Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Aga jabi nam dr mówił że u malucha biegunka to nie wodnista kupa czy kupa w każdej pieluszce tylko właśnie sluz lub krew w kupie... Wodnista kupka jest normalna, zalezy od tego co jesz i ile pijesz, nic więcej ;) Dziewczyny podajecie w tabelce tygodnie skończone czy rozpoczęte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas współczuję tymkowa wiem że to nie jego wina...ale też "czuję" że cos jest nie hallo, kolka była inna w sumie tylko popołudniami i nie było problemu z kładzeniem czegokolwiek na brzuchu, a teraz żywcem nie da sobie brzucha dotknąć, przy kolce było mu jedno jak go nosiłam byle by go tylko nosić teraz tylko plecami do mojego brzucha. lekarz pewnie mnie oleje wcisnie kolejny probiotyk i tyle. już tak było jak poszłam z tym poceniem- najpierw sie "wydarł" ze na pewno przegrzewam dziecko po 10 zapewnieniu że na pewno nie przegrzewał go zbadał i powiedział o tej wit d. ale tu gdzie mieszkam innego nie mam. prywatnie dopiero po niedzieli, ja tyle nie wytrzymam jeszcze 2 takie dni i mnie odwiozą :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa. Mi Kacper w nocy po pierwszej nagle dostał strasznego kaszlu i miałam jakieś przeczucie ,że muszę jechać do szpitala. Tam babka ( rodzinna świąteczna czy jak to się nazywa) miała oczywiście pretensje, po co przyjechałam o takiej ,skoro dziecko nie gorączkuje, zbadała go i powiedziała ze wszystko dobrze, nic nie słyszy, ale dala skierowanie na oddział dziecięcy ,aby pediatra go przebadał. (Dziwna jakaś ta lekarka. ) Pediatra jak usłyszała jego płacz to powiedziała, że to początki zapalenia krtani. Pol ożyli nas na oddziale i Kacper szybko dostał sterydy, bo jakby to się rozwinęło to mógłby się zacząć dusić. Kaszel przy zapaleniu krtani jest taki szczekający. To u dzieci bardzo niebezpieczne. Tymkowa u mnie jakoś zadziałała intuicja, bo jakbym czekała do rana to może musiałabym karetkę wzywać, żeby dziecko ratować. Dziewczyny jak czujecie ,że coś złego się dzieje z waszym maluszkiem to nie czekajcie, my mamusie mamy dodatkowe zmysły i czasami trzeba im zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny nie wiem czy mnie.jeszcze pamietacie w sierpniu urodzilam bliznieta wiktorie i piotrusia ,czytam was praktycznie codzień ale kompletnie nie mam czasu nic pisac ratuje mnie tylko internet w telefonie,moja nlodziez tak mi czasem daje pioalic ze nie raz siedzialam i wylam razem z nimi,naszczescie czas dziala na nasza korzysc maluchy rosna staja siw coraz bardziej kochane,sazdrowe i z kazdym dniem chyba kazda z nas mam coraz mocniej kocha swoje rojbry serdecznie caluje mamy ktore maja lub mialy urodziny to sa chyba wasze najwieksze prezenty w tym roku,,u nas naszczescie kolki to rzadkosc , m pomaga mi jak moze ,nale juz czasem orzesypiaja cala noc chociaz czuje sie wtedy gorxej niz kiedy wstawalismy co 2 h pozdrawiam was goraco i zycze wieleradosci oraz wytrwalosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. moja mala miala wieczorkiem lekka temperature i ogolnie byla marudna wiec dalam jej odrobine paracetamolu i tu sie zaczelo. Chyba jej nie smakowalo. Plakala w nieboglosy wogole nie chciala cyca juz nie wiedzielismy jak ja uspokoic, ale na szczescie wypila butle i sie uspokoila. Spala cala noc dzis spokojniutka temp juz nie ma. tak apropo jaka maja wasze maluchy temp normalnie? Bo moja niska po mamie. ciotka nie daj sie splawic lekarzowi to nie jest normalne ze nie da sobie brzuszka dotknac. Cos musi byc na rzeczy oby nic powaznego. asiapa uklony ze dajesz rade z dwojka. Jakbys mogla zdecydowac majac to doswiadczenie co masz zdecydowalabys sie na blizniaki czy nie? jak sie budzily w nocy to razem czy na zmiane? Daly wam pospac cos? Bawia sie cos razem? Trzymaj sie dzielnie i buziaki dla maluchow. ogladala ktoras z was dzis trudne sprawy na polsacie? Badz moze obejrzec na necie? Byl program o synku lazanki ale ja niestety nie mam polsatu wiec ogladac nie moglam. mum to come Twoja pociecha chyba jest najstarsza. Powiedz mi co ono juz potrafi? Siada sam? Dokarmiasz juz? I pomimo to kupki sa tak rzadko? Wiesz jak dlugo moze to potrwac? Kiedy wreszcie bedzie normalnie. Dzieki ok lece spac. Mam nadzieje do uslyszenia jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie ze nie tylko u nas kupki na piersi są rzadsze niż kiedyś. Czasem zdarzy sie taka wodnista, która aż sie pieni. Za każdym razem sie denerwuje, ale nast już jest Oki. A taka woda leci może raz na 2 tyg. Mój skarb kochany znów od 2 nocy budzi sie miedzy 4 a 5, spać już nie chce , ale i tak czuje sie wysłana. Powinna mi uznać teraz tak miedzy 7 a 8. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Jak tam po nocy?Mój wczoraj znowu zrobil kupke,normalnie byłam w szoku bo już dawno nie robił codziennie.Zobaczymy co dzisiaj może tez się uda.A skąd wiesz, że to o łazance,ja oglądałam troszke.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ten dokument z trudnych spraw nie byl o lazance! Pomieszalam lekko mowiac. Sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga a ja siedze i oglądam i myśle kiedy ten odcinek ,, przejdzie do setna ''hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga no moja jula ma juz 4.5miesiaca,ale jest wczesniaczkiem,. nie saida jeszcze, bawi sie lapkami, duzo probuje gaworzyc ostatnio, smieje sie, reaguje ladnie, ale jest marudna jesli chodzi o jedzenie. wciaz karmie piersia, podaje te kleiki hippa ale naprawde nie chce tego mi jesc.. nie wiem gdzie lezy problem.. w poniedz mamy ostatnie szczepienie wiec zapytam lekarki co mam z nia robic. jak tak dalej pojdzie to nie odstawie za szybko od piersi... kupy sa rzadko, dzis juz tydzien od ostatniej,ponoc normalne. uspakajam ja w wozku,wzielam do domu,bo nie mam sily tego klopsa nosic ciagle :) wazy juz na pewno sporo,naprawde jest ciezka. je co 2h, czasem jak w zegarku do minuty potrafi sie obudzic jesc.niestety w nocy wstaje do niej ciagle, co 3h lub czasem gorzej co 1.5h. gada do zwierzatek na kauzeli i na macie. najgorzej ze powoli za duza jest na lezaczek fp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiapa witaj, dobrze że masz pomoc ja z dwójką w tym samym wieku chyba bym zwariowała mama znalazłam u dziewczat z pażdziernika: nasz mały też miał paznokietek z ropką wrastał miał wtedy 2 tyg dostaliśmy maść z antyb. do smarowania ,przemywać rivanolem i za 1 dzień przeszło tak więc nie martw się może też tak przejdzie ok kawusia wypita pora się szykować do lekarza tylko mam oczywiscie myslenice w co małego ubrac bo u mnie równo 0 stopnia a przyzwyczaiłam się że u lekarza trza się streszczać z ubieraniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do temperatury to ja nie wiem jaka powinna być prawidłowa u takich maluchów a mój cudny termometr mierzy jak mu sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki;) Normalnie masakra :( chora jestem,mdli mnie gdyby nie to,że to raczej nie możliwe pomyślałabym ,że jestem w ciąży,normalnie schize mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga no nie powiem pierwsze dwa miesiace to byla masakra ,male od poczatku sa karmione butla wiec szybko sie najadaly ale i rownie szybko byly glodne wiec bywalo i tak ze mialismy lacznie na dobe przy dwojce niemowlat okolo 30.karmien ,w nocy pobudka praktycznie co 2h wiec traz to juz sama przyjemnosc,zazwyczaj budzily sie razen wiec i ny wstawalismy razem a teraz kiedy budza sie czasem raz a czasem wcale to wstaje m, jeszcze nie bardzo potrafia zajac sie soba nawzajem ale juz teraz widac ze maly jest bardziej potulny tylko czeka na moment zeby sie wkulnac na mala a ona to jest zadziora,,gdybym miala teraz sie decydowac na dziecko i mialabym wybor to nie wiem co bym wybrala bo nie mialam nigdy jednego dziecka ale to chyba kwesta przyzwyczajenia do wszytkiego idzie przywyknac ,zawsze kiedy jest cholernie ciezko pocieszam sie ze llepsze dwa kochane maluchy niz trzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ale naskrobałyście :D Miałam tyle stron do nadrobienia, że przyznaję, że zrobiłam to pobieżnie... Do podium kupkowego się nie pcham, bo u nas 2-3 kupki dziennie ;) z kolorystyką mogłabym powalczyć, bo często zielone, ale grunt, że są :D Zatem podium odaję as, tymkowej, ciotuchnie i dziadkowi (jak Wy się tam pomieścicie to nie wiem ;) ) My też już wskoczyliśmy w kombinezon - mamy taki biały po córce koleżanki :) A co - nie wszystko musi być niebieskie ;) Grunt, że nie różowy :D Co do chrzcin to widzę, że już wiele z Was ma to za sobą. My myśleliśmy o świętach, ale w końcu przerzuciliśmy jakoś na wiosnę - w marcu. Przed moim powrotem do pracy. As, ja nadal chylę czoła przed MArtynką i jej przerwą nocną :D Chociaż u nas ostatnio też lepiej - co drugi dzień Bartek śpi od 20ej do 6ej, a co drugi budzi się koło 2-3ej :) Nie jest źle. Żebym nie musiała wstawać mleko ściągać to byłoby super - co druga noc byłaby przespana :D U nas ostatnio marudny okres się załączył. Gdzie ta magia trzeciego miesiąca? (bartek wczoraj skończył 3 miesiące) Nie wiem czy to nie za wcześnie na ząbki, ale na dole ma rozpulchnione dziąsełko i wszystko pakuje do buzi. I płacze.... Ehh... Dobrze, ze ktoś wymyślił Viburcol - jak już mega długo płacze to mu podaję.. Asiapa, dzielna jesteś z tą dwójką :) Nick:.........wiek(tyg):...waga:....długość:.. płeć:....waga urodz: lady_Ania109....15....... XXX........XXcm.......Dz...... 2450 Mot ...............15 .......5700,......64cm .... Ch........ 3200 Mama8327........15........5700......63cm.......Dz........ 2200 Bożi...............14 .......7000...... 66cm..... Ch........ 3840 waneska .........14 .......6300 ...... 62cm.....Dz.........3480 Malkatunka......14........5800.........60cm......Dz...... .3220 Bombastyczna....14......6500......XXcm......Dz.........37 00 vilia.................14.......7300......65cm......CH.......3890 As-80..............13 .......5600...... 62cm ..... Dz....... 3180 ciotka julia.......13........6000.......64cm......Ch........2700 smallgirl............13.......6685......62cm...Dz........ .....3890. TNKS...............12 .......5800.......64cm...... Dz....... 3650 Aga_Jabi..........12 ....... 6300.......XXcm.....Ch........3600 szymka............12 .......6500.......XXcm......Ch........4050 __aga__...........12........5800.......60cm.......Dz..... ..3640 tymkowa..........11 .......7400......XXcm......Ch.........4080 Aga15510.........11 ....... 5300...... 62cm..... Ch........ 3780 Dziadek Jacek.......... Olinka........................ Pocahontas1984......... Monisiacz3k............... Misiaczkowa.............. grays 77.................... wikula-33.................. mum to come........... mt78.......................... hjk33........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick:.........wiek(tyg):...waga:....długość:.. płeć:....waga urodz: lady_Ania109....15....... XXX........XXcm.......Dz...... 2450 Mot ...............15 .......5700,......64cm .... Ch........ 3200 Mama8327........15........5700......63cm.......Dz........ 2200 Bożi...............14 .......7000...... 66cm..... Ch........ 3840 waneska .........14 .......6300 ...... 62cm.....Dz.........3480 Malkatunka......14........5800.........60cm......Dz...... .3220 Bombastyczna....14......6500......XXcm......Dz.........37 00 vilia.................14.......7300......65cm......CH....... 3890 As-80..............14 .......5600...... 62cm ..... Dz....... 3180 ciotka julia.......13........6000.......64cm......Ch........2700 smallgirl............13.......6685......62cm...Dz........ .....3890. TNKS...............12 .......5800.......64cm...... Dz....... 3650 Aga_Jabi..........12 ....... 6300.......XXcm.....Ch........3600 szymka............12 .......6500.......XXcm......Ch........4050 __aga__...........12........5800.......60cm.......Dz..... ..3640 tymkowa..........11 .......7400......XXcm......Ch.........4080 Aga15510.........11 ....... 5300...... 62cm..... Ch........ 3780 Dziadek Jacek.......... Olinka........................ Pocahontas1984......... Monisiacz3k............... Misiaczkowa.............. grays 77.................... wikula-33.................. mum to come........... mt78.......................... hjk33........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia u mnie do tej pory z ty ściąganiem mleka to wyglądało tak że jak kładłam małego o 20 to ściągałam potem wstawałam o 2 żeby ściągać i póżniej jak mały wstaje 5:30 a ostatnio dwie noce zamiast o 2 wstaje o 4:30 piersi mam wtedy twarde strasznie ale zaraz ściągam dwie butelki mleczka i wszystko wraca do normy więc tak myślę że już zostane przy tych godzinach rannych to i mleczko świeższe. mam nadzieje tylko że nic się nie rozreguluje przez to bo na razie jest ok wszystko.Przez dwa tyg już małemu wogóle sztucznego nie podawałam,ale co prawda on teraz jakoś mało zaczął jeść ok 7 karmień na dobę i nie chce więcej jak 100-110 ml na raz spina się strasznie przy każdym karmieniu,ale kupki już robi normalnie też rzadkie i czasami z pianą a czasem zielone:/ ostatnio kupiłam te smoczki z 2 ale chyba muszę zaopatrzyć się w 3 i spróbować może w tym leży problem tego spinania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz wiem w tych trudnych sprawach to byla corcia Julia jednej z naaszych kolezanek Ewy mamy blizniat i 2 starszych corek. ale namieszalaam ahh mum dzieki za odpowiedz zastanawialam sie kiedy moja juz zacznie siadac. a jesc zacznie jak bedzie miala ochote najgorsze to ze takiego dziecka sie nie zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i do tabelki dopiszemy się za 10 dni:) wtedy będzie warzony i mierzony może ale wątpię bo nigdy nie mierzyli(nie wiem dlaczego) u nas dziś temp -3 (na podlasiu zawsze najchłodniej:( ) ale wybieramy się na spacerek krótki ok 1. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam techniczne pytanie odnośnie tabelki,czy my ją na bieżąco będziemy aktualizowały,przez to złe samopoczucie mam zaćmienie i chandrę ta pogoda mnie dobija ;( Dobrze,że mam Martynkę ona mnie zmobilizowała do wstania z łóżka i uśmiechu,uwielbiam być mamą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Villi moja Martynka wstawałaby jeszcze później niż o 9 taki z niej śpioch ale ja ją budzę i ona chyba to bardzo lubi bo zawsze się słodko do mnie uśmiecha ;) czasami sie martwię że za mało je ale ładnie przybiera wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny As no ja myśle że bedziemy aktualizowac ;) Ponawiam pytanie o tygodnie - wpisujecie skonczone czy rozpoczęte? Villia znam ten ból z nocnym wstawaniem na ściągania mleka :/ My mamy za sobą pierwszą i chyba z reguły najgorszą noc po szczepieniu... Nie było źle tzn gorączki nie miała, ale wieczorem zrobiła nam taką awanturę... Na szczęście karuzelka jest zawsze lekiem na całe zło więc wpakowałam ją do łóżeczka, załczyłam karuzelke i był spokój :) Zobaczymy jak dzisiaj będzie... Najważniejsze że już 2 szczepienie za nami :) Jak dobrze pójdzie to do końca roku wyrobimy się z 3 powtórzeniem... A wiecie może ( pewnie mamy starszych maluchów wiedzą) kiedy póżniej znów są szczepienia? I jak to jest że szczepionkami z nfz... Jak maŁa dostaje hexe to dostaje 6 szczepien na raz, a w przypadku nfz'tu jak to wygląda? Może ktoras napisac jaki jest program tych pierwszych szczepien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k, ja jak ściągam pokarm około 21ej to potem też wstaję koło 2ej ściągać znów. Ale jestem nieprzytomna jak mi budzik dzwoni... Mały budzi się co jakiś czas (co dwa-trzy dni) dopiero koło 6ej po wieczornym karmieniu po 19ej, więc ja do tej godziny na pewno bym nie wytrzymała. Kiedyś nie nastawiłam budzika i obudziłąm się dopiero przed 5tą, to myślałam, ze mi piersi eksplodują :( A ściągnęlam wtedy 400 ml mleka ( z obu piersi). Co do jedzenia małego to też zjada około 7 razy na dobę po 100-130 ml. CZasem zdarzy mu się 90 a czasem 150. Dobrze przybiera na masie, więc się nie martwię. Monisiaczek, myślę, że mały może łyka za dużo powietrza ( u nas tak było) i się zapowietrza. Też przestawał ssać w pewnym momencie i płakał. A odbijało mu się potem jak żulowi spod budki z piwem ;) Wypróbowaliśmy smoczek trójprzepływowy i na tym wyższym przepływie się tak nie nałyka powietrza. Jutro mam zamiar nabyć smoczki nr 3 . As-80, tylko pozazdrościć takiego śpioszka :) A jak sypia Ci w dzień? Bo Bartek tylko ma max. 3 drzemki po 30-40 minut. TNKS, ja wpisuję skończone tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia w ciągu dnia ma jedną dłuższą drzemkę po 13 i jak jestem na spacerze to nawet trzy godziny śpi, a w domu ok 1 - 1,5 tak to łapie kilka drzemek kilkuminutowych ;) ogólnie śpioch po tatusiu ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×