Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Grays77 wkoncu sie odezwalas boshe myslalam ze juz calkowicie nas pozostawilas hehe ;) nio to chyba to czuje bo to wlasnie tak z 5-10 min czuje troszke przerwy i znow a czuje to od 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak sa to delikatnie rytmiczne przez kilka minut to na pewno czkawka:) leżę caly czas juz nawet nie siedze, szew wrósł mi w szyjke i musze przebolec jakoś, biore progesteron do końca 34 tyg wiec po tym czasie dopiero zacznę szykowac sie do przyjscia małego,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak czuje taki mocny ucisko pod zebrami albo ogolnie w boku to znaczy ze maly pcha np. nozke ??? to takie hmmm uczucie dziwne troche bolesne iii nie moge sie ruszac przy tym hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie z kolei tak bola plecy,ze szok)-:juz nie wiem jak mam spac w nocy zeby bylo wygodniej,a Wy jak sobie radzicie z bolem plecow???Juz zostalo mi niecale 8 tygodni,no to jakos da sie rade(-:a pozatym to czuje sie strasznie ciezkoooo,dziewczyny ile przytylyscie w okolo 30 tygodniu ciazy???i jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi polozna powiedziala, ze jak dziecko ma sklonnosci do czkawki w brzuchu tzn ze i potem bedzie mialo sklonnosci do czkawki takze, a jak jej nie ma w brzuchu to badzo dobry objaw. CO polozna to inne stwierdzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia a jaki wozeczek kupilas? ja zdecydowalam sie na polska firme- zasiegnelam opini i wszystkie byly pozytywne dzisiaj go kupuje a w przyszlym tygodniu bede go miec tutaj :) juz doczekac sie nie moge :) ja tez odczuwam czkawke takie delikatne rytmiczne pukanie w dole brzucha hihi smieszne :) http://allegro.pl/darex-matrix-pro-2w1-kola-pompowane-nowosc-i1647294166.html a kolor jeszcze musze sie zdecydowac do po poludnia moze pomozecie? interesuje mnie nr: 3. Czarny w koła + grafit 9.Cappucino w czarne koła 20.Czarny w czerwone koła 22. Czarny w kwiaty --ten chyba najbardziej ale czy jak bede miec drugie dziecko i bedzie chlopiec to czy pasuja takie kwiaty? chcielibysmy taki zeby pasowal dla chlopca i dziewczynki - pomozcie dokonac wyboru :) czekam na propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam własciwie sporo ciuszkow, i malych i wiekszych, bo jakos licze ze dziecko nie bedzie za duze. Wczoraj wlasnie te najmniejsze poprałam i bede prasowac i juz ukladac. A propos epiduralu, to mnie na spotkaniu polozna powiedziala, ze sa jakies dwa rodzaje. Po jednym mozna w miare chodzic, a po tym drugim podobno nie mam mowy i podlaczaja cewnik. Wiec moze Kasienka miala ten pierwszy, skoro tak szybko doszla do siebie. Jednak u mnie w szpitalu jest tylko ten po ktorym trzeba lezec, wiec nie fajnie. Dopytajcie u siebie jak to jest, bo kazdy mowi co innego. U mojego dziecka czkawka nie trwa za dlugo. I tak delkiatnie brzuszek sie rusza, tylko regularnie. A mnie hasła załatwili od ręki przez telefon, żadnego umawiania na spotkanie nie miałam, chociaz pan był niechetny zeby wysyłac forme, to go troche przycisnelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia twoja połozna nie ma racji dlatego że czkawka jest tylko ćwiczeniem przed oddychaniem i jest bardzo dobrym objawem u płodu, kazdy lekarz tak sie wypowie, to nie są skłonnosci do czkawki a ćwiczenia maleństwa potrzebne, tylko w taki sposób moze sie przygotować, na kazdym portalu przeczytasz o czkawce świadczacej o dobrym stanie płodu, twój też na pewno ma czkawke ale moze jest tak obrócony ze nie czujesz, mnie by zaniepokoił brak czkawki, po 34 tyg jest bardziej odczuwana przez ciezarne a połozne sa tu rózne, jak mi położna powie ze mam obgryzac do 1 miesiaca życia paznokietki u rączek a nie obcinać to chyba ją z domu wyrzucę:) z dzungli takie gadanie nie z cywilizowanego świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu tak cicho?jak wasze samopoczucie?bo mnie krzyze bola i czuje jak kosci miednicy mi sie rozlaza.chodze bujajac sie na boki. jeszcze tydzien w pracy i urlop-dokladnie zaczne go w 37tc. dziewczyny pomozcie mi wybrac kolor wozka.w poprzednim linku pisalam.prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja tez mam problem z bolem krzyza :/ I mnie jeszcze boli prawa lopatka :/ ogólnie moze byc ale mam juz dosc ciazy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez musze powiedziec ze koniec ciazy jest meczacy-zamiast chodzic to sie tocze,mam spuchniete nogi i spiaca jestem mimo ze spie po 8-9godz. juz bym chciala byc po i tulic mojego skarbenka. wlasnie jestem na etapie pakowania torby i w sumie gotowa jestem do porodu. musze meza poprosic o pomalowanie paznokci u nog,zeby ladniej wygladac-hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
A juz myslalam ze to tylko ja na nic sil nie mam :) Co prawda nic z mi nie dolega ale zmeczona to jestem fatalnie :( nic mi sie nie chce, az mam wyzuty sumienia. Wiecie co chyba za tanio wylicytowalam wczoraj te ciuszki bo sie ludzie nie odezwali :( mam nadzieje ze w koncu napisza... Juz raz taka sytuacje mialam, znajomemu wylicytowalam wii za pol ceny i gosciu mi sciemnil ze sie zepsulo i nie moze mi go sprzedac, cwaniaczki... No coz takie uroki aukcji. Teraz jeszcze poluje na laktator aventu iq lub medela ;) Moze Wy wiecie ktory model jest lepszy, wczesniej uzywalam recznego aventu i byl bez zarzutu ale teraz jakos nie chce mi sie reka machac :) A co do czkawki u dziecka to jak najbardziej byc powinna i jest to dobry objaw bo dziecko wlasnie w ten sposob oddech trenuje... Moja dzidzia miewa czkawke wiec jestem spokojna :) Da sie ja odroznic bo nie sa to pojedyncze ruchy, tylko takie odczucie jakby ciagle dzidzus fikal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa moj wozek nazywa sie urban detour.ale mowie wam zakochalam sie w nim hehe. a co do twojego wozka to wszytskie slicznie wybralas moze wlasnie tylko te kwiaty bym odpuscila;) ja przytylam w ciazy juz okolo 20kg ciagle wymiotujac i jedzac jak wrobelek wiec nie ma reguly.polozna mowila ze cialo samo jakos nabralo masy pewnei glownie wody bo bylam taka kruszynka.a to dopiero 32 tydzien (dzis zaczynam:)) czuje sie jak slonica. dzis zadzwonili do mnie w sprawie tych taxow.popytal mnie taki pan z ciezkim akcentem o podstawowe dane i stwierdzil ze nie musze przychodzic bo mi wysle bo to moj pierwszy raz a widzi ze sie stresuje haha ledwo go rozumialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do samopoczucia to fatalnie.od pierwszego miesiaca ciazy zdycham he a spac to ja bym chciala ale gora godzina snu naraz bajka poprostu xd ciaza dla mnie to najciazszy okrtes w zyciu. na szczescie blizej niz dalej. trzymajcie sie kochane.jeszcze troszke i bedziemy mamami:) ja od wczoraj nie moge oderwac sie od wozka i juz bym poszla na spacer;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dlugo sie nie odzywalam,niestety dzidzius jest bardzo wymagający.Co chwile cos do roboty. Mały ok.Rośnie.kikutek już odpadł.w nocy budzi sie co 4 godz na jedzenie,w ciagu dnia jest troche gorzej.Czasami nie spi 4 godz.leży sobie spokonie w koszyku.płacze tylko jak jest głodny. niestety jedziemy na butli,bo mam bardzo mało pokarmu.odciagam żeby chociaż jedna porcje dostał mojego mleka-zawsze to coś. wychodzimy juz na spacerki,chociaz ta pogoda jest straszna. ja byłam na antybiotyku,bo mialam jakis stan zapalny na szwie,a bolało jak cholera:(ale juz jest ok.wczoraj byla połozna ostatni raz.teraz bedzie przychodzila visitorka. co do benefitów to ja juz wysłałam wszystkie formy.teraz tylko czekać.ciekawe czy bedzie wszystko ok,bo ja nie dzownilam po forme na child tax,tylko dostalam od znajomej i nie mam zadnych haseł.No nic musze poczekać i zobaczymy. jezeli chodzi o epidural to ja niby palcami u nóg moglam ruszać,ale nie moglam podnieśc nóg bo byly ciezkie i jak dotykałam to tez nic nie czułam.cewnik mi zakladały i zlewały mocz nie mialam cały czas załozonego.ale i tak uwazam ze epidural super rzecz. no nic mały śpi wiec moze i ja sie poloze na chwile,bo cos dzisiaj czuje zmeczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak dlugo iza bylas w szpitalu? i kiedy moglas sie normlanie poruszac po znieczuleniu? dobrze ze maly w nocy daje pospac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia o 22:43 urodzilam a o 4 rano szlam sie juz kapać.po sali chodzilam juz troche wczesniej.szybko mija to znieczulenie. ze szpitala wyszla po 2 dniach,tzn we wtorek wieczorem urodzilam a w czwartek w poludnie wyszłam.mialam wyjśc we środe,ale mały nie chcial jesc i woleli mnie przetrzymac i sprawdzić.a na następny dzien przyszła połozna,także nie najgorzej:)trzeba dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Dziewczyny ja mojemu synkowi dawalam aptamil, co prawda to dopiero po 6 mc ale bylo to jego pierwsze sztuczne mleko i tolerowal je super :) No nic pomimo braku pogody trzeba podniesc swoje ciezkie 4 litery i isc na spacer z dzieckiem ;) A co do tycia w ciazy to ja tez mam duzo tych kg :( a tu jeszcze 1.5 mc do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka ja podaje cow&gate i jak narazie jest ok.raz dziennie dostaje tez moje,co uda mi sie odciagnac,ale to jest tylko jedna porcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
DZiewczyny u mnie pogoda do bani pada caly czas chociaz i tak juz prawie z domku nie wychodze jeszcze 5 dni do terminu i im bliizej tym bardziej mam wiecej msyli strachu itd.,.Ewa bardzo mi sie podoba Twoj wozek i wybrala bym czarny w biale kwiaty jest i dla chlopczyka i dla dziewczynki;) co to czkawki to dobry objaw moj malutki ma czkawke i to taka mocna i jestem spokojniejsza:)Najgorsze jest to wyczekiwanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja tez kupilam mleko w kartoniku w razie w,kupilam 3 aptamila w tym jedno dla glodnego dzidzi jakby czasem nie pojadalo sobie normalnym. to mleko nie trzyma sie w lodowce a w temp.pokojowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Tak Beatko czkawki to dobry objaw :) Ale Ci zazdrozcze tego oczekiwania :) teraz to juz zeczywiscie nie masz co za daleko od domu wychodzic ;) A nas deszcz zlapal i do domu ucieklismy, a tak pieknie w lesie bylo, no ale chociaz troche sie maly wybiegal. Ewa ja bym chlopcu w kwiaty nie kupila a dla dziewczynki to jak najbardziej mi sie jeszcze podoba ten fioletowo czarny nr 27, ogolnie ladny wozeczek za przystepna cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj wlasnie teraz ma czkawke ale to fajne uczucie hihi ;) Dziewczyny ja tez jestem padnieta nie mam sil na nic tylko bym spala nawet sprzatac mi sie nie chce....:/ Dlatego chcialabym juz urodzic;) A wogole teraz spoalam sobie 2 godzinki i snilo mi sie ze urodzilam slicznego synka ale nie czulam bolu wogole bo spalam przy porodzie jak sie obudzilam to maly lezal juz obok mnie hihi przyszedl lekarz i stwierdzil ze maly ma cos z pluckami ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays - co do czkawki to nie tylko opinia mojej poloznej, od kilku lekarzy to slyszalam, a tu masz linka http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79334,3426330.html ja sie na tym nieznam, ja tylko pisze co slyszalam albo wyczytalam, to tylko jedna z opinii ktora znalazlam, ale duzo jest w podobnym tonie. ewus mnie tez boli krzyz nieraz, zwlaszcza po pracy, jak juz wracam do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojemu daję aptamil i dobrze toleruje. Też szybko wyszłaś:) mój zdał egzamin, ja urodziłam w poniedziałek o 4.30 a wyszłam we wtorek o 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia ten link nie działa tym bardziej jest z gazety pl to jak porównanie pisma medycznego z brukowcem fakt, to ze gdzies ktos napisał ze czkawka budzi niepokój nie jest zgodne z prawda i watpliwe jest dla mnie by jakikolwiek lekarz uznał ze czkawka to niezdrowy objaw a ciemnotę tutejszych połoznych tu poznałam. Zawsze z nimi dykutuję bo ich roczny kurs połoznictwa w moimi 6 letnimi z dyplomem, o przepraszam 11 lat bo jeszcze liceum medyczne przed zrobiłam ,śmieszą mnie zwyczajnie swoimi teoriami. CZKAWKA ŚWIADCZY O DOBROSTANIE owszem jest częściej gdy jemy słodkie, wtedy zachłystuje sie wodami ale to wciąż dobry objaw i wybacz Anitia ale nie masz racji. Czkawka jest objawem chorobowym tylko poza łonem matki i jaki lekarz mógłby ci powiedzieć że to nie jest dobry objaw, tutaj w uk, czy pediatra w Polsce, dr med M.Szczawińska napisała książke o rozwoju płodu w poszczególnych tygodniach, czkawka świadczy o prawidłowym rozwoju w czasie życia prenatalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×