Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

troche sie zalamalam weszlam na strone konsulu w manchesterze a tam jest napisane czas oczekiwania na spotkanie -6-7 tygodni - masakra jakas, a czas oczekiwania na paszport biometryczny rowniez 7-8 tygodni na paszport tymczasowy 4 tygodnie- ojj nie wiem czy sie wyrobie napisalam do nich meila z pytaniem o przyspieszenie wyrobienia paszportu ze wzgledu na slub brata ktory bedzie 4 wrzesnia, a spotkanie chcialabym na pierwszy tydzien sierpnia tak zeby dzidzia juz byla i zebym juz odebrala akt urodzenia, no zobaczymy co mi odpisza a jak nie to nie wiem chyba pojade do polski rodzic :( na stronie londynskiego konsulu jest napisane ze trzeba sie umawiac na spotkania telefonicznie http://www.londynkg.polemb.net/index.php?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Ewa najlepiej do nich zadzwon, zapytaj o przyspieszony paszport, wiem ze to nie byl b duzy koszt. Moja znajoma robila miesiac temu i powiem wam ze czekala na niego 2 tyg pomimo dodatkowych kosztow, a jak pojechala go odebrac to jeszcze gotowy nie byl, zrypala ich tam rowno to zaczeli ja przepraszac i zrobili go od reki, wiec da sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewus - tam pisze ze pod tym adresem sa przyjmowani interesanci TAKZE czyli dodatkowo, a w glownej ambasadzie w londynie nie trzeba sie umawiac, przynajmniej nie trzeba bylo miesiac temu. Ale wtedy jeszcze nie przyjmowali wnioskow w tym drugim miejscu takze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam na razie meila bo tak bylo napisane na stronie konsulu ze najlepiej meilowo sie kontaktowac, jak mi nie odpisza jutro to zadzwonie tam jutro i dopytam - w tym momencie koszty nie maja znaczenia- zaplace wiecej ale czy bedzie taka mozliwosc? zobaczymy jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka nie chodzi o wymądrzanie sie ale jesli posiada sie wiedze medyczna na ten temat i nie sa to posty wyczytanie w necie to chyla lepiej poinformowac koleżanki niz wciskac, jak dla mnie ciemnote, bo czesta czkawka w brzuchu nie jest i nie bedzie objawem chorobowym tak jak drżenia w czasie prenatalnym i jesli wypowiadamy sie na jakis temat czy czytamy nawet w necie to niech pod tym podpisze sie lekarza a nie czarnomyslaca ciezarna, wybaczcie ze tak ostro ale ujmując wiedzy innych, doświadczenie w tym temacie mam. Anitia nie napisałam ze zle, ale że niepokoiłby mnie brak czkawki gdyz oznaczałby problem miedzy układem pokarmowy a oddechowym, czkawka poza łonem matki wystepuje z zupełnie innych powodów niz w łonie. A jesli maluszek jest zdrowy to kazdy ma czkawke, lecz odczuwanie jej zalezy od położenia dziecka w brzuszku. I chyba przekazywanie sobie WIEDZY jest własciwie na forum Co do paszportów ja tez nie jestem zameldowana z męzęm i dziecmi w Pl i wolę zapłacic w konsulacie bo w PL robią problemy Co do benefitów, ja mam tylko chb juz bo mamy dom na własnośc, ale z tego co pamietam jesli nie ma sie oszczednosci powyzej 16 tys funtow, a zarabia chyba nie wiecej niz 58tys to nalezy się, jakies tam małe kwoty ale sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam napisać nie ujmując wiedzy inny, pozdrawiam, tym bardziej Anitia napisałaś że nie odpowiada ci poziom tego forum i sie wypisałas 2 miesiace temu, urazając niektóre dziewczyny tutaj i troszke jestem zdziwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak sie zapytalam czy daloby rade przyśpieszyc wyrobienie paszportu bo wyjeżdzam do pl to kobieta mi powiedziala ze w ciągu 3 tyg napewno sie wyrobia i nic mi nie wspomniala na temat oplat za przyspieszenie. Ale dla mnie to to całe biuro to jedno wielkie nieporozumienie.Tyle chetnych,kolejki jak cholera-niewazne ze masz spotkanie na dana godz i tak musisz wziaśc nr i czekac w kolejce.Dzieci płaczą gorąco,duchota no masakra.a biuro otwarte 4 godz dziennie.kurde tyle maja roboty to powinni od rana do wieczora pracować.no ale to polski urzad wiec nie ma sie co dziwić;/az mnie martwi ten wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia wlasnie przeraza mnie ta polska biurokracja- nawet tutaj nie potrafia sobie z nia poradzic- powinni otworzyc dluzej to biuro albo zatrudnic dodatkowe osoby zeby bylo szybciej i sprawniej wiadomo ze polakom zalezy na paszportach- niech zrobia wieksze oplaty ale niech zatrudnia wiecej osob aby szlo to sprawniej a tak to musimy sie denerwowac i stresowac stac w kolejkach z dzidziusiami po kilka godzin- polskie realia niestety ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się, jeśli dzieckon jest na piersi i wiadomo mama musi je nakarmić to zabiera ze sobą.Ja byłam 11 maja, rodzice muszą być razem, obecność dziecka niekonieczna0ja wyrabiałam Olkowi 1 paszport, na 12 miesięcy. Czas oczekiwania to około 5 tygodni-ja mam odbiór na wczoraj,ale mąż nie dostał wolnego, i jedziemy 20.W Londynie nie trzeba się umawiać, poprostu staje się w kolejce i czeka na przyjęcie.Kiedy przychodzi twoja kolej idziesz do okienka, oddajesz wniosek,potem opłatę 16 funtów w innym okienku i już.Kiedy ja składałam wniosek kolejka była duża, ale już kolejka po odbiór paszportów o wiele mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia Ja bede wyrabiac w Manchaster bo mam blizej niz do Londka ;) A mam pytanko bo nie ejstem w temacie co sie stalo ze niby zniknelas z forum i z czym dziewczyny obrazilas Ja o niczym nie wiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zniklam z forum poniewaz pojawily sie dziewczyny na pomaranczowo, ktore czasami cos powiedzialy i niektore z osob z tego forum zaczelo je zmymyslac od debilek i nie tylko itd tylko dlatego ze byly na pomaranczowo i powiedzialy co mysla,a niektorym to sie nie podoba ze ktos mowi prawde co mysli, ale te osoby zmienily sposob wypowiadania sie wiec wrocilam na forum. A jesli chodzi o Grays to oczywiscie Grays ty zawsze masz racje, a kazda inna dziewczyna to idiotka, i kazda inna polozna, czy ginekolog, nie koniecznie angielski, ktorzy maja duzo duzo wieksze doswiadczenie zawodowe i skonczonych szkol niz ty, rowniez sa kompletnymi idiotami bo ty musisz zawsze wiedziec najlepiej wszystko. Oczywiscie. I rowniez ci przypomne jak strasznie narzekalas na ich sluzbe zdrowia, a potem jak juz poszlas do szpitala tak strasznie sobie chwalilas opieke. To zdecyduj sie dziewczyno czego ty chcesz, a jak ci tutjesza sluzba zdrowia nie odpowiada, to czemu chcesz tutaj rodzic. Zreszta co mnie to obchodzi. A jesli tak bardzo ci na tym zalezy to moge sie na tym forum wiecej nie pojawiac i bedziesz sie mogla madrzyc dowoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczynki:) wszystkie jestesmy w ciaży- mamy w sobie maluniego dzidziunia. Nerwy nie wskazane - a forum jest właśnie po to zeby powymieniać sie wiadomościami. Nie ma co się złościć czy obrażać. Odnosnie wózków to mam pytanie czy któraś z Was wybrała jakiś moze w Mamas Papas? bo ja wlasnie tam sie rozgladam ale wciaz nie moge sie zdecydowac.... Wiecie moze cos o nich? Mamuski sobie chwalą? czy nie bardzo? Jakos nie moge polapac sie w tych wozkowych sprawach :) a juz czas sie zdecydowac wkoncu zostalo mi tylko 5 tygodni do terminu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia nie jestem dla ciebie żadną dziewczyną tylko kobietą, bo koleżankami nie jestesmy i dlaczego mówisz o innych dziewczynach jakoby sa idiotkami w moim mniemaniu skoro zwracam sie tylko i wyłacznie mówiąc o tobie i nigdy na tym forum żadna dziewczyna przeze mnie nie zostala obrazona, ani na żadnym innym topiku, jesli pojawiają sie niejasnosci wyjasniać, jest to domena ludzi dojrzałych a posiadanie wiedzy nie oznacza traktowanie innych jak idiotów a w postach odnosze sie tylko i wyłacznie do ciebie służba zdrowia tutaj stawia wiele do życzenia a wypowiadajac sie na temat mojego pobytu w szpitalu miałam na mysli nie fachowość a uprzyjemnianie bardziej pobytu, bo tym mnie zaskoczyły pielegniarki i lekarze i w tym zdecydowanie lepiej jest tutaj niż w Pl, pracowałam wiec widziałam , nie sieję czarnowidztwa i nie patrzę przez mgiełkę na pracowników NHS tutaj, a nie będę gloryfikowac słuzby zdrowa tutaj i nigdy tego nie robiłam, ale chyba nie musze tego tłumaczyć bo niejedna z nas doświadczyła tutaj braku opieki, braku zrozumienia, bezsensownosci niektórych działan i lekcewaznienia stanu zdrowa. W jednych czynnościach gdy widze chwale, gdy sa braki mówię, nie oczekuję przytakiwania. Co do obrazania to nie musiałas wdawac sie w rozmowy z pomarańczowymi i tak tez zrobiłas, wiec skąd nagle nie wypowiadając sie wczesniej z pomarańczowymi miałaś do niż żal że psują topik, a moze ktoś tutaj był co ci nie odpowiadał i sama pisałas na pomarańczowo:) ale swoim ostatnim postem przed odejsciem jakoby to my tutaj piszace nie odpowiadamy twojemu poziomowi, i wypowiedziałam sie wtedy w tym temacie jest obraźliwie dla wielu dziewczyn a potem po 2 miesiacach zjawiasz sie jakbygdyby nigdy nic i czy cie pamietamy. Uwazasz, że jesli wypowiadam sie w jakimś temacie i to zdanie jest inne niż twoje to uwazam cie za idiotkę? masz chyba jakies kompleksy a nerwy w ciazy nie pomogą i wypowiadam sie tylko na twój temat teraz, zżyłam sie z niektórymi dziewczynami na topikach i zawsze bronic będę jesli ktos ma racje, gdy nie ma równiez sie wypowiadam, jesli tak bardzo cie cos dotknęło to twój problem, ja nie mam oporów by sie wypowiadiac i służyc radom dziewczynom ale rady musza byc tez czyms podpięte a nie mówienie dla samego mówienia. Nie obraziłam cie w postach ale ty juz musiałaś to uczynić i jak obrazona dziewczynka mówisz ide stad, juz nie pierwszy raz to robisz, na innym topiku tez. A pisanie tutaj chyba nie powinno byc szarpaniną, skąd te nerwy Anitko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia Dajcie juz spokoj ! Nie denerwuj sie pomysl o dzidzi ;) A nikt nie zabroni Ci wypowiadac sie na tym forum!!! Ja osobiscie zabraniam Ci zniknac z tego forum ZABRANIAM ROZUMIESZ KOCHANA!!!:))) mi duzo pomagasz i wcale nie odbieram Cie jako chamska osobe ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOBIETY prosze Was dajcie spokoj bo to nie ma sensu wkoncu Nasz topik poleci i zadna tu nie bedzie chciala pisac a dla mnie jest on naprawde wazny mozna sie duzo dowiedziec tym bardziej ze sa KOBIETY ktore juz maja dzieciaczki,mozna milo spedzic chwilke czasu porozmawiac o wszystkim i o niczym . Czy chcecie abysmy sie rozlecialy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzi sie tam, gdzie sie żyje a osiadałam tu na stałe i zdecydowanie na korzyśc wypada poród tutaj lecz służba zdrowia tu Anitio nie ogranicza sie do odziału położniczego nic do zycia tutaj mają ich braku, bo nie wiem czy czytasz gazety i ogladasz tv, sami anglicy wypwiadaja sie na ten temat. I może w odróznieniu do ciebie znam zasady aseptyki i terminy medyczne, sposób diagnozowania stad moje oceny, gdy sie naczymś nie znam, to zwyczajnie sie w tym temacie nie wypowiadam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki ale nie ma co sie klucic ja rowniez nie mialam dobrego zdania o tutejszej sluzbie zdrowia a teraz z biegiegiem czasu wiem ze potrafia sie zajac pacjetka i to dosc dobrze;) Po czesci tez byl moj blad bo nie wiedzialam ze mozna we wczesnej ciazy jechac na PANDE i jechalam na izbe przyjec a tam sam czas oczekiwania wyprowadz z rownowagi. Wiec i ja jestem idiotką?? Bo zmienilam zdanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki(-:Grays wydaje mi sie ,ze nie powinnas urazac nikogo stosujac takie wyrazenia jak-w przeciwienstwie do Ciebie-etc.to jest nieladne,a poniewaz jestesmy najstarsze na tym forum z tego co widze,to po prostu nie wypada i nie denerwowac sie prosze!!!nerwy nerwami ,a kultura kultura!a ta wlasnie najlepiej widac w podbramkowych sytuacjach(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Czesc wlasnie mi gosciu odp odnosnie przesylki za koszule i jak by ktoras je chciala z allegro kupic to koszt wysylki do uk 2 szt koszul to 22zl :) Musze to przemyslec bo sa slodkie i 2 szt wyjda taniej niz jedna z ebaya. Anitia a powiedz mi czy te guziki nie beda sie same odpinaly ?? Sa porzadne ?? Wspomnials wczoraj ze masz wlasnie taka koszule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh kobitki dajcie spokuj.kazda ma prawo do wyrazania swoich opioni-ale nie obrazajmy sie ani nie atakujmy-bez zbednych nerwow bo to szkodzi naszym dzieciaczkom. jesli chodzi o sluzbe zdrowia to ja mam mieszane uczucia. co do opieki ciazowej-nie narzekam-zajmuja sie mna b.dobrze,zlecaja dodatkowe usg jak ich cos niepokoi-ja nie narzekam. natomiast opieka zdrowotna daje duzo do zyczenia-gdy zachorowalam-grypa mnie dopadla to w GP kazali brac paracetamol i chodzic do pracy,a jak prosilam o jakis antybiotyk to nie bylo podstaw,o zwolnieniu z pracy tez nie.no coz.takie moje doswiadczenie. jestem umowiona do konsulatu na 5sierpnia.paszport wyrobia od 3-4tyg.wiec powinnam zdazyc z wyjazdem do polski.oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Co do sluzby zdrowia to mysle ze kazda z nas ma mieszane uczucia, bo jednak wyglada ona pod kazdym wzgledem inaczej niz w pl. Jesli chodzi o antybiotyki to w naszej przychodni je wypisuja jak jest potrzeba. Ja bylam zainfekowana na poczatku ciazy ( jeszcze nie potwierdzonej testem ) a lekarka pomimo tego chciala dac antybiotyk, oczywiscie odmowilam i kilka dni pozniej test potwiedzrdzil ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) oj widze ze tu jakies zgrzyty:( mnie zmeczenie dopadło.o 3 w nocy mój wstawał do Natusia bo ja bylam nietomna.a teraz sie z nim męcze od 5:30,bo nie chce spać a mamy prawie 12.masakra.zasnal na sofie wiec go przelozylam do koszyka i sie obudzil. dzwonilam dzisiaj do konsulatu w manchesterze i spytalam czy daloby rade wyrobic paszport szybciej,bo jedziemy do pl.wiec kobieta sie zapytala czemu jedziemy,wiec powiedzialam ze chrzcic syna.ze załatwialismy wczesniej bo nie sadzilam ze bedziemy czekac 2 miesiace na spotkanie.wiec kobieta powiedziala zeby na spotkanie wziasc zaswiadczenie od ksiedza ze faktycznie beda chrzciny i wtedy przyspiesza.ufff bo juz moj ma urlop prom zaplacony i jakby trzeba bylo wszystko zmieniac to bym sie wkurzyla. dobrze ze moj jedzie na poczatku lipca do pl to wezmie to zaswiadczenie,teraz tylko fotke walnąc małemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piatkowo :) jakis dlugi ten tydzien byl :), ale wreszcie weekend. widze ze powialo zgroza na forum :). dziewczyny szanujcie sie na wzajem, a takze to forum bo zobaczycie ze jak urodzicie to bedzie to skarbnica wiedzy. ja jestem tez na innym watku jeszcze z mamami ktore rodzily w tym terminie co ja, poznalam tam bardzo mile dziewczyny i panuje tam wspaniala atmosfera, ale kazda z nas musiala sie nauczyc ze kazda z nas jest inna, kazde dziecko jest inne, i czesto mamy rozne zdanie na jeden temat co nie znaczy ze ktoras cos robi zle. a wywyrzszanie sie, obrazanie innych czy wymadrznie jest naprawde niewskazane. to jest forum publiczne i kazdy moze napisac co mysli i uwaza, a to czy kazda z nas z tym sie zgadza czy nie to juz sprawa kazdej z osobna. co do sluzby zdrowia tutaj czy w Polsce to i tu i tu wiele pozostawia do zyczenia. ale ja nie mam zamiaru na nic narzekac. zdecydowalam sie tu mieszkac i zyc wiec musze to zaakceptowac. wkoncu to ja jestem u nich a nie oni u mnie. jesli komus cos sie nie podoba droga do Polski otwarta. nienawidze polakow ktorzy uwazaja Polske i polskosc za najlepsze. przez te wszystkie lata bedac tutaj nauczylam sie ze jak sie spojzy na pewne sprawy z innej perspektywy to mozna sie mile zaskoczyc. wiec uspokojcie swoje nerwy, chociazby ze wzgledu na tego malego czlowieka ktore nosicie pod serduszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam zapytac, biedronko, ty jestes z Glasgow prawda? na kiedy masz termin i gdzie zamierzasz rodzic? ile masz lat i wiesz juz co bedziesz miala (chlopczyk czy dziewczynka)? wybacz za tyle pytan :), jesli nie chcesz nie musisz na wszystkie odpowiadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Tak jestem z Glasgow, mam 30 lat i najprawdopodobniej bedzie to nasz drugi syn :) Tak pokazalo pierwsze usg w 20 tyg, na kolejnym nie bylo widac ze wzgkadu na polezenie malenstwa. A rodzic mam zamiar w Paisley, troche moich znajomych rodzilo wlasnie w tym szpitalu i kazda ma dobra opinie. Kawelek drogi bede miala ale mysle ze bedzie warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
ze wzgledu mialo byc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronko szkoda ze nie bedziesz miala dziewczynki bo chcialam ci zaproponowac ciuszki po Asi :), niektore ubrala tylko raz bo nie dosc ze urodzila sie duza to jeszcze szybko rosla :) ja rodzilam w Wishow i nie narzekam :), obsluga byla wspaniala ;) a moge cie spytac jak masz na imie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×