Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

kasienka z tego co sie dowiadywalam to ty musisz sie wyrobic z wysłaniem formy 3 miesiace po urodzeniu a to ile oni sobie załatwiają swoje formalności to juz nie twoj problem,takze w razie czego wysylaj odwołanie.bo jakby tak bylo bo oni by każdego przetrzymali żeby nie płacić.a zawsze mozesz do revenue zadzwonic i sie zapytac jak tam wasze sprawy jak długo jeszcze bedziecie czekac. mój wlasnie dzisiaj wysłał wszystkie formy,teraz tylko czekac,bo z kasiurką bedzie cieniutko przez to macierzynskie. beatka z tego co wiem to mąż moze sie starac o wszystkie zasiki bo od maja pozmieniali i nie musi minąc 12 miesiecy pracy żeby sie starac.wysylaj formy,szkoda zeby ci cos przepadlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, nie wiem jak u was, ale z tego co ja wiem, child benefit nalezy sie kazdej mamie, a jesli chodzi o child tax credid i working tax credid to oni uwzgledniaja zarobki jaki byly dotychczas i jakie bedziecie brac na macierzynskim. My z mezem grubo przekraczamy 16.000, w sumie 16.000 to ja sama przekraczalam i maz sam przekracza, a mimo wszystko jak dzwonilam do nich i facet mi wyliczal to mi powiedzial ze bedzie mi sie nalezen i working tax i child tax, w bardzo malej kwocie bo to wyjdzie chyba cos ponad 10 funtow za jedno plus cos ponad 10 funtow za drugie tygodniowo, teraz wlasnie czekam na formy, powiedzial mi koles ze powinny mi przyjsc w ciagu 10 dni, jesli nie przyjda to zeby zadzwonic jeszcze raz. Wiec na razie czekam bo w IR bylam dopiero w poniedzialek i wtedy tez dzwonilam tam, wiec jeszcze mam ponad tydzien czasu na otrzymanie papierow, a skoro tak to bede sie tez ubiegac o becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitko dzwonilas teraz bedac w ciazy?? i podawalas tam do wszystkiego nienanorodzone jeszcze dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak kasiu. Moja polozna powiedziala ze o wszystko mozna sie zaczac starac ok 11 tygodni przed porodem, i ja tam zadzwonilam bo chcialam zeby mi przyslali tylko papiery do wypelnienia zeby miec gotowe jak urodze. I powiedzialam,ze jestem w ciazy i ze moj termin porodu to koniec sierpnia, i facet wypytywal ile zarabiam, ile bede zarabiac, czy juz sie staralam o benefity ile maz zarabial w tamtym roku, ile w tym roku podatkowym itd, no i na podstawie tych danych, podalam mu takie przyblizone dane, bo nie pamietalam np ile dokladnie zrobilam w tamtym roku itd, i mimo wszystko facet powiedzial ze przysle mi dokumenty do wypelnienia w ciagu 10 dni jakby nie przyszly to zeby zadzwonic jeszcze raz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to super.powiedz mi jeszcze czy to napewno chodzi o working tax credit z child tax credit?jesli tak to ja w poniedzialek bede dzwonic.dzwonilas zeby dali ci ta forne na TC 6OO?Sorki za ten ogrom pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
dziewczyny wczoraj te wymioty dzis brzuch mnie boli czy to objawy przed porodem czy cos moze byc nie tak?? Iza dzieki za info napewno bede probowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o jaka forme chodzi, w job cenetre dali me tel na tax credit, no i dzwonilam, potem mnie umowili na spotkanie w Island Revenue, no i stamtad po rozmowie z babka jeszcze raz do nich dzwonilam bo ta babka powiedziala zebym skladala papiery po porodzie, a ja jej powiedzialam ze mi polozna kazala poprosic o forme 11 tygodni przed porodem, to ona powiedziala zebym jeszcze raz tam zadzwonila od nich z tel,a jak nie beda chcieli przyslac tej formy to zebym do niej wrocila, no wiec zadzwonilam od razu od niej, no i facet mi powiedzial ze ok, ze wysla mi papiery ale nie mowil jakie, ale ja dzwonilam pod ten numer tel gdzie sie zajmuja tax creditami: child tax i working tax. No i jak z nim rozmawialam to on sie zapytal czy chce zeby mi mniej wiecej wyliczyl ile mi sie bedzi nalezalo to powiedzialam ze ok, no to mi wyliczyl to co wczesniej juz pisalam, niby to nie duzo, ale zawsze jakies pieniadze, a poza tym to daje mi podstawe do starania sie o becikowe rowniez, wiec bede probowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka - nie wiem skad te wymioty, ja jeszcze troche przed porodem, nie mam pojecia czy to objawy czy co, ale moze zadzwon do swojej poloznej, albo jedz do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon do nich, bo kazda sprawan jest indywidualna ale jesli starasz sie z partnerem to twoj dochod musi byc nizszy niz 40000 albo nawet ciut wiecej, bo widzialam gdzies kwote 58 000 wiec warto. A inaczej nie dostaniesz papierow, tylko dzwoniac tam moga ci przyslac papiery do wypelnienia, powiedz ze chcesz miec gotowe jak dziecko sie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Beatko poczytaj sobie np na emito tam sa wszystkie dodatki wypisane : http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/ciaza_i_rodzicielstwo, mysle ze jezeli tylko Twoj M pracuje to beda prawie wszystkie dodatki sie Wam nalezec, chociaz tak jak juz dziewczyny pisaly to tez zalezy od M dochodow... A jesli chodzi o wymioty to ja nie mialam takich objawow przed porodem ale kazda kobieta jest inna, wiec moze u Ciebie wlasnie tak to sie zaczyna. Na pewno najwazniejszym z objawow sa skorcze i wlasnie przypominaja one bole menstruacyjne, jak beda coraz czestrze to mozesz miec pewnosc ze sie akcja rozkreca :) Gosiu i jak tam po wizycie wszystko gra ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo twoich wymiotow moja ciocia tak miala.poprostu organizm oczyszcza sie przed.co kobieta to inne objawy i porody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu chcialam ci tylko powiedziec, ze dzis dostalam juz te papiery na tax , a w poniedzialek z nimi rozmawialam wiec szybko sie spisali, ale pewnie skladac o to bede dopiero jak sie dziecko urodzi. ALe bede miala wszystko gotowe do wyslania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super;)wszystko bedzie gotowe potem tylko po porodzie wyslac i czekac:) i mozliwe ze becikowe nie przepadnie.ja bede dzwonic we wtorek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny można sobie sprawdzić na stronie chyba revenu czy nam sie cos nalezy. Robi sie taki krótki test, odpowiada na pare pytan(tylko ja podawałam ze dziecko juz sie urodziło). I tam własnie pisali o 58 tys rocznie na pare, wiec jakies drobne nam sie beda nalezec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wy tez macie taka straszna zgage ?? Jak sobie z nia radzicie bo mi jedynie gumy pomagaja :/ ale to tez na chwilke ! Reni brac nie moge bo mnie ciagnie na wymioty(chyba dlatego ze jest to tabletka pudrowa:/ ) A tak wogole to wierzycie w to ze jak sie ma zgage w ciazy to dziecko bedzie mialo duzo wloskow na glowce ?? Bo mi to dzis koelzanka powiedziala ! Po potwierdzila ze jej corka miala duzoooo wloskow . Moj maly nadal spokojny! Kopniaka dostalam wczoraj w sumie to 2 przy sprawdzaniu tetna dopllerem i na tym koniec ;( Cos mu sie znowu poprzestawialo :/ Jejku piszecie wszytskie o tych benefitach a dla mnie to czarna magia :P Nigdy nic od nich nie bralam i jakos nie kumata w tym jestem ;D Buziaczki brzuszki moje :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o zgaga okropna od poczarku ciazy. i moja mala ma wlosy i to busz az polozna sie podniecala na usg xd i normalnie na zdjeciach widac wloski. ale to nie regula bo moja mama z siostra miala mega zgage a siostra lysa xd tak te benefity to czarna magia. mega wypelniania czytania i nic nie wiesz he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi na zgage lekarz przepisal jakies tablety i plyn .pomaga na chwilke wiec rewelki nie ma. niech te ostatnie miesiace mijaja jak najjszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia masz racje ja juz tez chcialabym byc przy samym koncu !! A najlepiej to juz ''po'' Ja nigdy nie mialam zgagi dopiero od jakiegos miesiaca no moze troszke dluzej;( mnie doslownie pali czuje sie tak jakby ogien zamieszkal w moim gardle bleee wykancza mnie to juz ;/ No i ten strach przed porodem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam zgagi, wogole nie mialam i w ogole jeszcze nie mysle o porodzie, nie wiem moze jakas dziwna jestem, ale jakos to bedzie, nie pierwsza i nie ostatnia. W przyszla sobote mam wizyte na maternity unit, no i zobaczymy co tam zobacze co mi powiedza. Chyba w przyszlym tygodniu zamowie wozek, bo w koncu zostalo juz 10 tygodni, no wiec chyba czas najwyzszy. A jesli chodzi o benefity to ja tez do tej pory nic nie bralam, no ale zaczynam sie w to wglebiac. Na razie tylko zbieram podania itd, jak bede juz na holidayu zaraz przed macierzynskim wszytko na spokojnie powypelniam, zeby miec gotowe, a skladac bede po porodzie. Mnie dalej gardziolko boli i nic nie pomaga, skrzecze jak zaba, maly malo sie dzis ruszal, ale sie ruszal, pewnie za to jutro da mi popalic, zazwyczaj w niedziele mi daje sie we znaki :) nie wiem jak on to wyczuwa ze to niedziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ja wlasnie wrocilam z wycieczki po oddziale polozniczym- bylo kilka par a nawet 2 polskie :) fajnie bylo - widzialam wanne do porodu- ale jakos mnie nie przekonuje - zdecydowana jestem na epidural juz na 100%, u nas w szpitalu niestety nie ma pojedynczych sal poporodowych- sa 4-6 i 8 osobowe zobaczymy na ktora trafie :) sale do porodu sa dosc przyjemne- fajna sprawa z tym zwiedzaniem- polecam co do zgagi to miewam ale bardzo delikatna- mi pomaga reni, co do benefitow tez nigdy nic nie pobieralam wyslalam o becikowe ale mi odmowili- powod ze nie pobieram zadnych benefitow- odwoluje sie- napisalam im ze dopiero bede sie starac jak urodzi sie dziecko- musze zadzwonic po papiery o work/child tax credit :) moze sie uda :) musze zamowic wozek zrobie to w tym tygodniu moja dzidzia daje non stop o sobie znac :):) suuper wypralam i wyprasowalam juz wszystko dla karolinki teraz pakuje torbe do szpiutala i jestem gotowa na porod :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
hej Dziewczyny dzisiaj juz 12sty jeszcze 8 dni do mojego terminu brrrr:) nie moge sie juz doczekac a zarazem tak sie boje.. co ma byc to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwolywalas sie ewcia jak ci odmowili na becikowe? bo mi tez odpisali ze nie pobieram nic i nie nalezy mi sie. i jak to zrobilas? bo ja tez bym sie odwolala ze po porodzie bede skladac o child tax credit i working tax credit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia mi odpisali ze jak chce sie odwolac to mam wypelnic papiery GL24 z neta je sciaglam i tam wypisalam dane i w tabeelce napisalam ze to moje pierwsze dziecko dlatego nie dostaje jeszcze zadnych benefitow, ale beda mi sie na pewno nalezaly gdyz moje zarobki ulegnal znacznemu zmniejszeniu, a ze wysylam do nich forme przed porodem bo mam taka mozliwosc i takie tam popisalam, jutro dopiero bede to wysylala wiec nie wiem co mi odpisza- ale bede odwolywac sie do skutku- moja siostra z mezem zarabiaja tyle samo co ja z mezem i ona w dostala po odwolaniu sie wiec ja tez mam szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi to samo odpisali.kochana wyslalabys mi stronke czy link do tego GL24?z gory dziekuje serdecznie.mamy podobna sytuacje wiec tez sprobuje sie odwolac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slicznie dziekuje;) pewnie trzeba probowac. jesli sie nie uda sprobujemy juz po porodzie jak dostaniemy taxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×