Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

koteczkowa :) wynalazlam w necie info ze : Kobiety w ciąży powinny unikać zbyt intensywnego wysiłku. Naciąganie się, które często występuje podczas mycia okien może spowodować przedwczesne wystąpienie skurczów i w konsekwencji poronienie lub przyspieszony poród. Może warto zatem wstrzymać się na jakiś czas z szukaniem na oknach śladów kurzu i zacieków. Okna na tym nie ucierpią, a kobieta w ciąży będzie miała większe szanse na donoszenie ciąży. O umycie okien możemy w ostateczności poprosić siostrę lub mamę, chyba, że zrobi to za nas nasza druga połowa! Wśród kobiet, które donosiły ciążę i z niecierpliwością czekają na poród krąży opowieść, że aby go przyspieszyć należy umyć okna. Intensywne ruchy, rozciągania, naciągania mogą spowodować jego przyspieszenie oraz ciekawy link o innych pracach domowych :) http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/twoje-domowe-bhp_35029.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33 to daj znac jak juz bedziesz po, bede czekac z niecirpliwoscia, trzymam mocno kciuki, aha mi dzis 22tc stuknal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, jakoś to będzie. Fajnie by było za dużo nie przytyć - będzie łątwiej funkcjonować latem w upały, a potem to zrzucić :) Może nie będzie tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja mam do Was pytanie z innej beczki. Jeździcie autem (za kierownicą) jako kierowcy? Do kiedy zamierzacie prowadzić auto? Słyszałam, że jeśli ciąża rzebiega bez komplikacji to można do 7 miesiąca. Nie pytałam lekarza o to, wypadło mi to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ja prowadzę cały czas, dokąd będę prowadzić nie mam pojęcia, jak będzie ok to dokąd brzuszek nie zasłoni mi kierownicy w sumie racja, jak nie zapomnę to też zapytam lekarki na następnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie Moja koleżanka jeździła samochodem do dnia porodu, no właściwie dzień przed jechała po raz ostatni w ciąży ale mówiła, że gdyby trzeba było jechać na gwałt do szpitala to dojechałaby sama - gdyby męża nie było w pobliżu. Trzymajcie się kobietki i nie dajcie żadnym kłuciom, bólom, plamkom itd, trzeba mieć nadzieję, że wszystko ułoży cię pomyślnie i nasze maleństwa urodzą się zdrowe. Grays- trzymam kciuki za zęba:) Słuchajcie, ja jestem w drugiej ciąży ale nie miałam wcześniej czegoś takiego z brzuchem tj. raz opada, raz się podnosi i nie mogę oddychać cz któraś z Was może mi to wytłumaczyć łopatologicznie? Co do okien- ja nie myję, za często mam bóle biodra i kłucia brzucha, nie warto ryzykować, moja ginka powiedziała żebym nawet nie odkurzała bo to fatalne dla kręgosłupa. Meg - odezwij się jak już wrócisz, i...trzymaj cieplutko i mocno! hjk33- Tobie również powodzenia!!! I wszystkim mamusiom również !Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać, że osiągnęliśmy kompromis w sprawie imienia dla Maluszka. Synek na szczęście zrezygnował z Garfielda Aleksandra :) , uff. Będzie więc Kamil Aleksander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lazanka-sliczne imiona :) co do podnoszenia brzucha to nie wiem,ale u mnie czasem tak sie dzieje,ze mam brzuch zaraz pod piersiami i taki nacisk ze ciezko mi oddech zlapac. mysle,ze wtedy Mala pakuje sie glowka ku gorze. ale moge sie mylic ;) brzuszek mam normalnie okraglutki i wypiety w szpic patrzac z boku. smiesznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg trzymam za ciebie i dzidziusia kciuki! Wierzę, że wszystko będzie dobrze i skończy się optymistycznie. :) Ja miesiąc temu umyłam okna w całym domku (miałam wtedy mały brzuszek) teraz już bym się nie odważyła! Mąż obiecał, że umyje okna przed świętami. Dziewczyny czy wam się czasem napina macica? Mnie się macica napina ok 2-4 razy na dobę; np: jak leżę na plecach i wezmę ręce z głowę albo jak pogłaszczę brzuszek. Wiecie, że mam pieska, chodzę z moją sunią na ok 2 godzinne spacerki...a ostatnio zauważyłam, że stawiam nogi coraz szerzej bo inaczej bolą mnie pachwiny. Ja jestem kierowcą, ale odkąd dzidziuś fika w brzuszku prowadzę niechętnie. Czytałam, że auta nie należy prowadzić jeśli podczas kierowania dzidziuś za mocno, za często, zbyt intensywnie się rusza. Również dlatego, że prowadzenie samochodu wywołuje stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka imiona ekstra! :) To maluszek już kociakiem nie będzie ;). A co do brzuszka to nie pomogę bo ja mam duży ale od pępka w dół i nie mam problemów z oddychaniem. Dziewczyny dowiedziałam się, że szkoła rodzenia przy szpitalu, w którym chcę rodzić przyjmuje zapisy na zajęcia miedzy 24-25 tc a zajęcia zaczynają się od 28 tyg ciąży [11 spotkań- 30godzin] koszt kursu 150zł i trzeba mieć skierowanie od lekarz prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka ja w pierwszej ciąży też miałam inaczej a teraz mam brzuch właśnie tak dziwnie wysoko.Jeszcze rano w miarę ale po całym dniu jest bardzo duży i właśnie bardziej u góry.Myśle że tak jakoś mi sie teraz te wnętrzności poprzesuwały i po jedzeniu to właśnie się wszystko u góry znajduje bo dziecko nadal czuję na wysokości pępka i trochę poniżej. Majka a na kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski Co do prowadzenia to już zaczynam jeździć bez pasów bo uciska mi dół brzucha. Muszę rozglądnąć się za tymi specjalnymi nakładkami bo w sumie boję się bez pasów. Uderzenie głową w szybę też jest groźne. Na czym polega to napianie się macicy? Ja mam czasem takie wrażenie jakby mnie od wewnątrz jakaś siła rozpierała i czuje wtedy taki napompowany brzuch ale chyba to nie to U nas będzie Zuzia albo Janek :) w sprawie ruchów coś chyba zaczyna się dziać powoli - w piątek miałam takie jakby łaskotanie od środka parę razy, potem spokój a dziś jakby ze 2 razy takie pukanie. Chyba Szkrab zaczyna się ze mną kontaktować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-jabi - z tą wagą to u mnie dzinie jest, w pierwszej ciąży to przytyłam 19kg, a teraz pół kg. Mot - gratuluje ruchów dzidziusia, to wspaniałe uczucie. Ja też jestem kierowcą, na razie prowadzę autko, ale wiem że póżniej już od ok 8 mc nie będe prowadzić, bo brzusio będzie za duży, ale to wszystko się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mot-wlasnie u nas mial byc Janek jesli by byl chlopiec ;) wlasnie wrocilam od ogolnego lekarza, tabletek nie moge brac zadnych, ale moge Cromohexal w aerozolu do nosa. niby mozna od 2 trymestru. zapytam jeszcze oddzielnie moja gonekolog co ona powie odnosnie alergii. czy to samo co ogolny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum - oj biedna ty jesteś z tą alergią. Dzisiaj w sklepie pogadałam ze sprzedawczynią na temat wózków i uświadomiłam sobie, że musze szukać wózka z dużą gondolą, bo przecież będzie dzidzia całą zimę w śpiworku jeżdziła. Zainteresowały mnie jedo i espiro enzo lub espiro atlantic. Ceny nie są masakryczne, a nawet przystępne. Kurcze ale mam dylemat z tymi wózkami. Zazdroszcze tym co juz kupiły. Nawet jak jestem w markecie to przyglądam się kobietom z wózkami, już jakieś zboczenie mam. Jutro ide do ginki, mam nadzieje, że u mnie wszystko oki i dzidzia wzorowo sobie rośnie. Też macie kilka razy dziennie serie kopniaków, bo ja tak. Dzisiaj nawet w nocy się obudziłam z falującym brzuszkiem. Znalazłam swoją poduszke do karmienia z poprzedniej ciąży, dzisiaj spałam z nią podpierając sobie plecki i brzuch, o wiele lepiej sie spało, niż ze zwykłymi podychami. Ale się rozpisałam o wszystkim i o niczym. Buziaki i miłego wieczorku życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy was też moze swędzi skóra? mnie wczoraj swędziały brodawki i okolice pępka a dziś plecy i ramiona, masakra zamówiłam sobie Mustele i zobaczymy... stanęłam dziś na wadze i od początku przytyłam ponad 6 kg, załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mot- gratuluję wspólnego porozumienia się z Maluszkiem! Dziękuję kobietki, że podobają Wam się imiona mojego Maleństwa :) hjk33-ja mam z brzuniem podobnie, wieczorem nie do uwierzenia się zmienia, choć rano jest cacy Mot- to o czym piszesz to chyba właśnie stawianie się macicy... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciągle swędzą piersi, a dzis mój maluszek cały dzień nie kopał, musialam zjeść spory kawał czekolady, żeby się ruszył. Czekoladowy potworek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe koteczkowa 1984 u mnie tez jak zjem cos słodkiego to szaleje:) na te brodawki bo pomimo ze swedzą to jeszcze suche sie zrobiły,kliknęłam równiez maść medeli, jakos w cuda tych kremów nie wierzę ale trzeba łapać się każdego ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez strasznie swędzą piersi, ale ja się smaruję tylko oliwką johsona. Co do wagi to przytyłam 3 kilo, a jestem w 22 tygodniu. Brzuszek mam niewielki w porównaniu do innych kobiet. ale dzidziuś jest prawidłowych rozmiarów to sie nie przejmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wysuszonych brodawek a później przyszłego karmienia, to słyszałam, że rewelacyjna jest maść Maltan. Powinno się używać jej 2 miesiące przed porodem i w trakcie karmienia. Ponoć bardzo skuteczna, Używała któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na pierwszy ogień wypróbuję MEDELA PURELAN a potem jak coś to Malatan, spojrzałam i widze ze jest o wiele tańsza od Medeli... a zwykła dziecieca oliwka tylko mi pogorszyła swędzenie i wysuszenie, być moze ja nie moge używać kosmetyków z parafiną...a wogóle jakich jakiej firmy zamierzacie używać do pielegnacji dzieciątka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy Ziemku używałam AA, bambino i ziajka, a potem nivea. Na johnsona miał straszne uczulenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki na swędzące cycuchy i nie tylko swędzące- nie ma jak bepanthen maść...jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a reszta posta się zjadła, miało być: Kobietki na swędzące cycuchy i nie tylko swędzące- nie ma jak bepanthen maść...jak dla mnie idealna i nie ma lepszej. Zresztą świetna też do smarowania pysia dzidziunia i pupiszonka, i łapek. Dla mnie i Malucha sprawdziła się w 100%. Nawet jak mam suche usta, to cały czas ją stosuję. Właściwie mam w apteczce tubkę zawsze od urodzenia mojego pierworodnego, bo i na skaleczenia i zadrapania jest cudna i nie pozostają blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze właśnie boję się, że to moje napinanie macicy to stawianie się jest właśnie. dziś miałam tak 2 razy - jakby balon się w brzuchu napompował a jak zmieniłam pozycje ustąpiło... Boję się bardzo a wizytę mam w przyszłym tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×