Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

No właśnie ja sie nie znam za bardzo. A teraz ma łuszczącą slóre na glowie i nie wiem czy to uczulenie czy ciemieniucha. A mleko odstawiłam w niedziele, zobacze czy jej zejdzie. Wiecie jak długo moze sie utrzymywac uczulenie jesli nie ma alergenu? A do pediatry to jak mozna sie umowic? Przez GP trzeba, bo chyb bez skierowania sie nie obejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja rozpuszczalna pije, i cappucino, i late jak piłam mleko. A na ból głowy to podobno pomaga czarba z cytryną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka,ja mialam spotkanie z pediatra.Poszlam do szpitala na emergency z mala i powiedzialam ,ze chce widziec lekarza pediatre i poczekalam za 30 min i mialam wizyte. dziewczyny(szczegolnie te po cesarce,chociaz wiem ,ze to podobnie) czy wy tez mialyscie krwawienie ze skrzepami po porodzie???bo mi dzisiaj wylecialy 3 skrzepy i nie wiem czy jechac do szpitala czy to normalne??????? ODPOWIEDZCIE PROSZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja bym jednak naciskała na zrobienie dzieku badań,krew,mocz kał..Nie wiem jakie dokładnie robi się w tym przypadku,ale może powiedz że podejrzewasz skazę? Jula jak ja byłam w połogu,a odwiedzała nas położna to za każdym razem oglądała szwy w kroczu,i pytała właśnie czy są skrzepy-jak mówiłam że nie to mówiła tylko że bardzo dobrze.Może zadzwoń do szpitala,wyjaśnij i zapytaj?? ja w samym połogu nie miałam skrzepów,ale za to przy ostatnim okresie produkowałam hurtem wątróbkę... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka mój mały miał początek ciemieniuchy,takie żółte placki na czubku główki,ale wyczesywałam mu to,oliwkowalam skórę i przy kąpieli lekko zdzierałam palcami,zeszło mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zadzwonie i umowie sie do Polskiego pediatry bo dzis wieczrem znow mial problem z kupka ale po kapieli jak zawonelam go wrecznik to l jak zrobil i zasNAL jak aniolek ;) Mnie bardzo niepokoją te biale plamki pod skora tak jakby maly byl caly bialy i tylko telikatnie czerwone linie oddzielaly te biale miejsca nie wiem jak to dokladnie opisac ma to tez na glowce raczkach i nozkach Pani DR. wczoraj w szpitalu to widziala i olala to. Wiec wole aby dziecko bylo sprawdzone przez specjaliste ktory dokladnie mi powie co i jak. Bo wyobrazcie sobie ze P. Dr zapytala mnie czy dziecko ma alergie ja mowie ze nie wiem ma jakies krostki ropne na twarzy ale czy to alergia to nie wiem. A ona nic. No kurde oni sa lekarzami i powinni mi wyjasnic to co mnie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Gosia czasem nie zwracają na to uwagi.Tak jak lekarka stwierdziła że krew i śluz w kupie dziecka to rzecz normalna..ja pojechałam z małym na emergency wieczorem,bo nie załatwiał się 3 dni,ale jak się zrąbal na oddziale to myślalam że trupem padnę.Tona zielonych drożdży.Lekarka powiedziała że tak może się dziać.bo był na moim mleku,ale jak dostałam zapalenia i zaraz po tym zatrucia pokarmowego to małego odstawiłam.Więc powiedzieli mi że MM jest bardziej ciężkostrawne od mleka mamy i dopóki żołądeczek dziecka się do MM nie przyzwyczai-kupy i zaparcia mogą się utrzymywać.kurde co z ta kasią i anitią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja jestem po cc i skrzepy są, powinny wrecz być nawet, musisz sie oczyścić, może być sucho już a potem znowu skrzepy i krew coraz ciemniejsza Mój miał problem z kupka ok 5 dni po wyjściu ze szpitala, ale po delicolu problem sie skończył i odkąd uzywam ani kupka a nie bolący brzuszek nic z tych rzeczy, a tez krzyk był juz i rzucanie nózkami, skończyło sie po kropelkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Grays, no tak sie wystraszylam)-: a czy te skrzepy to trochę tak dziwnie pachną??? Nie mam ich bardzo dużo ale jak sikalam to potem zobaczyłam na papierze, no i wlasnie mam tak jak mówisz, czasem już nic nie leci a czasem skrzep i taka ciemna wydzielina, wsadzila bym sobie tam palca zobaczyć co i jak ale sie boje)))-: bo nie wiem co tam moze być po tych próbach użycia forcepsu i vacum)-: oj kurde, ja rodzilam na wszystkie sposoby, dobrze ze mnie akurat rak nie bolało(-: Grays, a długo to tak będzie lecialo??? Ja jestem dzisiaj 2 tygodnie po porodzie i zauważyłam, ze jak sie przeciaze trochę to bardziej krwawie, no ale dzidzie muszę przecież nosić)-: dzięki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays a moze jestes w stanie powidziec cos o tych przebarwieniach(plamkach) na ciele mojego malego?? Ty sie troszku znasz a wiec licze na Ciebie :) No wlasnie co z naszymi dziewczynkami?? Takie zmeczone po porodzie ze nic sie nie odzywaja ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski czy jest mozliwe zeby dziecko nie moglo zrbic kupki przez moje mleko np. jest zatluste?? dzis juz malemu podalam aptimil zobaczymy czy sie zalatwi normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja tez takie skrzepy mialam. krwawienie u mnie bylo krotko bo ok 3 tyg i koniec :) mysle ze to indywidualna sprawa a jesli o zapach chodzi no coz zeczywiscie jest on nie zbyt przyjemny :( Gosiu kupilas gripe water ??? Ja jestem z niego super zadowolona maly puszcza baczki i kupke ma za kazdym przewijaniem :) infacol poszedl juz w odstawke. Ja mu podaje 2.5 ml bo 5 ml to moim zdaniem przesada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ja juz po. Maly urodzil sie ostatecznie przez cc po przejsciach, ale na szczescie oboje jestesmy cali i zdrowi. dopiero wczoraj wyszlismy ze szpitala. Mam malo pokarmu i maly nie chce ciagnac cycka. Na razie odciagam ile mam a reszte dokarmiam. Dokladniej wszystko napisze pozniej. A moje szczescie wazylo 3386g , mialo 54 cm i dostal 10 agpar wiec teraz mnie duma i tak rozpiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIEŃKAA__ bez logowaniaaa
anitia gratulacje, a czemu skończyło się cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Anitia. Zdrówka i szybkiego powrotu do siebie. Opisz jak tam było u Was, jak juz znajdziesz chwilke A u mojej małej skórka wygląda już lepiej, przynajmniej na twarzy. I nie wiem czy ma skaze, ale na tych małych krosteczkach porobiło sie cos jak trądzik niemowlęcy chyba. No i teraz powalczymy troche z ciemieniuchą. a do pediatry w szpitalu mnie tak z "ulicy" nie przyjma raczej, szczególnie ze nie jest to przypadek nagły. No ale na razie trochę przeszło. Co do skrzepów, to chyba mogą sie jakieś wydostawać, ale jak sa duze to nalezy sie kontaktowac ze szpiatalem. Ja np mialam skrzep wielkosci pięści, ale jeszcze w szpitalu.I właściwie nic nie zrobili, podobno tak moze byc. Ale zawsze warto spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka co prawda jeśli przypadek dziecka nie jest emergency to możesz sobie czekać na wizytę,ale może w twoim mieście są ośrodki walk-in-centre? Jak Olusiowi zrobiło się na pępku dzikie mięso,to poszłam co prawda duża kolejka,czekałam chyba z godzinę ale przyjął nas lekarz,i załatwił sprawę.Pępek zaczął ziarninować.Potem z walk in centre wysłali list do gp który ma Olka na czym polegał problem,co zostało dziecku podane.Przy okazji na wizycie gp obejrzał małego pępuszek,pytał co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia gratuluje :) teraz to juz wszystkie jestesmy szczesliwymi mamusiami :) Ja na wizyte do pediatry ze starszym synem czekalam ok 6 tyg :( Nie bylo to nic powaznego ale sam fakt tak dlugiego oczekiwania mnie irytowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Kasienka mozesz mi powiedziec co podal lekarz Twojemu synkowi na ziarniaka pępka? obawiam sie ze moja malunia tez to wlasnie ma- w czwartek mam wizyte u GP. Nie wiem teraz sama czy powinnam jechac do lekarza wczesniej, czy moze poczekac juz do tego czwartku....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia jedyne co Oluś dostał to lekarka posmarowała mu to azotanem srebra, bardzo zaczęlo się to pienić.Potem zalepiła pępuszek i dopiero mogłam odkleić po 2 dniach,więc w ten sam dzień założenia go nie kąpałam,potem ominełam pępek.Sama odkleiłam opatrunek.mięso było wysuszone i sama mu smarowałam to rivanolem w płynie.ładnie się wysuszyło.Ponadto Oli miał pępek taki hmm..nienaturalnie wystający,a kiedy został potraktowany azotanem i rivanolem to się wciągnął do środka,teraz ma normalną dziurkę jak większość ludzi. Jeśli nie chcesz czekać to idź do walk in centre,tam owszem możesz poczekać godzinę,dwie na przyjęcie,ale nie 4 dni.Stamtąd wyślą list do twojego gp co dziecku było i co mu podano.Może twpja córcia dostanie coś innego,np.jakąś maść,krem?Mojemu lekarka posmarowała właśnie azotanem umiejscowionym na takim patyczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey mamuski;) Anitia GRATULACJE!:) Pochwal sie swoja pociecha:) Ja dzis bylam z moim smykiem u polskiego pediatry i cale szczecie bo w szpitalu pediatra powiedzial ze jest wszystko perfekt a co sie okazalo to moj maluch ma problem z lewym biodrem(nie odbija dobrze) ma przepukline pepkowa. Poza tym dostalam odpowiedz na kazde moje pytanie ( a tutaj w szpitalu jak zapytalam o biale plamki na ciele to pediatra tylko zadal mi pytanie jak dlugo je ma i to wszytsko jak zapytalam o te krostki ropne na buzi to nie dostalam wogole odp a nawet pytania hehe ) Te krostki u mojego maluszka to tradzik niemowlecy dopoki nie bedzie mial czerwonych plamek z bialymi czubeczkami to nic nie jest zlego ale jesli pojawia sie czerwone plamki(mial je na poczatku) to przepisala mi DR. masc z antybiotykiem. Co do kupek to poprostu moj maly nie umie ich robic ;) Ale z czasem wszystko bedzie ok. Moge mu masowac odbyt ale !!UWAGA!! nie wolno uzywac termometra(tak kiedys robily nasze mamy i babcie) To jest niedopuszczalne!Tez nie wolno podawac dziecku herbatek z kopru wloskiego i rumianku poniewaz one powodują zaparcia u dzieci;) Jedyne co to tylko wode. Jestem bardzo zadowolona z P Dr.! Fajna i mila babka na kazde pytanie nam odpowiedziala. A i mimo ze dziecko dostalo jednorazowy zastrzyk z witamina K powinnam podawac ja do 3 miesiaca. Witamine D3 do 2 lat :) Tylko hmmm moze Wy mi powiecie co to moze byc w kupce u maluszka takie dlugie biale nitki. Zauwazylam je dopiero wieczorem wiec juz bylo po frytkach nie mialam jak zapytac Pani DR. tym bardziej ze maly w dzien nie robil wogole kupki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze
to nie sa pasozyty udaj se do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babki(-: a ja tez byłam u pediatry i moja Hulyetka ma tradzik niemowlecy, nic strasznego ponoć sie często zdarza i jest to reakcja systemu immunollogicznego, ma przejść samo(-: Gosia mi powiedzieli, ze jak najbardziej mogę przepajac dzidzie herbatka koperkowa lub rumiankowa specjalna dla niemowlaczkow ale ja nie karmie piersią( zalecenie od fizykoterapeuty, bo mam ten pelwik rozjechany, a jak sie karmi piersią to sie wydziela relaksyna która jeszcze bardziej mi go rozjedzie i wtedy będę musiała nosić ten pas ortopedyczny bo inaczej problemy z chodzeniem)-; a ja raczej wole być sprawna dla mojej iskierki(((-: dziewczyny ile ważą wasze dzieci i w jakim są wieku??? Bo moja 2 tygodnie i 3 dni i 4 kg na plusiku(((-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka a bylas u angielskiego pediatry?? Bo mi angielscy powiedzieli ze jest wszystko perfekt a jednak nie jest;( Moj maly tez ma ten tradzik i dopóki nie pojawia sie czerwone plamki to jest ok a jak sie pojawia to mam masc z antybiotykiem zeby smarowac. Mi powiedziala ze te herbatki wlasnie powodują zaparcia u niemowlakow. Moj maly wczoraj byl wazony 3 tyg i 3 dni i maly mial 3560 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja byłam u kilku pediatrow(((-: czasami na to podają masc ze sterydami albo z antybiotykiem ale potem mogą wystąpić przebarwienia delikatnej skórki, ja przebywam 2 razy dziennie solą fizjologiczna jest to najbardziej neutralne dla dzidzi i pomaga bo już widzę efekty(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Gosia, każdy pediatra gada co innego??? Najlepiej chyba samemu doczytac , potem sie ewentualnie poradzić- ja narazie używam tej soli fizjologicznej, na antybiotyk i sterydy mam czas, tym bardziej ze moja mała brała antybiotyk od razu po porodzie na ten Group b strep! Pisz czy widzisz duże poprawy(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja narazie nie bede mu smarowac bo jesli nie wyskocza te plamki to jest OK. Narazie ma tylko biale krostki zadnych plamek czerwonych a wiec zostawiam tak jak jest. Buzie przemywam tylko przegotowana woda i zadnych kremikow narazie na bunie mu nie nakladam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,jeśli mowa o trądziku to powinien sam przejść.Bo mój mały to chyba miał,takie właśnie czerwone plamki.Byłam u lekarza i dostał hydrokortyzon,miałam smarować tylko zmienione miejsca.Widzę że mu zanikły,nie ma nic na buźce od ok.5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.voila.pl/087/xkw9v/?1 tu Oluś miał to jeszcze na buzi,tak to wygląda u waszych dzieci? ja myślałam na początku że ma skazę,lekarz wykluczył.Potem zaczęłam wszelkie materiały które mają kontakt z jego buzią prać w dziecięcym proszku-nadal to się pojawiało.Maści ostatnio użyłam jakiś czas temu a od około 5-6 dni nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×