Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość do aga
polecam sie na przyszlosc jak masz jakies pytania to smialo bo troche o alergi wiem z racji tego ze walczylismy z nia a czasem was przyznam szczerze podczytuje chociaz mam dziecko rok starsze od waszych ale fajnie poczytac o takich malenstwach i powspominac;) powodzenia w walce z alergia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze juz nie wiem co zrobic, czy wrocic do tych leków? Bo qrna nie jest dobrze, ani lepiej Maly nie radzi sobie z piardami, boli go brzuszek non stop. Picie wieczornej butli to przy wlaczonej suszarce tylko. W dzien nie spi z bólu...no fakt, dzisiaj wyjatkowo 1,5h pospal i obudzily go parcia na piardy. I cos sie stało z kąpielą, a tak ją lubial, a od dwoch dni jest okropny placz, jak probojemy kąpac, To dzisiaj patent znalazlam ze weszlam pod prysznic z nim na raczkach a M go polewał. Ale i tak marudny był. Albo to wszystko z przemeczenia bo biedny w dzien nie spi....albo mu zimno...czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i oczywiscie dzien bez koopku dniem marudnym. Dzisiaj kupki nie bylo. i pewnie nie bedzie. Wiec przygotowuje sie na ciezka noc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak myslicie , skoro maly jeszcze nie załapał ssania smoczka to juz nie załapie? Bo aby go uspokoić to działa albo pierś albo moj mały palec. Nawet z najgorszych histerii go ssanie paluszka wyciaga. Ale wolalabym aby smoczek do wyciszenia uzywal ale jak go wkladam to on tak ssa jak sutka i mu wyskakuje z buzki. No za chiny nie umiem go nauczyc. a i on nie bardzo ma ochote go przyjmowac no. Czasem sie uda ale w wiekszosci jest na NIE. hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie może jaka powinna być wilgotność powietrza w sypialni dziecka? Tak, tak :) kupiliśmy wreszcie nawilżacz ;) firmy HB ultradzwiękowy silver line - testowaliśmy go w sklepie, był zupelnie cichy, ma pomiar wilgotnosci, 6 l pojemnik, 20 godz może działać non stop i ma pilota heheheh tylko nie wiem jaka wilgotnosci być powinna? Co do temperatury bo przewijał się tu ten wątek - w sypialni mamy 18-19 stopni, w domu max 21 , jak m odpalił ogrzewanie i temp wzrosła do 24 stopni to ja mdlałam a mała się darła non stop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa moja jedna znajoma moczyła smoczek w miodzie żeby dziecko go zassało bo z pierwszym dzieckiem temat smoczka odpuscila i miala masakre jak mala miala kilka miesiecy bo jej niczym uspokoic nie mogla... Dziadek znów Ci mężczyźni nie pozwalają na kafe wejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS - wilgotnosc optymalna ok 60procent. Ja smoka mocze w wodzie koperkowej ale slabo to sloodkie wiec possa i wypluje. Miodem z checia bym sie poratowala tylko czy 2miesieczny moze miod smakowac? Jeny jestem taka padnieta jego marudzeniem dzis ze nie ogladam nawet przepisu na zycie hyhy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa dzięki za info ws wilgotności :) Co do miodu, to ta znajoma dawała od samego początku, właśnie żeby malucha nauczyć ssania smoka... Myśle sobie że troche miodu nie zaszkodzi... Na pewno mniej niż cala ta chemia ( leki antykolkowe z sab simplexem na czele i pro kupkowe ) jaką w dzieci ładujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Olinka i Misiaczkowa :D :) :D Bardzo się cieszę, że nareszcie rodzinki macie w komplecie!!!! Chrzest - my zapisaliśmy się na 27 listopada. Przyjęcie wyprawiam w restauracji bo nie wyobrażam sobie podjąć 30 osób w naszym mieszkaniu. wszyscy goście pytają się mnie co chciałabym na prezenty dla Oliwii... Doradźcie co życzyć sobie tzn dla Oliwki na prezent??? Kupiłam jej już sukieneczkę w kolorze lila-fiolet, szukam jeszcze pasujących bucików i białej czapeczki do kościoła bo w kościele dzieciątko będzie opatulone w biały kombinezon (straszny zmarzlak z tej mojej Calineczki). Mam problem ze skórą w pachwinkach... była zaczerwieniona więc kilka razy posmarowałam ją sudokremem - nie pomógł a do tego skórka jest jakby chropowata. Czym mam smarować pachwinki żeby skórka była ładna??? Moja córka ciągle pcha rączki do buźki i zaczęła się ślinić. Jak jej nic nie dokucza to się głośno po swojemu śmieje i gad jak najęta :D. Stała się taka ruchliwa - na przewijaku to normalnie mi ucieka. Pisałam, że potrafi już przewrócić się z brzucha na plecy a teraz próbuje na odwrót z pleców na brzuch. Waży juz 5500g czyli dogania rówieśników. papapapapa 🖐️ 🌼 mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.jabi
Hejka tymkows moj malec tez wypluwa smoka, jedynie ssa jak mu czyms przycisne lekko, np pielucha, ale nie zawsze sie da. Ile tyg maja te maluchy co potrafia juz zabawki w raczkach trzymac??? my tez robimy chrzest 27.XI, w sobote idziemy sie zapisac, a przyjecie robimy w takim klubie osiedlowym gdzie wesele robilismy, sporo bo 95 od os.,ale sporo dan i wtedy byly pyszne, z reszta wawa wiec takie ceny niestety, a wyszlo nam 18.osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malkatunka
Tymkowa ja zaczęłam uczyc mała smoka jak miała 2 miesiące . Ciagle mi sie darla i miała silny odruch ssania więc podjęłam decyzje o domku ale cieżko szlo. Jak nauczyła sie go ssac to ciągnęła ale po kilku sek wypluwala, w końcu to co innego niż cyc. Ostatecznie kupiliśmy nowego smoka takiego okrągłego, bo wcześniej miała splaszczonego i z tym już szło lepiej, a teraz jest super, bo normalnie nie chce smoka, a służy on tylko jak jest zmęczona i spisać, żeby wyciszyć i uspokoić. Na noc z kolei zasypia sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O masz to bylam ja tylko cos mi sie pochrzanilo,, pewnie dlatego, ze z kom pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malkatunka
DECYZJE O SMOKU i SPIACA miało być. Jakies podpowiedzi mi sie włączyły bo pisze z kom i bzdury wyszły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malkatunka czyli jaki to konkretnie jest smoczek? Mozesz jakiegos linka wrzucic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakie leki mozna przyjmowac podczas karmienia piersia?gardlo zaczyna mnie bolec masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malkatunka
oto link: http://www.jakkupowac.pl/artykul/57/jak-kupowac-smoczek.html/?tab=ceny ja mam typ smoczka nr 2, na poczatku mialam nr 3, kt w ogole sie nie sprawdzil. Mam Avent, ale nie moge znalezc linka do tego konkretnego modelu, ale wydaje mi sie ze to kwestia ksztaltu Moze maluchy karmione piersia wola takie? A moze to moja tylko tak ma... Ale warto poprobowac z innymi rodzajami, u mnie strzal w dziesiatke Nauka troche trwala ale z tym szlo zdecydowanie latwiej i teraz mam dziecko spokojniejsze, wczesniej jak byla zmeczona w ciagu dnia to nie umiala zasnac i wpadala w histerie, teraz z reguly wezmie smoka i jest lepiej, choc fanka drzemek w ciagu dnia to moja corcia nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój smoka nie lubi ale nie będę go uczyć na siłe. ostatnio nauczył się zasypiac mietoląc sobie pieluche tetrową przy buzi. mama "zazycz" sobie coś co i tak musisz kupić nie wiem niech sie złożą na krzesełko do karmienia itp. albo na takie puzzle z pianki ( przymierzam się do zakupu fajna sprawa dziecko ma mieciutko moze się na nich bawić poza tym literki tam sa albo cyferki itp) co do mąsci nie wiem benpanten jest dobry sudokrem chyba ciut wysusza tak jak te wszystkie z tlenkiem cynku. ja mam robiony zostawiłam sobię tę kartke ze składem ale całego nie przeczytam gdyz to lekarskie pismo!!! swoją drogą ciekawe czy w aptece zrobia mi taki krem bez recepty ??? tzn skład bym zaniosła smallgirl pewnie wybór leków ograniczony tak jak i w ciąży musisz się dopytać w aptece dziadek coś tak ucichł? smarujesz tego bloga ? he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aga ja już czekam z niecierpliwością na topik sierpień2012, aby powspominać ten cudowny czas oczekiwania na dziecko. A to już niedługo. Za miesiąc minie rok od momentu gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży. A maść super nawilża. Szorstka do tej pory skórka, po całej nocy dziś jest mięciutka. Choć nadal go swędzi bo się rano drapał. A płaciłam za nią 12zł. Dzięki za podpowiedź. Do fanek Bepanthenu - w aptekach Dr.Max jest promocja. Duża tubka ( 100g.)jest w cenie 29,99 ( przecena z 46,70). Wiem że są tu dziewczyny które są zachwycone tą maścią. mama8327 na pachwinki w naszym przypadku najlepsza okazała się zasypka. A teraz uważam żeby dokładnie je osuszyć przy każdej zmianie pieluszki. Ja natomiast mam kłopot z pachami i fałdkami na szyi po brodą. Tu przemywam rumiankiem i ds czasu do czasu zasypuje również zasypką. Pomaga również Kalia. Co do smoczka. Ja mam również ogromny kłopot. Mam 2 o kształcie anatomicznym. I Antoś je wypluwa. Ostatnio zrobił sobie wręcz zabawę. Ja mu wkładam do ust, on go zaciąga i w tym samym momencie wypluwa. I śmieje się. Czeka aby mu znów go podać. Może spróbuje z innym kształtem, ten artykuł jest bardzo fajny. Ale mam inny problem, nie chce pić z butelki. Jest na samej piersi, a gdy próbowałam mu podać żelazo rozpuszczone najpierw w wodzie, a potem w moim mleczku to nie potrafi chwycić smoka. A w szpitalu pielęgniarki mu parę razy podały mleko za butelki, gdy miałam kłopot z karmieniem. Mam butelkę z TT i myślę że za słabo mu mleczko leci. Ta butelka ma małą dziurkę w smoczku, a z moich piersi mleczko czasami tryska strumieniami. smallgirl na przeziębienie to samo co w ciąży. Dziewczyny polecały płukanie gardła szałwią, a ja polecam pastylki Herbitussin. aga jabi mój maluch 1.11 skończył 2 miesiące i właśnie nauczył się trzymać grzechotki. Ale nie potrafi się przewracać z boku na bok. Co do teściów. Ostatnio teściowa nieco mnie irytuje. Nie wtrąca się w nasze życie, a nawet pomaga. Zawsze mogę liczyć na przetwory od niej. Ale te jej jęki nad małym: Antoś kichnie już rzuca się sprawdzić co się dzieje, w szpitalu jak leżałam przyszła w odwiedziny mały dostał czkawkę to zaczęła tak panikować, ze ja z moją raną po CC rzuciłam się ratować małego, bo myślałam że coś strasznego się dzieje. Przyszła w odwiedziny, mały cały dzień był marudny i udało mi się go uśpić, odłożyłam go do łóżeczka. Po chwili zajrzałam do jego pokoju - nie spał, ale włączyłam karuzelę , to go usypia. Oczywiście jak się dowiedziała że mały nie śpi to polazła do niego i mu ciumkała. Mały oczywiście nie zasnął, a potem był tak zmęczony że resztę dnia miałam z głowy. To są duperele, ciężko to opisać, takie niuanse. A ja chyba jestem przed okresem, bo ostatnio wszystko mnie irytuje. Boli mnie podbrzusze od kilku dni i czuję że piersi mam nabrzmiałe, ale tak inaczej niż od nadmiaru mleka. Boję się masakrycznego bólu, skoro już teraz tak to odczuwam. A jak u Was z okresem. Wiem że Grays strasznie przeżyła pierwszy, a też miała CC. Ale się rozpisałam, mały mi pozwala leży w nosidełku, a ja go nogą bujam, przez chwilę spał, a teraz ssie pieluszkę, to ostatnio jego najlepsza przyjaciółka. Pozdrawiam i życzę spokojnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek! :) Chciałam Wam tylko powiedzieć iż dzisiaj miałam wizytę położnej, mierzyła i ważyła Kevina-6990g i 66cm! miesiące temu mierzył 55cm wiec jestem zadowolona,ze tak urósł :) ogólnie mówiła,ze mały nie wygląda na miesiące tylko na 4-5 przez to jego bujne owłosienie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajjj zjadlo mi cos ;| - 2miesiace temu -i ze nie wyglada na 3 miesiace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aga
bardzo ale to bardzo ciesze sie ze masc pomogla twojemu maluszkowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożi słuszna waga:-))) aga u mnie okres to czysta przyjemność za to owulacja koszmarrrrrrrrrr, żadna z moich znajomych po cc nie narzekała na okres wiec nie wiem czy to ma jakis związek, nie martw sie na zapas. u mnie wzmożone wypadanie włosów mam nadzieję że to to jesienne bo jak to hormonalne to się załamię swoje już przeszłam w zyciu z włosami i hormonami drugi raz na taką walkę nie mam siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Co do smoczków, to my próbowalismy róźne, ale jedyny model jaki małej odpowiada, to lovi z canpola... Z aventa mam nawet nieotwarte egzemplarze ( nie wiem dlaczego nie kupilam po sztuce z danego modelu) A co do wypluwania smoczka to moim zdaniem to jest właśnie zabawa a nie kwestia tego, że nie odpowiada maluchowi... Moja też się tak bawi , a swój smoczek uwielbia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze aga15510 moj skonczyl dwa miesiace 25.10 i nadal nie potrafi bawic sie grrzechotkami, potrzyma chwile i mu wypada z raczki, ciekawe kiedy sie nauczy. Jak nauczylyscie maluszki zasypiac? Moj nie potrafi sam, nie raz widze, ze jest zmeczony, ziewa, trze oczy,ale nie usnie... co do wypadania wlosow to u mnie tez masakra, karmie piersia nie wiem czy to ma jakis zwiazek okresu jeszcze nie mialam i oby jak najdluze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was cieplutko w ten mglisty dzionek. Nareszcie znalazłam chwilkę, przeczytałam co sie u was dzieje i pisze co wiem. U mnie sprawdził sie smoczek lovi, Kacper je uwielbia. Butelki mam TT anty kolkowe i jestem też bardzo z nich zadowolona, bo dodatkowo mają jakiś "czujniczek" zmieniający kolory pod wpływem ciepła, pomaga w przygotowaniu mleczka, zwłaszcza mojemu M. Ja miodu raczej na smoczku bym nie podawała, to silny alergen, więc uwaga. TNKS - też mi się wydaje, że to wypluwanie smoczka to zabawa. Wilgotność powietrza powinna być 40-60 % Mi tez ostatnio włosy zaczęły wypadać, więc znowu biorę witaminy, może pomogą. smallgirl - bioparox ( na recepte), apap, możesz robić herbatkę z łyżeczki majeranku, płukać gardło szałwią - ale 1 raz dziennie, z antybiotyków najbezpieczniejszy jest Duomox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malkatunka
moja tez czasem wypluwa smoka i tez mysle ze to zabawa. A co do zasypiania tez mamy problem, bez smoka w ogole nie usnie w ciagu dnia choc zmeczona, a do tego trzeba ja bujac w wozku:( zawsze obiecywalam sobie ze nie bede uczyc tak dziecka spac, ale jak inaczej nie usnie i wpada w histerie ze zmeczenia to co mam zrobic... Wieczorem zasypia bez bujania, ale za to czesto na rekach. Masakrycznie ulewa, wiec nawet jak odbije jej sie to tak ja z 10 min w pionie trzymamy i sie niestety uczy zasypiania na rekach:( Ale nie da sie inaczej, nie chodzi o to ze sie zakrztusi, bo kladziemy ja na boku, ale potem lezy w tej mokrej poscieli cala noc, wiec wolimy ja potrzymac. A oduczac bedziemy jak przyjdzie czas, i od smoczka, i od bujania, a co:) A smoczka to nam nawet 2 lekarzy polecalo jej dac, choc z reguly sa przeciwni, bo ciagle wyla i wyla:) Coz, wiekszosc moich postanowien z czasu ciazy co do wychowania legla w gruzach, ale co tam, postanowienia swoje, dziecko swoje:) A tak w ogole chyba doroslam do decyzji zeby sie zaczernic na kafei troche z Wami popisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka pytanek. Poradźcie kochane Czy waszym maluszkom tez zbierają sie brudki w rączkach miedzy paluszkami? Jakich pieluszek używacie, jakie odradzacie a jakie polecacie? Ja mam pampersy, myślę, żeby coś tańszego spróbować. Czy któraś z was podaje Nutramigen? Kacperek przewraca sie z łatwością na boczki, z tego powodu musimy zmienić kołyskę na łóżeczko. A taka gadulka sie z niego zrobiła i umie bawić się swoimi paluszkami, uwielbia szturchać zwisające zabawki ale trzymać w rączce jeszcze nie umie. Grays juz długo nie ma. Ciekawe co u Łazanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki. wczoraj mialam nie zapomniany dzien jedna z moich kotek zaczeła rodzić - my wogóle nie wiedzielismy ze jest w ciąży. Co najgorsze to poroniła maluchy urodziły sie bardzo malutkie nie bylo szansy na ich uratowanie bo my nie znamy sie na kotach potrzebny by byl weterynarz ale tez nie sadze zeby on cos dal rade. Kotki mialy moze z 5cm. Co najgorsze to obiad na gazie, mała płacząca bo powinna być karmiona a tata odsypia noc w pracy a koc lata i krwawi - masakra. Wszystko odbyło sie na wariackich papierach - facet asystował przy porodzie, wszystko poszło by gładko gdyby nie zaczeła sie myc po 3 kotku, myslelismy ze skonczyla umylysmy ja sprzatnelismy wszystko wysuszylismy a ta znow zaczeła cos przec poszły 2 nastepne, dopiero wtedy narobiła bałaganu bo miejscowka jej juz była sprzatnieta. Porazka miałam mnóstwo roboty ze sprzatnieciem wszystkiego i z dezynfekcja. Jeszcze dzis M kupi mi Miltona to jeszcze raz wszystko umyje. co do smoczków to ja mam TT okrągłego on podobno jest tak zrobiony jak na kształt sutka. Mała go uwielbia i też czasem sie z nami bawi. bierze go i za moment wypluwa a jak jej nikt nie wlozy spowrotem to płacze. jesli chodzi o temperature to mam 23,5 a mnie dalej zimno :( hehe przy 19 pewnie bym zamarzła. Wilgotność mam od 52% do 63% czy jest ona prawidłowa? Lepiej zeby była wyższa czy niższa? Co do zasypiania to wczesniej ją bujałam w wózku ale zauwazyłam (2 ostatnie dni) ze nakarmiłam ją połozyłam do wozka nie bujałam ale przejechałam do sypialni zgasiłam swiatło i sama usnęła. Ogólnie ona sypialnie to traktuje tylko i wyłącznie jak pomieszczenie do spania. Ile razy ja tam nie połozymy to ona za chwilke usypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!Jaki rozmiar pieluch teraz używacie?bo ja kupiłam 3 z pampersa bo były w promocji w tesco i jeszcze troszke duże.Ogólnie ostatnio przeszłam na pampersy bo są w porównaniu z innymi takie fajne miękkie.Co do okresu po cc to ja już miałam i było krótko i bezboleśnie a przy pierwszym cc to pamiętam,że ból był straszny i lało się ze mnie masakrycznie więc teraz byłam pozytywnie zaskoczona.Mój mały skończył wczoraj 3 miesiące ale jeszcze nie potrafi trzymać grzechotki ale dosyć fajnie trzyma główke.Czy któraś z was daje już do mleka kaszke lub kleik?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas moja tez ma brudki miedzy paluszkami i u raczek i u nóżek. Strasznie nie lubi jak jej to czyszczę. Moja skonczyła 10 tygodni w niedziele i jeszcze nie łapie zabawek, chociaż wczoraj M mi mówił że próbowała łapać swojego ulubionego motylka grzechotke. Jak tylko go widzi to jej się budzia smieje od ucha do ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×