Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

kasztaanka to co Ci powiedzieli o tych wodach to zupelna bzdura jest, nie kazdej kobiecie wody odchodza, czego ja jestem przykladem, mi przebijali pechez w trakcie porodu. Moja siostra rowniez ma za soba 3 porody i tez nigdy pierwsze jej wody nie odeszly, tak to jest tylko na filmach :) A jesli chodzi o skurcze to uwierz mi Bedziesz wiedziala kiedy jechac :) Kasienko masz zupelna racje ale gdybys miala taki porod ja ja to tez bys kombinowala cc. Ja mysle ze Tobie by na pewno zrobili gdybys sie upomniala. Ja mam przyjaciolke ktora jest tlumaczem w szpitalach i mowila ze czasem robia cc na zyczenie, wzkazaniem jest lek przed porodem i przebyty ciezki porod, wszystko od lekarza zalezy. Zobaczymy za tydzien co mi polozna powie, zapytac nie zaszkodzi :) Jesli chodzi o sluzbe zdrowia to mnie juz nie raz mile zaskoczyli :) czego o pl powiedziec nie moge, bo tam nawet glukoze na badanie musialam w aptece kupic za wlasne pieniadze :( zenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie Beatko polozna pewnie jutro masarz szyjki zrobi zeby porod przyspieszyc, po takim masazu to 1, 2 dni i sie rozkreca :) Wiec juz nie dludo :) Czego ci zycze bo wiem jak to jest z tym czekaniem , budzisz sie kolejnego dnia a tu znowu nic :( Ewcia trzymam kciuki za Ciebie :) my kobitki jestesmy dzielne wiec bedzie wszystko dobrze :) Glowa do gory. U mnnie dzis 33 i 4 dni :) czyli 49 dni do terminu szok jak ten czas leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronko jak wyglada masaz szyjki?? co ona bedzie robic..??? no dokladnie masz racje takie czekanie jest najgorsze.. chce juz moje malenstwo:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewus juz niedlugo zobaczysz Karolinke :), musisz byc strasznie podekscytowana :), nie martw sie Kochana bedziesz pod dobra opieka i wszystko bedzie dobrze. ja mialam masaz szyjki, wszyscy mowili ze to bardzo boli a ja nie czulam zadnego bolu. fakt bylo to dziwne uczucie jak polozna wsadza ci tam palce ale nie bolalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko ja mialam go robiony juz w trakcie porodu wiec nie powiem Ci czy jest to nie przyjemne, nie przyjemne to byly skurcze :) Jedne dziewczyny odczowaja w trakcie takiego masazu bol inne nie. Poczytaj o tym w necie jest duzo opinii. Jak juz pewnie przeczytalas Kasiulka miala wlasnie taki masaz przed porodem wykonany przez polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka a kiedy Ci podali oksytocyne to mialas silniejsze skorcze ? Mi ja rowniez podali juz nad ranem gdyz porod nie postepowal ( brak odpowiedniego rozwarcia ) i po oksytocynie to nie wiedzialam jak sie nazywam :( taki bol mnie chwycil ze lzy jak grochy mi sie laly i nawet moj M plakal widzac jak sie mecze. U mnie te wszystkie ich cuda nic nie daly i dziecko wyjeli kleszczami oczywiscie z uprzednim nacieciem krocza :(, takze nie dziwcie mi sie ze wole bol po cesarce niz porod sn... Ja porod wspominam jak masakre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiek z uk
Dziewczyny przepraszam ze sie wcinam tak z pytaniem,ale moze wy mi poradzicie Rodze drugie dziecko we wrzesniu, pierwsze rodziłam w Polsce. Słyszałam ze zmieniły sie przepisy co do becikowego tutaj i dostaja go matki tylko na pierwsze dziecko, ale czy to dotyczy wszystkich, czy to, że pobieram wszystkie benefity i nie mam dobre sytuacji finansowej znaczy ze i tak nie dostanę becikowego bo rodze drugie dziecko? czy sa moze wyjatki, gdzie jest trudna sytuacja finasowa i wtedy przyznaja? czy któras może wie? byłabym mega wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka ja mam takie zame przezycia z porodu jak ty,najpierw przyssawka probowali ale nic nie dalo wiec kleszcze poszły w ruch.Mój to mial łzy w oczach jak zobaczyl jak lekarka ciągnela małego.a ja ryczałam z bólu.po kroplowce zwiekszyli mi dawke znieczulenia bo bolalo jak cholera.i powiedzialam ze jak drugie dziecko to tylko cesarka. ktosiek z uk niestety becikowe teraz przysluguje tylko na pierwsze dziecko i to tez nie kazdemu.i niestety nie ma zadnej taryfy ulgowej,bo jest wiele rodzin z trudna sytuacją.takze przykro mi.... ja jutro wysylam odwołanie,a co....i bede wysylala dopoki nie przyznaja mi child tax creditu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam siare od 20 tygodnia ciazy ale tak tylko troszeczke kropelki. mi nie przyznali becikowego bo nie pobieram zadnych benefitow i sie odwolalam. ewcia powodzenia tam i jak najszybszego rozwiazania. Mi sie na szczescie skurcze uspokoily troszke ale brzuch caly czas twardy praktycznie cala dobe. dziewczyny ktoras sie orientuje jak dzidzius daje rade gdy jest urodzony w 33 tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) wiec mam taka sytuacje: dostalam dzisiaj druga dawke steroidow podlaczyli mnie pod ktg- wyszlo ze tetno dzidzi jest perfect, i powiedzieli mi ze jutro rano na wywolywanie, ale po pol godziny sie okazalo ze caly unit ten special care jest zajety wiec zabookowali mi wywolywanie na sobote rano, tak wiec dopiero w sobote, a do tej pory jutro i wpiatek mam przyjsc ma ktg zeby kontrolowac tetno dzidzi, a w sobote zrobia dodatkowe badania usg i ktg. jutro jak bede musze zapytac jakie powiklania mnie moga czekac po tym porodzie tzn co z dzidzia dokladnie bedzie bo dzisiaj to bylam zestresowana i zapomnialam wypytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli w sumie 36 tydzien ciazy.to super;) nie jest to jakos bardzo wczesnie na szczescie.bedzie dobrze:)duzo ci zopstalo do przygotowania??do soboty sie uporasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia w sumie to jestem gotowa na maksa, torba spakowana, ciuszki juz dawno poprasowane w komodzie leza, smoczki i buteleczki wparzone, w sumie wszystko mam, czekam tylko na wozek ktory bedzie w sobote ale akurat jedzie do mojej siostry wiec ona mi go odbierze, fotelik juz mam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam gdzies na jakiejs stronce o dzieciach urodzonych w 33 tygodniu i wczesniej(podobno ostatnie wyksztalcaja sie plucka ale n ie jestem pewna)ale tragedii nie ma przy dzisiejszej wiedzy medycznej,mozna poczytac w internecie.Kasztanko,no wlasnie moim znajomym wody nie odeszly,a rozwarcie juz bylo,takze ja jak juz bede miala takie bole bardziej konkretne to nawet nie dzwonie,a jade do szpitala i niech mnie podlaczaja pod ten antybiotyk!!!tak latwo mnie sie stamtad nie pozbeda(-:boje sie jak cholera ale juz nie moge sie doczekac,przynajmniej bedziemy mialy opieke lekarza od razu(-:no chyba nie bedzie tak zle!Beatko ,a Ty jak tam z terminem???czujesz cos innego???czy jak???Ktoras tam pisala babeczki o sladach slimaka((-:no ja tez slimak jestem!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, że z odchodzeniem wody to różnie bywa. Ale ze względu na ten antybiotyk, który muszę dostać, jak się akcja zacznie, to nie wiem przy których skurczach jechać do szpitala, żeby tam nie leżeć za długo, ale też żeby wybrać odpowiednią ilość tego antybiotyku. Julka pytałaś położną czy badają dziecko po porodzie, bo mnie powiedziała, że raczej dziecku nie podają antybiotyku, ale biorą wymaz z ucha. Właśnie zrobiłam lista co już mam spakowane do szpitala, a co jeszcze trzeba dopakować przed samym wyjściem . Łóżeczko juz u nas w pokoju naszykowane tzn niepościelone. A z ciekawości to Wy pierzecie pluszaki i zabawki z materiału? Bo jest kilka takich plastikowo-materiałowych i chcę je wrzucić na jakieś krótkie pranie, żeby trochę odświerzyć. Bo te wszystkie gryzaki plastikowe, to chyba można do sterylizatora wrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonila do mnie moja polozna z GP bo jej smsa wyslalam ze mam miec porod wywolywany w sobote i ona wytlumaczyla mi co jest grane- chodzi o to ze lozysko nie karmi prawidlowo dziecka i dlatego nie moze prawidlowo szybko rosnac i lepiej bedzie zeby dzidzia wyszla teraz bo bedzie karmiona i szybciej bedzie rosla, a tak to bylaby niedozywiona, mowila zeby sie nie martwic ze wszystko bedzie ok, a termin w ktorym bede rodzic nie jest byt wczesny wiec wszystko bedzie dobrze, i powiedziala mi ze akurat w sobote ma obchod po szpitalu ze studentami wiec mnie odwiedzi zeby sprawdzic co i jak ze mna- suuper, strasznie ja polubilam bo naprawde opiekuje soe mna dobrze o co bym nie zapytala to wszystko wytlumaczy, poda dodatkowe ulotki itd, po porodzie wysle jej kartke z podziekowaniem za opieke w czasie ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Kasztanka,no nie wiem,spytam sie w piatek ,bo ide na wizyte do gp.A Twoja powiedziala,ze nie daja dzidzi antybiotyku?moze i tak,spytam sie w piatak to napisze.Musze sie jeszcze spytac czy zostaje w szpitalu dluzej po porodzie czy co?no bo niby te nasze ciaze naleza do troche innych przez te bakterie,dopytam sie wszystko,a ty tez sie spytaj jak mozesz to porownamy(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka,a po co ten wymaz z ucha???i co ma dac ten wynik???nic nie wiem)-:tez sie spytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie jestem pewna, chyba chodzi o to czy dziecko się zdążyło zarazić czy nie. TAk mi się wydaje. Ale ona o tym dopiero powiedziała, jak sie spytałam skąd pewność, że dziecko się nie zaraziło, bo przecież może sie zarazić wcześniej niż w trakcie porodu. Więc może tak na odczepnego coś powiedziała. Najlepeiej pytać w szpitalu, bo każdy może co innego mówić. Ewuś nic się nie martw. Zaraz pociecha będzie z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka mnie zabrali na porodówkę około 17,zanim wypełnili papiery,przejrzeli historię zastała nas 18,potem założyła wenflon i kazała czekać na lekarza, on przyszedł,poczytał,potem chcieli zaczynać wlew ale powiedziałam że chcę epidural-dostałam dawkę 20,co trzymało mnie 3 godziny.Przez te 3 godziny położna zwiększyła przepływ kroplówki, nie czułam wogóle nic a ktg pokazywało skurcze 50 %. mąż robił mi zdjęcia, jak się rodzi, że rodząca może być taka roześmiana.jak dawka 20 kończyła działanie,miałam skurcze ok 60%,i prosiłam o kolejny epidural.te mniejsze dawki trzymały mnie ok 1,5 godziny.ale nadal wlew na mnie nie działał.2 godziny miałam już parte na ponad 80% ale musiałam je wstrzymywać bo nie miałam rozwarcia.wtedy epidural ledwo dawał radę.Ostatnią fazę w sumie jechałam na żywca,bo działanie znieczulenia kończyło się a miałam zbyt duże bóle i skurcze i już nawet nie poprosiłam o dobicie dawki, bo chciałam to mieć jak najszybciej za sobą.w moim przypadku skurcze po oxy zaczęłam odczuwać w okolicach 70 %. Indukcja to masakra szczególnie jak organizm nie chce jej się poddać.Zanim w niedzielę o 17 pposzłam na dół, na porodówkę to miałam skurcze i bóle a rozwarcie na zero.Kiedy po podaniu oxy pojawiło się jakieś rozwarcie to zaś w pewnym momencie wogóle skurczy nie miałam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj dziewczynki, a wlasnie czyli moge poprosic o epidural zanim sie zaczna bole? zanim podadza mi oxy, czy tak jak przy normalnym porodzie musze czekac do rozwarcia na 3 palce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ewa odrazu mów ze chcesz epidural.nawet jak odrazu ci go nie podadza to beda wiedzieli że chcesz. kasienka mi to cały czas podawali epidural,a prawa strone zlapalo mi mocniej i jak zaczelam czuc bol po lewej to zwiekszyli mi dawke. a po oxy to juz była masakra wiec znowu zwiekszyli. a na ile % mialam skurcze to nawet nie wiem,ale bolały jak cholera.ja ze strasznymi bólami pojechalam do szpitala wiec nie cche myslec jak te pozniej bolałay.ciesze sie ze wzielam epidural. kasia i co dostalas odpowiedz po tym odwołaniu??ja dzisiaj wysylam i zobaczymy.z chb odeslali mi juz akt urodzenia wiec kilka dni i powinni mi przyznac,wiec tylko czekac na child tax credit. A własnie czy ktoras sie orientuje jak to jest z tym child tax credtitem,i z tymi poszczegolnymi elementami.bo ja niby czytalam ale i tak glupia jestem.to family element 545f dostaje każdy komu przysluguje??czy ta kwota moze byc tez mniejsza,bo to zalezy od zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam napisane na pierwszej stronie karty przy nazwisku want epidural- jestem zdecydowana na 10000%, wiec tak czy siak jak tylko bede na porodowce to powiem ze chce epidural :) kurcze mezulek biedny zestresowany- ja tez ale staram sie myslec pozytywnie, za niedlugo ide do szpitala na KTG, potem wstapie do peacoksa i mother care dokupie ze 2 pary bodow i spioszkow na early baby no jak przegladalam ciuszki to mam tylko po 2 pary a reszte new born :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dzisiaj dalej nic.. maly sie tylko grzebie w brzuszku i tyle zadnych skurczy zadnych boli..:/Julka wlasnie nic nie odczowam dzisiaj juz 4 dzien po.. zaczynam sie niepokoic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko nie masz sie czym martwic, ciaze mozna przenosic nawet 14 dni i nic zkego sie nie dzieje :) Bylas u poloznej dzisiaj ??? Ewa teraz to musisz na pewno sie w new born zaopatrzyc :) a opidural sie upominaj przez caly czas, pewnie tak od razu Ci go nie dadza bo chyba rozwarcie odpowiednie musi byc, ale walcz o nie go. Czyli jednak zdecydowals sie na sn ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×