Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Hej,ja kończe 22 tc i na samopoczucie nie moge narzekać.Jedyne co to mnie brzuch boli podczas chodzenia.Ale byłam u lekarza i to podobno normlane.Dziecko rośnie i macica sie powiększa.Ale ja chodze okrakiem jakbym miala pełno w gaciach. Komentarzami pomarańczowych sie nie przejmujcie,ja juz nawet ich nie czytam,bo szkoda czasu i nerwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samopoczucie- bardzo dobre, sen- bardzo dobry (tylko jak zawsze za mało) ale nie sypiam w dzień, zmęczenie minęło już dawno, brzuszek urósł troszkę, ale to jeszcze nie widoczna ciąż, ważę dokładnie tyle co przed ciążą, sutki bardzo wrażliwe, piersi podrosły juz dawno o rozmiar. I tak na prawdę też nie czuję, że jestem w ciązy, ani też zbytnioo nnie wyglądam, chociaż to dopiero 16 tydzień. teraz czekam n a ruchy, ale nie próbuję sobie wmawiać, że jakieś bulgotania to już to. Byłam dziś oddać krew, więc teraz na wyniki będę czekać. Podobno położna ma zadzwonić. Anitia wiem, że są jakieś benefity, w których podajesz zarobki za zeszły rok (właśnie chyba work tax) A jeśli nie możemy się starać o niego to o co możemy ze względu na niskie zarobki. Bo na inocome support też nie, bo ja i mąż musielibyśmy pracowac nie wiecej niż po 16h tygodniowo. Czyt to znaczy, że oprócz zasiłków na dziecko nie dostajemy nic? Bo trochę bedzie nam ciężko płacić mortgage w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka, nie wiem jeszcze dokladnie jesli chodzi o benefity, musze sie jeszcze duzo o nich dowiedziec. Wiesz, skladac podania warto o wszystko, najwyzej nie przyznaja. Wiem, ze tez jest cos, o co mozesz sie starac wlasnie jesli masz kredyt do splacenia. Teraz nie pamietam dokladnie nazwy, ale jest to w tej ksiazce co dostalas od poloznej, ze beda procentowo cos ci dokladac do mortage. My wlasnie tez jakos teraz chcemy kupic dom, i sie tez boje ze moze byc ciezko ze splata, ale chce byc juz na swoim, zawsze to swoje. Jesli chodzi o samopoczucie, to ja w ogole zadnych mdlosci nie mialam od poczatku, wiec ogolnie dobrze, tylko brzuch pobolewa jak dlugo chodze, co mnie troche martwi. Wiem ze macica sie rozciaga, ale i tak czasami jak dlugo jestem na nogach to taki nieprzyjemny bol. NO i przez to wstawanie w nocy 6 razy na siku ciagle jestem nie wyspana, bo jakos nigdy nie mam czasu zeby polozyc sie spac w dzien :) ja jakos nigdy nie lubilam spac w dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz , zaraz
ANITA- - oczywiscie , ze nie ma nic zlego w zalozeniu szczesliej rodziny . Gratuluje mam nadzieje , ze fasolka rozwija sie prawdilowo . i niedlugo zostaniesz happy mummy . Niestety takich jak TY no mozna na palcach policzyc , bo wiekszosc to kombinuja , kreca jak tylko sie da wszedzie czy to w uk czy to w PL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz , zaraz
kASZTANKA- MOZESZ SIE stracx o work tax credit i child tax credit .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macie może łóżeczko turystyczn
e firmy GRACO?? dziś oglądałam w sklepie ,bylo odrazu z przewijakiem i calkiem ładne i stabilne cena 78f i zastanawiam sie czy kupic... tylko czy potrzebny jest materac do niego? no i jaka posciel?? poradzcie prosze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, ja już jestem zmęczona pracą na noc,ale jeszcze 6 tygodni i spadam na macierzyński..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam kupić łóżeczko turystyczne właśnie firmy graco.Jezeli chodzi o materac to z tego co wiem to są w zestawie,ale czytałam gdzies w necie ze sa za twarde i kobiety dokupuja takie jak do drewnianego.A jeżeli chodzi o pościel to prześcieradla z gumka(tylko takie to tych łóżeczek bo sa innego wielkości) i śpiworek.A pózniej poduszeczka i jakaś kołderka.I tyle.Ja na początku bede miała małego z koszyku wiec z łóżeczkiem okaże sie po jakimś czasie. No ja byłam dzsisiaj w pracy na rozmowie.Kurde jak mnie wkurzyli.Teraz siedze na chorobowym i nie jest to na reke szefowi bo to zakład mi płaci do tego 100 procent.I za wszelka cene chcą zebym wróciłaZ jego gadki wywnioskowałam ze nie liczy sie moge dziecko tylko kasa która na mnie wydaje.Bo jak sam stwierdzil cytuje"lepiej jak bede w pracy o i bede robila cokolwiek,to juz ode mnie zalezy co bo nie moge robić wszystkiego,niż siedzieć w domu i nic nie robic"ale mnie wkurzył.Wrrrr.Ale ja i tak chce ciągnąc chorobowe,tym bardziej ze nie cche wracac do tej firmy. Dobra zmykam spac.dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, ja Was cały czas podczytuje, cieszę sie , ze wszystko jest ok. Ja narazie troszkę sobie odpoczywam w cieplutkiej pogodzie, ale niedługo czas wracać)-: Trzymajcie sie cieplutko i do usłyszenia, buziaki(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wlasnie sie dowiedzialam ze chca zamknac oddzial polozniczy w szpitalu w ktorym chce rodzic -hope hospital-troche mnie to martwi bo mam do niego bliziutko a nie wiem gdzie w manchester jest inny szpital.dzisiaj ma odbyc sie strajk a jutro maja wydac oficjalne oswiadczenie dotyczace zamkniecia. jak byscie mialy jakies inf.na ten temat to dajcie znac. buziaki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia Ja planuję kupic łóżeczko turystyczne. Ale dostępne są też firmy Hauck na internecie. I poszukaj dobrze bo są tańsze i droższe. Widziałam gdzieś nawet za 50 funtów nowe. Te Gracco jakos kolory mało ciekawe, przynajmniej te w sklepach. A mnie się podoba ten http://www.preciouslittleone.com/product-information/53/13889/hauck-baby-centre-travel-cot-120-x-60cm---h-red/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabłuszko pełłne snnuu..
A właśnie czy warto kupić taki koszyk do spania??? niby to fajnie wygląda,,mało miejsca zajmuje... ale czy warto???? I tak raczej trzeba wstac z wyrka żeby dziecko przewinąć czy nawet podnieść z koszyka bo taka kruszyne nie można wyginać na wsyztskie strony... i ile pospi w koszyku niemowle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabłuszko pełłne snnuu.. Moja siostra uzywala koszyka przez ok 3 miesiace i byla bardzo zadowolona :) ja juz mam taki koszyk i sobie czeka na dzidziusia... Bylam wczoraj na usg i w sumie to mi nawet nie powiedziala jak badanie wypadlo, dzidziusia pogladalimy ok 20 min :) Sprzet maja super ale plci sie dopatrzec nie moglam, z usg termin mi sie zmienil z 8 sierpnia na 10 :) pytalam lekarki o plec to powiedziala ze na nastepnej wizycie 15 marca jesli bedzie mozliwosc oceny to na pewno powie :) oczywiscie dostalismy tez 4 zdjecia malenstwa :) Rece mi pokluli 4 razy bo jak zwykle byl problem z zyla lub z krwia ktora przestawala leciec :( Tutaj nawet glukoze do picia inaczej podaja niz w pl, byla rozrobiona z cytrynowym soczkiem i nawet ja wypilam ze smakiem ... Na koniec dostalam caly duzy talerz cieplych tostow z maslem i goraca herbatke :) Teraz tylko czekac na wyniki badan no i na kolejny scan zeby plec poznac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Kasztanka fajne to łóżeczko.I w miare duże,bo te z graco max 110 cm,a tu jednak 10 cm wiecej.w sumie upatrzyłam ten z graco bo tylko takie były w sklepie a wolałam popatrzeć na zywo niż w necie w ciemno kupować,to fakt kolory nie zaciekawe. Ewelina to szybko miałas tą glukowe.Ja jestem w 22 tc i jeszcze nie miałam.Pewnie dowiem sie wszystkiego u położnej 17 lutego.A jeżeli chodzi o tą cytryne to słyszałam ze dziewczyny w polsce biorą ze soba i wciskają do glukozy,tylko podobno nie wszedzie pozwalają. A jeżeli chodzi o koszyk to kiedyś byłam przeciwna.Twierdziłam ze szkoda kasy i koleżanka mówiła ze uzywala na chwile.Ale postanowiłam kupić bo na początku mały bedzie u nas w sypialni a nie mam dużo miejsca na łóżeczko.Wiec postanowiliśmy kupić koszyk,a jeszcze mi sie udało i kupiłam w lumpeksie,tylko materacyk dokupiłam.Na wiosne odświeże i bedzie jak nowy:)a zawsze moge znieść bo na dół do salonu. No i jutro do lekarza,mam nadzieje że da mi kolejne L4.A szef to mnie chyba zle.ale skoro w regulaminie mam że płaci chorobowe przez 6 miesięcy 100 procent to czemu mam z tego nie skorzystać.ehhh szkoda gadac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986- ja mialam w poprzedniej ciazy cukrzyce ciazowa wiec dlatego to badanie zrobili mi tak szybko. Jezeli teraz jeszcze nic nie wykryja to powtorza badanie na poczatku czerwca... A co do glukozy to byla juz rozrobiona z soczkiem cytrynowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to w takim przypadku dmuchają na zimne.W sumie dobrze.U mnie wykryli bakterie w moczu i co chwile chodze sprawdzać czy wszystko ok,bo może niestety wrócić.Jutro znowu ide.Mam nadzieje że mi chorobowe przedłuża,bo nie chce mi sie wracać do siebie do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
Hej Mamusie bylam dzisiaj u poloznej w koncu tak sie cziesze jestem w 14 tyg i mam termin na 2.08.11 a juz jutro mam scan a tak sie martwilam :) ale juz w koncu zobacze dzidzie i poslucham serduszka nie moge sie doczekac :) pozdrawiam buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYTANIE DO EWELINKI
a Ty skąd dokładnie Jestes?? :) i czy na glukoze lekarz Cie skierował,czy sama sie upomniałas?? ja jestem w 32 tyg,i nic takiego nikt mi nie proponował :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE DO EWELINKI - ja mieszkam w Szkocji, moja siostra 2 lata temu tez nie miala takiego badania... Mysle ze mi to badanie zrobili dlatego ze w poprzedniej ciazy mialam stwierdzona cukrzyce ciazowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Ewelinki a czy jest to twoja pierwsza ciąża??bo mam taki kalendarz z jakieś gazety i tam sa wszystkie badania wypisane i w którym tyg.I tam jest napisane ze glukuze badaja tylko przy pierwszej ciąży.Dowiedz sie ,bo wydaje mi sie że albo połozna powinna cie skierować,albo kazać sie samej u mówić.,albo przyśla ci list z wizytą.Ja jeszcze nie wiem jak to bedzie u mnie,dowiem sie pewnie na wizycie u położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ..............
CO DO badania odnosnie cukrzycy w ciazy to badnie krwi odbywa sie w 28 tyg i nie ma to znaczenia czy to pierwza czy 2 czy 10 ciaza , zawsze robia , przynajmniej u mnie w brighton . w 28 tyg mialam wypic 150 ml napoju energytycznego o nazwie lucozade i jak wyszed wynik za wysoki to wyslal mnie na badania do szpitala bylam tam 2 godzny i dwa razy robili test raz jak wypilam glukoze i raz bez . ale wszystko bylo ok . w drugiej ciazy wyszedl mi wynik ok az sie zdziwilam bo ja tyle slodyczy pochlaniam , ze szkoda gadac , biedna moje dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka...fajny ten sklep.Tak przeglądam stronke.Juz nawet adres spisałam.Jak juz bedziemy kupować łożeczko i wózek to może sie tam przejdziemy.Ja wole wszystko widziec,pomacać,złożyć rozłożyć.Żeby mieć pewność.Po wielkanocy sie tym zajmę,bo jeszcze 5 razy zdanie zmienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy ze wozek jest
co do tej glukozy to ja sie z kolei nie zgodze ze jest to badanie rutynowe. Nie jest, chyba ze sa jakies czynniki ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy ze wozek jest
do kasztanki - tak jak ktos powyzej napisal sprobuj starac sie o WTC i CTC (to drugie juz kiedy dziecko sie urodzi),ale WTC dostajesz glownie w zaleznosci od zarobkow i mozesz nawet byc singlem. Poszukaj na stronach rzadowych, znajdziesz tam tez kalkulator pomagajacy obliczyc czy sie kwalifikujesz. Jesli tak to bedziesz dostawala rowniez podczas macierzynskiego bo przebywanie na nim nie zmienia tego ze wciaz jestes zatrudniona na okreslona ilosc godzin wg umowy o prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy ze wozek jest
dziwi mnie troche ze niektore dziewczyny ida na zwolnienie w ciazy, w pracy przynajmniej troche rozrywki jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko że ja na razie się nie kwalifikuję do WTX, stąd moje pytanie czy będąc juz na macieżyńskim biorą pod uwagę już dziecko czy nie. Bo wtedy może by mi przyznali, choć też nie mam pewności. Ale bez jednego benefitu nie przysługuje ci inny i tak w kółko. NIe słyszałam o żadnej pomocy w przypadku spłaty mortgagu, wiesz może coś więcej na ten temat. Życzę miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja juz po wizycie u lekarza.L4 załatwione na kolejne 2 tyg:) a co to znaczy ze wozek jest ja wole siedzeć w domu i odpoczywać niż stać 8 godz przy lini w zimnym i sie meczyc,tym bardziej ze koleżanka poroniła jakiś czas temu.A zreszta każdy robi jak uważa. Kasztanka poaptrz na www.direct.gov.uk tam masz wszysko napisane na temat benefitów.Ja juz przeglądałam i tak jak ktoś wspomniał jest kalkulator do wyliczania child tax,bo to jednak zależy od zarobków.A jakos w 29 tc mozna wysyłać na to becikowe(500f).Niby żeby to dostac trzeba mieć child tax ale ja juz sobie forme sciągnełam i tam trzeba zaznaczyć ze czekasz na ten benefit i oni już sobie to sprawdzą.Ja ściągam wszystkie formy żeby potem raz dwa wypisac i wysyłać,żeby kasa nie uciekała. No niestety ten okres macierzyńkiego jest cieniutki przez to że tak mało płaca,ale na dzień dzisiejszy bede siedziała cały okres z dzieckiem.A potem sie zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ..............
nie chce sie klocic ale co hrabstwo to obyczaj . niektore tutaj pisza , ze sie widzialy z gp . ja jestem w drugiej ciazy nie widzialam go wcale ani w pierwszej oni w drugiej . ciazy , u nas badanie na glukoze jest rutynowe i robia w kazdej ciazy nie zaleznie czy cos ci dolega czy nie. kasztanka - ja juz ci sie dzidzia urodzi to wyslil formularze na work tax credit i chil tax xredit , i na child benefit . to , ze nie kwalifikujesz sie teraz nie znaczy , ze jestes skreslona . A TAK WOGOLE Z innej beczki , czy dalej osby z pl musze sie rejestrowac w home office . chodzi mi o osoby ktore , przyjechaly kilka tyg temi i teraz znalazly robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgadzam sie .............. Jesli codzi o badanie na cukrzyce to moja siostra na bank nie miala a byla to jej 1 ciaza w uk ... A home office raczej musza miec, powinna nawet firma sie o niego upomniec, tak bylo w przypadku mojego M i mojej siostry ktora pracuje od miesiaca przez agencje, w ubieglym tygodniu kazali jej dokumenty wyslac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×