Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

I chyba tak zrobie bo to jest doslownie smieszne !!! Jak teraz mam rece zwiazane i nic nie moge zalatwic ;( Zobaczymy w przeciagu 2 dni maja do mnie zadzwonic i poinformowac mnie kiedy mam to spotkanie! Jesli na tym spotkaniu znowu mnie odesla z kwitkiem to wtedy udam sie do citizenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czytam was odnosnie tych benefitow i szczerze wam powiem ze nic z tego co piszecie i robicie nie rozumie :), a jestem juz po zalatwieniu wszystkiego i wcale nie bylo to tak skomplikowane :). ale ewa ma racje, jezeli macie z czyms kolwiek problem to idzcie do advice biuro, tam powinni wam pomoc wszystko pozalatwiac. aha, jeszcze jedno, nie wiem jak w Anglii ale w Szkocji zalatwia sie wszystko po porodzie, wiec nic dziwnego ze teraz dostaliscie odmowne decyzje. wszystko zdazy sie poskladac po porodzie tylko trzeba to dobrze zorganizowac. u mnie zrobil to maz przez tydzien niecaly i to wiekszosc przez neta i listownie. powodzenia wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znowu sie wcinam co do CB to jak was beda wypisywac ze szpitala z dzieckiem to wam welcome pack dadza info i forme na CB. Wypelnijcie i idzcie zarejestrowac dziecko w city council. Dostaniecie akt ur i wtedy urzednik zapyta sie czy nie wypelnic od razu przez neta CB claim. Tak bylo ze mna i tak robia w Wolverhampton. Mysle ze powinnyscie troche z tym poczekac. No bo oni nawet do tego chca akt ur dziecka a jak macie im dac jak dziecko jeszcze siedzi 'w piekarniku?':-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka_x tylko ze ja nawet papierow nie dostane wiec nic nie zalatwie !! Tez chcialam o wszystko starac sie pon porodzie ale chcialam miec juz wszystko gotowe zeby pozniej tylko wyslac bo w razie 'W' mialabym jak sie odwolac bo w sumie licza od daty wypisania nio ale nic z tego ;( Nie zalatwie dopoki nie wyprostuja mi w rew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ale jakie papiery i skad ty potrzebujesz, bo my jeden formularz dostalismy w szpitalu a reszte drukowalismy z neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio ok ja tez wydrukowalam z neta na child ale na tax potzrebuje z rew a oni nie wysla mi tych papierow dopoki nie wyjasnia z tym haslem ;( A ja juz bylam na potwierdzeniu rok temu a do tej pory to nie jest wyjasnione !! Wiec nie ma sensu abym co kolwiek robila bo i tak mi nic nie przyjma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Gosiu ja tu juz nic nie kumam, jakie hasla Wy macie !!! Ja nie mialam nigdy zadnych hasel. Czemu Gosiu juz od roku nic zalatwic nie mozesz, to Twoje 2 dziecko, czy cos innego probowalas zalatwic, ja nic z tego nie rozumiem. A dokumenty zeczywicsie najlepiej skladac jak juz dzieciaczki sa na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu dawne, dobre czasy kiedys mieszkalam 4 lata i tam urodzila sie moja corka:-) Niby Black Country takie do kitu a ja mimo wszystko baardzo tesknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam zalatwic wczesniej working tax :/ zadzwonilam do rew ale cos im nie gralo i zrobili mi spotkanie na ktorym babka zapisala moj nowy adres zadala kilka pyt. i pytania zabezpieczajace miala wyslac do rew jakies haslo ktorego oni do tej pory nie maja dzis dzwonilam aby wyslali mi papiery na tax credit i ogolne dopytac odnoscie benefitow ale Pan powiedzial mi ze juz kiedys dzwonilam i oni nie maja tego hasla i on mi nie pomoze jedyne co moze mnie umowic na spotkanie a ja do niego ze ja juz mialam to spotkanie itp. a on ze nadal nie ma hasla i nic mi nie moze powiedziec wiec pytam czy chociaz wysle mi papiery a on ze NIE!! Dopiero jak dostana haslo !!!;(;( Teraz to ich opiernicze na maxa na tym spotkaniu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
To jakas masakra jest, bardzo Ci wspolczuje ze tak Ci sie to potoczylo. Moze jeszcze nic straconego i na tym spotakniu Ci wszystko przyspiesza skoro to oni maja balagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ale oni od roku nic nie zrobili to myslisz ze w 2 miesiace mi to zrobia i jednak bede miala czas na staranie sie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Pytanie czy Ty sie im przymominalas, sama widzisz jaki maja tam balagan skoro po roku nie maja Twoich hasel, mysle ze jak bedziesz do nich dzwonic i glowe im zawracac to sie spreza i zrobia pozadek z dokumetami. Tylko do nich dzwonich trzreba i sie im przypominac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ale working tax credit to nie jest benefit zalezyny od ciazy i posiadania dziecka tylko od zarobkow i o niego mozesz starac sie w kazdej chwili. druga rzecz to gdzie nie czytam o tym beneficie to nigdzie nie ma wzmianki o jakis haslach. bedzie lepiej jak poprosisz advice biuro zeby ci to zalatwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka_x ja wiem co to working tax ale mialam male zarobki i chcialam sobie to zalatwic ale nie moglam !! Teraz workingu nie chce ale nie zalatwie nic !!! Zobaczymy co bedzie na tym spotkaniu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wybacz ale ja chyba juz nic nie rozumie :), mecz ich na tym spotkaniu, napewno dojdziecie do ladu i skladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
ja jeszce nieczego nie skladalam tylko o pieniadze przyznane przed porodem ale dostalam list ze nie przyznaja mi tego bo nie odstaje zadnych benefitow jak mam cos dostawac jak jeszcze nie urodzilam..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, u mnie nie bylo zadnego problemu. Ale juz wyjasniam o co chodzi z haslem. Ja poszlam do job centre i tam dali mi papiery na child benefit i dali nr tel gdzie trzeba dzwonic zeby dostac forme do wypelnienia na child tax credit i working tax credit. Tam trzeba dzwonic, bo oni nie chca rozpatrywac miliona spraw ludzi ktorym sie to nie nalezy, wiec jak tam dzwonisz to oni ci mniej wiecej wyliczaja czy ci sie nalezy czy nie i dopiero po tym wysylaja ci papiery do wypelnienia jesli spelniasz odpowiednie kryteria. No wiec jak ja tam zadzwonilam to mi powiedzieli ze bedzie mi sie nalezec, wyjasnilam ze jestem jeszcze w ciazy i chcialabym tylko papiery zeby moc wypelnic wczesniej zeby miec gotowe po porodzie. Powiedzieli ze bede miala telefon w ciagu 2 dni, ze mnie umowia z kims ode mnie z miasta zeby wszystko sprawdzic. Jak poszlam na to spotkanie babka zapytala mnie o jakies dwa hasla ktore bede chciala uzytwac, w razie np jakbym sie rozstala z mezem, zeby on nie mial dostepu zeby nie mogl nic zmienic, zeby nie bylo przekretow ze on bedzie bral np kase a ja zostane z dzieckiem, wiec po to daja te hasla. I po sprawdzeniu mojego adresu itd kazala mi jeszcze raz zadzwonic do taxow zeby dostac aplikacje. Zadzwonilam tam a oni od razu mieli moje hasla, zapytali o jedno z nich, facet jeszcze raz przeliczyl czy bedzie mi sie nalezec, i powiedzial ze wysla papiery w ciagu 10 dni. 4 dni pozniej wszystkie dokumenty mialam juz w domu, wiec chyba tak zle nie bylo. ALe popieram jak sa jakies problemy z IR to najlepiej pojsc do citizen advice boruowc czy jak to sie tam pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Z jednej strony moze te hasla maja jakis sens bo sa rozne sytuacje w zyciu, ale z drugiej to jak ja poprosilam mojego M zeby zadzwonil i zapytal jak wyglada postepowanie wnioseku ktory zlozylam na dziecko to w ogole nie chcieli z nim gadac bo powiedzieli ze jezeli wniosek ja skladalam to ja musze sie dowiadaywac a on nie jest upowazniony :) wiec i tak by nie mogl nic zrobic nawet w razie W !!! Ja zalatwialam wszystko tel, nie mialam zadnego spotakania, ale moze w Szkocji jest inaczej... Dokupilam jeszcze z ebaya pare ciuszkow ( w sumie to ok 40szt :) od 0-3 i new born ) dla szkraba i okazuje sie ze sprzedawca mieszka 0.4 mili ode mnie wiec jak tylko poda mi caly adres to idziemy na spacerek je odebrac :) Teraz jeszcze musze do garderoby komede dokupic bo juz mi sie nasze ciuchy nie mieszcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio a ja juz te hasla dostalam rok temu! A jak dzis zadzwonilam to oni nadal ich nie maja ! I znow kolejne spotkanie i co znow nie beda mieli po tym spotkaniu....To chore jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh cos ostatnio niezbyt dobrze sie czuje- wymiotuje mnie rano, a wczoraj i dzisiaj nawet i po poludniu buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlaasnie dzis dzwonilam.spytali mnie tylko o podstawowe dnae typu data urodenia NIN adres i ile mam prac.nic o zarobkach.w ciagu trzech dni maja dzwonic i umowic mnie na spotkanie pewnie w sprawie tych hasel. mam nadzieje ze pojdzie gladko chociaz to;) bo duzo zamieszania ogolnie z tym wszystkim jest. mam juz dzis wozek w domu;)pojezdzilam posprawdzalam i jestem mega zadowolona.prowadzi sie wrecz 1 palcem.zzgrabny i ogolnie cool wiec jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dzis bardzo boli brzuch ale ten bol jest taki inny :/ Dziewczyny jakie jest uczucie jak dziecko ma czkawke czy wy to odczuwacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia - u mnie to spotkanie zajelo doslownie kilka minut, kazala mi przyniesc jakis rachunek aby potwierdzic adres, i dowod tozsamosci ze zdjeciem, potwierdzila to , dala hasla i tyle. gosia - ja nie wiem jak to jest jak dziecko ma czkawke bo moj chyba jeszcze nie mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzicie u mnie juz to spotkanie bylo te hasla dala i co z tego jak teraz dzownie to rew a oni twierdza ze nie ma tych hasel :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia czkawka to takie rytmiczne pukanie w jednym miejscu, mój juz jest główkowo wiec odczuwam przy pochwie, odczuwam ok 5 do 8 razy dziennie kilka minut to trwa, czkawka świadczy o dobrym stanie dziecka i ćwiczeniach przed oddychaniem, połyka wody płodowe i jest to bardzo dobry objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×