Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość Dzidzia <cmok>
A olin_ka gdzie pisze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek miał swoje pierwsze postrzyżyny we wrześniu po roczku, wtedy udało Nam się tego dokonać za pomocą maszynki- miał z tego nawet radochę, teraz niestety gdy strzygłam M okazało się ze boi się jej i chyba też będę zmuszona nożyczkami podczas snu... Rzeczywiście fajne są tam bluzeczki jedna z babć kupiła na gwiazdkę i jest super, taka delikatna bawełenka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uparcie będę dalej pisać:P co dajecie Maluchom na śniadanie i kolacje?? bo w ciągu dnia to wiadomo jedzą "jak dorośli" heheh Ale się zastanawiam czy dajecie dalej kaszki czy MM?? Ja podaje kaszkę i dalej mierze z miarką w ręce ile mi zjada - ale ja jak już pisałam mam niejadka - wiec żeby mamusia była spokojniejsza.....;) z tych kaszek po 12 m-cu to tylko kakao jest ale ja dalej podaje te np po 6 czy 9 m-cu! nie dawałam jeszcze zwykłego mleka - ale się przymierzam na 2% żeby np z grysikiem zrobić! jakoś się nie mogę zmobilizować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mummy, ja też na śniadanko najczęściej kaszki z Bobovity: Antoś lubi bardzo owsianke, ale też kaszkę manną i inne, próbowałam mu dawać z Nestle z kawałkami owoców ale jakoś mu nie podchodzą. Czasami dostanie parówke ( te z szynki z Sokołowa) - bardzo je lubi i kanapki z Almette. Myślałam też o jakiś płatkach śniadaniowych z jogurtem naturalnym. Fajnie że chcesz tu pisać, jest Nas więcej które tu zaglądają, może się rozkręci ten topik, jak nikt już nie będzie wracał do jakiś kłótni tylko zacznie się pisać o tym do czego ten temat został założony - czyli o naszych szkrabach. A jak z drzemkami waszych maluchów podczas dnia: Antoś potrafi spać od 1,5 do 3 godzin. Zasypia tak koło 11, choć ostatnio coraz częściej o 13. I chodzi spać coraz później - kiedyś o 19, teraz o 21 i śpi nawet do 8 rano - oczywiście z pobudkami na cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. co moja je na sniadanko? bardzo róznie zalezy od jej humoru i apetytu: ale kaszki, owsianke, wheatabixy (platki zbozowe) kanapke z dzemem badz serem, jajecznice, platki z mlekiem (z bobowity) ostatnio zabkuje i tak bardzo mało mi je wyjada warzywa z talerza a poza tym to wcina owoce czasem kaszke jej przemyce ale i tak wiekszosc jest bee oo bardzo lubi placki z jablkami ;) ale to nie na sniadanko ;) parówki tez czasem je ale ja to dogotowuje jej makaronu kroje pomidora i wcina az sie uszy trzesa oczywiscie pomidor znika pierwszy ;) jesli chodzi o mleko to jak robie owsianke to na normalnym mleku takim 3,2 mała nie widzi różnicy. probowałam kakao jej dac ale nie zasmakowało jej. powiedzcie mi moze jakies sprawdzone pomysły na obiad dla maluchów bo mnie czasami głowa boli od myslenia co jej dzis zrobic :D szczegolnie ze ziemniaczków moja nie tknie, makaron tak ryz tez bardzo rzadko musi chyba juz byc bardzo głodna :D TNKS nie wiem czy Ci odpisywałam juz ale czuje sie strasznie zmeczona chociaz nic nie robie. w sobote skonczyłam robote wiec mam juz wolne, za 4 tyg dokladnie mam termin a ja juz nie moge wytrzymac tak mnie kregosłup nawala. drzemki? moja moze spac bardzo dużo ale ostatnio probujemy ja powstrzymywac bo moglaby przespac caly dzien: wstaje o 10 o 11:30 juz chce spac wstaje o 14:30 i potem kolo 18 znow jest marudna i mega spiaca ale to juz przeciagamy ja i kladziemy o 20. czasem jak ja jestem zmeczona to klade ja 2 raz okolo 17 wstajemy po 1h moze 1,5h ale wtedy idzie spac kolo 22,23. ok nie marudze wiecej spadam pozdrawiam PS: miło was czytac ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczorek🌻 U nas ze spaniem to ostatnio 20:30 - 21:00 idziemy do łózia a śpimy do 8 albo 9 rano!!! Drzemki w dzien ok 11 a potem ok 15 lub 16 tak z półtorej godziny każda! Ale ja nigdy całej nocy nie przespałam - szkrab się zawsze budzi w nocy - marzy mi się przespanie ciągiem tak z 8 godzin... ale to moze tak za dwa lata! Przy okazji marzenie żeby Malucha przenies do swojego pokoju ale to odkopywanie w nocy i do tego te przebudzenia... wole miec pod ręką i podac tego smoka w nocy! No własnie temat smoczka - musi być do spania - w ciągu dnia go nie ma ale podczas spania to mus!! Kiedyś pewnie go obetnę - ale to jak nastaną magiczne 2 latka:D:D A na wakacjach będziemy uczyć się korzystać z nocnika:D:D No to są takie mamusi postanowienia noworoczne .... a życie to wszystko zweryfikuje hehhe Ja dalej szaleje na wyprzedażach! Jakoś wole teraz nakupić jakichś większych rzeczy niż na wiosnę przepłacać! I oczywiiscie wiekszość dla dzieciaka! Ja czekam az moje "must have" w końcu trafią na promocje! No dziewczyny powoli to jakos funkcjonuje - ale może kiedyś wrócicie! Mam taka nadzieje! POzdrawiam cieplutko i pozytywne fluidy przesyłam! ❤️❤️ _aga_ kurcze zazdroszcze bo juz masz naprawde blisko rozwiązania i wnet Maleństwo będziesz tulić! Różnica wieku wymarzona dla mnie ale już nieosiągalna:D:D ale tak za roczek - musze zacząć głośno myślec:D:D aga15510 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego nie piszecie na
tym swoim super fb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mummy u nas ze smokiem tak samo jak i u Was. Tyle że jak małemu szły zęby to całego pogryzł co w niczym mu nie przeszkadzało i przez pewien czas nawet nowego nie chciał tylko tego starego potarganego ciapka :P Co do nocnikowania to u nas w domu tropiki i młody lata z gołym tyłkiem i z reguły siada sam albo prowadzi mnie za rękę do nocnika ale jak mu się zapomni to szukam pół godziny kałuży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki! jak super, że kafe znowu ruszylo!!!:):) Co jakis czas zaglądam z sentymentem na forum, ale listopad wyglądal koszmarnie, tylko zgryźliwe wpisy i cisza o Was i Waszych maluszkach.. Cieszę się, że udało sie zignorowac te pomaranczowe wpisy i dalej ruszyć z nowym rokiem:) Wszystkiego dobrego poza tym na caly 2013 roczek:):) Zaglądalam bo chcialam też poczytać nasze wpisy i aż lza się kręcila w oku jak czytalam nasze wpisy z początku forum. U mnie zmiana = na teście dwie krechy i termin mam na ... SIERPIEN!!! :) Prawie dokladnie w urodziny mojego synka:) Tak więc milo mi się wspominalo te moje pierwsze obawy o których z Wami pisałam.. Teraz to już troszkę doświadczenia mam i o wiele mniej czasu, zeby szperać w necie, ale zaglądam tu i cieszę się że nadal jesteście:) mummy - ja daję też kaszki te po 6 i 9 m-cu. Maly je lubi, wiec daję. Czasem na śniadanie daję mu jajecznicę albo kanapkę z serem (żóltym albo do smarowania). Z reguły na kolacę to kaszka bo ona jest bardzo sycąca i mały ładnie śpi do rana. A nad ranem jeszcze daję MM. - Tylko raz dziennie i zastanawiam się czy to nie za mało..? W sumie to nabiał je tez na śniadanie i po poludniu jogurcik, ale może więcej MM mu trzeba? Czytalam że dwie porcje jeszcze powinno się dawać dziennie.... aga15510 - u mnie mały śpi tak samo: 1,5-3h dziennie i tak jak Twoj maluszek się kladzie. Wolalabym wcześniej go klaść i mieć więcej czasu dla siebie, ale nie mam sposobu, żeby małego polożyć wcześniej.. bryka i ani myśli o spaniu:) Mały na nocnik nie siada jeszcze. W ogóle jest taki ruchliwy, że nie chce wsiedzieć w miejscy dlużej:( Ale zastosuję sposób samych majteczek na wiosnę.. bedzie trochę prania, ale może zrozumie, że jak cche siusiu, to musi na nocnik albo poprosić, bo inaczej będzie miał mokro.. Mam nadzieję, że poskutkuje. Czy Wasze pociechy już rozmawiają? U nas to tylko pojedyncze słowa :tata" "papa" i "baaa"=bajka. A poza tym nic nie chce mówić. Wszystko rozume, bo o co sie nie poprosi to zrobi lub przyniesie, ale mówić nie chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa mamo a to Ci się trafiło... Gratulacje!!! Antek też niewiele mówi, ale za to wszystko rozumie. Smoka w ogóle nie używaliśmy, a do nocnikowania jeszcze daleko. Próba posadzenia na nocniku, gdy widzę że robi kupkę kończy się to rykiem, całą akcja zatrzymuje się. A dziś moja koleżanka z pracy urodziła w nocy synka: ponad 3900 i 58cm. Ale jej zazdroszczę, nasze dzieci tak szybko rosną, nie zdążyłam się nacieszyć moją bezbronną istotką a juz mi pyskuje w tym swoim śmiesznym języku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Sierpniowa gratki!!! No i zdrowka!!! Aga15510 jeśli mogę to pozwole sobie coś "doradzic" nie sadzaj Antosia na szybko na nocnik gdy już kupke robi, nasz dr mowil że to najczestsza przyczyna zaparc nawykowych! Mój siostrzeniec z takimi walczy do dziś... Moja siostra też sadzala go na szybko i efekt taki, że maly robil kupe raz na kilka dni i to po kryjomu :o Jeśli wiesz o jakich porach Antek kupke robi, to sprobuj go sadzac i zabawiac, zagadywac żeby chcial posiedziec i sprobowal coś zrobić ;) ja tak Kali nauczylam :) dziś się pytam czy chce kupke jak mowi że tak to biegniemy do kibelka na nocnik :) powodzenia!!! Aga jak tam? Kulacie się jeszcze? Wiesz że już lada dzien będziesz tulic malenstwo? Jak Nastusia? Ps. Czyje dziecko już wierszyki recytuje? :D Pozdrowionka dla reszty fajowych babek :* ale tylko dla fajowych :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie go nie sadzam, zeby do tego nie doszło, a kupki robi o różnych porach - do niedawna była tylko jedna, a teraz są 3 o różnych porach, próbuje go nieraz sadzać tak bez niczego na nocnik ale zaraz z niego ucieka, tłumacze mu jak sama jestem w WC że mama i tata robią tu sisi i fujfuja a dzidzi robi na nocnik, ale chyba jeszcze to nie jego czas. TNKS a co u Was? Kali ciagle taka drobna? Miło gdy stare bywalczynie coś tu od czasu do czasu naskrobią. Pozdrów inne dziewczyny ode mnie jeśli asz z nimi kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, jak ja dawno tu nie bylam, przypadnkiem trafilam , moja ma juz 17 m-cy i jedynie co mowi to mama , jak czegos nie ma to ma, dada, baba, tata, ale to bardziej do siebie i cos tam po swojemu, ale tak uz swiadommie to mama i nie :) pozatym oglada bajki na baby tv - sa sytuacja kiedy nie mam wyjscia i musze wlaczyc, je prawie wszsytko poza mlekiem i tlustymi rzeczami i smazonymi, oczywiscie co jej podejdzie bo to wybredne, ale ogolnie nie narzekam. choruje czesto- bo do zlobka chodzi jesli mozna to nazwac chodzeniem przez te choroby zebow ma az 8 zaczynaja 4 wychdzic i jest masakra-zabkowanie ogolenie bardzo daje sie jej i nam we znaki no i mysliy juz nad drugim :) raczej zaczynamy dziala :P buziki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga15510 my czasem sikamy synchronicznie :D mamy "kibelki" na przeciw siebie hehe ale jak widzisz, że to nie czas Antosia to lepiej odpuscic, poczekac i sprobowac za czas jakis :) U nas ok po za chorobami zlobkowymi :o Kali dalej waga piorkowa 9,7 kg choć je więcej ode mnie :-P dziewczyny z ktorymi kontakt mam pozdrowie :) Majka powodzenia w staraniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
How nice:D:D:D;););)🌻 ❤️ ...... już mi buziek brakuje:D Z nocnikiem w pełni popieram nie zmuszania! U nas siada i mowi siii....i na tym koniec ... ucieka i się smieje! Zobaczymy jak mamusia ściągnie pieluche w lecie kto się będzie śmiał:P:classic_cool: u nas dziś chyba czwórki atakują - znaczy się ostatnia do wyrznięcia! bo temp tak z 37,4 ! Po dziecku wogóle nie widac - kataru niet, kaszlu niet - więc to chyba zęby! No a tak na koniec to dziecię moje dziś wyśmiało księdza po kolędzie! Dosłownie!! Ks. zaczyna modlitwę na początek a Szkrab HAHAHAHHA ! Taki głośny wymuszony na całe gardło! Ksiądz próbuje dalej a ono BUAHAHAHA i patrzy na niego ... i nie dało dokonczyć! Prawie sie posikaliśmy ze śmiechu! W każdym razie krótko był:D:D Pozdrawiam ciepło bo za oknem mróz!!!! bryyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Pozdrowienia dla wszystkich mam w ciąży i tych starających się i całej reszty!Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. dobrze powiedziane kulamy sie jeszcze ;) Nastusia ok zdrowa, tutaj na szczescie grypa nie szaleje, chorowała mi raz jak pojechalam na urlop do Pl to całe 2 tyg przesiedziałam z nia w domu na lekach a takie miałam plany ale coz nic sie nie poradzi. Moja boi sie nocnika jak nie wiem co nawet na niego nie usiadzie, nie wiem dlaczego ale za to jak mowie Nastus poloz sie zmienimy pieluszke to leci na sofe badz łózko w zaleznosci gdzie siedzimy i juz czeka az sie ja zmieni, i lezy grzeczniutko do samego końca. waży 12,1kg ale ostatnio je bardzo mało jak wróbelek ale za to dużo spi. zazwyczaj od 21 do 10 na spokojnie i w dzien moglaby robic sobie 2 drzemki ale i tak ucinam jej juz do jeden bo takto spałaby mi cały dzień. sierpniowa gratuluje nowego poczęcia!!! dbaj teraz o siebie, nie bedzie to łatwe przy naszych maluchach ale dasz rade. pisz na bierzaco co tam u Ciebie. zycze powodzenia tez tym starajacym sie ;) aby szybko zaskoczyli. Majka 👄 czy ktoś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest?
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do _aga_
Czy zawsze twoja córka była takim spiochem? Bo jeśli nie to może powinnaś ja przebadać. Synek mojej przyjaciolki też nagle zaczął więcej spac i przy tym stracił apetyt i po badaniach okazało się ze ma anemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga nie chcę Cię absolutnie straszyć, ale niedaleko mnie też był przypadek że dziecko bardzo dużo spało i jak się okazało to było poważnie chore. Jak bardzo napiszę Ci dopiero jak napiszesz ze u Was wszystko ok. Mam nadzieję że masz takiego grzecznego śpioszka czego ogromnie Ci zazdroszczę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale się kafe wiesza
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka zawsze tyle spała, całe noce zaczeła przesypiac jak juz miała 2 tyg tzn noce 6h, a niejadek jest od niedawna wydaje mi się ze to przez wychodzące zęby bo paluszki trzyma non stop w buzce. 3 jej wychodzą już przebiły jej się igiełki. kiedys nawet pytałam lekarza czy to dobrze ze ona tyle spi to stwierdził ze przesadzam, nie spi rodzice narzekaja jak spią to rodzice też narzekają. w pt będziemy z nią u lekarza na kontroli to spytam o jakieś badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 zazdroszczę śpiochów! Ja już po kawie - inaczej się nie da funkcjonować przy "nieśpiochu" zwłaszcza nocnym:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---do AGA---
Aga koniecznie zrób badania jak radzą inni,będziesz spokojniejsza.Ona rzeczywiście bardzo dużo śpi jak na półtoraroczne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro zapytam o te badania tylko ze Uk to nie Polska tu nie da sie prywatnie zrobic badan na wszystko, musi cie skierowac lekarz pierwszego kontaktu wiec bedziemy jutro z nimi walczyc. ale po 2 ciążach juz wiem jak więc mam nadzieje ze znów na odczepnego skieruje nas na te badania. dzieki dziewczyny, ile waszym zdaniem powinno spac dziecko w wieku naszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga mój śpi 9 do 12,5 godziny na dobę, częsciej 9 niż 12 i też sie martwię bo to przecież za mało, ale wyniku u nas ksiazkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminnn
-aga_ Kali zasypia między 19 a 21 i wstaje między 7 a 8 ( choć zdarzy się że i przed 7 ) i w ciagu dnia ma godzine drzemki... Sporadycznie dluzej... 2 drzemki ma jak jest chora :o więc spi raczej więcej od Domina Efki - noca 10 -12 godz plus drzemka w dzien, ale Nastusia faktycznie rekord bije ;) Szkoda że Amber zapracowana bo jej Nikolka też duzo spi, może by się wypowiedziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do -aga-
moj synek (rowniez z sierpnia) spi w nocy ok. 10-11 godz. oraz jedna dzienna drzemka trwajaca od 1,5 do 2,5 godz, czasem ale to rzadko nawet do 3 godz. Takze trzymam kciuki za twoja core, aby sie okazalo ze poprostu lubi spac a wtedy pewnie wiele mam bedzie ci zazdroscic ze masz takiego spiocha :) Pozdrawiam i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jaka tu nastała cisza, czyżby łącza zmroziło... powiedzcie dziewczyny czy któraś z Was w pierwszej ciąży korzystała z testów owulacyjnych? myślimy o drugim dziecku, widziałam ofertę w ulotce z apteki i zastanawiam się czy są one skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×