Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

boszzz kobitki alez mnie mdli.. a juz w szczegolnosci gdy robie sie glodna, staram sie niedopuscic do takich sytuacji i wrzucam dla "gloda" :) a to banana a to jablko, jakis deserek ryzowy, jogurcik ale kurna na dlugo sie to nie zdaje, a jak zjem cos wiecej to tez mi jakos nie teges.... woda na porzadku dziennym - mam nadzieje, ze niebawem to minie... bo nawet glupie zakupy spozywcze to masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka... jak widziałam w tym serialu jak wbijaja taka długasna igłe w kregosłup i kobiety wymiotuja i... to mi sie słaobo robi :O ale podziwiam Cie ,ze tak odwaznie mówisz ,że wolisz sama urodzic,dzielna kobieta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajka0 trzymaj sie kobietko bedzie dobrze, nie wiem czy juz cos odobnego przezylas wiec napisze tylko ze ja przezylam trzy, wczesniejsze niz twoje ale w domu bez zadnych tabletek, ciagnelo sie to po 2-3 tyg... W kazdym razie wazne jest ze jestes pod kontrola lekarza, a to ze chca zebys przyniosla, co poronisz to chyba po to by zrobic badania i ustalic, co jest powodem aby na przyklad wiedziec jak zadzialac w kolejnej ciazy jezeli moga miec na to wplyw. W kazdym razie badz silna a w razie gdy Cie cos zaniepokoi to jedz do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka_ Ja po cesarce ruszyc sie z bolu nie moglam, a po naturalnym juz po kilku godzinach gosci przyjmowalam w szpitalu :) A co do bolu przy wbijaniu igly to ja tez sie tego boje i to strasznie bo przy zwyklym pobieraniu krwi mi sie slabo robi :( Czytalam ze w trakcie skurczy ten bol to pikus i niektore kobiety go nawet nie czuja... Ja zaryzykuje :) Wole 5 min bolu od igly niz bole przy porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy tego nie przeżyłam i dlatego tak bardzo się boję bo nie wiem jak to będzie wyglądać.Ja do szpitala idę już jutro rano i maja podać mi tabletkę dopochwowo na rozwarcie szyjki macicy.Wiem że czeka mnie ból ale taką podjęłam decyzję gdyż mam już 34 lata i nie mogę zbyt długo czekać na kolejne dziecko. Wiem również że skoro kazali wszystko przynieśc to maja w tym jakiś cel ale to jest takie przykre dla mnie.I najgorsze to czekanie... Mam tylko nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i nie będzie potrzeby robienia zabiegu bo oszaleję jak mój ból pójdzie na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozyczka ja nie oglądałam konkretnie tych filmów,tylko jakieś inne na youtubie,ale z porodów.A na polskiej tv lecial kiedys program ciąża z zaskoczenia i tez czasami oglądałam. Ankasoton nie dopuszczaj żeby cie tak mdliło.Ja czasami tak mam,to jest straszne,ale zjem chlebek z masłem i odrazu lepiej.A jak wychodze z domu to obowiązkowe w torebce mam jabłko. Ja też chce rodzić naturalnie.Bo właśnie slyszsalam jak sie dziewczyny mecza po cesarce.Wole sie pomęczyć troche ale po porodzie jak juz bedzie maluszek czuc sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka przeoczyłaś!!:) Już opisywałam jak przezyłam 2 dni w szpitalu i epidural, prawie im odjechałam na sali, ale był małzonek i wszystko pod kontrolą:) ale jestem 5 dni po zabiegu i ciagle mam rwanie w kręgosłupie, ciekawe jak długo jeszcze. Izunia to wcale nie jest tak, że po naturalnym dojdziesz szybciej. Miałam pierwszy naturalny trwał tak samo długo jak mój drugi poród, który po 12 h zakończył się szybką cesarką, po naturalnym do 2 tyg ledwo siadałam na tyłku, więc miałam koło pompowane na krzesle tak bolało krocze, nie mówiąc o karmieniu i sile do opieki nad maleństwem, krocze choć zagoiło się w ciągu 3 tyg to się nadrywało przy każdym wysiłku do roku czasu, natomiast po cc wstałam po 3 h a na drugi dzień wyszłam do domu, w porównaniu z naturalnym, mały był ból, od razu sprawna a po 9 dniach ściagnęli szwy, dlatego zdecydowanie wolałabym teraz znowu cc. Wydaje mi sie, że w serialu tez jest troche podbarwione. Ale dobrze, że nie ma serialu o porodach w Polsce, Rózyczka, bo uciekałabyś z tamtego kraju od razu:)z Eweliną doświadczyłysmy 2 porodów w Polsce i naprawdę Różyczka tutaj nie masz się czego bać:) Tajka to czy rodzi sie poroniony płód zalezy od wieku ciązy, zabiegi przeprowadza się wyłyzeczkowania do 9 tyg ciązy, jednakże powyżej wykształca się łozysko i poród musi odbywać się dwuetapowo, co jest korzystniejsze dla przyszłych ciąż. Owszem nazywa się to poród, ale w żaden sposób nie można go nawet porównać do porodu i skurczy w ciąży powyżej 24 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki serdeczne za odpowiedź, choć nie wiem komu :) Kierując się Twoją radą udam się dzisiaj do apteki, by zaopatrzyć się w jakiś lek. Wczoraj byłam na wizycie w Medical Centre, miałam nadzieję, że uda mi się przekonać pielęgniarkę że potrzebne mi jest badanie krwi, ale się nie udało :( Powiedziała, że mogła by je wykonać, ale nie widzi powodu ;/ Umówiłam się więc na wizytę do GP, dopiero na kolejny piątek. Poprzednie badania wykonywała ginekolog. Miałam nadzieję, że zrobi mi wtedy USG.. ale to chyba tutaj tak nie działa... pobrała tylko te wymazy i powiedziała, że generalnie wszystko wygląda ok.. Męczy mnie już to, że nie wiem co się ze mną dzieje, do tego niemalże każdego dnia źle się czuje ;/ Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczek! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 bardzo dziękuję za słowa otuchy trochę mnie podniosły na duchu twoje wypowiedzi.Jutro na 10 rano idę do szpitala i mam nadzieję że wszystko szybko się zakończy.Dziękuję wam dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie znowu wetne ROZYCZKO nie ogladaj tego rodzaju programow i nie zastanawiaj sie kto ma jaki prog bolu; wyjdzie w trakcie, wierz mi. Co do programu one born every minute to we wtorek ogladalam z mezem amerykanska wersje i powiem ci ze oni specjalnie tam pokazuja trudne przypadki. PO tym jak ja to ogladnelam to mowilam ze nie chce 2 dziecka a przeciez moj porod byl jak marzenie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rózyczka, przy dentyście bez znieczulenia wysiadam, ale jeśli znieczulenie daja to da się znieść. napiszcie coś o tej stronce babyabcd.com , może któraś się spotkała lub zamawiała? czy warto i czy nie żadna podpucha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to sorki Grays,to muszę doczytac(-: a ja już czuje ruchy Fasolki ale to śmieszne(((-: teraz idę spać , bo wróciłam z kolejnych zakupów i padam z nóg(-; dzisiaj bylysmy w Mamas and papas- polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka, ja tez zerknelam na te stronke babyabc czy coś tam takiego ale mi ona dziwnie wyglada ale nie mam pojęcia, ja wole kupować ze sklepu, a co chcesz kupić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajka, przykro mi bardzo przez to co przechodzisz. Wiem jak sie czujesz, bo przechodzilam przez to samo, tez mi dali 3 opcje w szpitalu, tylko ja wybralam zabieg. Nie wyobrazalam sobie nosic dalej martwego dzieciatka w sobie i czuc tego bolu. Wybralam zabieg i nastepnego dnia wieczorem juz bylo po wszystkim , juz bylam w domu, bez bolu i pusta w srodku. Staralismy sie od razu po pierwsej miesiaczce ale zaszlam dopiero po 11 miesiacach, no i teraz jestem w 15 tygodniu wiec kochana, pamietaj dla kazdego sloneczko zaswieci, i znowu niedlugo bedziesz w ciazy cieszyc sie rosnacym brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fiona
Nie ma za co :) Podejrzewam ze ginekolog raczej nie zrobi USG, on da skierowanie jesli widzi taka potrzebe, USG wykonuje radiolog a wyniki trafiaja do ginekologa. To jednak trwa, wszystko tez zalezy od regionu. Nie wiem czy to cos pomoze,ale sa jeszcze kliniki GUM (Genito-Urinary Medicine) gdzie dostajesz sie bez skierowania. Poszukaj u siebie. One co prawda bardziej skupiaja sie na chorobach przenoszonych droga plciowa i AIDS i pod tym katem robia wymazy i badaja krew,ale zawsze warto o takiej instystucji wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fiona
ja bym pojechala na tym ze zle sie czujesz, slabo, masz nagle zawroty glowy, itp. GP powinien wtedy zrobic jakis podstawowe badania. Ja zaczelam sie zle czuc, co prawda byc moze bylo to przesilenie wiosenne, do tej pory nie wiem, GP zlecil ogolna morfologie krwi, plus pod katem cukrzycy, hormonow tarczycy i kilka innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki :) kochane Jestescie,tyle otuchy dajecie :) dziekuje! Wiele spraw sie skłąda na stres przedporodowy,i sie denerwuje.. chce miec już za soba to niewiadome... wiem,ze nie uciekne przed tym,dzidzius ma coraz więcej siły,coraz wiekszy brzuch mam-choć to ostatani miesiac jeszcze i wolałabym już zostać ,,taka,, . Staram sie cały czas pić coś,zeby dzidzius przypadkiem nie miał małowodzia.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie któraś z was pisała na forum , że tam zamawiała. no nic , najwyżej w sobotę kolejną pojadę osobiście bo mam u nich upatrzone łóżeczko i materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis dostałam w prezencie Przewijak na łóżeczko i adaptery do wózka zeby fotelik podpinac :) już mam 99 % rzeczy dla dziecka,jeszcze termometr elektroniczny,może jakąs miseczke z przegroda do przemywania pupy i buzi :),no i rozwazam kupno czujnika oddechu... ale hmmm.. nie wiem czy to konieczne... napewno bede sie marwtic o dziecine na poczatku,jako niedoswiadczona mama :(. Kupiłam w Tesco plyn do kapieli Oilatum(czy jak on tma sie nazywa) i patyczki do czyszczenia uszek,ale takie z ogranicznikiem :) zeby nie uszkodzic uszka :). Mam tylko jeden kocyk,myslicie ze wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka, a oglądalas te śliczne lozeczka w Ikea??? Nie wiem jakiego Ty szukasz ale ja tam kupiłam, narazie ich nie ma na stanie bo wykupili ale cały czas dowoza, zerknij na stronke Ikea( były nawet w promocji po 30-40), drewniane, białe i inne(-; i przewijaczki slodziutkie(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajka już pewnie jesteś po, trzymam kciuki za ciebie... Julka, własnie patrzyłam, że w sumie koszt takie łózeczka z materacykiem i poscielą wychodzi mniej, ale pamietam tez ze jak małe moje bo przy obydwóch synkach miałam łózeczko drewnine, to kiedy uczyli sie siadac lu wstawac, to choć były ochraniacze z boku łóżeczka i tak nie obyło się bez zderzeń w szczebelki, dlatego jednak choć droższe turystyczne bo cena juz po podwyżce 107f +chcę dokupić materacyk grubszy, pościel wyjdzie chyba łącznie 160 f(najmniej), to jednak będę widziała, że nie skończy sie to siniaczkiem na główce, nosku, uszku ani płaczem bo to jednak drewniane. A potem przejmie role kojca i zapewne gdybym miała drewniane to i tak kojec musiałabym zakupić, wiec koszt wtedy wyjdzie na plus przy łóżeczku turystycznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Grays zgadzam sie dlatego ja kupiłam takie mueciutkie zabezpieczenia na szczebelki(-; widziałam je u jednej znajomej i są super, takie pokrowce kolorowe. Można tez kupić jeden w całości, bo raczej przyda sie(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Także ja mam moses basket i łóżeczko i pózniej tez kupię kojec(-: No ja nie wyobrażam sobie lozeczka drewnianego bez tych zabezpieczeń to oczywiste(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays w turystycznym skolei buzka bedzie porysowana/poobcierana od siatki... no ale coz nie ma rozwiazan idealnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays popatrz dobrze w róznych sklepach, na ebuy, bo widziałm kojce dużo tańsze. NAwet z Polski są chyba za ok 70 funtów. W Polsce koleżanka kupiła na allegro za 200zł, a u nas... I taki wybór kolorów na allegro, że az głowa boli. Szkoda, że u nas takiego wyboru nie ma. http://cgi.ebay.co.uk/o-ECZKO-KOJEC-KO-YSKA-LAMPKA-WIBRA-Po-KA-TRAVEL-COT-/110643474699?pt=UK_Baby_Nursery_Furniture_ET&hash=item19c2dd710b#ht_3886wt_1139 Ja też planuję kupno, tylko jeszcze trochę poczekam. Kupujesz dodatkowy materacyk żeby było sztywniej? Bo ja się zastawiam, bo tak miekko tam troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też kupujemy łóżeczko turystyczne z Graco.Odrazu nam sie spodobało i fakt mały bedzie mniej poobijany.Te ochraniacze mało daja jak dziecko wstaje. grays ja nie wiem jakie ty chcesz za tyle kasy,u nas są od ok 70 z graco a można kupic i tańsze. A na początek mamy moses basket,ale łózeczko kupujemy odrazu miedzy innymi ze wzgledu na przewijak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zwykłe bez szuflady :) ,choc nie pogardziłabym łóżeczkiem ze schowkiem,zawsze to ciut więcej miejsca.Kasieńka dobry wybór :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanko... co z praciorkowcem? tu nie badaja kobiet ginekologicznie,wiec co jesli kobita ma bakterie a jest nieswiadoma,i lekarze np.po porodzie szybko wypuszcza za szpitala takie dziecko z bakteria :( ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×