Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

A Beatko nic sie nie martw(-;Moja kolezanka urodzila tydzien po terminie,naturalnie...pewnego wieczorka jak ogladala filmik odeszly jej wody i sie szybciutko zaczelo(-:3 godzinki i po zawodach-szczesciara,nawet nie zdazyli epiduralu podac-hi,hi,hi...ach zdolowalam sie,przeczytalam na innym forum w kafeterii jak facet narzeka na cialo zony po ciazy i na te luzy)-:dziewczyny po porodzie,a jak to jest z cialem dokladnie???na serio az taka tragedia???nawet jak sie cwiczy plus dieta???a z pipka(za przeproszeniem)no napiszcie prosze(-;trzeba cwiczyc te miesnie kegla?daje to cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka ja jestem 3 tyg po porodzie i pipka tzn szew dalej mnie boli,a w miejscu naciecia nie mam czucia.z dnia na dzien jest coraz lepiej,ale czuje taki dyskomfort,jak zle usiade albo podpaska mnie uwiera.ale daje rade. na brzuchu mam sporo rozstepow,i skora jest troche zwisająca.czekam jeszcze te 3 tyg i zaczynam ćwiczyć.wole nie zawczesnie bo chce miec pewnosc ze macica sie juz obkurczyla.no i z waga tez pomalu schodze,tylko chce stracic te kg z ciazy i jeszcze troche.takze jeszcze 15 kg przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mialam dzisiaj isc i zadzownilam rano zeby potwierdzic i polozna powiedziala ze jesli nic sie nie dzieje to nie musze przychodzic..:/ zebym przyszla za tydzien w czwartek..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Izunia za odpowiedz(-: Beatka,no ciaza trwa 40-42 tygodnie,tak,ze jak nic sie nie dzieje to po co masz isc???musialabys isc na wywolanie a nie ma takiej potrzeby,cierpliwie czekaj(-;spakowalas juz sie???porob cos kolo siebie,mi to zawsze pomaga:manicure czy cos tam,zebys sie lepiej poczula,a na porodowce bedziesz najladniejsza mamusia(-:cos mi sie wydaje,ze te wody ci niedlugo chlusna(-:a apetyt na cos masz???i nie smutaskuj Beatka,bo dzidzius pewnie juz w stanie gotowosci i lada chwila Cie zaskoczy(-;buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia a ile przytylas w ciazy,jak mozna wiedziec?a smarujesz czyms ten szew albo uzywasz tantum rosa czy cos innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suuppriise
Cześć dziewczyny:) Nie czytałam waszego topicu od poczatku ale niedawno dowiedziałam się że zostanę mamą.. Za miesiąc wyjeżdżam z chłopakiem do Anglii do jego rodziców na parę lat.. Więc tam też urodzę. Nie znam dobrze języka więc nie dogadam się z lekarzem:( Możecie powiedzieć mi parę słów o lekarzach i porodzie w UK..?? Nie ukrywam że bardzo się boję... Z góry dzięki za info:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie becikowego odwolalam sie ale jeszcze nie odeslali mi zadnej decyzji. jeju ewcia zazdroszcze ci ze zaraz bedziesz tulila malenstwo:) ja mysle nad wizyta w szpitalu w poniedzialek wtorek mialam non stop skurcze i caly czas mam twardy brzuch.i nie wiem czy to mozliwe zeby mi sie powoli saczyly wody plodowe.tak naprawde minimalnie ale jednak.ale nie wiem czy to to.boze juz bym chciala by maluszek byl na swiecie za duzo nerwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny najpierw wylatuje czop potem wody czy jak to jest? do konca ciazy pewnie wyladuje w psychiatryku hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie byl najpierw czop potem wody mi przebijali w trakcie porodu. Julka nie czytaj takich zeczy bo tylko w depresje popadniesz :) ludzie rozne zeczy pisza, a kazda kobieta jest inna jedna tyje i ma rozstepy druga nie ma nic. U mnie sex sie nie zmienil :) Figure odzyskalam dzieki karmieniu cwiczeniom i malej diecie :) miesni kegla nie cwiczylam ale pewnie warto bo wszedzie o tym pisza. Izunia dasz rade mi to tez troszke zajelo, tylko u mnie sie zagoilo wszystko szybko i ladnie. Teraz nadrobilam stracone kg i to z jaka gorka ;) bedzie co gubic. Beatko naprawde nic sie nie przejmuj dzidzus wybierze sobie odpowiedni dla niego moment :) a moze sprobuj domowe sposoby na wywolanie porodu. poczytaj i dzialaj : http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3164305 Kasiu jesli Cie to bardzo niepoki to idz do poloznej lub jedz do szpitala niech Ci ktg zrobia, bedziesz spokojniejsza. suuppriise w necie jest bardzo duzo informacji o ciazy i porodzie w uk, poczytaj troszke a dowiesz sie napewno bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za otuche napewno macie racje.. ale to moj pierwszy dzidzius dlatego nie wiem co i jak i bardzo juz chciala bym byc z nim :) Julka odprezylam sie troszke i faktycznie lepiej sie czuje nie mysle juz o tym ciagle i pewnie dzidzius wezmie mnie z zaskoczenia hihi:) dzis dzien taty mogl by zrobic tatusiowi prezent i wyjsc na swiat:)Julka ja sie nie przejmuje tym teraz o figure bede walczyc jak maly sie urodzi i wszystko bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dawno mnie tutaj nie było- przeprowadzaliśmy się i jakoś się wszystko przeciągnęło z aktywacja neta. No ale juz jestem, nadrobiłam zaległości w czytaniu postów i jestem na bieżąco. Nie wiem jakie wy macie odczucia dot. szkoły rodzenia, my z mężem chodzimy na zajęcia, ale szczerze mówiąc jakoś nie wydaja nam się mega pomocne, może to zależy kto i jak je prowadzi. Ja ostatnio zaczęłam mieć problem ze stopami, mam spuchnięte kostki, co jest chyba w miarę normalne ale oprócz tego jakieś malutkie krostki mi powyskakiwały na stopach i swędzą nieludzko, nie wiem, czy któraś z Was też tak ma? Może jak wypiję wapno to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, bylam dzis w szpitalu mialam scan i ktg, tak wiec zmiana planow jutro rano ide na wywolywanie bo moje wody plodowe zmniejszyly swoja objetosc, ehh boje sie jak to bedzie, dzidiza do inkubatora trafi bo wg usg jest malutka tzn nie tyle mala co malutko wazy prawdopodobnie tylko 1,5kg wiec duzo za malo ehhh zestresowana jestem, trzymajcie kochane kciuki za zdrowko mojej karolinki oby wszystko bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam ok 20 kg-wiem masakra.ale 10 zlecialamszwu niczym nie smarowalam,tylko woda przemywalam po kazdym siusianiu.i mialam do kapieli wlewac oelejek lawendowy.ale mialam stan zapalny i bralam antybiotyk.ale teraz juz jest ok. kasia mi najpierw odeszly wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa na pewno bedzie dobrze, badz dzielna i oczywiscie trzymam mocno kciuki za Karolinke :) moze wcale az tak malutko nie wazy bo usg oklamuje czesto, u mnie pomylilo sie o rowne 500 gram do przodu oczywiscie :) czego i Tobie bardzo zycze, choc dla takiej kruszynki to lepiej jak w inkubatorze pobedzie troszke... Moj synek przenoszony rowny tydzien a i tak byl 2 godz w inkubatorze dogrzewany... Czekamy jutro na wiesci :) trzymaj sie dzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, ale przecież jak podawałaś wymiary to nasze dzidzie były podobne i mnie podali 2.300g i to było 2 tyg temu, więc nie wiem czemu nagle tak Ci sie pozmieniało. Może coś nie tak z tym USG było, więc sie nie martw. Czytam troche na polskim forum i tam też tak kręcą dziewczyną, raz dziecko waży na 2 tyg do przodu, po 2-3 tyg twierdzą, że w ogole nie rosnie i jest do tyłu z wymiarami. Myśle ze to moze być jakiś "komputerowy" błąd. Tak czy inaczej trzymamy wszystkie kciuki, żeby wszystko poszło szybko i sprawnie, a dzidzia urodziła sie zdrowiutka. Odzywaj sie czaasem jak bedziesz miała siłe oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka tez mi sie wydaje ze troche z tym usg cos nie tak, bo ostatnio we wtorek jak mnie mierzyl to jakis chlopek niezbyt doswiadczony ze 40minut i dziwne bo kazal mi sie przekrecac bo nie mogl dzidzi zmierzyc az w koncu zawolal jakas inna babeczke i ta na szybkosci zmierzyla, a rzeczywiscie moja karolinka nie wiele mniejsza byla od twojej dzidzi wiec mysle ze bedzie wieksza niz podali jestem dobrej mysli bo inaczej bym zwariowala, dzieki dziewczynki za wsparcie to bardzo wazne dla mnie ze jestescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewus Trzymam mocno kciuki za Ciebie i Karolinke daj znac co i jak, jak bedziesz mogla:) Napewno bedzie zdrowiutka a to ze bedzie w inkubatorze to lepiej dla niej tam jej bedzie lepiej i cieplej:) Julka bede rodzic normalnie tz jak narazie tak ma byc i odmowilam znieczulenie ale jesli nie bede mogla wytzrymac to poprosze o nie.. hmm co do wody to nie wiem jak jest z oddechem w wodzie mi np ciezko bylo oddychac na basenie np wiec boje sie troszku rodzic w wodzie ale polozna powiedziala ze jest taka mozliwosc i moge sie zdecydowac nawet w szpitalu dopiero takze narazie jestem nastawiona na szybki porod naturalny:) maly tak sie wierci kreci ze nie moge wytrzymac a brzuch mam jak skala doslownie czuje jak by sie wypychal od srodka... ehh maly uparciuch nie chce wychodzic..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilam ze szpitala.zbadali mnie dali jakies tablety.chca ja jeszcze przetrzymac chociaz 2 tygodnie bo malenka i nie wszytsko rozwiniete dobrze.niech to sie skonczy juz od samego poczatku problemy. trzymaj sie ewcia i czekamy na ciebie z dziidzia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny no dobrze ze w poniedzialek bylam na emergency w szpitalu,bo normalnie mam tyle tego sluzu ze hej,a on taki lejacy,ze myslalam ,ze to te wody!jutro ide do gp to jeszcze sie upewnie,no dzidzia sie rusza wszystko gra,tulko ten wodnisty sluz!!!macie tak tez???a i jestem na etapie robienia tego planu porodu i chcialam sie spytac czy wy piszecie zeby podac dzidziusiowi te witamine K po porodzie czy nie???ja chyba napisze ze tak,a wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja napisze zeby podac witamine K i to w zastrzyku a nie w tabletce, bo tabletke wypluje czy cos, i nie wiadomo ile wzial, a tak zrobia mu szybciutko zastrzyk i po sprawie, nie trzeba potem chdozic i sprawdzac czy juz ok czy jeszcze trzeba mu podac. Dziewczyny trzymajcie sie , juz niedlugo malenstwa beda z wami, pomyslcie ze dla takiego malutkiegu cudziku warto sie przemeczyc. Mi sie dzis pierwszy raz snilo ze bylam w szpitalu, ale bylo za wczesnie i wypuscili mnie do domu. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ja juz w Polsce.Podróż do granicy Polskiej przezylam dosc dobrze ale przez Polske to juz byla tragedia dla mnie ;( Za to mały byl bardzo zadowolony co sekundke mnie kopal pokazywal piastke ajjj az brzuch bolal ale najwazniejsze ze czulam az tak mocno mojego szkrabika. W poniedzialek chce jechac do lekarza i sie dokladnie przebadac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz Gosiu okazje to zrob sobie 4d z nagraniem na plytke, na tym etapie ciazy maluszki maja czesto oczka otware wiec jak Ci sie uda bedziesz miec sliczna pamiatke :) No i ciekawe co od polskiego gina uslyszysz, a swoja droga to odwazna jestes ze w tak wysokiej ciazy sie do pl autem wybralas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki Gosiu ja tez cie podziwiam za odwage :), w tak zaawansowanej cizy jechac tyle km. ja podczas ciazy jak spadly te sniegi utknelam w korku na 6h tylko i myslalam ze jajko zniose :) co do usg 4D na tym etapie ciazy to moze okazac sie niemozliwe bo dziecko juz czesto ma buzke tam nisko w kanale rodnym i nie ma jak jej zlapac, poza tym jest juz na tyle duze ze usg nie jest w stanie objac wiekszych parii dzidziusia. co do epiduralu to nie wiem jak jest w innych szpitalach ale u mnie czekali na odpowiednie rozwarcie i pozniej juz sama dozowalam sobie epidural. tz. mialam taki przycisk przy lozku, jak mnie zaczynalo mocniej bolec to naciskalam i dostawalam nastepna dawke, tylko ze ta aparatura nie pozwalala na czestsze dawki jak co pol godziny zeby nie przedawkowac. ewus z tego co ci powiedziala polozna to rzeczywiscie lepiej bedzie jak wyjma juz Karolinke. prawdopodobnie pepowina albo lozysko nie wydala i dzidzia jest niedorzywiona. stad ta niska masa dziecka. mam kolezanke ktora tez tak miala i urodzila w 32tyg przez cc, a teraz ma zdrowa polroczna dziewczynke :). u ciebie tez wszystko bedzie dobrze, zobaczysz. plus malutkiego dziecka jest taki ze latwiej bedzie ci ja rodzic ;) Julka nie ma co ukrywac ale cialo kobiety zmienia sie po porodzie, jednym w mniejszym stopniu innym w wiekszym, ale dla takiego kochanego szkraba wszystko jest warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko moja polozna zaraz po tym jak mi minal termin porodu to zadzwonila do szpitala i ustalila mi termin indukcji, mialam miec 12 dni po terminie, naszczescie nie bylo takiej potrzeby bo masaz poskutkowal. zapytaj sie czy nie powinna ci zarezerwowac indukcji zeby sie pozniej nie okazalo ze w szpitalu nie ma miejsca dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierdonka u mnie huggisy sie nie sprawdziły,mialam jedna paczke 1 i całe szczescie.Uciekało bokiem wiec czesto mały był cały brudny i my razem z nim:)zreszta na necie tez czytalam wlasnie ze przeciekaja.A ja mialam paczke bo mialam talon wiec zadarmo inaczej bym nie kupila.ja uzywam tylko pampersow.konczymy 1 i wskakujemy na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze u mnie Dziewczyny to jest tak ze przyjechalam do uk w 7 miesiacu i to juz pozno bylo dlatego nie mam takiej stalej poloznej tylko co chwile inna.. nie mam nawet numeru do niej:/ tylko dzownilam wczoraj do przychodni powiedziala ze wszystko narazie jest ok jak sie rusza dzidzia i umowila mnie dopiero w nastepnym tyg w czwartek mam nadzieje ze maly juz do tego czasu wyskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×