Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Część rzeczy, które są na liście można znaleźć w sklepach polskich, a część po prostu znaleźć odpowiednik angielski. Wklejam całą, może komus sie przyda. Zakupy w Polsce - krem , mydełko i oliwka Bambino - podobno nie uczulają - maść majerankowa - flegamina - czopki Viburcol N - na ząbkowanie - Aphitin - na pleśniawkę 20% płyn - nadmanganian potasu - na ranki i odparzenia - Cebion - witamina C dla niemowląt - Tantum Rosa - Esputicon - na kolki i wzdęcia - Klorane Bebe - żel na ciemieniuche - Clotrimazol - 1% krem - Dentinox N - żel - Alantan Plus - krem - Infacol 0,04g/1ml zawiesina - Bepanthen 5% - maść - tran w tabletkach dla mamy karmiącej - Corsodyl - na zapalenie dziąseł na mamusi - rajstopki - jeśli chłopiec bo tu to przeważnie różowe i żółte - skarpetki antypoślizgowe - nie widziałam tu nigdzie dla maluszków - herbatka Hipp z kopru włoskiego - zawsze taniej niz w polskim sklepie - gaziki jałowe - płyty z piosenkami , bajkami po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztaanka - mi sie ta lista podoba :) ja bym do niej jeszcze sterylizator dorzucila :) Jak tylko uda mi sie poznac plec dziecka to zaczne ja realizowac :) A taxy na pewno sie wysyla jak sie juz dziecko urodzi bo oni wymagaja aktu urodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja już nie wiem jak to z tym wszystkimn jest :O każdy mi mówił że jak pobieram chb to to wystarczy aby ubiegać się o SS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ - Ty nie sluchaj tych co Ci doradzaja, tylko poczytaj o wymogach by to dostac !!! Tam jest jasno napisane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tyo mnie najwidoczniej wprowadzono w błąd a ja wprowadzam innych i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka tak to juz jest kazdy mowi inaczej.nie sluchaj ludzi tylko poczytaj sama na necie,ja tak zaczelam robic,bo kazdy mowil inaczej. Zeby starac sie o child tax trzeba miec przyznany child benefit.moja znajoma starala sie jakis czas temu i jak zadzwonila po formy to jej powiedzieli ze na tax jest przysla jak dostanie child benefit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie Child tax credit tu znajdziecie informacje (nie ma wymogu posiadania child benefit aby to uzyskac) : 1. http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/ciaza_i_rodzicielstwo/zasilek_na_dziecko_child_tax_credit Tu najszybciej uzyskasz informacje, zadzwon i popros o polskiego tlumacza: 2. http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/start/who-qualifies/children/children-taxcredits.htm For general information about tax credits Opening hours 8.00 am to 8.00 pm, Monday to Friday 8.00 am to 4.00 pm Saturday Closed Sundays, Christmas Day, Boxing Day and New Year's Day 0845 300 3900 3. http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/15057/Child-Tax-Credit-i-Working-Tax-Credit 4. http://www.mojawyspa.co.uk/pytania/24/Child-Tax-Credit-ChTC Mysle, ze to rozwieje wszelkie watpliwosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
wiekszosc tych rzeczy z Twojej listy mozna tutaj kupic w aptece czy supermarkecie- moze kilkoma :) Ale z czasem nauczysz sie znajdowac wszystko i tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
a ja bym do tej listy dorzucila jeszcze na nieco pozniejszy okres syrop wapniowy sanosvit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
a co do bepanthenu, kremow natluszczajacych-emolientow, clotrimazolum, corsodylu (czy to zelu czy plukanki) to warto powiedziec GP ze sie tego potrzebuje czy to na luszczaca sie skore noworodka, czy to na Twoje bolace dziasla i wziac na recepte, przeciez jest bezplatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
na ciemieniuche tez dostalam szampon od GP, jesli jest potrzeba to przepisze bez problemu. Nie mowie tu o naduzywaniu bezplatnych recept,ale po co placic za medykamenty jesli ciaza i 12 miesiecy po niej mozemy je dostac bezplatnie, a dziecko duzo dluzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
i tak jak ktos powyzej sprostowal - do Child Tax Credit nie trzeba Child Benefit. Ja pobieralam Working Tax Credit i po urodzeniu dziecka zadzwonilam do Inland Revenue zeby poinformowac ich o zminach i tyle - dodali wiec jeszcze Child Tax Credit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ten link net.poradniki jest sprzed 3lat prawie, i jest napisane do wniosku dołozyć numer chb( jesli sie go pobiera) a prawda jest taka, że bez chb nikt nie uzna ją z opiekuna dziecka a tylko opiekun dostaje chtax i taka jest procedura, jesli nie dostanie numer chb wniosek nie będzie poztywnie rozpatrzony bo tylko chb jest dowodem na bycie opiekunem, przeszłam tę procedure w zeszłym roku, czekałam na chb 5i połó miesiąca i dopiero jak dostaliśmy numer ruszyły wnioski z taxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy workingu nie trzeba mieć dzieci, wystarczy niski dochód, bez chb nie przyznają child taxu, przeczytałam te artykuły z mojej wyspy straszne nieścisłości tam są, sprzed kilku lat, bo nawet wyliczenia są sprzed ok 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
Grays,ale ja napisalam ze mialam normalny Tax Credit i tylko zglosilam zmiany, o CHild Benefit zlozylam pozniej wiec nie jest tak ze ChB jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
ja urodzilam w 2009 roku wiec moze cos zmienilo,ale od razu dostalam wyrownanie Child Tax Credit a kobiecie przez telefon powiedzialam ze czekam na Child Benefit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczowej powyżej bo nie wiem jak Cię nazwać:) jesli rodzisz dziecko w Anglii a anawet jesli nie i starasz sie to numer chb Revenue dostaje automatycznieten numer bez wypełniania nowych wniosków do ch taxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
Grays, tutaj masz wyraznie ze strony gov.uk nt. Child Tax Credit: "How to claim Child Tax Credit You'll need to fill in a claim form. You can only get a claim form by calling the Tax Credit Helpline. Theyll also be able to give you an idea of how much you may be able to get. It helps if you can give your Child Benefit number when you fill in your claim form. If you haven't got a number yet you should still make your claim. You can let the Tax Credit Office have the number later by calling the Tax Credit Helpline. This might mean that they take a bit longer to deal with your claim." Czyli skladasz bez numeru ChB a tylko podajesz go pozniej, tak jak pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem co znaczy normalny tax, jesli nie miałaś dziecka nie pobierałaś chil dax, jesli pobierałaś working a potem starałaś się o chb oni sami przekazują sobie dane, bez Twojego wypełniania wniosku, stąd dostajesz dodatkowochtax, mnie np nie przysługuje working ale mam chtax, z racji tego, że jestem opiekunem dzieci i pobieram chb a i owszem większość przepisów się pozmieniała, bo piszemy o Revenue a nie piszemy wcale o benefitach z counsila tam to jest kociokwik dopiero:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
ja nie wypelnialam nigdy wnioskow, zawsze robie odnowienie kazdego roku przez telefon, zdecydowanie szybciej. I to nie ma tak ze oni to automatycznie zmieniaja: to Ty musisz ich powiadomic nt. "change in circumstances", tak samo jak jestes samotna matka, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak bo np w jednym czasie możesz składać wnioski i to że nie masz jeszcze chb nie wyklucza, że nie możesz skłądac podania, ale to zdanie dokładnie tłumaczy, że bez chb go nie otrzymasz. A przekazanie danych odbywa sie u nich automatycznie wtedy np wpisuję sie numer wniosku o chb i oni sam wypełniaja wniosek o chtax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja też przez telefon, roczne dochody i wszelkie zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
Grays,ale ja nie pisze o zadnych dodatkach z councilu, ten fragment dotyczy Child Tax Creditu i wlasnie go skopiowalam z rzadowej, oficjalnej strony :) Tam pisza ze niekonieczny jest numer Child Benefit do zlozenia wniosku o Child Tax Credit, mozna go podac pozniej, kiedy Child Benefit zostanie przyznany. Ja tak wlasnie zrobilam. A majac na mysli normalny Tax mowie o Working Tax Credit bo taki dostawalam kiedy bylam jeszcze sama, a pozniej zadzwonilam ze mam dziecko i meza, itd i ze chce Child Tax Credit:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni tylko całą procedure sumuja gdy składa się pierwszy raz wnioski pisemnie, potem juz tylko telefonicznie informuje o zmianach, wcześniej zaś przysyłają jeszcze jakiś dokument(przy pierwszym wniosku)wyjaśniający i wtedy wpisuję sie np numer wniosku o chb, oni sami juz to kontroluja, kiedy dostaliśmy chb po tyg automatycznie przyszła wiadomośc o chtaxie a nie zgłaszalismy im numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
tylko chodzi o to ze ja Child Benefit dostalam jakos tuz przed wakacjami, to byl chyba czerwiec a Child Tax Credit juz dostawalam wiosna wiec mysle ze oni i tak jakos to weryfikuja wczesniej. Dobra, ide spac bo sie jeszcze poklocimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasztanka-
Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze na stronie rządowej jest napisane, że to iż nie masz przyznanego chb nie znaczy że nie możesz się o starać o chtax, możesz podać później, czyli oczywistym,że złożony wniosek o chb, dotyczy to sytuacji gdy np równoczesnie starasz się o te dwa benefity i teraz mam pytanie, czy miałaś wcześniej wypłacony chtax niż chb? czy dopiero wtedy gdy został przyznany ch bo o to tutaj chodzi, nie o wnioski, bo wątpliwe to dla mnie, że przyznają chtax bez dowodu, że jesteś opiekunem, na jakiej podstawie przyznaja chtax dla opiekuna skoro chb jest jedym dowode. Czy chtax miałaś wypłacony wcześniej niż chb, czy chociaż chtax miałaś wypłacony wczesniej niż przyznany chb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja składałam wnioski w sierpniu 2009, w styczniu przyszedł numer chb i po tyg dopiero chtax, za kazdym razem dzwonilismy by ponaglać chb właśnie ze wzgędu oczekiwania innych wniosków, a potem informacja poszła automatycznie bez naszego dzwonienia, że numer już jest. Teraz sama nie wiem, przeciez niemożliwe w końcu to jeden Revenue. Za kazdym razem było przez nich tłumaczone, że czekają na dowód, że jestesmy opiekunami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×