Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość beatka@@@
Hej Dziewczyny mam problem.. z tymi zasilkami poniewaz nie wiem jak sie do tego zabrac jakie aplikacjew skladac o co itd.. mam taka sytuacje ze niedawno przyjechalismy tutaj i moj maz tylko pracuje i ze dopiero zaczyna to nie zarabia kokosow nie wiem wogole ile nam sie nalezy.. placimy za mieszkanie poniewz wynajmujemy.. moglybyscie doradzic gdzie isc pytac czy jakie aplikacje skladac?? bylismy w job center tam skladalam aplikacje o pieniazki przed porodem ale nam odmowili poniewaz nie bierzemy zadnych benefitow nie rozumiem tego wogole.. a jego znajmowi z pracy mowili ze biora nawet 250 funtow tygodniowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Kasiu dzieki sliczne :) ja juz mam sporo ciuszkow, mysle nawet ze za duzo. Wyszlo ze mnie zakupoholictwo :) Duzo zostalo mi tez po synku bo nikomu nie oddawalam poniewaz mielismy w planach jeszcze jedno dziecko. Na imie mam Magda :) Beatko my tez wynajmujemy mieszkanie, wiec wiem jakie to sa koszty. Juz kiedys Ci to wkleilam, tu masz jasno opisane co sie nalezy: http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/ciaza_i_rodzicielstwo a tu masz link z dodatkami dla ludzi o niskich dochodach: http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/niskie_dochody Nie wiem ile Twoj M zarabia ale warto poczytac i sie zorientowac co sie Wam nalezy. Na poczatek powinniscie sie starac o Working Tax Credit jest to zasilek do wyplaty dla ludzi o niskich dochodach, wyplacany raz w tyg i kwota zalerzna jest od dochdu, poczytaj tu masz wszystko napisane jak i co http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/niskie_dochody/zasilek_dla_osob_pracujacych_o_niskich_dochodach_working_tax_credit_uk inne dostaniesz dopiero jak sie dziecko urodzi. Zasiłek na dziecko (Child Tax Credit)wyplacany jest rowniez w zaleznosci od Waszych dochodow. Zasiłek na dziecko (Child Benefit) ten dostaje kazdy. Brytyjskie "becikowe" (Sure Start Maternity Grant) jest to jednorazowa kwota 500f ale warunkiem jest pobieranie Child Tax Credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko polecaw tez udac sie do biura CITIZEN ADVICE www.citizensadvice.org.uk na tej stronce znajdziesz biuro w swojej okolicy i jego godz.otwarcia.idz tam do nich oni ci pomoga w zalatwieniu wszystkich papierow.pomoga wypelnic itd. robia to wszystko za darmo.warto sie tam wybrac.bo powiedza ci dokladnie co wam sie nalezy.powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka o housing benefit też możesz sie starac,to jest dofinansowanie do mieszkania-tylko z tym uwaga bo wiele angencji ma zastrzezone ze nie wynajmuja mieszkan osobom ktore pobieraja ten zasiłek,wiec jak kiedys w przyszłości bedziesz chciala zmienić mieszkanie mozesz mieć problemy. a w te 250 f tyg to jakos mi sie nie chce wierzyc,no chyba że sie podaja jako zamotne matki-tak jak to robi wielu polaków,gdzie z tego tytulu dostaje sie 130 f tyg.ale jak ktoś uczciwie wszystko podaje to dostaje wielkie G:)ale z tymi przekretami to bym uważała bo jak dojda do tego to można miec nieprzyjemnosci. najlepiej to sobie zadzwon do revewnue poproś polskiego tłumacza jak nie znasz jezyka i wyjaśnij jaka sytuacja i spytaj co ci sie nalezy.to ci wysla formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
CITIZEN ADVICE tez mozesz o tlumacza poprosic i umowia cie na spotkanie, dokladnie najlepiej tam sie udaj to Ci we wszystkim pomoga. A z tymi przekretami to tak latwo chyba nie jest bo samotna matka musi mieszkac sama, to znaczy ze pod jej adresem nie moze byc zadnego mezczyzny a to przeciez latwo sprawdzic. Moze ci ludzie maja juz kilkoro dzieci to wtedy przy niskich dochodach moga miec 250f tygodniowo z benefitow, a jesli chodzi o housing benefit to moi znajomi przy najnizszych dochodach 6f na godzine nie dostali nic a tez tylko jej M pracuje ( na pelen etat ) a ona opiekuje sie ich malutkim dzieckiem i maja mieszkanie z counsilu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia - niestety nie kupowalam tam wozka, w ten weekend jade sie rozgladac za wozkami, choc w sumie wybralam on-line jaki chce, ale stwierdzilam ze rozejrze sie po sklepach bo tego co mi sie podoba nie widzialam w sumie nigdzie w sklepie i w UK nie moge go kupic - on jest z irlandii, no ale wtedy troche tak w ciemno bym kupowala, wiec tak troche sie boje, ale ... w kazdym badz razie jutro wybieram sie na zakupy, a 5 tygodni to czas najwyzszy kochana, bo tak naprawde nigdy nic nie wiadomo kiedy ktora urodzi. Ja osobiscie mam nadzieje ze uda mi sie z tydzien wczesniej to zrobic :) Grays - przepraszam cie bardzo za uzycie terminu "dziewczyno" wstaw sobie w to miejsce "kobieto" jesli lepiej sie poczujesz. Czuje sie zaszczycona, ze we wszystkich postach tylko do mnie piszesz :) hehe. Sorki nie moglam sie powstrzymac. A teraz powaznie. Nie zdenerwowalas mnie jakos szczegolnie tymi swoimi wywodami, tylko dla mnie czasami jest niesmaczne czytanie twoich postow, ktore brzmia bardzo czesto w sposob, ze ty wszystko wiesz najlepiej, moze ty tego nie widzisz, ale ja to tak odbieram. Zaraz pewnie mi napieszesz ze to przez to ze jestem niedojrzala albo cos w tym guscie bla bla bla, co odbiore dokladnie tak samo. A jesli chodzi o twoj pobyt w szpitalu, to znaczy ze fachowo cie nie potraktowali? Bo ja odebralam inne wrazenie, no ale znowu to tylko i wylacznie moje wrazenie pewnie. Jesli chodzi ci o moja wypowiedz o pomaranczowych to mi nie chodzilo, ze pomaranczowe cos pisaly tylko wlasnie kilka osob z tego forum wyzywalo osoby na pomaranczowo i wbrew twoim przypuszczeniom, ja nigdy nie pisalam na pomaranczowo, bo ja mam odwage napisac co mysle, pod swoim nickiem, ale chyba akurat tego nie musze ci tlumaczyc. A jesli tak bardzo ci przeszkadzalo, ze wrocilam po 2 miesiacach czy po ilus tam jakby nigdy nic, to moglas rownie dobrze to napisac, ze nie chcesz mnie tutaj po prostu. To wystarczy, moze wbrew twoim przypuszczeniom, ale jestem wystarczajaco inteligentna by to zrozumiec. A forum jest publiczne i jesli bym chciala tu wracac 100 razy moge to tez zrobic jesli najdzie mnie taka ochota, prawda? A akurat zadych kompleksow nie mam, bo szczerze mowiac, zadne slowa ktore ty wypowiadasz nie sa w stanie mnie urazic. I jeszcze raz powtarzam, nie denerwuje sie na ciebie, ja tylko wypowiadam swoje zdanie to wszystko, nie robie nic innego czego nie robisz ty. A wiesz, nikt nie jest idealny, i ja nie mowie ze sluzba zdrowia jest, oczywiscie ze anglicy sie zle wypowiadaja o swojej sluzbie zdrowia, ale czyz polacy sie zle nie wypowiadaja o polskiej? Rowniez mowia i o niej zle. Nigdzie nie jest idealnie, zawsze wszedzie jest cos co mozna poprawic. A poza tym co ty o mnie wiesz? Skad mozesz miec pojecie na czym ja sie znam a na czym nie? Jesli poczulas sie urazona to sorki, ale chyba kazdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie, a forum jest chyba wlasnie po to zeby rozmawiac o wszystkim. Julka dziekuje za cieple slowa, :) biedronka - mi sie akurat nie rozpinaja,trzymaja sie mocno, a mam identyczna, bardzo wygodnie sie nosi, wlasciwie to teraz spie ciagle w jednej z nich. Bardzo bardzo wygodnie. Gosia - jeszcze raz powtarzam, mnie to kompletnie nie zdenerwowalo, nie czulam sie urazona przez Grays, tylko napisalam jak odbieram jej wypowiedzi, ale to sa po prostu moje odczucia i to wszystko. Wiem kochana, ze nikt mi nie zabroni sie wypowiadac, ty tez mi duzo pomagasz, no i jakze bym mogla cie opuscic skoro rodzimy prawie w tym samym terminie :) beatka - do job centre mozesz pojsc i poprosic o apliikacje na child benefit, to sie nalezy kazdemu kto ma dziecko, bez wzgledu na to ile zarabia. Jesli chodzi o child tax credit, working tax credit, to mozesz pojsc do Island Revenue albo tam zadzwonic i tam ci wszytko powiedza, wylicza czy ci sie nalezy czy nie. Tam chyba tez mozesz poprosic o numer tel, albo znajdz na ich stronie tel o housing benefits, ale dokladnie tego nie wiem. Ja dopiero zaczynam te wszystkie aplikacje na dziecko itd, o dodatki na dom sie nawet nie staram bo wiem ze i tak nie dostane, wiec sie nawet w to nie bardzo zaglebiam. I popieram biedronke z citizen advice, tam ci moga pomoc w razie czego. I jeszcze raz dziewczyny jesli urazilam ktoras z was swoja wypowiedzia to przepraszam, ja tylko wyrazilam wlasne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ wcale nie przeszkadza mi, że wróciłas:) Nie musimy się lubić ani ty mnie ani ja ciebie, bo odczucia twoje sa błędne w stosunku do mnie, świadczy o tym wypowiedz. wiec skoro takie masz odczucia w stosunku do mnie, zwyczajnie nie czytaj moich postów ok?:) Julka ja nie potrzebuje reprymendy, a wiek nie ma tu nic do rzeczy. Napisałam wczesniej, przytaknięcie a nie fakt, to sie widzi i czuje:)i tyle z moich wywodów w tym temacie, kazda z nas ma w ciazy swoje smutki i radosci, a moze gdyb Anitia znała mnie osobiscie okazałoby się ze myli sie zupełnie, wszkat to subiektywne. Sposób mój wypowiadania sie, moze przez to, że wiele artykułów Anitko napisałam, obok bycia pielęgniaraka jestem redaktorem naczelnym działu swiat kobiety w zielonym dzienniku i moze taki mam styl pisania, w twoim mniemaniu odgórny, jestem obserwatorem zycia i potrafię wyciagac wnioski by móc o tym napisać, no ale juz bez wywodów moich, miłego wieczoru wszystkim:) Gosia laptop mi padł, pisze z drugiego, zarejestrowałam sie na webgadu, ale cos źle chodzi, napisałam do ciebie , nie wiem czy dostaniesz wiadomosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka uwierz ze matka nie musi mieszkac sama.znam kilka przypadkow gdzie matka mieszka z partnerem,a znam i takich co mieszkaja w 6 osob na mieszkaniu i podane jako samotne matki.i to ponad 2 lata.i co???!!!i dupka.nikt tego nie sprawdza.ciągna ile sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays - mniejsza o to, nie znam cie, ani ty mnie nie znasz, i moze gdybysmy sie znaly osobiscie, kompletnie bysmy sie nawzajemn zaskoczyly, jeszcze raz, jak dla mnie mniejsza o to. Izunia - oczywiscie ze nie musi samotna matka mieszkac sama, ja tez znam mnostwo osob, ktore kombinuja, mieszkaja po iles osob itd, i to moze wogole nigdy nie wyjsc na jaw do IR ale jesli wyjdzie, to te osoby beda mialy przegwizdane, ze tak powiem. A sprawdzac sprawdzaja, bo juz kilka osob wpadlo i musza cala kase oddac i maja zakaz pobierania nawet tych benefitow ktore im sie prawnie naleza przez bodajze rok. Nie wiem jak u was, ale u nas w miescie zaczynaja sie czepiac doslownie wszystkiego, nawet wynajeli firme, ktora sprawdza transakcje kart, jesli np widza ze wydajesz wiecej niz powinienes miec, to potrafia ci cofnac benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia i prawidłowo!!!!niech sie biorą za tych cfaniaków.Bo kurde człowiek pracuje uczciwie i wielkie gówko dostanie a takie skurwiele(sorki za wyrazenie,ale ja nie potrafie o takich mówic inaczej)żyja jak w masle a i tak im wiecznie mało.za takie oszustwa to powinni ich deportowac z zakazem powrotu,bo jednak to jest okradanie państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka@@@
Dziewczynki dziekuje bardzo za pomoc wszystko poczytalam i bedziemy starac sie o wszystko uczciwie oczywiscie:) nie musicie pisac czy kobiety podajace sie za samotne moga mieszkac same czy nie poniewaz mnie to w zupelnosci nie interesuje nigdy bym tak nie zrobila jak mozna byc takim bezczelnym i tak robic... ja bede sie o wszystko starac uczciwie jesli nam nie przyznaja to tez sie nie obraze jakos damy rade:) co do tej znajomej mojego meza to nie mam pojecia ja jej osobiscie nie znam tylko cos wspominal ze tyle bierze pieniedzy i mozliwe ze cos kombinuje nie mam pojecia pozdrowienia milego wieczoru.:) a tak wogole jeszcze 3 dni do mojego terminu boje sie brrr:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek, dzisiaj czeka mnie dzien sprzatania- zaraz jade odebrac komode na ciuszki dla dzidzi, a potem mam zamiar wymyc lozeczko, komode i poukladac ciuszki w srodku oraz spakowac torbe do szpitala- bede juz gotowa na przyjecie naszej Karolinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ewus coraz blizej tego wielkiego dnia. Ja jeszcze czekam na lozeczko, przyjdzie dopiero w srode, ponoc :). Zaraz wlasnie ide na ta wycieczke do szpitala na oddzial polozniczy, zobaczymy co mi powiedza :) i co pokaza. Niby troche juz ten oddzial zdazylam poznac, jak poronilam ostatnim razem tam lezala, no ale teraz w innych okolicznosciach to pewnie inne wrazenia beda. A potem jade rozgladac sie za wozkiem, jak nie znajde nic co mi sie podoba, to jeszcze dzis zamawiam przez internet. I tez bede czekala. A w miedzyczasie ogladania wozkow juz mezusiowi zapowiedzialam ze idziemy kupowac wyprawde dla malego takze. :) Uwielbiam zakupki dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja znow mam problem z malym :/ Nie rusza sie od 2 dni ;( Wczoraj sprawdzalam doplerem to tetno jest 138 czkawke czuje malego ale co z tymi ruchami ?? Juz nic nie pomaga zadna zimna woda zadne lody slodkosci doslownie nic ;( Ciesze sie ze jade do PL przynajmniej mnie dokladnie zbadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu nie matw sie, widocznie dzidzia ma juz malo miejsca w brzuszku - jesli masz doplera to nie martw sie, a jak sie bardzo niepokoisz to jedz do szpitala nich podlacza cie pod ktg :) nie martw malutki leniwy jest i tyle no ja wlasnie sprzatam :) teraz czekam na przesylke wozeczka z polski bedzie w sobote, fotelik samochodowy z baza dostalam we czwartek :) tak wiec jestem gotowa :) jeszcze pare tygodni choc ,mam cicho nadzieje ze urodze troszke wczesniej :) z tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ten weekend odpoczywam. Tzn już drugi dzionek nic nie robie tylko leze. Trzeba w koncu nabrac toche sił zanim dzidzia przyjdzie. Ciuszki wyprane, wyprasowane i poukladane. Teraz tylko wlasciwie drobne jakies zakupy, termometr, hustawke... A w ogole kupujecie jakies leki na poczatek, jakis paracetamol dla dziecka, czy cos? Bo tak sie zastanawiam czy nie trzeba kupic na wszelki wypadek zeby byl w domu. Predzej czy pozniej sie przyda- chociazby przy szczepieniu. I czy Wy juz kupiłyście staniki do karmienia, bo ja ptzymierzałam w Mothercare i tak srednio mi pasuja, ale nie wiem gdzie indziej moge znaleźć. Chciałabym miec te bezszwowe, bo podobno lepsze, na zmaltretowane sutki, a moje sa bardzo wrazliwe w obecnym stanie. Ewa planujesz w jakis sposob sobie pomoc w przyspieszeniu porodu? Sa rozne sposoby, ktore niby moga go wywolac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabienka
Czesc dziewczyny:) Jestem tutaj nowa , szukalam takiego temaciku i oto jest:) Ja mam 28 lat mam juz coreczke Emme i pod koniec wrzesnia mam termin porodu:) moze to nie lato tak jak jet w temacie ale chcialam z Wami troszke popisac i podzielic sie obawami i radoscia z bycia w ciazy:) Jestem z Southampton:) pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz od dzis odpoczywam- ciuszki pochowane do komody, czekam na wozek, staniki do karmienia kupilam dwa, o rozmiar wiekszy niz teraz nosze, co do lekow to wlasnie sie zastanawiam bo wszystkie te na goraczke i tak sa dla dzidzi od 1miesiaca, ale moze zakupie jeden taki syropik przeciwbolowy, kasztanka co do przyspieszenia to mam zamiar zastosowac kilka metod hihi- częsty sexik- sperma ma w sobie prostaglandyny które powodują dojrzewanie szyjki macicy i wyzwalają czynność skurczową.Masowanie brodawek sutkowych. Pod koniec ciąży może wyzwalać wydzielanie się oksytocyny, która powoduje skurcze macicy. Spacery, oraz ciepłe kąpiele, słyszałąm też o herbatce z liści malin- ale nie wiem czy ją tu dostanę - zapytam w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabienka jak najbardziej zapraszamy wpisz się do tabelki NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MI E JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol beatka@@@.....20........20.06........synek.......Fabian.. .Bournemouth katty@...........27 .........02.07 ......synus................. Birmingham mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL anitia............29.........26.08.............synek..... .Alex.......Exeter agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabienka
dziekuje za mile przyjecie:) wiec tak: Fabienka, 28 lat, 26 wrzesnia, nieznan niestety sie nie ujawniło:), jesli chlopiec to Jakub Michał jesli dziewczynka to Lilly Hannah, Southampton Powiem WAM ze balam sie na poczatku bardzo tutaj jak to bedzie wygladalo itp bo wiadomo na obczyznie inaczej ale co rozmawiam z kims kto juz ma porod tu za soba i ogladam ten program One Born Every Minute co kreca go w szpitalu w ktorym bede rodzic to jakos mi inaczej i mniej sie juz obawiam:) A wy jakie macie kochane odczucia?? U mnie narazie ciaza prawidlowo przebiega z tym ze mam juz spory brzuszek i ciezko mi sie poruszac czasem hehe ja malutka jestem mam 160 cm narazie utyło mi 6 i pol kilo ale ten brzuchalek daje popalic:) moze duzo wod albo duze bobo bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MI E JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol beatka@@@.....20........20.06........synek.......Fabian.. .Bournemouth katty@...........27 .........02.07 ......synus................. Birmingham mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL anitia............29.........26.08.............synek..... .Alex.......Exeter agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton Fabienka.........28.........26.09...........?................Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm Fabienka dopisalam Cie, a moze bys sie zalogowala, i zmienila nik na czarny. Ja Fabienka tez juz sie tak nie obawiam, poki co opieke mam bardzo dobra. kieruja mnie na czestrze usg bo wg nich brzuszek mi nie rosnie, mialam juz 5 usg we wtorek ide na kolejne- poki co dzidzia rozwija sie prawidlowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski może wy się na tym znacie...czekam o przyznanie child benefitu, i nie mam homofisu-wrs. tzn miałam ale jak zmieniałam pracę był młyn, i gdzies znoknął. czy mogę jakoś będąc na macierzyńskim, czyli nie pracuję-wyrobić nowy?bo bez tego nie przyznają mi ChB, i właśnie dostałam list że chcą kopię dokumentu(tego ze zdjęciem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem ale to bylo jakies 4 lata temu jak moj maz wyrabial to wogole mu nie przyszla ta strona ze zdjeciem tylko wyslali mu ten drugi papaier gdzie jest numer itp Jak zaczynal parce w moej formie pisal list do nich aby mu wyslali ten papier ze zdjeciem i dostal odpowiedz ze 2 juz nie moze dostac !!!!! A nasz znajomy dostal i mial napisane na nim ze to duplikat takze widzisz roznie to bywa....!! Moj maz nie ma do tej pory :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaa nawet nie wiedziała, że jest jeszcze do czegoś potrzebny ten dokument. Ja Ci niestety nie pomoge. Ewa nno ja wlasnie kupilam sobie w kapsulkach ten wyciag z lisci malin, który można rozpuścic w wodzie lub połknać. Ale herbatki tez sa. Wlasnie zaczelam wczoraj to lykac. NO i odstawiam magnez, bo tez moze to wszystko opoznic, skurcze itp Tak dzisiaj wyczyalam, a skoro na razie mi skurcze w nogach przeszly. No i masaż brodawkom tez sie przyda robic chociazby ze wzgledu na karmienie. Moja bratowa strasznie narzekala, ze ja bolały jak karmiła. Ja mam bardzo wrazliwe i wlasciwie całą ciąże nie dotykane, bo tak nieprzyjemne to bylo. Ewa a gdzie kupowalas te staniki do karmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
kasztaanka a gdzie kupilas ten wyciag z lisci malin ?? A stanikow duzy wybor jest w mothercare i tam babeczka cie pomierzy i dopasuje idealny stanik :) A z tym HO to w ogole dziwie sie ze nadal go wymagaja, bo przeciez od 1 maja mialo go nie byc :( a urzedy go jednak nadal wymagaja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam w mother care staniki :) a gdzie ten wyciag z malin moge dostac? w aptekach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej No wlasnie od 1 maja podobno mieli znieść HO,ale jezli rzeczywiście nadal go wymagaja to kasienka lepiej to załatw.Bo koleżanka tez nie miala i kazali jej dosłać i dali jej ileś tam czasu,a ona nie zdarzayla wyrobic i potem na nowo musiala skladac formy bo czas jej minął. a będać na macierzyńskim nie pracujesz-ale nadal jestes zatrudniona.także ja nie widze problemu zeby wyrobić.A czemu zniknął twoj HO??przeciez strona ze zdjęciem jest cały czas jedna i tylko dla ciebie jak zmieniasz prace to wyrabiasz tylko ta drugą strone,gdzie jest informacja o zatrudnieniu.probuj wyrobic jeszcze raz ale oni ci przyśla tylko ta druga strone,bo jak ja zmienialam prace to tez tak mialam.ewentualnie zadzwon do HO i wytlumacz jaka sytuacja że ci zaginał i czy moga ci na nowo wystawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyciag z malin dostałam w Holland & Barrett, maja tabletki i herbatke. Podobno dobrze jest tez brać olej z wiesołka, ale muszę jeszcze doczytać. Nie przyspiesza porodu chyba, ale coś tam robi dobrego dla nas. Staniki w Mothercare przymierzałam i mi jakos nie pasuja. Ale bylam dzisiaj w Peacocku i tam dostalam stanik za 5 funtów, wiec całkiem niezła cena. Na poczatek starczy, a potem jak mi sie laktacja ureguluje moze coś lepszego znajde. A i koszule do karmienia tez mozna sobie wypatrzec. MOze nie sa specjalnie do tego stworzone, ale spełnia swoja role, bo maja takie zakladki, które mozna rozsuwac. A maja je w przecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×