Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Maggiel naprawde bylas baaardzo dzielna!!!jesli mozesz to napisz prosze jakie byly porody w Twojej rodzinie,nie zawsze jest to regula ale czesto bywa podobnie i czy to byla Twoja pierwsza ciaza?i czy Twoja mama urodzila w terminie,czy przebijali pecherz plodowy?sorki za te pytania ale bylabym wdzieczna gdybys cos napisala-goraco pozdrawiam Ciebie i dzidzie(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie dziewczyn ktore juz tu urodzily :) W jaki sposob pielegnyje sie tu pepuszek malenstwa? W PL to uzywalo sie spirytusu i juz, a jak to wyglada w UK? Pytam bo nie wiem czy mam cos kupic czy dostane cos ze szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankastone, tutaj wedlug relacji mojej siostry i bratowej nie daja nic ze szpitala, a obmywac kaza tylko woda i wacikiem,ja zakupilam sobie spirytus salicylowy i bede nim przemywac :) tak zrobila wlasnie siostra i bratowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggie gratuluję dzidzi i oczywiście współczuję porodu chociaż sama miałam niełatwy, za to dochodzenie do siebie po porodzie super.Tak jak pisałam utrata krwi zalewdwie 300 ml,tylkon 2 szwy i 1,5 godzinki po porodzie poleciałam pod prysznic więc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaa mam pytanie do Ciebie bo tak przegladam liste co trzeba kupic no i sie zastanawiam nad mlekiem na wypadek opoznionej laktacji itp podobnych przypadkow. wiem ze masz juz spore doswiadczenie moglabys raz jeszcze w skrocie naswietlic sprawe, ktore mleko wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i naprawdę dziewczynki epidural jest BARDZO pomocny!gdzieś też czytałam o paraliżu,że upośledza współpracę i często poród może kończyć się kleszczami lub vacuum ale dla własnego komfortu i lepszego samopoczucia-rozważcie opcję epiduralu,i pytać,pytać i jescze raz pytać położnej lub lekarza jeśli macie jakieś wątpliwości co do znieczulenia.Ja zanim urodziłam to 4 dni męczyły mnie bóle i skurcze i miałam na tyle dość, że nie chcialam wiedzieć jak boli sam poród.sam poród jest ogromnym stresem i wysiłkiem dla mamy i dziecka a epidural chociaż tyle spowoduje, że przynajmniej ja myślałam w miarę trzeźwo bo ból nie zamroczył mnie tak całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem zdecydowana na epidural- jak tylko wejde na porodowke pierwsze co bede krzyczec to epidural- nie mam zadnych obaw widze tylko pozytywny aspekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiel - gratuluję córci. Ze strachem w oczach przeczytałam opis twojego porodu, dobrze, że masz to już za sobą- Wracaj szybko do zdrówka. Ja przynajmniej na razie nie decyduję się na epidural, no ale jak to będzie to zobaczymy. Moja koleżanka przez epidural, a raczej przez to, że nie czuła skurczów, to o mały włos nie straciła swojej dzidzi - nie wypierała wystarczająco mocno, no ale wszystko ma swoje wady i zalety i każda z nas jest inna, co dobre dla jednej nie sprawdza się u drugiej, czasami to wolałabym żeby ktoś za mnie zadecydował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz bo sie chyba zgubilo :) Kasienkaa mam pytanie do Ciebie bo tak przegladam liste co trzeba kupic no i sie zastanawiam nad mlekiem na wypadek opoznionej laktacji itp podobnych przypadkow. wiem ze masz juz spore doswiadczenie moglabys raz jeszcze w skrocie naswietlic sprawe, ktore mleko wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pielęgnacji pępuszka polecam saszetki LEKO z Pl gaziki juz nasaczone spirytusem,dlatego ze jesli bedziemy uzywały wacianych tamponików i spirytsu mnie zazwyczaj nitki wacików zostawały a te gaziki sa super, otwierasz przecierasz i wyrzucasz a bawisz sie w nalewanie spirytusu , i jeden gazik na jedno przetarcie pepuszka, wystarczy krawienia poporodowe sa spowodowane złym odklejeniem sie łozyska i zazwyczaj jego resztkami w macicy, słabą krzepliwością podaje sie wtedy wit k rodzacej, jest ona tez w witaminach pregnancareoryginal , inne nie maja dlatego dobrze je brac przed porodem epidural nie osłabia skurczy ale powoduje ze nie czujesz ich natezenia, bo to umrzec mozna prawde mówiąc z bólu, wiec bez epiduralu kochane lepiej nie próbowac, wykorzystajcie tę możliwość jakiej nie mają kobiety w PL, ja już wiem jak działą epidural, miałam możliwość w lutym poznać i gdyby nie ta cc planowa, to bez epiduralu nie zgodziłabym sie rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia,to oczywiscie sprawa indywidualna ale nawet na ulotce od spirytusu salicylowego jest napisane nie uzywac u malych dzieci i niemowlat.ja osobiscie widzialam reakcje noworodka na uzycie spirytusu salicylowego i to wlasnie po przemyciu kikuta pepowinowego(z regoly noworodki sa uczulone na salicylany)i dzidzia az dostala bezdechu,tak,ze od tamtej pory ja za spirytus salicylowy podziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiel
Julka, nie bylo takich przypadkow w rodzinie jak do tej pory. mama miala tylko jedna cesarke a poza tym wszystkie dzieci bez komplikacji i szybko wracala do siebie. tylko jak wspominalam z tym epiduralem ciotka miala zle zrobione i juz ponad 20 lat cierpi z tego powodu i nie mozna tego wyleczycc niestety.... dlatego tak sie balam. poza tym kobiey w szkole rodzenia tak zachwalaly narkotyki, ze nie mialam watpliwosci co do znieczulenia - wszystko tylko nie epidural. niestety narkotyk nie znieczula, tylko jakby oglupia. tracisz troche kontakt z rzeczywistoscia i ja mialam wrazenie, ze czas mi szybciej lecial. jednak bol pozostal ten sam. nie zaluje epiduralu w ogole i gdybym jakims cudem jeszcze kiedys w przyszlosci rodzila to tylko za pomoca epiduralu. Kasienka, to szczesciara z ciebie, ze tak dobrze poszlo po porodzie. ja tez tak sonie wyobrazalam, bo kondycja super i w ogole, ale zycie zaskakuje.... dzieki Bogu nie zdecydowalam sie na porod w domu, bo taki byl plan Ania, decyzja nalezy do ciebie, ale jak juz wspominalam nie zamienilabym epiduralu na nc innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. :) jesli chodzi o pepek dziecka,to nie wyglada to tak jak w Polsce ze go zawiazuja. Po odcieciu pepowiny,przypinaja plastikowa klamerke,ktorej za nic w swiecie nie wolno odczepic,tylko czekac az sama odpadnie. W moim przypadku synkowi odpadla po 4 dniach. Polozna mowila,ze nie trzeba tego przemywac,a wystarczy tylko kapiel. Po odpadnieciu klamerki wraz z martwa czescia pepowiny robi sie strupek,ktory odpada na 3 dzien i pepus wyglada slicznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal pozostaje wierna porodowi w basenie. A na epidural czy masz w karcie czy nie, to w kazdej chwili mozesz zmienic zdanie. A do tego birth planu to czasem zagladaja czasem wcale, różnie to bywa. Dobrze jest go miec, ale nie jest tak, że nie mozna zmienić zdania w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też myślę o porodzie w wodzie, zobaczymy jak to będzie. Chciałabym, żeby wszystko potoczyło się szybciutko żeby za dużo czasu na rozmyślania nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztaanka,z tym epiduralem to nie jest do konca tak jak mowisz. Ja mialam napisane ze chce epidural,nawet jak maz dzwonil do szpitala mowil ze chce epidural. Odnioslam takie wrazenie jakby oni w ogole nie chcieli podawac,bo gdy poprosilam o to to polozna powiedziala ze jest za wczesnie,potem zaproponowala basen,a potem powiedziala ze jest juz za pozno i skonczylo sie na tym ze urodzilam naturalnie bez zadnego znieczulenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, moja znajoma tez chciala epidural od poczatku i miala wpisany to poprosila o niego ponownie(po kilku godzinach bolow) to polozna powiedziala,ze najpierw musza zrobic jej badania krwi,etc.potem anestezjolog byl busy jak mowila,a znajoma urodzila naturalnie po 15 godzinkach(-: wiecie co dziewczyny jak ja czytam re historie to az sie boje, po prostu trzeba zrobic plan porodu, tak w razie A i chyba trzeba isc na zywca, oddac sprawy w rece Boga,sama nie wiem ale historie straszne,jedna ma krwotok,druga rodzi w domu inna w taxowce,dajcie spokoj)-:ja tylko marze ,zeby nie byc sama jak to sie zacznie)))-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mozna sie dolaczyc :)? ja juz urodzilam ale fajnie by bylo pogadac z kims kto tez mieszka na wyspach. my mieszkamy w Szkocji. moze jest ktos jeszcze z polnocnej czesci wyspy :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski. Anka dobrze że o tym pomyślałaś, lepiej zaopatrz się w małą puszkę mleka i chociaż jedną butelkę.Ja zamierzałam karmić piersią,ale nie wyszlo tak do końca chociaż 1,5 miesiąca to i tak dobrze.Miałam zanik laktacji po porodzie,więć mąż kupił sma ,butelki kupiłam jeszcvze w ciąży.Niesttety mały nietolerował mleka dobrze, i przeszłam na aptamil-jest lepiej.Załatwia sie różnie-albo 1 raz dziennie za to ilość godna słonia, albo mniejsze kupki po 4 razy dziennie.Kolki przeszły, nie drze się już jak opętany wieczorami.Przynajmniej mój Oli dobrze toleruje aptamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kasiulka,ja akurat z londynu ale moze i ktoras dziewczyna jest ze Szkocji(-:pewnie,pewnie chodz do nas-pogadamy(-:a kiedy urodzilas?i jak tam w Szkocji sie rodzi?napisz troszke jak mozesz(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka no mowie Ci, u nas mowia zeby butelke i mleko wziac do szpitala w razie jak mamy jakies preferencje co do mleka,a my same nie bedziemy miec,no to ja juz tez kupilam i biore(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny kasiulka witaj:)moze napisz cos o swoich przyzyciach zwiazanych z porodem i tego co było po:)my w większości jeszcxze w 2paku więc kazda rada jest dla nas na miare złota:) Ja tak sie zastanawiam nad epiduradem,kurde cały czas mowilam ze wezme tylko gaz ale coraz bardziej sie zastanawiam. Zmykam do poloznej.pozniej sie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie musicie brac mleka do szpitala. Oni daja mleko,maja tam wszystkie rodzaje. Nie bedziecie mialy sily aby chodzic gotowac wode,potem studzic mleko a nastepnie wyparzac butelki. I nie bojcie sie,porod nie jest taki straszny:) Ja rodzilam od 2 w nocy do 9.47 ale czas szybko zlecial. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za mile przyjecie :) Asia urodzila sie 5 lutego po 25h porodu (liczac od odejscia wod plodowych) :). porod pomimo ze dlugi i zakonczyl sie kleszczami bo malutka miala zle glowke ustawiona i byla duza (4510g i 61cm :D) to i tak nie wspominam zle. opieke mialam pierwsza klasa, wszelkie znieczulenie, jakie tylko chcialam. i tu moja rada bo widzialam ze zastanawiacie sie nad tym, bierzcie epidural! porod dla kobiety powinien byc pieknym przezyciem a nie kojazyc sie tylko i wylacznie z bolem. nawet jak robimy zeby to wiekszosc z nas bierze znieczulenie, wiec dlaczego nie mozemy rodzic po ludzku. jesli tylko macie jakies pytania to smialo chetnie pomoge w miare mozliwosci i mojej skromnej wiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka_x witam,gratuluje dzieciaczka.kochana powiedz to twoja pierwsza ciaza?ile masz latek?jak mozesz to napisz w szczegolach jak to u ciebie wygladalo.w ktorym typ.urodzilas,jak pojechalas do szpitala to co sie dzialo po kolei,jakie znieczulenia bralas-jak dzialaly,czy nacinali ci czy tez sama moze popelalas?jak wygladala opieka po porodzie,jak szybko bylas w domu,jak dlugo dochodzilas do siebie,bylas z partnerem caly czas?no i jak dzidzia sie chowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasiulka_x
Jesli mozna wiedziec to z jakiego miasta jestes ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonimowa pomaranczko :) z Hamilton, a ty :)? ewa_84 duzo pytan :) ale postaram sie na wszystkie odpowiedziec jak tylko moja dzidzia pojdzie sobie na drzemke, narazie musze zmykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka_x spokojnie-jak bedziesz miec chwilke to napisz-a jakiego wozka uzywasz?i czy zadowolona jestes, przepraszam ze tak duzo pytan ale porod przedemna-za dwa mies.wiec jestem ciekawa.z gory dziekuje za wszystkie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 22 tygodniu ciazy macica miala 24 cm teraz w 29 tygodniu ma 27 cm.przez 7 tygodni tylko 3 cm wicej.moja polozna byla lekko zaniepokojona ale kazala czekac.bardzo mnie to zmartwilo.miala tak ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×