Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

hej dziewczyny! Wszystkim nowym mamusiom składam serdeczne gratulacje, to takie szczęście mieć maleństwo przy sobie, muszę jednak stwierdzić, że ciutkę tęsknię za brzuszkiem. Cała moja ciąża i poród były super bezproblemowe, za to teraz zaczęły się małe schodki, jestem zdeterminowana karmić piersią, ale jak na razie mam niemiłe doświadczenia- okropnie pogryzione sutki, zapalenie piersi, poza tym martwię się czy mam wystarczająco dużo pokarmu bo moja niunia mało na wadze przybiera i ciągle na głodną wygląda- położne i health visitor mówią żeby kontynułować karmienie piersią i że wszystko jest ok. Stosuję ten krem o którym któraś z forumowiczek wcześniej pisała- lansinoh ale jakoś nie bardzo mi pomaga. Poza tym to przemęczenie daje stę we znaki - malutka śpi tylko przytulona do mamy albo taty, a o łóżeczku nawet nie ma mowy. No ale poza tym to cudownie być mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, brzuchatki i mamuski. My z Emilka powoli dochcodzimy do porozumienia :D Zaczyna spac po 3-4 godz, a dzis w nocy niestety po 2h. No ale mam nadzieje ze sie wszystko powoli unormuje. Mam pytanie do mamus na forum. Czy wy jecie wszystko? Bo w szpitalu podawali różne rzeczy, które figurują na "polskich" listach rzeczy zakazanych. No i sie jadło, a dziecku nic nie jest. I teraz stoję przed dylematem czy jeść prawie wszystko czy nie. Właśnie sie dosiadłam do borówek i nie moge przestać. I tak je zjadam z poczuciem winy :P Ale apetyt to ja mam teraz. Nie wiem czy to przez żelazo, którego biore ogromne ilości, czy to po prostu normalne u karmiących. I jeszcze jedno pytanie, co robicie jak dzieci mają czkawkę? Dopajacie je wodą czy karmicie, a może nic nie robicie, bo tak chyba zalecaja polozne (przynajmniej moja). Dziewczyny co do tych pasów no chyba nie mozna ich nosić za wcześnie po porodzie. A może nie bedziecie go potrzebowały. Ja już prawie dogoniłam swoją wage sprzed ciązy, a wiadomo skóra potrzebuje troche czasu, żeby sie wchłonąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie nie mam problemow z karmieniem mojej niuni :) je co 2,5h-3h i tak po 10 min :) na wadze przybiera prawidlowo :) a z sutkami mialam problem tylko w szpitalu potem karolinka zaczela ssac juz prawidlowo i juz nic mnie nie boli :) kasztanka ja jem prawie wszystko - unikam tylko ostrych dan i wzdymajacych- typu fasola,kapusta oraz smazonego jesli chodzi o owoce to poki co cytrusow nie jem a tak to i truskawki jablka banany arbuza melona, mysle ze jagody spokojnie mozesz jesc, jem tez jogurty owocowe :) na razie nie zauwazylam zadnych oznak alergii u malej a kolki- no coz nie da sie chyba tego uniknac :( stosuje kropelki anty kolkowe ale niezbyt poimagaja, na szczescie karolinka nie ma ich az tak czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do czkawki to ja najpierw biore karolke na rece tak jak po jedzeniu i masuje ja po pleckach tak zeby jej sie odbilo-czasem pomaga a jak nie to przykladam ja do cyca- gdy to nie pomaga daje butelke z woda zawsze ktorys sposob zdaje egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuuttka__
Cześc dziewczyny:) ja również jestem w UK i jestem w ciąży:) prawdopodobnie tu urodzę:) Jestem tu dopiero od tygodnia i nie orientuję się jak tu jest z lekarzami.. Znajdę jakiegoś Polskiego..?? Znam angielski na poziomie podstawowym a to chyba za mało:/ ile kosztuje taka wizyta?? To już 12 tydzień.. za 2 tygodnie powinnam sie wybrać do lekarza...Mieszkam w miejscowości Maidenhead...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje mamunia27!!! Zaraz wszystkie beda mamusiami. A sutki proponuje smarowac jeszcze w ciazy tym kremem,ja smarowałam Maltanem. I masować, przyszczypywać troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuuttka__ sa tu Polscy lekarze ginekolodzy tez wizyta z USG ok 100 funtow ale jesli planujesz tutaj rodzic to musisz isc do GP do przychodni angielskiej zarejestrowac sie i tam dostanie swoja polozna nio i juz powinnas miec 1 USG wiec szybciutko do lekarza ;) Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego. Dziewczyny mnie dzis boli brzusio plecy delikatne skurcze mam no i straszne parcie na dole :) Mam nadzieje ze to jeszcze nie to hihi moja mama sie smieje ze mam jeszcze przynajmniej 4 dni wytrzymac do mexza wolnego hahaa ;P ona sie bardziej przejmuje niz ja bo ja sie smieje ze do daty porodu mam jeszcze duzo czasu i mi sie na porodowke nie s[pieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuuttka__
USG miałam już w Polsce:) a tu trzeba przed każdą wizyta robic badanie moczu i krwi tak jak w Polsce..?? Boje się troszkę bo nie dogadam się z GP po angielsku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuutka nie martw sie jesli nbie znasz angielskiego to przy rejstracji powiedz ze chcesz wizyte z polskim tlumaczem jest to mozliwe wiec nie masz sie co stresowac, tutaj przed kazda wizyta siusiasz do kubeczka i dajesz poloznej badanie krwi jest chyba 2 czy 3 razy, a na usg i tak idz tutaj bo masz darmowe a sa niestety tylko dwa jedno w 12 tyg, a drugie w 20tc, tak wiec idz szybko do GP umow sie na spotkanie z polozna -midwife, a ona skieruje cie na usg-scan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was dziewczynki pytanko jak sie nazywaja po angielsku takie spodenki z zakrytymi stopkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuuttka__
Dziekuję ślicznie z info:) Ale tłumacza można wziąć wszędzie za darmo..?? czy tylko w takich większych miastach jak Lodnyn..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutka,a piszesz ze jestes tu od 2 tygodni,czy zle zrozumialam???a masz wykupione ubezpieczenie zdrowotne,czy angielski insurance number????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuuttka__
Tak, jestem tu od 2 tygodni:) Mam wykupione ubezpieczenie ale od wypadków na rozmowę w sprawie insurance number jestem umówiona na sierpień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu mam takie 2 pary dla mego Synusia jedno właśnie niebieski a drugie w paski super kompleciki ;) Gosiu uważaj na Was ,trzymaj się bo masz jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuuttka wszedzie jest dostepnym tlumacz za darmo, jest on telefoniczny lub normalnie z toba przy wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuuttka__
Mieszkam w Maidenhead, znacie może jakiegoś dobrego lekarza, albo chociaż szpital?? Może w Slough..?? To będzie mój pierwszy poród, pomimo tego że mam jeszcze pół roku to boję sie że mnie źle potraktują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitajakubek a powiedz mi jak one sie nazywaja po angieslu chodzi mi o same te spodenki????? Bo zalezy mi na takich ale jedyne co to wlasnie ten komplecik zamowilam a samych nie moge znalesc takich spodenek. Powiedz mi jak one sie nazywaja ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia te spodenki nie maja jednej konkretnej nazwy- mowi sie na nie: trousers/leggings/pants with feet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuuttka__ w slough masz sporo polskich lekarzy ale jesli chcesz tutaj rodzic to powinnas isc do GP. Nio i jesli chodzi o slough to nawet w sklepach np. w o2 z telefonami masz polki....a wiec nie bedziesz miala problemow z tlumaczem ;) w slough to nawet na angielskich sklepach sa kartki po polsku ze w danym sklepie jest mozliwosc rozmawiania po polsku ;) Ajjj to slough piekne miasto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nutka,to rob tak jak Ci Gosia napisala,lec do gp sie zarejestrowac(-;dobrzeby bylo jakbys miala jakas kolezanke tam co zna angielski albo Twoj facet moze????to by ci szybciutko pomogli(-;wez paszport i nie wiem jak teraz jest z potwierdzeniem adresu,powodzonka!!! Dziewczyny,a ja od rana rozwolnienie i zyganie!!!!!!!!!!!!i wiem co to znaczy ale jak dlugo od tego???????????bulow zadnych nie mam jeszcze ale mnie szarpie))))))-;od srodka,az plakac mi sie chce,oj chyba polece cos czuje,miala tak ktora???????piszcie kochane i ile od tego skurcze?????(wiem,ze glupie pytanko ale napiszcie cos)oj,oj,oj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja mam to w komplecie z Mamas&Papas i to kupywał mój M także nie powiem Ci Kochana jak to po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewus w trousers i w leggings sa normalne bez stopek ?? ale dziekuje zobacze te pants with feet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj Julcia żebyś nie pojechała jeszcze dziś organizm Ci się oczyszcza przed porodem jak widzę także możesz jeszcze dziś polecieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Julcia ja tez tak mysle ze ty polecisz niebawem ;) Moja mama dzis sie strasznie boi zebym i ja wczesniej nie urodzila bo dzis strasznie mnie lapie brzuch twardy jak kamien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki wy tez takie senne w tej koncowce jestescie/ bylyscie? Bo mnie to strasznie lapie sennosc,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(((-:kobitki przeszlo mi narazie(((-;pewnie znow zlapie,poki co jade do Ikea po ten moj przewijak,bo przywiezli(nareszcie sie doczekalam),biore w razie czego torebke jakby bylo mi niedobrze,Londyn duzy to wstydu nie bedzie,a poza tym mam to gdzies.Gosia ja tez senna bylam jeszcze kilka dni temu ale teraz juz sie przebudzialam ze strachu(-:to do pozniej paniusie,potrzebuje ktoras cos z Ikea??????(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuuttka__
Ale chyba bez insurance number nie będę mogła iść nigdzie:( chyba że prywatnie:) A na rozmowę jestem umówiona na koniec sierpnia... dzieki wielkie za info... Jestem tu od niedawna i jeszcze nie bardzo orientuję się w tych sprawach:) Mój facet mówi trochę lepiej po angielsku ale tez nie na tyle dobrze żeby się z kimś bez problemu dogadać:) Od września będziemy chodzić do szkoły w której uczą angielskiego także podciągnę się troszkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×