Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

witajcie. Ewelina nie odchodź. nie chce sie mieszać bo to nie moje sprawy ale tak z ciekawości jaki sąd może brać pod uwagę wpisy na internetowym forum jako jakikolwiek dowód? co innego maile do konkretnej osoby z np.groźbami to ok ale wpisy na ogólnodostępnym forum? przecież tutaj każdy może napisac co mu się żywnie podoba kwestia fantazji. widzę że dyskutujecie na temat długosci szyjek- jak lekarze to mierzą? bo nie wiem . mnie na każdej wizycie lekarz bada "ręcznie" ale nic nie mówi jak długą mam szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julia ..widocznie wszystko z nia ok bo własnie przez zwykle bad.gin.i usg bada jej stan.Jak juz napisałam ze kazda z nas miała ja badaną ale jezeli jest ok to gin.nic na ten temat nie wspomina a szkoda bo potem dowiadujesz sie ze np.szyjka sie skruciła ale nie masz pojecia ile,jaka miała dł. i kazda sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg dobrze, ze idziesz dzisiaj, może to tylko stres, ale lepiej wiedziec co się dzieje, będziesz spokojniejsza...Szyjkę przy badaniu zewnętrzym trudno jest ocenic co do mm, zazwyczaj lekarz podaje dane np skrócona o połowe, jesli badał od samego poczatku, długość szyjki moze za to ocenić usg co do mm, tak samo jak rozwarcie zewnętrzne czy wewnętrzne. A ja wybrałam z mężem wózek i biore ten na który napaliłam się 2 miesiace temu komplet i gondola i spacerówka, fotelik, torba z Peg Perego on track modular diune, wygrał jednak zgrabnościa nad chicco http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.melman.pl/data/gfx/pictures/medium/2/0/802_1.jpg&imgrefurl=http://www.melman.pl/product-pol-802-Peg-Perego-Pliko-P3-On-Track-Modular-2011.html&usg=__n4zNbZ7fgw8W2XHYGs0-KBU2O4Y=&h=141&w=250&sz=10&hl=pl&start=10&zoom=1&tbnid=5cwx14FoJ7tzyM:&tbnh=112&tbnw=200&ei=C92ZTbaZBcOu8gO8-N0Z&prev=/search%3Fq%3Dperperego%2Bdiune%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1R2GGLL_en%26biw%3D1003%26bih%3D505%26tbm%3Disch0%2C265&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=182&vpy=282&dur=170&hovh=112&hovw=200&tx=93&ty=79&oei=Z9uZTcDtOIfPtAbBy7m_BQ&page=2&ndsp=8&ved=1t:429,r:0,s:10&biw=1003&bih=505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pech to pech:( ukruszyłam własnie zęba, dwójkę:(i to na połowę( a wybielałam sobie w lipcu w PL i teraz jak mi dorobi to nie wiem jak kolorem będzie:( dzisiaj juz za późno, podjadę do dentysty jutro, ciekawe kiedy mi zrobi...no nie usmiechnę się teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays = fajny tem wózeczek. Mam nadzieje, ze będziesz zadowolona, ja niestety jeszcze nie mam wybranego wózeczka. meeg24 - daj znać po lekarzu co powiedział, oj ciekawa jestem bo sie martwię tymi twoimi kłuciami. Mi lekarka powiedziała, ze wszystko z szyjką oki. W środę idę do ginki, ale się boje, mam nadzieje że wszystko będzie dobrze. A w czwartek połówkowe usg. Oj troche emocji w tym tygodniu mnie spotka. Ciekawe czy dowiem się płci maleństwa pod serduszkiem. O u mnie już 21tydzień się zaczął i dzisiaj jak stanełam na wadze i mam 0.5kg na plusie od wagi wyjściowej na początku ciąży. Ciesze się, bo już zaczęłam się martwić, że nic nie tyje, a teściowa sie śmiała "że mam brzuch jak komar pięty ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays-wspolczuje! ulamanie zeba to tylko klopot.. ale ja tez mam swoj od wczoraj-pojawila sie u mnie znow alergia, mam od paru lat na wiosne.. kicham jak opetana, oczy swedza, lzawia. chyba reaguje na drzewa przed blokiem,musza juz pylic. sprobuje raz okien nie otwierac i zobacze czy jest roznica. to jest po prostu wymeczajace.. sprawdzilam,ze lepiej nie brac lekow przeciwhistaminowych. na razie nie biore nic,zapytam za tydzien ginekolog czy moge od czasu do czasu lyknac claritine, bo mozliwe,ze sie wykoncze z tymi atakami. poki co zakraplam tylko oczy swietlikiem,ale to malo daje. ah alergie, czy ktos je tez ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlo mi post.. Grays-wspolczuje,ulamanie zeba teraz to spory problem.. ja sama mam problem, od wczoraj ujawnila sie u mnie alergia-mam co roku na wiosne od jakiegos czasu, kicham jak opetana,lzawie. strasznie to meczace. mozliwe,ze to reakcja na drzewa ktore pyla za oknem,musze sprawdzic to jutro i nie otwierac okien. po prostu masakra, a leki sa srednio bezpieczne.. nie wiem czy wytrzymam cala ciaze bez tabletki .. zapytam ginke za tydzien. czy ktoras ma alergie jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiłyście mnie
Grays i meeg dziękuję za odpowiedz. Troszkę się uspokoiłam. Bo piszecie, że dł. szyjki ocenia się przez jednoczesne badanie usg i manualnie, mnie dzisiaj badał tylko manualnie. Sama się zastanawiam na jakiej zasadzie poprzez takie badanie okreslają, ze jest to 2cm, 2,5cm czy 3cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł! Wspólczuję problemów z szyjką, moja przyjaciółka od połowy ciąży miała już jej ledwo co, założyli pessar no i jakoś dotrwała. Teraz się boi mieć drugie, żeby się sytuacja nie powieliła. Druga koleżanka w obydwu ciążach miała problemy z szyjką i musiała leżeć, do tego pessary bo i tak się skracała. No i nie ma żartów, dziwię się postawom lekarzy megg :o Ja mam karcie ciąży wbitego innego lekarza i mój gin nic na to nie mówił, normalnie wszystko przebiegało, bo wie jak jest. Grays wózeczek super! Będziesz zadowolona, ja żałuję ale nie mogę mieć takiego, u nas gorzej z zimą, nieodśnieżone chodniki i takie tam ;) Co do poduszki to mi wystarcza taka zwykła podłużna ;) Do karmienia nie potrzebowałam, więc specjalnie nie mogę powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeila dziekuje za odp :) hjk33 u mnie lekarz wykryl 2 ogniska hiperechogeniczne w serduszku :( wizyte na echo mam w 30tc a jestem w 21 :/ straszne 9 tyg myslenia a jak sie nie wchlonie przy wizycie u gin to juz w ogole .. u mnie jest jeszcze troche inna sytuacja bo ja mam teA cholern* toxoplazmoze i oprocz echa serca mam miec usg genetyczne, tez masz??? Przy czym moj gin mowi ze to moze nic nie oznaczac tak jak u ciebie ale ze mam toxo i jestem non stop na antybiotykach to moze byc powiazane, bo moze doszlo do zakazenia dzicka :( albo antybiotyki go oslabiaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki,ja dzisiaj niestety ide do szpitala;(i nie mam pojecia co tam bedzie sie działo.Dbajcie o siebie ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg24, trzymaj się wytrwale - będzie dobrze :) Trzymamy kciuki. Majka! nie myśl pesymistycznie, na pewno ogniska się wchłoną i będzie wszystko w porządku. Ja mam dopiero w pt USG genetyczne (to połówkowe) i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg trzymaj się!! A ja za chwilę do dentysty, a pokłuwa mnie dzisiaj brzuszek z każdej strony, znowu do góry idzie. Pogoda i w uk się zpsuła ale od piatku dzieci ferie świateczne zaczynają prawie 3 tyg bo ślub królewski:) i ma być ponad 20 st, mam nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg-powodzenia!! jest fajny artykul o rodzeniu poza Polska na onecie. Co do Niemiec mam nadzieje,ze sie sprawdzi. Jak mysle o porodzie w wodzie to jakos sie nie boje porodu, ciekawe czy mozna tak rodzic majac grzyba w pochwie.. martwie sie ta alergia,zebym przez silne odruchy kichania nie dostala przedwczesnych skurczy.. Jula sie rusza od wczoraj bardzo czesto,nie wiem czy to nie efekt pobudzenia kichaniem.. ale fantastycznie czuc ja tyle razy na dzien :) ja po poludniu ide do lekarki ogolnej po skierowanie do kardiologa. Grays-powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,no to pogoda się znowu popsuła,nawet nie posadziłam wczoraj moich kwiatków bo nagle słonko zaszło i zaczęło padać. Majka ja już jestem po tych badaniach genetycznych.Miałam skierowanie na prenatalne w 13 i drugie w 21tg ciąży ze względu na wiek.To właśnie na tym drugim lekarz wykrył tą plamkę.Poza tym inne wyniki mam dobre,zarówno z usg jak i test z krwi więc choroby genetycznej nie biorą pod uwagę bo to już by coś wyszło.Teraz mam sama zdecydować czy chce robić echo serca bo jest ono płatne i nie dają skierowania.Ja będe je chciala zrobic koło 28tg.Mam nadzieje że plamka zniknie do tej pory.Ile ty płacisz za to echo serca?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, chwilkę mnie nie było,nie miałam czasu pisać, a tak wiele ciekawych rzeczy piszecie. Od kilku dni mnie boli przy wstawaniu i ciągnie w dół, wszytskie kości tez czuje masakrycznie, jakbym nie wiem, co robiła. Myslicie,ze to też może byc problem z szyjką? Nie chciałabym tego.:-(. Pozdrawiam wszytskie forumowiczki i zabieram się powoli za mycie okien, na razie od wewnątrz, bo ma się na deszcz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczkowa1984, może ty nie forsuj się zbytnio tym myciem okien - uważaj na siebie. Mnie lekarz powiedział, żebym mi czasem nie przyszło do głowy mycie okien i wieszanie firanek. Zatem ja odpuszczam :) Mąż umył dwa w weekend - wyręczył mnie. U nas też pogoda się popsuła - co prawda już wczoraj padało. Dziś nie pada, ale jakoś tak pochmurnie. Gdzie się to słoneczko podziało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na echo serca i genetyczne mam bezplatne, dostalam skierowanie do lodzi dlatego tyle musze czekac, mi na tym polowkowym wszystko ogladala i tam wykryla, wiec genetycne jest chyba jakis inne, moze bardziej szczegolowe, nie znam sie.. a ty w ktorym jestes tc? normalnie to bym wbila na luz jak przy toxo ale ze to juz druga rzecz i moze byc powiazanie to tak srednio mi sie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku dziewczyny po co wy sie tak forsujecie, boli was brzuch a za okna sie bierzecie, normalnie zezloscilam sie, pozniej bedzie ze boli ze cos nie tak, na wlasne zyczenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg wracaj szybko, trzymamy kciuki. czyli wyglada na to ze moja szyjka jest ok skoro gin nic nie mówi. z tym myciem okien to chyba chodzi o to żeby za długo rak nie mieć w górze ale oczywiscie nie wiem na pewno.ja w każdym razie po miesiącach nicnierobienia i ogólnego rozmamłania mam jakąś taką andrenalinę i nie potrafię siedzieć w miejscu nie wiem czy słusznie ale uważam że organizm da mi sygnał jak przesadzę. z dolegliwosci to mam tylko obolałe i lekko opuchniete stopy wieczorem ale tylko i wyłącznie jak się ruszam poza dom, co mnie dziwi bo nieraz przez cały dzień wiecej się natuptam w domu i wokół i wtedy nic mi nie jest a i ten efekt kosmetyczny jakim są żyłki na nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale powiedzcie czy mycie okien jest tak bardzo grozne? moze 5 minut i odpoczynek nie zaszkodzi, jestem jedyna kobieta w domu, mysle ze to ja bede robic niestety bo mezczyzni nie maja czasu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984 zazdroszczę Ci tej wagi, ja jak pisałam wcześniej przytyłam już 9.kg a to dopiero 20.tydzień, zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno wszystko ze mną w porządku, że tyję w takim tempie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, nie martw się, po prostu taka Twoja natura. U każdej waga inaczej wzrasta. W weekend spotkałam się z znajom, która rodziła w ub. roku i mówiła, że ona do połowy ciąży przytyła 1,5 kg, ale potem waga zaczęła szybko wzrastać a i tak przytyła łącznie 15kg. Mówi, że wolałaby chyba powoli przybierać niż tak gwałtownie. Ja przybrałam prawie 6 do tej pory. Trochę się obawiam 6 i 7 miesiąca, bo wiele osób mówi, że wtedy najwięcej się przybiera. Koteczkowa 1984, a nie może ktoś z Twojej rodziny w weekend poświęcić trochę czasu i umyć te okna za Ciebie? Mój M do tej pory tego nie robił, ale w weekend umył. Zostały jeszcze 2 okna i ma zamiar umyć w ten weekend. Ja nie tykam okien, skoro lekarz mi tak powiedział. Nie wiem na ile to bezpieczne czy nie, ale nie ryzykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekonalas mnie, umyłam polowe jednego i zatrudnie meza jak wroci z pracy, niech myje codziennie po jednym i koniec.na pewno sie zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka u mnie leci właśnie 22tydzień.A co do okien to ja tez planuje mycie ale tak może dopiero za tydzień,niestety też nikt tego za mnie nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×