na wizycie i poprosilam o badanie na HIV. na poczatku mowilam ze nie chce i nie zrobiono mi, ale potem zaczelam pytac gina czy trzeba a ona ze warto, bo nigdy nie wiadomo a moze mam.. wiec dowiem sie wyniku w poniedzialek jak pojde. jesli Cie to nie kosztuje to bym zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba kazda kobieta musi zrobic badanie na Hiv, przynajmniej ja sie z tym spotkalam. Bo co ci szkodzi zrobic, a wiesz, gdyby sie jednak okazalo ze masz wirusa, to dziecko mozna juz leczyc kiedy jest w brzuszku. Tylko dlatego lekarze zalecaja zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza kochana pomarańczka jak zwykle wykazała się swoistą dla siebie niewiedzą :) No ale głupcy krzyczą najpierw ;) Zgadzam się, w bardziej zaawansowanej ciąży nie jest zalecane leżenie płasko na plecach, właśnie dlatego, że się uciska naczynia krwionośne. Poleca się natomiast leżenia na lewym boku, bo tam nie ma istotnych naczyń i ułatwia to oddychanie. Tylko to tak troszkę później, teraz to jeszcze nie ma co uciskać ;) Dziewczęta ten imbir jest cudny! W końcu się przemogłam, kupiłam korzeń, zaparzyłam herbatę, wrzuciłam toto do kubka i nie dość, że wspaniale pachnie, smakuje to jeszcze DZIAŁA!!! Mdłości od razu słabsze, teraz w ogóle ustąpiły, normalnie masakra! Serio polecam!! Fuj pogryzłam sobie Marsa i wróciły :o Jeszcze po czekoladzie Goplana mi przechodzą, no ale ten sposób jest zbyt kaloryczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiv to podstawowe badanie teraz i myślę, że słusznie, bo różnie to w życiu bywa tfu tfu. Ja robiłam na początku ciąży i wiem, że mój gin zleca to też pod koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??????????????????????????????
Oj, misiaczkowa Ty tępa strzało!!!! Dobrze, że Ty stoisz na straży głupoty. Wszyscy, którzy wypowiadają się pod pomarańczowym nickiem zawsze są przez Ciebie i resztę przyjete jednakowo. Jaka Ty jesteś ograniczona! No, szkoda. Bez Ciebie to forum byłoby takie ... słów mi brakło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak zwykle mam daleko w d***** to co piszą pomarańcze :) i jak zwykle to olewam :P ja nie robiłam testu na HIV, w sumie ja nie widzę takiej potrzeby u siebie. a co do spania, to ja lubię na boku, ale czasem też tak pół brzucha, pół boku :D dziewczynki widać Wam już brzuszek? ktoś postronny się domyślił że jesteście w ciąży? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeila- dokładnie tak samo sypiam jak ty, jak brzucho bedzie wiekszy trzeba bedzie zrezygnować z półbrzucha, bo nie da rady najzwyczajniej. Pamietam jak w takiej zaawansowanej ciąży poduszke miedzy nogi brałam a druga jakos pod wielki brzuch, a teraz zastanawiam sie nad kupnem takiej specjalnej długiej poduszki. A co do HIV to w żadnej ciąży nie zalecali mi tego a sama sie nie rwałam do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoewczyny, ja z moja ginka rozmawialam i zalecila spanie wlasnie na lewym boku i zaproponowala aby juz teraz zaczac przyzwyczajac sie do tej pozycji aby pozniej z wielkim brzuchem nie przechodzic niepotrzebnych stresow. Badanie na HIV robilismy razem z mezem w cyklu zaciazenia i to bylo nasze drugie badanie. Nie jestesmy w grupie ryzyka ale ginka zleca przed ciaza co pol roku. Brzuszek juz u mnie widac ale abcy ludzie jeszcze mnie nie przepuszczaja w kolejce do pobrania krwi chociaz wydaje mi sie ze to tylko i wylacznie brak kultury. Odebralam swoje wyniki badan i wszystko wskazuje na to ze zastrzyki bede brala do konca ciazy i jeden miesiac dluzej. No ale na wszelki wypadek dzisiaj poszlam zrobic jeszcze raz to badanie aby miec 100% pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu tu zaglądam, byłam na poczatku, bo tez sierpniowa jestem:) ale że z UK to z Anitią na rodzących latem w Anglii ale pocztuję was cały czas:) Co do testu na HIV, to trzema mało wiedzieć na ten temat żeby znac, że nie nalezy się do grup ryzyka, czasy gdzie twierdzono iż HIV dotyczy narkomanów, gejów i prostytutek już mineły. W UK są obowiązkowe, gdyby w Polsce tez były zapewne ilość zakazonych z 30 tys zwiększyła by sie pewnie 3 razy, z HIV można życ nawet 20 lat i cieszyc sie fantastycznym zdrowiem nie wiedząc o zakażeniu a z lekami antywirusowymi nawet 40, kazda jest w grupie ryzyka, dlatego lekaże zalecają je robić. Skoro w sa za darmo dziwię sie, że nie robią kobiety a może boją sie , że wyjdzie pozytywnie? bo nie rozumiem takiego działania. Lepiej miec pewnośc, że ma sie minusa przecież no nie?:)Uff się rozpisałam ale tak reaguję na niewiedzę jak ktoś mówi, że nie jest w grupie ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Ja wczoraj dzwoniłam w sprawie moich wyników adania krwi tego uzupełniającego,które robią razem z usg prenatalnym.No i pani powiedziała mi ,że jakiekolwiek ryzyko wystąpienia wad u maleństwa jeszcze spadło po tym badaniu.Jak się je porówna z tym usg to wychodzi, że jest bardzo małe.Strasznie się cieszę, że mój maluszek jest zdrowy.Jeszcze druga część badania w ramach tego prenatalnego w 20tc ale jestem dobrej myśli, że też będzie ok.Co do badań na hiv to mi lekarka nic takiego nie zleciła.Miałam tylko morfologie,mocz,cukier i wasserman.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś z Was ma konflikt grup krwi z mężem? Jeśli tak to jakie badania dodatkowe się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Troche sie nie odzywałam ale jakos zalatana ostatnio jestem. A więc byłam w poniedzialek na tym badaniu prenatalnym i rzeczywiście było zrobione szczegółowe USG i pobrana krew na test Pappa wyniki w poniedziałek , ale z USG wynika ze wszystko ok - dzieciaczki zdrowe ( beda blizniaki ale nie znikam z tego forum bo tu sympatycznie) sa dwujajowe wiec bedzie male podobienstwo. Płci mi jeszcze nie powiedzieli. Leeila ja tez mam konflikt i jedyne badania jakie wykonuje to badaja mi krew czy nie wystepuja przeciwciala. Jak do tej pory jest ok. Po drugim porodzie dostalam tylko zastrzyk z immuglobiny i na tym sie skonczylo. Zazwyczaj takie badania na przeciwdziala lekarza mi robi co dwa miesiace. Pozdrawiam wszystkie sierpniowki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi 2011-wodę utlenioną rozcieńczam "na oko" z wodą, trochę tego, trochę tego...stosuję profilaktycznie ok. 1 x na dwa tygodnie, w trakcie anginy lekarz internista, po konsultacji z ginekologiem, kazał mi płukać czystą wodą utlenioną min. 3 x dziennie. Skarbie doskonały efekt zarówno przeciwbólowy jak i bakteriobójczy daje ssanie i pogryzanie goździków (przyprawy) ale nie mielonych (leczę tak zawsze moje dziecko z bólu gardła, bo inne specyfiki nie są tak skuteczne). Dziewczynki ja niestety dopiero dziś mam wizytę, bo mojej ginki nie było w poniedziałek i we wtorek, dobrze że tak się stało bo mam od wczoraj upławy i to takie brzydkie bo jasno zielone. Nie mam pojęcia dlaczego, myję się dwa razy dziennie ( w wiadomym miejscu) specjalnym płynem do higieny intymnej dla ciężarnych (soraya). Stosuję wkładki, które wymieniam kilka razy dziennie, no i używam bawełnianej bielizny. Niestety nie mogę o infekcje obwiniać męża bo z sexu nie korzystałam już strasznie dawno...pewnie niektóre z Was mnie rozumieją (zero chęci, zupełnie odwrotnie niż z pierwszym dzieciątkiem). Chyba zakupię też tantum rosa bo przetestowałam w poprzedniej ciąży i działało. Dopiero teraz sobie o tym przypomniałam (jednak prawie 8 lat przerwy więc mam prawo do amnezji :) ) Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!! Ja chyba też coś dzisiaj poczułam. Nawet powiedziałam o tym mojemu M przez telefon ale stwierdził, że to chyba jeszcze za wcześnie...a ja i tak swoje wiem... U mnie wychodzi już brzunio. Rano wprawdzie jeszcze jestem płaska ale pod koniec dnia już widać. Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie tyle się napisałam i znikneło. Brzuszka jeszcze nie widać, ale to tylko kwestia czasu. Tylko spodnie mnie uciskają i na leginsy się przeżuciłam. Testu HIV jeszcze nie robiłam, ale poszukam , może u mnie też jest bezpłatny . Lepiej wiedzieć, mąż robil rok temu i jest zdrowy na szczeście. A HIV można zarazić się nawet u dentysty, kosmetyczki więc teraz każdy jest narażony. hjk33 = super, że twoje Maleństwo jest zdrowe. ewikos29 = gratuluje bliżniaczków, ale będzie się u ciebie działo. łazanka = ja też miałam jakis stan zapalny i dostałam od ginki czopki dopochwowe, które nie przechodzą przez błony śluzowe itd. Pomogło przy pierwszym użyciu, ale nazwy niepamiętam, chyba coś plim.... Ale niemartw się, będzie dobrze, ginekolog na pewno ci coś odpowiedniego poradzi. czy wam też teraz tak pieknie rosną paznokcie?, bo moje stały sie jak marzenie, długie , mocne oj aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984- ja wyglądam koszmarnie...i wcale nie przesadzam. Cera masakra, paznokcie krótkie bo mi się połamały, włosy przetłuszczające się, dobrze że na razie wygrałam z łupieżem bo jeszcze tydzień temu to był o okropnie. Ja tak pięknie wyglądałam w ciąży z syneczkiem... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łazanka = mi włosy tez się przetłuszczaja, już tak mam całe życie ze musze je co 2-3 dni myć. Ale mówisz że to moze bedzie chłopczyk, to cudownie, miałabym parke, ciekawe. Ale nawet teściowa powiedziała, ze jeszcze ładnie wyglądam, bo w poprzedniej ciąży to córeczka mi całą urode zabrała i mogłam w koszmarach bez maski występować. HMM ciekawe czy to się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984- Kochana ja wcale nie powiedziałam, że u Ciebie będzie na 100 % chłopczyk...nawet lekarze się mylą...ja tylko tak troszeńkę podejrzewam...bo troszkę wierzę w te "gusła" babcine. Moje włosy gdy byłam z małym w ciąży, na początku też się przetłuszczały, tak od ok. 20 tygodnia miałam piękne, zdrowe, błyszczące kłaki i wcale się nie przetłuszczały! Myłam dwa razy w tygodniu i nie musiałam się męczyć w układanie fryzury. A cerę miałam prześliczną, jak modelki z reklam kosmetyków tylko, że ja tak wyglądałam bez podkładu i make up'u. Teraz mogłabym myć dwa razy dziennie i też mało:( . Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanko ja gdzieś czytałam że w czasie ciąży nie powinno się stosować wkładek . Podobno zwiększają one ryzyko infekcji. Widzę że coraz więcej dziewczyn ma USG prenatalne. Ja się umówiłam na dziś. mam nadzieję, że wszystko będzie o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeila - Czy to Twoja pierwsza ciąża ? Jaką macie grupę krwi z mężem ? Bo jeśli pierwsza to ryzyko wytworzenia przeciwciał w stosunku do rh dzidziusia jest znikome. Ja jestem w ciąży po raz drugi mam już 4-letnią córę. Ja mam 0-, mąż ma 0+, córka ma grupę po mężu, więc dostałam po porodzie immunoglobuliny. Teraz mam badania na obecność przeciwciał, narazie jest ok. Być może w 22 tygodniu dostane jeszcze raz immunoglobuliny, ale to zobaczymy jak się będzie sytuacja rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to moja pierwsza ciąża. Ja mam grupę 0rh- a mąż Brh+. a powiedz, musiałam odczekać z drugim dzieckiem jakiś okres czasu? ze 20 lat temu trzeba było 5 lat czekać na następne dziecko, mam nadzieje ze teraz to konflikt grup krwi to nie jest jakaś poważna przeszkoda. a co do paznokci i cery - ja mam piękne, nie używam podkładu wogóle, a paznokcie są zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być musiałaś odczekać a nie musiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeila nie musiałam właśnie dlatego, że podano mi dużą dawkę immunoglobuliny. W Twoim przypadku naprawdę nie masz się czym martwić. Tobie mogą się wytworzyć przeciwciała dopiero w kontakcie twojej krwi z krwią dziecka i tylko pod warunkiem, że dzidziuś będzie miał rh po ojcu. Taki kontakt będzie dopiero w trakcie porodu, dlatego podadzą Ci immunoglobulinę która zahamuje produkcje przeciwciał w Twoim organizmie i wszystko będzie ok. Prawdopodobieńtwo przepuszczalności łożyska w pierwszej ciąży jest minimalne, ale warto zrobić oznaczenie przeciwciał z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdklsjdlkjsdljkdlkj
oO super ze jest taki temat! Potrzebuje pomocy..otóż mam wyznaczone na sobote usg prenatalne.. (w jednej przychodni 350zł w innej 200zł-częstochowa ile to kosztuje w waszych miastach) i podobno to usg trzeba wykonac 13tyg+6dni a ja tak naprawde nie planowalam dziecka i nie wiem czy mialam ostatni okres 17.11 czy 12.11 czy 10.11 nie mam pojecia.. w jaki sposob mozna ustalic rzeczywisty wiek dzidziusia? Boje sie tego usg ze cos nei tak wykaze a ja uschne i zatruje siebie i to malenstwo złymi wizjami.. na czym dokladnie to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×