Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

aga no faktycznie miałaś przeżycia, ale sie działo, az nie umiem sobie tego wyobrazić . Szkoda tylko, ze kotki się nie uratowały. hjk33 - mu używamy 3 pampersów i są dobre, Kacper waży ok 6800. A ile twoje maleństwo wazy? Ja jeszcze nic do mleczka nie dodaje, bo amaly je co 3-4 godzinki a w nocy ma 6 godzinną przerwę. Malkatunka - zaczerniaj się kobietko i pisz z nami Kacperek sie budzi więc ja uciekam. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33 moja ma 10 tyg i zaczyna dziś 3 pampersy. Nie wiem jak w Polsce ale tu 2 sa do 6kg a 3 od 6kg chyba. Takze dziś zalozymy juz wieksze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocahontas my użwywamy pampersów premium care - są najlepsze naszym zdaniem... Wczesniej (2 ) kupowaliśmy te zwykłe zielone, raz kuypiliśmy na próbe te pomaranczowe ale są do bani, są malo elastyczne... Dostalismy też na sprobowanie dady ale naszym zdaniem też są do bani... Są sztywne i bardzo malo chłonne ( robilismy test z woda i pampers wchłonął 2 x tyle wody co dada wiec ich nizsza cena to pozorna oszczednosc bo trzeba ich zuzyc 2 razy wiecej a roznica w cenie nie jest aż taka duza - dady 29 zl a pampersy kupujemy po 44 - w przypadku rozmiaru 2 , dady w paczce było 78 szt a pampersow 94 wiec latwo mozna sobie policzyc, że pampers wychodzi jakies 10 gr drozej niż dada, a jak dla mnie nie ma porownania) Teraz uzywamy już 3, 2 byly malej już ciasne na brzuszku ;) 3 są duze i pewnie na dlugo nam wystarczą :) Co do smoczkow to lovi też podobno ma ksztalt itp. Zblizony do sutka A co do zasypiania to u nas bez smoczka zdarzy jej się bardzo rzadko, ale ze smoczkiem zawsze szybciej :) Na szczescie udalo nam się nie rozpiescic jej i nie przyzwyczaic do bujania, wozenia etc ;) zasypia sama ;) ale i tak w 100% plan wychowania opracowany w ciąźy się nie sprawdzil ;) mala spi póki co w sypialni :P do pol roku tak będzie :) chcę ja miec na oku :) reszty się trzymam ;) nie ma noszenie, usypiania ani innych tego typu :) smoczek ma od poczatku ( kupilam je już w ciazy) bo już do szpitala kazali mezowi dowiezc bo mala miala non stop potrzebe ssania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory używałam Dady 2, ale zrobiły sie małe. Teraz kończę Huggisy - też 2 newborn. A potem mam też 2 z Rosmanna - fajne miękkie i tanie - 14 zł za jakieś 40 sztuk. Mają w Rosmanie próbki pakowane po 2 szt., więc mozna sobie kupić bez ryzyka i wypróbować. Ja w każdym razie polecam. Jak mi się skończą przejdę pewnie już na 3 i chyba wybiorę te z Rosmana, cenowo wychodzą jak Dada .Choć też się zastanawiam nad tymi Pampersami z Tesco i moze sie skusze. Co do brudu między paluszkami to mój malec też ma. I nie chce dać sobie wymyć. Ostatnio musiałam użyć patyczków, aby się miedzy nie dostać. Uciekam, bo Antoś krzyczy i woła mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja tez uzywam ostatnio 3 z rosmana -baby dream, wczesniej pampersy duzej roznicy ne widze..tylko cenowa:) moj tez ma zawsze brud miedzy paluszkami.mimo ze skonczyl w niedziele 11 tyg jeszcze nie smieje sie w glos..a ja tak tego wyczekuje:)a moja starsza corka to juz wogole.. czy ktoras daje moze kaszki swoim pociechom?czy sa jakies od np 3 m-ca?bo chetnie bym sprobowala na noc bo zmecozna jestem tymi pobudkami co 2 godz (jak w zegarku) na mleko...moze po kaszy dluzej by pospal. ale ma dopiero 11 tyg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszam się, choć nie wyrabiam na zakręcie:O Pogoda taka ładna, więc włóczę się gromadnie z dzieciakami ile się da, bo już niedługo...plucha, śnieg i inne paskudztwa:O:O:O Udało mi się w końcu dotrzeć do ginekologa...temat anty mnie dobija:O tabletek się jakoś boję, najchętniej wzięłabym mirenę, ale 1000 trzeba wywalić od ręki:O A muszę się szybko zdecydować, bo doktorek stwierdził, że jestem "niebezpieczna":D Zamarłam kiedy mi powiedział, że owulacja w toku:O i jeśli wczoraj "coś było" to...kurde...A, że on mnie zna i wie, że jestem "płodna jak czarnoziem", więc cholera może być potomstwo:P NA SZCZĘŚCIE nic nie było...uff....Tak swoją drogą...ludzie starają się całymi latami o dziecko, a ja z moim starym❤️ wystarczy, że na siebie spojrzymy i już! NOrmalnie matka polka rodzicielka (czasem pocieszycielka):) Temat teściów...temat trudny:O Osobiście nie narzekam, wtrącają się jak normalni teściowie, ale bez hardkoru. Jak to rodzice:D zawsze sobie myślę, że kiedyś będę na ich miejscu i jakoś inaczej wtedy patrzę i na moich rodziców i na rodziców męża. Jeśli chodzi o pieluszki to ja jestem wierna dadzie. Ale jakoś się tym specjalnie nie emocjonuję, nie ukrywam, że cena akurat tutaj MA znaczenie:O Pisałyście o włosach...ja mam inny problem...za jasna cholerę nie mogę paskud rozczesać po myciu! Diabli mnie biorą na samą myśl o konieczności uskutecznienia mycia. Żadne odzywki nie działają:O I pięknie:O Być może włosy mi nie wypadną, za to na bank sama je sobie metodycznie powyrywam...Jak nie urok to sraczka:O Patrzyłam dzisiaj na te wszystkie kobiety w ciąży...i powiem Wam, że ....aż mi się łezka w oku kręciła... Ech...chyba mnie jakowaś chandra bierze:O Idę poszukać swojego dołka, zakrateruję się na chwilę...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga🌻ale historia z kiciami:O Ja ostatnio przeryczałam pół dnia, bo widziałam w TV jak na zawodach skoków przez przeszkody koń dostał zawału i padł na parkurze:O:O:O Jeździec był w takim szoku, że trzeba go było sprowadzać pod ręce, bo chłop nie wiedział co się dzieje:O Wszyscy płakali...nawet komentatorzy... A potem przełączyłam sobie na inny program, gdzie akurat ordynator szpitala omawiał okoliczności śmierci dziecka, w wieku naszych pociech:O, które nie doczekało przeszczepu serce:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ponieważ chce kupić leżaczek bujaczek,ale nie wiem który jest najlepszy.Czy możecie mi doradzić czy sie opłaca kupować, a jeśli tak to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki babki za odpisy. Mam fatalna nieprzespana noc, niestety kupki nie bylo wczoraj i dzisiej tez by nie zrobil gdyby nie czopek. Ogolnie łeb mi peka, co za migrenowa pogoda. Moja mama caly dzien mi go bawi bo jestem nie do zycia. Ten temat przewijal sie tu mnostwo razy, ale jak proboje cos odtworzyc to nie pamietam. Dzisiaj maly zrobil ta kupke z pomoca czopka jak wspomnialam, i niestety byla zielonaaaaa. I taka kremowa gęstawa. Jak myslicie, jakie sa powody?? Alergia? Na poczatku chyba by cos juz wyskakiwalo prawda? Wiec mam nadzieje ze to nie to. Moja dieta? Mozliwe ze cos zjadlam, ale teraz za chiny nie pamietam co... Ostatnio duzo marchewki jem, czy ona mogla to spowodowac? Czy to po prostu nie strawiony produkt jakis i sie po prostu kupka znowu unormuje. ? Czy to jakas bakteria w ukladzie? .hm... Po jakim czasie robienia tych kupek powinnam pojsc do lekarza? On ciagle placze i sie wybudza i widac ze cos go boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się wreszcie zaczerniłam:) Tylko musiałam lekko zmodyfikowac nick, bo tamten zajety:) Moja corcia tez ma brud miedzy paluszkami i za paznokciami czesto. Choc i tak jest lepiej, bo zanim skonczyla 2 miesiace miala prawie caly czas zacisniete piastki i strasznie trudno bylo je umyc, teraz jest ciut lepiej, ale i tak sa brudne czesto:) Co do pieluszek na poczatku probowalam rozne i z dolnej i z gornej polki cenowej, mala na zadne nie reagowala zle, wiec ostatecznie stosujemy dade z biedronki. Dla mnie sa mieciutkie, nie przeciekaja i swietnie sie sprawdzaja, wiec ich sie trzymam, ale to pewnie zalezy od dziecka. Uzywam tez chusteczek dady. Generalnie na dadzie jestesmy juz 2 i pol miesiaca (mala ma 3, jutro konczy) i pare dni temu malej zrobilo sie odparzenie na pupci, nie ma tragedii, ale skorka czerwona z przodu. I przez chwile myslalam czy to od pieluszek, ale skoro stosuje je tak dlugo to troche dziwne, zeby teraz jej "zaszkodzily"... Jak myslicie? No a jakby jej nawet przestaly sluzyc, to powinna miec chyba caly tylek chory, a nie tylko tu gdzie siuski leca... Chyba ze sie myle...Leczylam skorke mascia alantan, teraz sudokremem, ale poprawa znikoma. Dlugo to sie moze utrzymywac? Bo nie wiem czy zmieniac pieluchy, czy krem:( Malej to niby nie boli, ale wyglada skora nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, ale sie rozpisalyscie sporo tego :) smoczki i butelki- ja uzywam Avent jak narazie jest ok, mala tez zadowolona. Zasypia ze smoczkiem ale jak jej wypadnie to sie wybudza wiec czuwam nad nia czasami. brudek- moja ma tez miedzy paluszkami i za paznokciami jak jej podrosna tez sie zbiera. pieluszki- my od poczatku na pampersach Baby Dry, kupilam na probe 3 (4-9kg) i chyba juz nie bede zmieniac na mniejsze. nutramigen- moja starsza corcia miala skaze bialkowa i pila nutramigen uwielbiala go, a dla mnie smakowal okropnie i dziwnie pachnial (smierdzial?) karuzela na lozeczko- czy ma ktoras z tiny love mala ksiezniczka lub wyspa marzen, bo nie widzialam na zywo a na zdjeciach ladna, zastanawiam sie nad kupnem. Poza tym pogoda sie zmienila z dnia na dzien, dzisiaj mglisto bylo pol dnia ale spacerek zaliczony. Wczoraj byly u nas zapisy do zlobka na wrzesien 2012 wiec poszlam i ja. Na decyzje czekam do marca, ale ciezko bedzie bo miejsc az 15. Ten akurat jest blisko domu i panstwowy to troche taniej by bylo. W prywatnym mam szanse dostac miejsce no i akurat jest niedaleko mojej pracy i tak sie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki :) My po wizycie kontrolnej u ortopedy dziecięcego i jest lepiej :) :) co prawda ortezke malutka nadal musi nosić ale nic sobie z niej nie robi ;) kolejna kontrola za 6 tygodni,oby wtedy to był koniec terapii :):) Butelki mamy z serii MAM,smoczek z Canpol okrągły,próbowałam dawać płaski bo podobno zdrowszy ale nie dało rady :) Właśnie kończy mi się pierwszy okres i miłe zaskoczenie mały ból mam nadzieję,że tak zostanie bo przed ciążą @ to była masakra Martynka czasami ma tak brudne rączki jakby w kamieniołomach robiła,a co do brudku między paluszkami u stóp to jeszcze nie znalazłam sposobu na wymycie dokładne bo mała zaciska paluszki Martynka zaraz kończy trzy miesiące i nie potrafi bawić się grzechotkami ale chwyta pieluszki kocyki itd czy powinnam się martwić Co do postanowień ciążowych- malutka miała spać w swoim łóżeczku ale po pierwszej kolce została z nami i tak już zostało ;) usypia sama bez bujania ale lubi trzymać mame za paluszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampersy zielone activ baby a pomaranczowe sleep & play i Ty ch pomaranczowych nie polecam. Najlepsze te jasne premium care

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczęta masakra ten plantex to jednak był super to po nim kupa była codziennie , zwiedziłam dzis 8 aptek, nigdzie nie ma w internetowych też bo nie ma w hurtowniach. jako że nie lubię nie wiedzieć wyszperałam pismo producenta do hurtowni o wycofanie plantexu ze sprzedaży bo ......maszyna im sie przestawiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zamiast granulek jak jest napisane był proszek!!!!!!!!!!!!!!!!! i wycofali!!! żeby im kurna dzieci makaronem obrosły to działało!!!! mój żal byłby nieporównywalnie mniejszy gdybym nie zdążyła tego wypróbować. czuję sie jak dziecko któremu ktoś dał zabawkę i zaraz zabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowilismy ostatnio zakupic corci mate edukacyjna, dzis przyszla, wlasnei zmontowalismy i juz nie moge doczekac sie jutra, a mala ja zobaczy:) Kupilismy z Fisher Price z serii Rainforest i jak dla mnie jest genialna, muzyczka, swiatelka, kolory, mala oszaleje, zwlaszcza jak lampki zobaczy:) Ona do zyrandola sie smieje i do karuzelki w lozeczku non stop, choc to taka zwykla, zadna wypasiona, wiec mysle ze mata jej sie spodoba:) Licze przede wszystkim, ze zmotywuje ja do lezenia na brzuszku, bo nie przepada za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa kupa może taka być dlatego że jest wywołana czopkiem, dlatego że coś małemu nie spasilo z Twojego jedzonka i nie masz się czym martwic! Nie stresuj się od razu alergią pokarmowa bo żeby ją stwierdzic takie kupy musialabys miec w standardzie a do tego wysypke Malkatunka ja mam karuzelke tiny love ale szczerze to sama nie wiem jaki to "model" ma ziwerzatka u góry ( bo podejrzewam że tylko tym się one roznia) kupilam ją w smyku - byly akurat w promocji za 169 zl , generalnie mala ja lubi ale zaluje że nie kupilam z fp z seri cudowna planeta ... Co do brudów między paluszkami to jakoś u malej nie zauwazylam, pazurki jak ma za dlugie to coś jej się tam zbiera, ale nie ma tragedii... Tragedia jest z szyjką... Mala ma fałdki na szyjce a wnich zbiera się np. Mleko... Ciężko się tam dostac i to wymyc, a smrodek ze skiśniętego mleczka niesamowity :P Co do pieluch, moja mala miala odparzenia po godzinie z dada. :/ nie wiem czy dostalam jakas trefną paczke czy co, ale u nas one nie zdaja egzaminu... Pampersa zakladam na cała noc i nawet jak po 9 godzinach wazy 1,5 kg to pupcia malej jest suchutka, a przy dadzie po godzinie już miala mokrą i odparzenia... I kasowo jak to przeliczylismy z mezem to zaoszczedzilibysmy na tych dadach miesiecznie jakies 30 zl i jak by wziac pod uwage że musielibysmy specjalnie jechac do biedronki po te pieluchy to pewnie wiecej udalibysmy na paliwo ( raczej nie robimy tam zakupow) Dziewczyny po pierwszej nocy uzytkowania mogę z czytstym sumieniem polecic ten nawilzacz ktory kupilismy!!! Jest cichutenki i bardzooooo wydajny :) od wczoraj "łazi" non stop ;) Pisalyscie tu o chrzcinach i cenach i aż nie wierze... My chrzciny mamy już za sobą, robilismy w knajpie na 30 osob i placilismy 100 zl od osoby za obiad kawe i zimną plyte, ciasto, napoje, winko do obiadu osobno placilismy... Gdzie wy takie ceny macie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julia,no tak to prawnie wyglada ze musi sie wszystko zgadzac, widocznie generalny inspektor kazal wszystko wycofac,cala serie... mt78-my tez bedziemy poszukiwac zlobka od przyszlego roku, zapisy chyba sa w styczniu dopiero jak znalazlam... szybko u Ciebie sa.dla mnie to obojetnie jaki byle dosatc.... kupa byla dzis :) 12 dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS ah dzieki babo za odp, fajnie ze moge liczyc na ciebie. Juz maly spokojny i brzuszek nie boli, uff oby wyszlo z tamta kupa to co zaszkodzilo... Karmimy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewuszki:) według tej stronki to ja powinnam mieć chłopca bo mdłości nie miałam nawet przez chwile, podobno wygładałam kwitnąco i tak też się czułam brzuch miałam bardzo wysoko az do porodu, a mam cudną córeczkę więc to zabobony ;) Martynka nosi 3 pampersy te zielone i jestem zadowolona bo skórke ma piękną ale fakt kosztowna jest maleńka;) A dziś 2 szczepienie ciekawa jestem ile kluska waży:) Kupiliśmy mate fp rainforest i jest cudna kolorowa i ta żyrafa:) położyłam malutką i tak sobie myśle "uf chwila dla siebie" gdzie tam mala łaskawie chciała poleżeć dopiero gdy ja wlazłam pod te pałąki i bawiłam się razem z nią ,ehh ,a taka sprytna chcialam być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny chciałam napisać co tam u nas:) czytam was ciągle no i tak cały czas myślę bo niektóre z was tak długo czekają na kupkę podejrzewam że to żaden problem ale jak wspomniałam pediatrze że może poczekać i nie dawac czopka bo mam znajome które nawet do dwóch tygodni czekają na kupkę to ona powiedziała że w żadnym wypadku że maksymalnie mam poczekać 4 dni i wtedy podać czopek no nic;/ a my już ponad 3 tydzień jak kupkę mamy tylko za pomocą czopka byliśmy już na usg jamy brzusznej które wykazało jakiś zastój w nerce ale to może od tego że mały bardzo dużo siusia w poniedziałek mamy zrobić wyniki moczu i jeszcze muszę do gastrologa się umówić bo już nie mają pomysłu czemu nie ma kupek i tylko mnie straszą naprawdę nagadali mi coś o wycinaniu operacyjnie części jelitka i już po nocach spać nie mogę po mój mały wogóle nic sobie nie robi z tego że nie ma kupki:) puszcza bączki brzuszek ma miękki uśmiechnięty pawie cały czas i w nocy jak zawsze przesypia do 10 h także już sama nie wiem co o tym sądzić. Dowiemy się więcej po wynikach a i jeszcze pediatra powiedziała że jak badania nic nie wykażą to znowu po raz koleiny:/ dieta bez mleczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze chciałam napisać że do tego gastrologa dostałam skierowanie dzwonie żeby się umówić a oni mówią że proszę dzwonić po 15 list. wtedy będziemy wiedzieć czy są już zapisy na nowy rok haha nieźle trzeba iść prywatnie ok, ale co z tymi których nie stać np?? chociaż nie powinnam się dziwić przecież tak jest cały czas. Któraś dziewczyna pisała z pytaniem o te karuzele tiny love ja mam cudowną wyspę malutki bardzo ja lubi guga sobie ze zwierzątkami które obracają się w jego stronę i lubi jeszcze pogaugać ze świecącą małpką. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze o tych pampersach bo my cały czas byliśmy na premium care ale zmienilismy na dady właśnie i u nas nie ma żadnej różnicy tez się sprawdzają nawet po codziennym 10 h spanku nie ma odparzeń (od urodzenia nie mielismy żadnych:) ale to pewnie zależy od wrażliwości skóry dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k Polska to inny kraj i inna polityka szczegolnia słuzba zdrowia. Nie ma znaczenia czy Uk czy Dania czy inny kraj wszedzie jest inaczej niz w POlsce. Tu nie ma mowy o wywoływaniu bo po jakims czasie to dziecku już nic nie pomoze, straci tą umiejetność i będziesz sie z czopkami męczyła przez długi długi okres tak mi tłumaczą jak prosiłam o czopki. Znajoma mojej matki (w PL) wywoływała za pomocą termometru bo wczesniej tak sie robiło pozniej jej mała nie potrafiła zrobić kupki do 9 miesiaca. Nie mówie że to co tu robią jest poprawne bo wiem że 2 tyg to za długo ale ja bym się nie podjęła ciąglego wywoływania. Daj mu któryś raz dłuzsza przerwe a zobaczysz ze samo przydzie. Moja na przykład regularnie robi co 7 dni jest marudna i chodzę w weekend zmęczona ale nikt nie powiedział że dziecko będzie łatwe. U mnie pampersy wszystkie sa zielone dlatego pytałam jakie to pomaranczowe i te inne. Ja używam "dry max", premium care tu wogóle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiaczk no nasza mala tez ma problemy z kupa. czy Ty karmisz piersia? ja tylko karmie piersia, nie lubi pic herbatek,wmuszam neikiedy pare lyzeczek. kupa jest co 14dni najpozniej. teraz byla w 12dniu. lekarka powiedziala ze to normalne przy karmieniu piersia. a zastoj w nerce nie powodowalby raczej problemu z oddawaniem moczu? dziwne. ja juz nie uzywam wspomagaczy,wrecz nie kazano mi. lekarz raz pomacal jej brzuszek jak narzekalam ze nie ma kupy i chce recepte na cos to on ze wsystko jest ok i czekac. calkiem inne podejscie. moja babcia ponoc cala swoja czworke uczyla juz od 3miesiaca robic w pozycji na kucka nad nocniczkiem :) i sie nauczyly,zeby nie musiala prac pieluch.szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiaczk nie daj niepotrzebnie ciac dziecka! zbadaj sprawe gruntownie. ja mysle ze skoro dziecko jest zadowolone to jest wszystko ok.moja tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×