Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

oplacalo mi sie bedzie(-; nie mowimy na tym forum o zarobkach ale w moim zawodzie jest ok(-; tym bardziej ze mam zamiar kontynuowac swoj buisnessik(-;poki co na pol etetu,zeby jeszcze byc z dzidziusiem,chce jej jak najwiecej zapewnic,a mysle ze pol roku na piersi wystarczy???oj ciezko czasami wszystko pogodzic,najlepiej jak ktos ma tu mame(-:ja tez siedzialam ze swoimi dziadkami jak bylam malutka,oj dawno to bylo(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzisiaj w Banku i rozmawialam na temat life insurance,nie fajny temat ale trzeba zrobic i upowaznic dzidzie,a... az nie chce mi sie o tych rzeczach myslec, bo sie doluje)-;a Wy juz to zalatwilyscie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Dziewczyny ja do pracy planuje wrocic na pol etatu i po calym macierzynskim ale to wszystko wyjdzie w praniu ;)) A co do mamy to zgadzam sie ja mam mame przy sobie mieszka ze mna wiec bedzie mi mial kto pilnowac 2 dni mojego szkraba ;) Ktoras z was pisala o ten wanience do ka[pieli ja sie zdecydowalam i ja kupuje;) Rozek kupie w PL !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaania
Hej JULKA1609 i inne Dziewczyny ja Juz po!!! Nareszcie. Udało sie urodziułam Gabrielka 15 Maja o godz 12.16! Maleństwo jest malutkie bo ma zaledwie 2300gr ale za to sliczny, zdrowy i pieknie je a ja juz mam nawal mleczny wiec szybciutko urosnie. Jeszcze 12 maja w nocy pisalam o falszywych alarmach a okazalo sie ze to juz byly te skurcze tylko pierwsza faza rozciagnela sie bardzo jak na trzeci poród to dosc nietypowe nie obylo sie tez bez pewnych problemów. Rodziłam w basenie w Szkocji i naprawde bardzo jestem zadowolona z tutejszej opieki na porodówce! Można powiedziec ze uratowali mojego Gabrysia, bo naprawde w pierwszysch minutach byl w zlym stanie, ale najwazniejsze ze juz wszsytko ok i jestem szczesliwa mamusia juz trzeciego dzieciątka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
malutkaania to Ty kochana urodzilas w terminie??? Naprawde malenstwo malusie sie urodzilo :) A i opisz porod w wodzie jak masz chwilke bo jestem zainteresowana porodem w wodzie;) Czy Ty wczesniej mowilas o tym ze chcesz rodzic w wodzie?? Czy oni to gdzies zanotowali ?? A i czy Ty mieszkasz w szkocji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkaania gratulacje i powodzenia! Julka a mozna wiedziec czym sie zajmujesz? :) Co do pilisy na zycie to mamy ja oboje, pode mnie jest jeszcze podpiety synio. Dodatkowo kupilismy polise od chorob (typu rak, udar itd.) dla mojego chopa :) bo on glowny zywiciel rodziny :) ja to jak on mowi na swoje waciki zarabiam :P Biorac pod uwage nasza sytuacje obawiam sie ze to co bym zarobila poszloby na zlobek wiec sie zastanawiam nad tym, moze na jakies pol etatu? no nie wiem pomyslimy jak sie sytuacja wyklaruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
malutkaania AAAA i serdeczne gratulacje ;) Duzo zdrowka dla malenstwa a dla Ciebie szybkiego powrotu do normalnosci po porodzie hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkaania- to super,tak sie ciesze!!!teraz mozesz zmienic sobie nick na Wielkaania(-:,bo dokonalas wielkiej rzeczy-buziaki dla Ciebie i synka(-;Ankasoton,ze wzgledow bezpieczenstwa mojego i forum(-;wolalabym nie pisac szczegolow na ogole, mam skonczone 2 fakultety, scisle zwiazane z medycyna estetyczna,sorki to na tyle ale zawsze ktos nieuprzejmy moze to czytac,a wierz mi wygadalabym sie komus(-:ale juz wczesniej Ewelinka z tego forum miala taki problem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj te polisy to smutny temacik-nie lubie!!!Aniasoton,a Ty mieszkasz w Londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
Dziewczyny czy malutka rodzila w terminie ??? Bo szukalam ja w tabelce ale jej nie bylo;) A ja troszke zacofana jestem bo dlugo was nie odwiedzalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila23
Hey dziewczyny Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, (muszę przeprowadzić badanie z ramach zaliczenia) ankieta jest krótka, przyjemna i ANONIMOWA :) http://badania.webd.pl/swps/ Z GÓRY DZIĘKUJE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Malutkaania!!! Zuch dziewczyna, ja też tyle ważyłam jak się urodziłam ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje malutka, dzidziuś strasznie malutki, czu urodziłaś w terminie? może taka jego drobna uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do malutka
Moje serdeczne gratulacje :) Jesli to nie problem to napisz w jakim miescie rodzilas. I oczywiscie napisz rowniez jak wygladal porod w wodzie bo jak widzisz jestesmy bardzo ciekawe, no i czy dzidzius urodzil sie w terminie bo zeczywiscie malutka kruszynka :) Ja rowniez nie dlugo spodziewam sie pierwszego dziecka i jestem ciekawa jak porod w wodzie wyglada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmjhnmmhy
Mieszkam w UK,i kiedy czytałam na tym forum jak mamy w PL zachwalaja rozki tez chciałam taki miec dla dziecka,a tutaj takich nie ma.Jednak teraz z czasem uzytkowania o wiele bardziej wygodniejsze dla dziecka jest spiworek :) jest ich tutaj pelno w UK i polecam!! mam na mysli spiworki zapinanych na ramionkach na zatrzaski tzw.grow bag :).w rozku dziecku nie jest za cieplo,a w spiworku owszem :) jak sie ubierze na raczki ,,niedrapki,, to mega wypas zestaw! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem ciekawa porodu w wodzie(-: opisz jak wyglada jak możesz, z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowej mamusi i dużo zdrówka dla dzidziusia!! Ciekawi mnie czy wyszłaś z dzieckiem ze szpitala, bo w Polsce przy tej wadze by Cie przetrzymali? Co do rożków to tez sie zastanawiam po co właściwie? Na pewno nie planuje dziecka kłaść spać w tym, wiec na co to właściwie? Myślę za to o tych angielskich kocykach do becikowania, myślę ze to może być fajniejsze. Podobno karmić w rożku jest wygodniej bo jest sztywnijeszy, ale to chyba wszystkie jego zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle mamusie ;). Ja rowniez mieszkam w Anglii i tak sie sklada ze urodzilam 3 tygodnie temu synka Gabrielka. Widze ze domagacie sie opowiesci o porodzie w wodzie. A wiec jezeli napiszecie swoj birth plan wtedy porod powinien sie odbyc w wodzie. Ja pisalam ze chce epidural,lecz skurcze trwaly u mnie dosyc dlugo,za wczesnie na podanie znieczulenia, polozna sama z siebie zaproponowala basen. Poprostu masz wybor mozna sie rozebrac,lub w ciuchach siedziec i czekac. Do tego podaja gaz, takze pluskasz sie w wodzie i wdychasz ;). Do S_Gosia_S widzialam wczesniejsze wypowiedzi na temat Twojego palenia papierosow. Jesli nie rzucilas,nic sie nie martw. Ja osobiscie palilam cala ciaze,nie w wielkich ilosciach ale jednak palilam. Moj lekarz stwierdzil, ze jesli nie jestem w stanie przestac palic to nawet mam nie probowac,poniewaz rzucanie palenia w ciazy jesli jest sie bardzo uzaleznionym jest gorzej szkodliwe dla dziecka niz wypalanie tych 3 czy 5. dodam rowniez ze moj synek urodzil sie zdrowy i bez zadnych komplikacji. Takze glowa do gory:) Jesli chodzi o szczotki do wlosow dla maluszkow,polecam te z Boots'a bardzo mieciutkie. rowniez mam do Was drogie mamy pytanko. Jak to jest z tym obcinaniem paznokci u noworodkow? Czy mozna juz obcinac,czy mam czekac? Drugie pytanie,czy orientuje sie ktos jak to jest z becikowym? Mi nie przyznali z tego wzgledu ze pobieram macierzynskie i pracowalam. Tak mi powiedzieli na job centrum. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazurki i becikowe
Mi zabroniono obcinac paznokci w szpitalu ze wzgledu na bakterie. Mysle ze tydzien to odpowiedni moment na pierwsze obciecie. Oj my mielismy z tym wielki problem, a pazurki mial gigantycznie dlugie. Jesli chodzi o becikowe to moze dochody macie za wysokie, jest to dodatek dla ludzi o niskich dochodach http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/ciaza_i_rodzicielstwo/brytyjskie_becikowe_sure_start_maternity_grant dowiedz sie raz jeszcze w job centre bo to po 3 miesiacach przepada. Co do rozka to uzywa ich sie glownie po to by dziecko pozadnie opatulic , maluszki czuja sie w nich podobno bardzo komfortowo i przypominaja one im lono matki, tak mi polozne w pl tlumaczyly, i powiem wam ze cos w tym jest bo moj szkrabik 3 razy w ciagu 5 dni mi sie fochowal i cyca nie chcial a byl juz czas karnienia, zawolalam polozna a ta go opatulila jak dla mnie to za mocno, razem z raczkami przystawila do cyca i od razu sie zassal :) i tak 3 razy... Tu w uk uzywaja wlasnie tych kokonow zeby maluch czul sie bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiataj P.Balogova. Z tym becikowym, to faktycznie jest tak, że jak masz za wysokie dochody to Ci nie przyznaja. Nalezy miec przyznane Child tax credit lub inny zasiłek (wszystko jest wymienione). Ale warto złozyć podanie i w razie czego dadza ci negatywną odp. Wiem, że dużo osób musiałao sie odwoływac i dopiero wtedy dostali. W kazdym razie masz 3 miesiace od narodzin dziecka, a w podaniu mozesz zaznaczyc ze czekasz na przyznanie ChTC, o który też musisz złożyć podanie. No własnie mysle o tym angielskim "kokonie". CZy któraś kupiła już termometr i moze sie wypowiedziec. Bo chyba skusze sie na tego Brauna, mimo wszystko nie ma takich złych opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem,cos mi nie gra z tym becikowym. Ja skladalam juz raz papiery jak bylam w ciazy,ale odmowili mi z tego wzgledu ze nie pobieralam ani child benefitu ani zadnego tax credyt. Po urodzeniu malego bylismy jeszcze raz w job centrum po forme,ale nawet nam jej nie dali. Pani w job c. Spytala tylko czy maz pracuje a gdy powiedzialam ze tak to od razu stwierdzila ze nic mi sie nie nalezy.Dodam rowniez ze nie podawalam zadnych szczegolow dotyczacych naszych zarobkow. Dziwi mnie to poniewaz znajoma ktora podawala sie za samotna i nie pracujaca matke rowniez nie dostala becikowego a wlasnie z tego wzgledu ze nie pracowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becikowe i termometr
Idz raz jeszcze bo ci sie nalezy, drzwiami i oknami wal :) zapytaj czemu ci sie nie nalezy !!! Moja znajoma tez na macierzynskim jej M pracuje i bez problemu dostali. To jakas bzdura jak Cie potraktowali. Trzeba miec naprawde duze dochody zeby sie child tax nie nalezal... A to jest podstawa tego dadatku. Co do termometra to polecam taki http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3768844/Trail/searchtext%3EBRAUN+THERMOSCAN+THERMOMETERS.htm ja go mam i jest super dla calej rodziny. U mnie nawet lekarze go urzywaja w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termometr ze scanem z Tommee Tippee(tez zaplacilam cos okolo 30)plus drugi taki zwykly(do pupy).Wejdz na stronke Tommee Tippee i tam jest wszystko o jego funkcjach,polozne polecaja-zobaczymy(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos obcinania pazurkow,najlepiej obcinac namoczone po kapieli jak dzidzia zasnie,jak sie ma dobre nozyczuszki i robi sie to delikatnie to nawet sie nie obudzi(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam juz te bole rozpierajace,takie jak przy okresie ale silniejsze,wczoraj jak bylam badana przez ginekologa(od wewnatrz pierwszy raz w ciazy)to mowil,ze wszystko ok i dlatego sie nie martwie,a wczesniej panikowalam czy tak ma byc czy nie ale te bole to mowiac szczerze nic milego,no ale coz(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze nie pozostaje mi nic innego jak isc jeszcze raz i sie domagac. Jeszcze jedno pytanko,czy po ponownym skladaniu tej formy potrzebuje jeszcze raz podpis poloznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy czy bedziesz jeszcze raz sie starala od nowa(to potrzebny podpis),bo moze warto tylko sie odwolac od decyzji(to nie potrzebny),dostalas decyzje z odmowa,tak?a bierzesz jakis benefit jak mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Julka
A na kiedy masz termin bo nie chce mi sie tabelki szukac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dostalam odmowe, powod to brak jakich kolwiek dofinansowan. 3 tygodnie temu wyslalam forme na child benefit wraz z certyfikatem urodzenia,w poniedzialek wrocil mi sam certyfikat ale zadnego listu ani nic wiecej. Maz ma jutro appointment w sprawie child tax credyt. Obydwoje nie mamy ukonczone 25 lat,dlatego nie staralismy sie wczesniej o zaden tax credyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×