Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Tak child B dostanie jak załatwi homo office a tutaj trzeba wysłać paszporty Twój i dzieci, załatwić międzynarodowe akty urodzenia odpis w urzędzie, i nie wiem czy tez NIN Twój przy CHB ale to też ok 5 miesiecy czekania na dwoje dzieci chb wynosi 134 funty wypłacane co 4 tyg takze widzisz jakie to grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Grays co do kombinatorów to ja moge coś powiedzieć.I sa to niestety polacy.u nas panuje moda na bycie "samotną matka"A w rzeczywistości mieszkaja całymi rodzinami.Znajomi dostają 130 f tyg z tego tytułu gdzie facet normalnie mieszka z partnerką i razem wychowują ich dziecko.Nawet kiedys kolega pytał sie mojego czy bedziemy sie starać o benefit na samotną matke.Poprostu jest to odrażające.To człowiek zapierdziela od rana do nocy za marne grosze a inni żyja jak państwo i to kłamanie przychodzi im z taką łatwością.A revenue ucina tym którzy naprawde potrzebują.Niech sie najpierw wezmą za tych darmozjadów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny,naprawde czasami wstyd mi za niektorych polakow,to takie przykre)-:ja pracowalam 3 ostatnie lata na stanowisku managera,bardzo ciezka praca dlugie godziny i czesto zostawanie ,ogolnie jakies 10 godzin dziennie male warto bylo i jestem z siebie dumna,ze przyjechalam tu z niczym,a wszystko co mam zdobylam ciezka praca-oplacalo sie ale czsem wstyd powiedziec,ze jest sie z Polski i przepraszam jak kogos urazilam.Dziwny jest ten nasz narod i ciesze sie ,ze na tym forum poznalam mile i normalne osoby jak wy babeczki,no ale widac,ze wy to juz ,,doswiadczona emigracja'',a czasami to az sie przykro czlowiekowi robi)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ..............
Grays dzieki - musze to powiedziec mojej kolezance . GREYS- to nie jest dla mnie problem zeby isc do GP w ciazy , moja polozna mi powiedziala , ze mam wizyty z nia i GP nie jest mi potrzebny ,chyba , ze nagle poczuje sie zle a wizyte z nia mam za tydz to wtedy . zreszta co i ten gp innego zrobi i powie . pewnie to samo co ona . moja kolezanke wazyli przy kazdej wizycie a mnie nigdy , chyba , ze zapytalam czy moge sprawdzic wage itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak znam ten temat, a najgorzej jest jak jednym Polakom się wiedzie lepiej niż innym, zawiść jest straszna, i dziwi mnie fakt mówienia a o nas jak o nieudacznikach, że niby nam się w Polsce nie udało i dlatego tu przyjechalismy, jestem z mężem po studiach, oboje mieliśmy dobrą stałą pracę, ale przeszedł czas gdy dzieci rosna, potrzeby się zmieniają a pracy przybywa płaca stoi w miejscu a potrzeby rosną, przyjazd tutaj zawsze jest ryzykiem, tym bardziej gdy ma się rodzinę, tu jest zupełnie inne zycie, inne nawet priorytety, ale zostaję tu na stałe i pewnie dzieci założą tu swoje rodziny, teraz nie ma granic łatwiej się człowiek porusza po kontynencie tylko Polakom niektórym w kraju trudno się zmienić, wieczny smutek i martyrologia, a nawet jak człowiek szczęśliwy to zawsze jest jakieś ale, naprawdę można żyć inaczej, tego wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, bo w sumie kiedy jesteś pod opieką położnej ona wypisuje recepty i daje skierowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ..............
A CO DO do rodakow i krecenia ja mysle , ze to jest tymczasowe . mozna krecic rok , dwa ale potem mozna wpasc albo jakas zyczliwa kolezanka doniesie . Moja znajoma z CZECH - jest samotna matka , pracuje 4 razy w tyg. panstwo jej placilo za mieszkanie, doplacalo do innych rzeczy , skonczylo sie to wszystko bo dziewczyna ( Polka ) JEJ bylego chlopaka a ojca dziecka doniosla na nia , ze ona strala sie w czechach o becikow dla filipka i inne rzeczy pobieraja zasilki w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ..............
GREYS- to prawda angielskie uczelnie otwieraja wszystkie zamki . a w PL nawet po JAGIELONSKIM pracy nie ma . moja przyjaciolka po Akademi ekonomicznej w katowicach nie mogla nigdzie pracy dostac. i wyjechala . a byla pewna konczac uczelnie , ze bedzie gdzies pracowac jako glowna ksiegowa i zarabiac 6 tys na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neti27
Hey dziewczyny dziękuje za szybka i taką sprawną odpowiedź z Waszej strony.Tak mój partner jest już właśnie w trakcie podpisania umowy o mieszkanie dwu pokojowe myślę że na początek wystarczy.Po za tym macie rację mówiąc co o niektórych kombinacjach jakie są w Polsce i nie tylko.Liczę się z tym że będzie ciężko ale może warto zaryzykować.Wiem że dzieci są na pierwszym planie ale to właśnie dla nich i ich lepszego bytu trzeba było szukać pracy zagranicą.Jestem powiem szczerze w kropce nie wiem od czego zacząć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski ja mam pytanie odnośnie tego Sure startu-jestem juz w prawie 31 tygodniu, nie mam żadnych zasiłków(tylko nasze wypłaty nic więcej) nie pobieram żadnych Taxów.to ja już mogę wysłać papiery na sure start?? bo żeby to dostać to trzeba pobierać jakieś tam benefity.czy gdzieś to mogę zaznaczyć w papierach że dopiero czekam na child benefit? z tegp co na necie czytałam to na sure ma się 3 miesiące od daty porodu, potem to przepada, ale też załatwianie child benefitu trwa bardzo długo(czasem ludzie czkeają po 8 miesięcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie mi pewna osoba powiedziała, abym za mąż nie wychodziła, bo po porodzie nie będą mi się należały żadne benefity :/ pomijam fakt, że myśląc o ślubie-myśleliśmy o sobie, o swoim szczęściu ,a kiedy ja wychodziłam za mąż to nie słyszałam o żadnych benefitach,nie obchodziło mnie to, bo oboje wystarczająco zarabialiśmy,aby mieć na jedzenie, mieszkanie, i swoje małe pierdoły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ - tak dlugo na benefity sie czeka jak sie z polski przyjezdza poniewaz sprawdzaja czy w pl sie nic nie pobiera, na dzieci urodzone w uk dostaje sie duzo szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tu już siedzę 3 lata prawie, w jednej firmie pracuję 2, mąż ponad 3(jeśli długość zatrudnienia ma jakieś znaczenie) no i dziecko urodzi się tu(pierwsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wracajac do tematu(-; dziewczyny macie moze jakieś rozeznanie w fatelikach dla malutkich fasolek? Bo ja już większość rzeczy mam zaklepane, tylko jeszcze ten fotelik do samochodu, wiecie które są najlepsze, najbezpieczniejsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.podlanczam sie do pytania o fotelik.zwlaszcza ze autem zamierzam podrozowac do polski,chcialabym zakupic bezpieczny i wygodny dla niemowlaka.pierwsza podroz do polski czeka nas nieco ponad miesiac po porodzie. moze macie jakies doswiadczenia w tak dlugiej podrozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Maxi-Cosi CabrioFix jest to super fotelik, chociaz jego cena nie jest zbyt przystepna :( jest tez bardzo lekki stosunkowo do pozostalych a wiem cos o tym bo poprzedni mialam chicco i fotelik + dziecko to reke urywalo :( tylko kupcie do niego baze bo sam fotelik nie wystarczy, to baza jest podstawa bezpieczenstwa :) no i wygodniej z baza sie mocuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co do tych wszystkich taxow to nie wydaje mi sie zeby HO byl potrzebny u nas w domu tylko moj M pracuje i tylko on ma HO a benefity przychodza na mnie i tak samo moja siostra pobiera juz od 3 lat a dopracy poszla dopiero teraz to wlasnie jest na etapie wsylania dokumentow na HO ... Wiem ze zeby dostac wtc to napewno trzeba pracowac i miec niskie dochody, wtedy sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wizyt i badań, jakie robią w Uk to chyba tak jest, że różne regiony mają inne wytyczne. Mnie nie robili badania na cukier (nawet nie wiem kiedy powinno być wykonane), podobno badają mocz i jeśli tam coś znajdą to wtedy mogą cię wysłać. Ja widuję tylko położną, poza pierwszą wizytą u GP i wizyt na razie miałam, aż 2, ajest to mój 16tc 5. I mnie nie mierzyli przezierności karkowej w 12 tyg, powiedzieli że NHS nie pokrywa tego;( A wiem, że innym w UK robili. A takie pytanie poza konkursem: czy Wy też wybieracie urlop przed macieżyńskim, bo normalnie nam przysługuje urlop za cały następny rok, tylko jeśli idziesz na macieżyński na rok czasu, to moze przepaść. W niektórych miejscach nie wypłacają pieniędzy za urlop i jak go nie wykorzystasz to Ci przepadnie. Dlatego ja chcę wziąść moje 4 tyg przed macieżyńskim w czerwcu i potem dopiero zacząć macieżyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam sie ..............
CO DO fotelika to ja tez polecam MAXI COSI= nie pamietam ile placilam cos okolo 120 f . zreszta tylko ten fotelik pasowal do mojego wozka. ale wiadomo , ze takie malenstwo nie trzyma sie w foteliku nie wiecej niz 2 h ze wzgledu na kregoslup dziecka . bazy nie kupowalam bo zapinalam pasami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Kasztanka z tego ci mi połozna mówiła to za to badanie faktycznie sie płaci,chyba że jest z jej polecenia.Tzn jeżeli ona skierowanie napisała to jest darmowe.Przynajmniej ja tak miałam. Co do benefitów i HO.To koleżance nie przyznali właśnie z powodu braku HO.musiała wyrobić i potem na nowo składac formy. A co do fotelika,to ja już mam od koleżanki.Stwierdziłam że na ten rok mi od niej wystarczy,a jest fajny bo praktycznie w pozycji półleżącej.A my też często jezdzimy do Pl autem.Właśnie na to zwracałam uwage,bo wiele fotelików jest takich że dziecko praktycznie siedzi.Koleżanka takie miała w komplecie z wózkiem z Mamas&Papas i nawet ten pożyczała jadąc do polski. A mi sie dzisiaj zakupy udały.Dorwałam w lumpeksie odciągarke do mleka reczną z aventu za 3 f.Tylko musze wkładke nową kupić.udało mi sie jak nigdy.Druga buteleczka calkiem nowa.A ja kupiłam cały komplet butelek. Byłam dzisiaj u lekarza oddać moczto analizy.Kurde mam nadzieje ze bedzie ok,bo mam już dośc tych bakterii;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe ze odnosnie tych benefitow i HO teraz sie pozmienialo ja tu mieszkam od 2 lat a siostra od 3 lat. Ale skoro ja nie pracuje to po co mi HO, z reszta moj M juz ma przygotowane wszystkie dokumenty na rezydenta, musimy je tylko wyslac :) wiec ja juz nie mam potrzeby wyrabiania HO :) Byc moze to dotyczy tych ktorzy teraz przyjezdzaja .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina to jak macie gotowe papiery to wysyłajcie,bo troche sie czeka.ja dostalam w miareszysbko,bo tam dzowniłam,bo wysłałam im paszport a jechałam do Pl a dowód mi sie kończyl.Zadzwoniłam po paszport i wszystko i przysłali,razem z rezydentem.A mój partner czekał ponad rok.Nawet zadzwoniliśmy po poszport tak jak było ze mną,no i przysłali mu tylko paszport,a długo pózniej reszte.Licz sie z tym ze mozecie troche poczekać.Procedury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986 - moi wszyscy znajomi tez czekali ponad pol roku. My juz w listopadzie to moglismy wyslac ale jak zwylke moj M ma czas i sie ociaga :) Ja go chyba dzisiaj pogonie na poczte jak z pracy wroci ... My bedziemy miec ten sam problem bo w polowie maja chcemy cala rodzinka autkiem do pl sie wybrac i tez bede musiala dzwonic po paszporty, mam nadzieje ze nam tez przysla je na czas :) Nie chce przedluzac wyjazdu ze wzgledu na ciaze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co do tych fotelików..to dziecku chyba strasznie niewygodnie, jak jest w takiej pozycji cały czas-widzę w szopingu często jak takoie niemowlaki leżą powyginane w foteliku na jeżdżącym stelażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina obowiązek rejestracji w HO obejmuje tylko pracujących, jeśli Twój M pracuje to wystarczy, że on jest zarejestrowany i to on dostaje benefity na ciebie i rodzinę a nie ty na siebie, bo jestes osobą niepracującą , na pewno jako, że nie pracujesz miałaś wyrabiany numer NIN na innych zasadach w Job Center, kiedy rozpoczniesz pracę wtedy musisz rejestrować sie w HO, bez HO nie ma w Anglii żadnych benefitów, nawet obowiązkowego chb, na każdym wniosku czy to do taxu czy councila wpisywany jest numer rejestracji w HO twojego M i to na niego są przyznawane benefity, bo tylko on jest osobą pracującą, jako, że jesteście członkami rodziny na wniosku do taxu czy councila widniejecie, Ty nie masz HO więc numerem identyfikacyjnym jest Twój Nin natomiast dzieci numer chb Obowiązek rejestracji w HO dotyczy wszystkich rozpoczynających pracę, jesli ktoś nie pracuje a tylko pracujący dostaje NIN wtedy Job center wystawia NiN dla niepracującej osoby tylko po to by prześpieszyć benefity( dotyczy sytuacji gdy partner lub mąż złożył wnioski i Job Center by sprawdzić żąda numery wniosków o benefity, oker czekania na Nin wynosi 1, 5, rejestracja do miesiąca, czas oczekiwania na chb po rejestracji 5-6 miesięcy, decyzja w sprawie benefitów od 6 tyg do 24 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mozliwe ze tak procedura wyglada my na poczatku naszego przyjazdu przez rok bylismy self-employed wiec dlatego benefity byly na mnie a od roku moj M tylko pracuje bo z dzialalnosci byla lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak przy self-employed to wogóle inne zasady:) No i żeby coś dostawać nie można mieć oszczędności na koncie powyżej 16 tyś funtów, rok rozrachunkowy kończy się w kwietniu i wtedy znowu odnawianie wniosku o tax a kiedy zmienia się sytuacja finansowa ma sie 30 dni na zgłoszenie jesli sie pogarsza lub polepsza i jeszcze jedno, nie można sumowac benefitów czyli jesli miało sie najpierw hausing a potem przyznany wtc czy tax to trzeba zgłosić do councila o tym, że otrzymuje sie inne benefity i sa one wtedy niestety obcinane ale takie są zasady, w razie nie zgłoszenia innych benefitów pobieranych ich zwrot z odsetkami może być tragiczny w skutkach, chb jako jedyny nie jest sumowany, natomiast inne benefity sa już liczone do dochodu, to tyle:) chyba jak coś mi sie przypomni napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu wydaje mi sie ze neti27 ma szanse na benefity typu chb chtc i wtc ( jesli ma dochod niski ) przeciez jej partner juz pracuje tu od grudnia ubieglego roku, wiec ma na pewno HO. A nie musza byc malzenstwem zeby mogl pobierac dodatki na jej roczne dziecko . Z tym ze zanim cokolwiek dostana to troche minie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli partner neti ma HO to i tak ze złożeniem wniosku muszą czekać do urodzenia dziecka na chb a inne benefity to dopiero od grudnia 2011 mogą składac wnioski, muszą mieć 12 miesięcy pracy tutaj, nieprzerwanej, chodzi o okres składkowy, oni pytają o okres zatrudniania i znajomi którzy 4 lata temu choć byli tu pół roku dostali wczesniej, ale przepisy zostały zaostrzone, kiedy my staralismy się 2 lata temu brakowało nam dokładnie tylko 9 dni do pełnych 12 miesięcy i wniosek został odrzucony, odpuscilismy i dopiero w zeszłym roku złozylismy, mamy chb i child tax credit, które dostalismy po 2 latach pobytu tutaj, czekalismy5,5 miesiąca ale to są groszowe sprawy, w porównaniu do pensji tutaj, ale są na buty i inne ciuchy bo moje chłopaki szybko drą i zdzieraja, praktycznie co miesiąc po 3 pary butów kupuję, mój nastolatek rośnie teraz, zaraz mnie przerośnie a mierzę 172 cm:) Zbliża się 19 godzina i znowu mi się niedobrze robi, wieczorem jest najgorzej, ciągle mi się w głowie kręci, mam problem z myciem włosów, zawsze myłam nad wanną a teraz po dłuższym schyleniu czuję jak lecę, włosy mam do pasa problem sie zrobił... A fotelik jak kupuję maxi cosi bo taki mogę na wózku zamontować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×