Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

tak kasiu tam jest nawet napisane ze to wypelniasz i tylko to wysylasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka,ja tez w strachu(-:no ale tez sie nie moge doczekac!!!badz z nami w kontakcie i pisz co tam,no i nie zapomnij wrocic do nas z porodowki,bedziemy czekac(-:bol bolem ale ja slyszalam ,ze to jest niesamowite przezycie,a kobitki ktore nigdy nie rodzily czuja sie ponoc nie spelnione do konca)-:Beatka , a masz jakies objawy??? jakis inny sluz , nabrzmialy brzuszek czy cos???napisz nam tu, bo ja to zieloniutka w temaciku(-;buziaki i nic sie nie martw!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek-jak samopoczucie? ja dzis nie ciekawie-rano zwymiotowalam cale sniadanie-w pracy tez mnie zymiotowalo,a teraz mnie muli-dziwnie sie czuje.jak mi nie przejdzie to zwolnie sie do domu.sprubuje cos zjesc i zobaczymy jak sie poczuje.ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek-jak samopoczucie? ja dzis nie ciekawie-rano zwymiotowalam cale sniadanie-w pracy tez mnie zymiotowalo,a teraz mnie muli-dziwnie sie czuje.jak mi nie przejdzie to zwolnie sie do domu.sprubuje cos zjesc i zobaczymy jak sie poczuje.ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jak dzwonicie do revenue o aplikacje to czy prosicie o polskiego tlumacza? czy jest w ogole taka mozliwosc? bo jak ostatnio dzwonilam to nie moglam sie dogadac po angielsku ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
Julka jak juz wczesniej pisalam wymiotowalam w czwartek i myslalam ze juz sie zaczyna ale pozniej wszystko ucichlo na nastepny dzien bolal mnie brzuszek i tez myslalam ze sie zaczyna ale jakis falszywy alarm.. no co do brzuszka to mam bardzo twardy najgorsze jest to czekanie nie wiem jak gdzie i kiedy sie zacznie;) napewno bede zagladac jak urodze i podziele sie swoimi przezyciami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;) u mnie dizs deszczowo jak cholera. ja zaraz mkne do lekarza bo dzwonili ze mam jakas infekcje.no i przez caly weekend wymiotuje krwia.wspolczuje ewcia.wiem jak sie czujesz bo ja od samego poczatku srednio pare razy dziennie i w nocy wymiotuje.ogolnie jestem wyczerpana. nio i zgaga przy tym okropna. trzymajcie sie dziewczynki zdrowo;) mkne do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki dlugo mnie nie bylo ale mielismy gosci. meza mama i brat byli u nas. do tego moja coreczka robi sie coraz bardziej wymagajaca ;). co u was bo nie zdolam nadrobic zaleglosci, moze ktos mi stresci ostatnie wydarzenia :), prosze. wszystkie nadal w dwupaku czy ktoras sie rozpakowala pod moja nieobecnosc :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa - ja nigdy nie pytalam o tlumacza w revenue, ale mysle ze powinna byc taka mozliwosc jesli poprosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Ewa oczywiscie ze maja tlumacza, trzeba o niego poprosic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz dzwonilam i poprosilam o polskiego tlumacza- nie bylo problemu, chlopek mi wyliczyl ze teraz mi sie nie nalezy, ale po porodzie owszem, nie wysla mi dokumentow tylko mam jechac na spotkanie do biura- teraz czekam na telefon kiedy i o ktorej mam spotkanie, tam jeszcze raz mnie przepytaja co do zarobkow itd i maja mi dac aplikacje ktora mam wyslac dopiero po urodzeniu dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa - ja musialam jechac do biura ale tylko zeby potwierdzili tozsamosc, musialam im dac z dwa hasla, zeby maz nawet nie slyszal, babka powiedziala mi ze robia tak, w razie jak sie rodzice dziecka rozstaja i zeby partner nie mogl nic zmienic na siebie pobierania tych dochodow, i zaraz potem kazala mi tam jeszcze raz zadzwonic, tam zapytali o jedno z hasel ktore jej podalam i facet powiedzial mi ze mi wysla papiery, no i wyslali 4 dni pozniej juz byly u mnie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie dzisiaj dzwoniłam po papiery na tax. Ile oni problemó robia, żeby tylko ludzie sie pogubili i sobie dali spokoj. Mnie tez pytali o dwa hasła, potem krótki wywiad o zarobkach itp. Mowie kolesowi ze robilam ten wstepny kwestionariusz na ich stronie a on ze i tak musi zrobic jeszcze raz bo tamten to moze nie byc aktualny. W kazdym razie, stwierdzil ze nic mi sie nie nalezy, no to ja mu powtarzam, ze za 5 tyg zaczynam moj maternity i dlatego dzwonie, bo moja sytuacja sie mocno zmieni. A on ze moze bedzie mi sie nalezało jak urodze. Na to ja ze NA PEWNO bedzie mi sie nalezało, bo zarobie tylko 10.000 w tym roku. Kazał mi zadzwonic jak sie dziecko urodzi, wiec mu powiedzialam, ze chce forme teraz bo pozniej nie bede miala czasu o tym myslec, to wreszcie powiedzial, ze mi wysle. Ale o malo mnie z kwitkiem nie odesłali. Także dużo cierpliwosci mamuski przy załatwianiu benefitów i innych formalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
dziewczyny gdzie to trzeba dzwionic i pytac o te zasilki ja jestem zielona?? Ewa jkai pan Ci wszystko wyliczyl gdzie dzwonilas?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8.00 am to 8.00 pm, Monday to Friday 8.00 am to 4.00 pm Saturday Closed Sundays, Christmas Day, Boxing Day and New Year's Day 0845 300 3900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko tak jak napisala anitia.potem jak juz sie polaczylam poprosilam o o tlumacza polskiego-i juz wszystko po polsku mialam. musisz miec przygotowany insurance number i p60 swoj i partnera,mi wyliczyli ze mi sie nie nalezy ale powiedzialam ze za miesiac rodze i chcialabym miec dokumenty juz przygotowane aby je wyslac po porodzie,wiec oni umowili mnie na spotkanie w biurze-tzn czekam teraz na tel.kiedy mam tam sie zglosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mialam p60 tylko tak mniej wiecej podalam imkwoty ile zarobilam tylko dziwi mnie jedno, bo oni mnie jeszcze pytali jak zmieni sie moja sytuacja materialna po porodzie, no i ja im powiedzialam ile mniej wiecej bede zarabaiac, no i on mi wszystko wyliczyl, no ale w papierach nie ma nigdzie okienka zeby napisac ile sie bedzie zarabiac, oni w papierach maja tylko opcje do wypelnianie zarobki za poprzedni rok podatkowy, bo oni wzsystko tak do tylu pisza, wiec nie wiem czy od razu dolaczyc im list z wyjasnieniem? Oszczedziloby mi to potem odwolywania sie. No chyba ze oni te nasze zarobki po prostu beda teraz dzielic na 3 a nie na 2 i dlatego tak. Sama nie wiem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wlasnie wrocilam od poloznej- moj brzuszek stanal w miejscu i nie rosnie od 3 tygodni i takim sposobem \a tydzien znow mam usg - mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze- poki co tak bylo :) dobrze ze sie mna interesuja a nie olewaja :) ladna mam dzis pogode a jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno bedzie dobrze, ja mam wrazenie ze moj tez nie rosnie, choc ludzie mi mowia ze jak mnie widza to co tydzien wiekszy, no ale zobaczymy za tydzien, wtedy mam wizyte u poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Ja w 30 tygodniu miałam - 26 cm . Polozna powiedziala, że to malo ale nie skierowala mnie na dodatkowe Usg. Ostatnio natomiast zgubiła gdzies miarke i nie sprawdzila czy brzuszek urósł- tzn sprawdzila to "wzrokowo" i stwierdzila ze jest wiekszy. Dziwnie....ale w tym tygodniu mam wizyte wiec zobaczymy jak to będzie tym razem. Duzo macie ubranek dla noworodka? Ja wiekszosc kupuje na 0-3 i teraz sama nie wiem czy dokupic mniejsze ? Czy jak zabiore do szpitala takie na 0-3 to dzidzia sie nie "zgubi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Mi na ostatniej wizycie zrobili tylko usg, brzuch mi mierzyli tylko w 29 tyg i jego wielkosc odpowiadala tyg ciazy. Polozna mam za 2 tyg i zobaczymy jak bedzie wtedy wizyta wygladala. Jesli chodzi o ubranka to mam kilka new born, ale w wiekszosci mam wlasnie od 0-3 mc, moj synek jak sie urodzil to mial 58 cm wiec gdyby teraz wzrost byl podobny to nawet bym ich nie ubrala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Ja mam troszke new born i troszke 0-3 ! Normalnie wkurzylam sie na maxa :/ Bo nici z jakich kolwiek benefitow dla mnie ;( Nawet rodzinnego nie dostane ;( wrrr..... Normalnie mam jzu tego dosc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia ja mam akurat b.duzo ubranek-ale to dlatego ze odziedziczylam to po coreczce bratowej,oraz synku siostry.mam mnostwo bodow z dlugim i krotkim rekawkiem,duzo spioszkow,pare rajstopek,i takie sukieneczki bluzeczki.najwiecej mam tych 0-3,ale mam tez kilka na early born,new born i takie do 1m. wg listy ktora dostalam ze szpitala dla dzidzi mam zabrac 10bodow,10spioszkow, sweterek,3czapeczki,3pary skarpeteczek,3pary rekawiczek niedrapek,ubranko cieplejsze na wyjscie-zaleznie od pory roku, paczke pieluch,kosmetyki-balsam lub oliwke,krem do pupy,mydelko lub plyn do mycia,waciki do wycierania pupy-nie chusteczki,i 3kartoniki mleka w razie braku pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Gosiu jak to rodzinnego nie dostaniesz ? Rodzinne sie kazdemu nalezy bez wzgledu na dochody !!!! Poskladaj na spokojnie wszystko jak juz dzidzius bedzie na swiecie a zobaczysz ze dostaniesz dodatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka nie dostane bo mi cos popieprzyli w papierach i teraz u mowili juz na kolejne spotkanie w biurze mimo ze ja juz bylam to wyjasniac dali mi haslo a nie przeslali dla nich czyli maja 2 miesiace na to aby mi to zalatwic \!! I zaraz musialabym to wysylac ale nie zdaze w 3 mieisace bo zcayzm oni mi wysla papiery to0 jzu bedzie zapozno ;(;(;( wrrr..... Przez rok tego nie wyjasnili wiec nie wierze ze teraz przezv 2 miesiace im sie uda ;( Mam takiego nerwa ze szOk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Trzymaj wszystkie te dokumenty ktore Ci przyslali i wrazie czego sie odwolasz. Z reszta jak sie dzidzia urodzi to mozesz zlozyc nowy wniosek, badz dobrej mysli, z nimi nie stety trzeba o swoje walczyc bo inaczej nic sie nie dostanie. Ja becikowego nie dostane tylko dlatego ze to moj 2 dzidzius, ale mam nadzieje ze z reszta benefitow problemu nie bedzie bo na synka wszystkie dodatki dostaje i rezydenta mam wiec nie powinni stwarzac problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia musisz sie non stop odwolywac,tu maja straszny balagan,a najlepiej idz do citizen advice tam ci to zalatwiaod reki a ty nie bedziesz sie stresowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale od czego ja mam sie odwolywac skoro ja nie moge nic zalatwic a tylko dlatego ze oni od roku nie wyslali mojego hasla i jak dzwonie do rew.... to nawet papierow mi nie wysla dopóki nie dostana nowego hasla umowili mnie na kolejne spotkanie no ale co z tego jak ja juz to spotkanie mialam ;( rOK TEMU I NIC TO NIE DAŁO! Wiec ja nic nie zalatwie nawet pytalam czy chociaz wysla mi papiery powiedzieli ze NIE!!!!! Czyli moze pozniej dostane tylko child ale nie zdaze zalatwic becikowego !! Oni chyba to robia specjalnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia w takiej sytuacji powinnas isc do najblizszego citizen advice-powiedziec im swoja sytuacje jak revenue ci traktuje-gwartantuje ci jeden tel od nich i masz papiery zalatwione, ten citizen advice zajmuje sie takimi sprawami-mi juz raz pomogli-idz do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×