Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

NICK........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU.......PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 KASIEŃKAA__...21..........(?)...........11.04.......Syn. ...Al eksander Jan izunia1986.....24.......................08/06.... ...chłopiec.......Nathaniel ewa_84.........27............7.01......14.07...??..Karoli na,Piotr,Franek kasztaanka.....27..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08........?. .... Nadia Nicolas kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 znalazłam.Dziewczyny dopisujcie sie,Widze ze sierpień przewaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU.......PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 KASIEŃKAA__...21..........(?)...........11.04.......Syn. ...Al eksander Jan Różyczka_.....29.........................03.04.....synus :) izunia1986.....24.......................08/06.... ...chłopiec.......Nathaniel ewa_84.........27............7.01......14.07...??..Karoli na,Piotr,Franek kasztaanka.....27..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08........?. .... Nadia Nicolas kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Izunia ;-) Już się dopisuję :-p NICK........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU.......PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 KASIEŃKAA__...21..........(?)...........11.04.......Syn. ...Al eksander Jan izunia1986.....24.......................08/06.... ...chłopiec.......Nathaniel ewa_84.........27............7.01......14.07...??..Karoli na,Piotr,Franek kasztaanka.....27..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08........?. .... Nadia Nicolas kasia ............20.............13.02.....19 .08 S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia............29.............22.02......27.08 Ninka............27.............22.02.......18.08......?..........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzis na wizycie ,,kontrolnej,, ;) wszystko ok,dzidziuś podobno głóka w dół jest :D wiec bardzo sie ciesze... :) czekamy na narodziny ;). Kupiłam dzis koszule na po porodzie nie jest modna ,ale ma guziki więc do karmienia w sam raz a o to mi chodziło,kupiłam tez kolejna pare czarnych legginsów... i chyba je zabiore tez na po porodzie... głupio bym sie czuła w samej koszuli.W domu zawsze spie w pizamie i skarpetkach :D i bo ciepłolubna jestem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi benefotami to ja nie mam pojecia co i jak... musze sie zagłębic zwłaszcza jesli chodzi o warunki na jakich przyznaja te 500f ,napewno by sie przedały pieniązki... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU.......PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 KASIEŃKAA__...21..........(?)...........11.04.......Syn. ..Aleksander Jan Różyczka_.....29.........................03.04.....synu s izunia1986.....24.......................08/06.....chłopiec.......Nathaniel ewa_84.........27............7.01......14.07...??..Karoli na,Piotr,Franek kasztaanka.....27..........................18.07 KasiuniaUK......28................... ......25.07 Ewelina29.......29.............31.01......08.08........?. .... Nadia Nicolas kasia ............20.............13.02.....19 .08 Ninka............27.............22.02.......18.08......?. ............... S_Gosia_S........23............19.02......25.08 agi21.............24............11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08 O teraz jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znów rozmawiałam z koleżanką, która wysłała papiery o MA wcześniej, i kazali jej wysłać ponownie dopiero jak będzie siedziała już w domu.cóż mam nadzieję że zdąrzą miesiąc przed porodem. papiery mam-matb 1 ,smp z pracy i pejslipy. a co do tych 500 Ł-to się nazywa sure start,ja już to wypełniłam i zaznaczyłam że ani ja i partner nie pobieraliśmy wcześniej child benefitu, i chcemy aby nam wysłano formę.ostatnią strone musi wypełnić twoja położna/lekarz,dać pieczątkę. no i można wysłać to i czekać, a potem dosłać papiery że pobierasz już child benefit. dziewczyny tu już pisały, że dziecko które przyjdzie na świat tu-jego rodzic dostaje szybciej Ch.B. ponieważ omijają go te procedury sprawdzania czy nie pobierał nic w Polsce. tu na naszym temacie dowiedziałam się, że SS mogę już wysłać wypełniony, a potem dosłać im dowód, że dziecko urodziłam tu i pobieram CHB i powinnam dostać.od daty porodu są 3 mce aby wysłać SS,potem to niestety przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Ninka- ja tez jestem z manchester :) milo mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....... 2 TRYMESTR... DATA PORODU.......PŁEĆ....IMIĘ niki niki.........34....................... ...7.03 KASIEŃKAA__...21..........(?)............11.04.......Syn. ..Aleksander Jan Różyczka_.....29..........................03.04.....synu s izunia1986.....24.......................08/06.....chłopi ec.......Nathaniel ewa_84.........27............7.01......14.07...??..Karoli na,Piotr,Franek kasztaanka.....27.........................18.07 KasiuniaUK......28................... .....25.07 AniaMC..........29.........................26.07..........?..............?....... Ewelina29.......29............31.01......08.08........?. .... Nadia Nicolas kasia ............20.............13.02.....19 .08 Ninka............27............22.02......18.08......?. ............... S_Gosia_S........23...........19.02......25.08 agi21.............24...........11.02......25.08 Grays77.........34.............11.02......25.08 anitia.............29.............22.02......27.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka cytuje Twoje słowa; a co do tych 500 Ł-to się nazywa sure start,ja już to wypełniłam i zaznaczyłam że ani ja i partner nie pobieraliśmy wcześniej child benefitu, i chcemy aby nam wysłano formę.ostatnią strone musi wypełnić twoja położna/lekarz,dać pieczątkę Czyli ten formularz pobiore w job center bezproblemowo? i jest na tej formie ,,opcja,, do zaznaczenia ze nie pobierałam child benefit i chce forme taj ja WY? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rozyczki :-)
he he, a jednak my4 Ci sie spodobal ;) Ale jaki Ty masz w koncu wozek bo niegdzie nic nie napisalas :) Co do przewijaka na lozeczko, ja mam taki na kolkach, Brevi ale starego typu, z wanienka i dwoma poleczkami, kupiony na Ebay za...0.99 p plus koszty benzyny. Musze przyznac ze mam go juz 2 lata i wciaz uzywam, nawet po kapieli jest mi wygodniej synka powycierac, nasmarowac, itd. Juz niedlugo go wyrzucimy,ale uwazam to za przedmiot nr 1, nie musze sie schylac, wszystko mam pod reka, dziecko jest bezpieczne bo ceratowe brzegi sa wysokie i nie wyslizgnie mi sie. Poszukaj na Ebay, nawet takiego na lozeczko bo szkoda plecow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pamiętałam ze któras forumowiczka mówiła o wózku My 4 i dlatego zwróciłam uwage :) naprawde fajny!!! a CO DO PRZEWIJAKA 2 W 1 naprawde myslałam o nim,tylko mam mało miejsca :( ,liczyłam chociaz na wanienke na stelazu ale akurat teraz nie było jak chiałam kupic :(. W jednym sklepie widziałam na zywo przwijak i kosztowal 40 f to zdzierstwo jakies :(mzerkne jeszcze na ebaya w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dziwne te benefity- macie racje aby dostać jakiś jeden trzeba mieć już inny i tak w kółko )-: ja to czytam i już nie mogę, do d... To! Siedzę na tych stronach od kilku dni i sie okazuje , ze niemożliwe brać tylko jeden benefit, głupota!!! A potem mówią, ze ma sie kilka benefitow jak sami taki metlik robią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatamy nową koleżanke MY4 fajny wózeczek, tylko nie ma gondoli, więc dla mnie odpada. A;le wydaje mi sie że się przerabia na gondolke ze spacerówki. Przewijak widziałm w Mothercare, wydaje mi sie ze za 24 funty, ale nie pamietam. Ten co można połozyc na łóżeczko, usztywniany od spodu i z koleczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rózyczka, ten formularz można ściągnąć z neta, druknąć i wypełnić(pamiętaj aby dać ostatnią stronę położnej/lekarzowi) http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/sf100_print.pdf a tu znalazłam po polsku na innym forum: Re: JAK WYPELNIC SURE START MATERNITY GRANT przez TakaSobieJa 09 cze 2009, 12:22 Part 1 About you and your partner Wpisujesz z lewej strony swoje Nazwisko i zaznaczasz MRS ( Pani) lub MISS (Panna) Nizej wpisujesz swoje imie ( imiona) Data urodzenia adres NIN To samo z prawej strony tylko dane partnera i przy nazwisku zaznaczasz Mr Part 1 About you and your partner continued If you do not know your NI number, have you ever had one or used one at any time? - Zaznaczasz wowczas kiedy nie podajesz numeru NIN YES jezeli kiedykolwiek byl uzywany NO jezeli Nie. Any other surnames or family names you have been known by or are using now. - Podajesz nazwiska,ktore wczesniej uzywalas panienskie/z poprzednich zwiazkow Numer telefonu i zaznaczasz jaki to telefon do pracy, do domu , komorka lub fax Part 2 About benefits or entitlements W tej czesci znajduja sie zapytania o benefity i pamietaj lewa strona jest dla Ciebie prawa dla meza/partnera Czy Ty lub Twoj partner pobieracie Income Support? Czy Ty lub Twoj partner czekacie na decyzje o przyznaniu Income Support? Czy Ty lub Twoj partner otrzymujecie income-based Jobseekers Allowance? --------|||||||||............. czekacie na decyzje o przyznaniu ............|||.............? ..........||..................otrzymujecie incomerelated Employment and Support Allowance? ......................||.......czekacie na decyzje ..........|| .................? pytania sa takie same bede wymieniala tylko benefity ( bedzie szybciej ) Pension Credit? Working Tax Credit z dodatkiem dla niepelnosprawnych lub ciezkiego kalectwa? Are you or your partner waiting to hear about a request for your Child Tax Credit award to be reviewed? Czy oczekujecie na ponowna decyzje ( w wolnym tlumaczeniu) Are you or your partner getting Child Tax Credit at a rate higher than the appropriate maximum family element? Czy ktores z Was pobiera Child Tax Credit w wysokosci wyzszej niz 548 funtow rocznie jezeli macie dzieci w wieku powyzej 1 roku lub 1095 funtow rocznie jezeli macie dziecko , ktore nie skonczylo jeszcze 1 roku? nizej czy oczekujecie na taka decyzje? Czy otrzymujesz benefit na dziecko, ktore ma dziecko a nie skonczylo jeszcze 20 lat? Are you or your partner involved in a trade dispute? Czy ktores z Was jest zaangazowane w spor w pracy np. strajk jezeli tak to jak dlugo ? po wyzej 6 tyg. moga nie wyplacic SSMG If a baby is expected Wypelniasz w przypadku kiedy skladasz aplikacje przed narodzinami dziecka. Data planowanego porodu Ile dzieci sie urodzi Tam jest rowniez napisane ze musisz im przeslac SSMG cert Part 4 If the baby has already been born wypelniasz jezeli skladasz aplikacje po narodzinach dziecka data urodzenia dziecka ile dzieci sie urodzilo czy ktores z was adoptowalo dziecko czy otrzymaliscie postanowienie o stalym zamieszkaniu w zwiazku z narodzinami dziecka? Tu jest troche trudniej :) Have you and your husband or your wife been granted a parental order under Section 30 of the Human Fertilisation and Embryology Act 1990? podejrzewam,ze Was to nie dotyczy chodzi o postanowienie dla rodzicielstwa dzieci ze sztucznego zaplodnienia Part 5 General information Czy SSMG zostal juz wyplacony dla innej osoby? Czy ktores z Was pobiera Child Benefit? Part 6 How we pay you continued Tu wpisujesz Wlsciciela konta pelna nazwa banku sort code numer konta Part 8 zaznaczasz kto wypelnial aplikacje jezeli sama zaznaczasz NO i przechodzisz do Part 9 a tam juz chyba wszystko jasne :) Jezeli ktos zauwazy gdzies blad to dajcie znac :)) Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować. Henry Albraight

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałam w którejś części formularza jest o ChB. czy ty lub partner pobieracie, ja zaznaczyłam NO i potem box że chcę otrzymać formę na chb. tu mi któraś z dziewczyn pisała,że ss mogę wysłać przed porodem aby to rozpatrzyli, a potem pewnie mi każą dosłać akt urodzenia i potwierdzenie że mi przyznali chb i go pobieram, no i chyba na tej podstawie mi wypłacą ss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, w tym calym SSMG jest niejasnosc. A juz tlumacze o co mi chodzi. Ja np nie biore zadnych benefitow, no ale jak sie urodzi dziecko przysluguje nam Child Benefit, prawda. No i teraz, SSMG przysluguje ci jesli pobierasz Child Benefit w kwocie wyzsze niz element rodzinny, a element rodzinny w kwocie wyzeszej jest przyznawany na kazde dziecko ponizej roku, czyli z tego jak rozumuje wychodzi, ze kazda kobieta w ciazy powinna dostac ten zasilek, no bo w koncu jak urodzi to dziecko bedzie ponizej 1 roku prawada. A jak sie to czyta to wychodzi ze chyba jednak nie. Wiec oni sie chyba nie moga zdecydowac co chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wystarczy miec przyznany CHB , wkleilam wam link jakie benefity trzeba pobierac aby to dostac ... Chb pobiera kazdy a te 500 funtow jest dla osob o niskich dochodach i tam nawet wzmianki nie ma ze wystarczy CHB. Trzeba miec przyznany child tax credit lub inne benefity dla osob z niskimi dochodami. A zreszta wkleje wam : O zapomogę Sure Start Maternity Grant możesz ubiegać się jeśli pobierasz (albo Twój partner pobiera) jeden z poniższych zasiłków: * Zasiłek dla osób o niskich dochodach Income Suport; * Zasiłek dla poszukujących pracy Jobseeker's Allowance; * Employment and Support Allowance (świadczenie, które od 27 października 2008 zastępuje Incapacity Benefit); * Child Tax Credit (w kwocie wyższej niż dodatek rodzinny); * Working Tax Credit (musi zawierać dodatek dla osób niepełnosprawnych); * rentę lub emeryturę (Pension Credit); i spełniasz (lub Twój partner spełnia) jeden z warunków: * jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni; * urodziłaś dziecko nie dawniej niż 3 miesiące temu; * adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia w ciągu ostatnich 3 miesięcy; * masz pod opieką osobę poniżej 20 roku życia, która jest w ciąży i oczekuje dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni lub urodziła dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziewczyny zeby dostać te 500 f trzeba pobierac child tax credit lub być w trakcie załatwiania a nie child benefit,bo to dostaje każdy niezależnie od dochodów.Lub jakis inny tax a jest tego troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się dziewczynki, CHB dostaje każdy, ale dopiero jak sie pobiera Child tax (który przysługuje jak masz niskie zarobki) to wtedy można dostać te 500 funtów. A spytam czy ktoś pobiera, któryś i wie jakie to sa kwoty, bo ja nie mam pojecia zupełnie. Wiem, że kazdy może miec nieco inne kwoty. I wiecie może, jak mało trzeba miec wpływów, żeby przyznali Ch Tax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
child benefit to jest kwota stała dla każdej rodziny 20.30f tyg,wypłacane przewaznie raz na miesiąc,a child tax credit jest to dodatek na dziecko i ta kwota jest zależna od dochodów.Wejdz sobie na strone www.direct.gov.co.uk i tam jest kalkulator czy ci sie nalezy ten tax i w przybliżeniu ile.Tylko że podasz dane z zeszłego roku bo jeszcze nie masz P60 z tego.Poczytaj sobie tam jest wszystko napisane o każdym zasilku,mi ta strona bardzo pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam liste potrzebnych rzeczy dla mamy i dziecka. Nie jest idealna, może mieć braki, ale można sobie ją ulepszyć według własnych potrzeb. Pomyslałam, że mamom z kwietnia się może przydać, bo zakupy w toku. MAMA 1.Staniki do karmienia x 3, 2.Pantofle, 3.Koszula nocna do karmienia x2 do szpitala, 4.Szlafrok do szpitala; 5.Skarpetki x2 (ponoć stopy marzną przy porodzie); 6.Majtki jednorazowe po porodzie x 2 paczki, 7.Podpaski a lepiej Wkłady poporodowe bella, 8.Herbatka koperkowa na kolkę u dziecka, 9.Herbatka pobudzająca laktację; 10.Wkładki laktacyjne do stanika, 11.Krem przeciw rozstępom. 12.Maltan maść do pielęgnacji brodawek, bez spłukiwania (sprawdzone i dobre); 13.Mydło lub płyn do higieny intymnej - Biały Jeleń oraz Tantum Rosa do mycia rany poporodowej; 14.Kosmetyki; DZIDZIUŚ 1.Łóżeczko 2.Materac 3.Przewijak i Wanna 4.Wózek 5.Parasolka do wózka i pościel do wózka 6.Pościel do łóżeczka 7.Powleczenie na pościel x 2 8.Karuzela nad łóżeczko (ewentualnie) 9.Leżaczek 10.Fotelik samochodowy (0-13kg) 11.Smoczki x2 12.Butelki x2-3 różnej wielkości; 13.Szczotka do butelek 14.Odciągacz pokarmu, Podgrzewacz do butelek (niekoniecznie) 15.Kocyk cienki do domu 16.Kocyk grubszy, większy na spacery 17.Gruszka do noska bądź sprzęt do odciągania wydzieliny 18.Nożyczki do paznokci 19.Miękka szczotka do włosów 20.Ręczniki kąpielowe z kapturem x3 (minimum) 21.Pieluchy tetrowe x 10 22.Pieluchy flanelowe x 5 23.Chusteczki nawilżające dla niemowląt 24.Termometr 25.Pieluchy jednorazowe (Pampersy) 26.Rożek x 1 27.Spirytus do przemywania kikuta pępkowego (są również gotowe płatki nasączone spirytusem) 28. Śpiworek do spania 29.Patyczki do uszu z ogranicznikiem 30.Sól fizjologiczna (oczy) 31.Oilatum lub mustela olejek do kąpieli (www.mustela.pl); 32.Szampon lub mydło do mycia włosków; 33.Krem do pupy (Bepanten 30ml lub mustela 50ml) 34.Niezależnie od kremu do pupy Sudocrem; 35.Krem do twarzy np.Bambino; 36.Proszek lub płyn lub płatki do prania (specjalne dla niemowląt) 37.Body długi rękaw x 6 38.Body krótki rękaw x 4 39.Śpiochy x 3 40.Pajacyki x 4 41.Czapeczki cienkie x 3 42.Skarpetki x 3 43.Rękawiczki niedrapki x3 44.Czapka na dwór x 2 45.Kombinezon + rękawiczki (w zależności od pory roku, oczywiście) x 1 46.Śliniaki x 2 47.Ewentualnie sztuczne mleko(mała puszka) np.Bebilon 1 w razie braku pokarmu lub opóźnienia laktacji; 48.ceratka na materac 49.śpiwór do wózka (w zależności od pory roku) Niezbędne akcesoria: Ubrania: 3-4 koszulki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 sztuk body w rozmiarze 56-62 3 kaftaniki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 par śpioszków w rozmiarze 56-62 4 pary skarpetek bawełnianych lub frotte 2 czapeczki bawełniane po kąpieli 1 grubsza czapeczka np. z polaru 2 pajacyki bawełniane, frotte lub welurowe ubranko na wyjście ze szpitala i na spacery (zimą kombinezon, latem cieplejszy pajacyk) rękawiczki Pielęgnacja: *wanienka * stelaż do wanny * leżaczek do kąpieli * okrycie kąpielowe frotte * oliwka * puder * mydełko * chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym * krem do twarzy i ciała * krem na odparzenia -Sudocrem -krem przeciw odparzeniom Nivea -krem witaminowo-ochronny do skóry pośladków Mustela * bezpieczne patyczki higieniczne * bezpieczne nożyczki * termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu * 15 - 20 sztuk pieluch tetrowych (jeśli na co dzień będziemy używać pieluch jednorazowych) * 3-5 pieluchy flanelowe * wkładki i ceratki do pieluszek * wata bawełniana * sterylne gaziki * spirytus 70 % * sól fizjologiczna * szczoteczka do włosów * aspirator do nosa * pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: * butelki 250ml * butelki 125ml * szczotka do mycia butelek i smoczków * smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) * podgrzewacz do pokarmu * sterylizator do butelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam kalkulacje, ale jakoś nie bardzo wiem o co chodzi, bo podaje child tax przysługuje (podałam że dziecko sie juz urodziło), ale mniejszy niz element childcare, a pod work tax nie ma nic, bo mniejszy niz ten element. Oczywiście nie byłam w stanie uwzglednic, mniejszych zarobków, z powodu maciezynskiego, ale na orginalnym wniosku pewnie mozna to zaznaczyc albo przynajmniej podać szacunkowa kwote za nastepny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta lista-też jej uzywałam.Tzn spisałam z niej rzeczy,ktróre bede kupować i to co kupiłam skreślałam.I tym sposobem zostały mi tylko majtki wkładki do kupienia.szkoda bo sprawialo mi przyjemnośc chodzenie po sklepach i kupowanie wyprawki dla synusia:)Ale uważam że ta lista jest zabardzo wygorowana i jest dużo zbędnych rzeczy. Z tymi benefitami jest pochrzanione...najlepiej już dzwonić jak sie dziecko urodzi,oni wszystko wylicza i podadza kwoty.Koleżanka mi mowila że na okres macierzyńskiego przysługiwał jej working tax.Niby podaje sie kwoty za zeszły rok,ale też szacunkowy na kolejny.No i niestety przy macierzyńskim ta kwota jest bardzo mała,wiec warto sie dowiedzieć do working tax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no teraz to zakręciłyście z tymi taxami,benefitami :(.Musze w takim razie pójsc po formularz na child tax credit,zeby potem dostac te 500f :(.Niecierpie tych formalnosci idzie sie pogubic ehh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka_ - Nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze o przyslanie druku musisz telefonicznie poprosic. Z tego co pamietam to w job centre drukow nie ma na child tax credit. Ale dowiedz sie dokladnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tym child taxem to chyba jest podobnie jak z child benefitem, że mozesz sie starac jak już dziecko sie urodzi. Tak mi sie wydaje. Ale dokumenty wrto mieć wypisane wcześniej, zeby pozniej tylko wpisac date urodzenia i wrzucic doskrzynki, żeby skrócic czas oczekiwania. A od 11 kwietnia wchodzi ta ustawa, że tylko na pierwsze dziecko przysługuje 500 funtów, więc dziewczynki z kwietnia, byle przed 11 urodzic. A jeśli chodzi o listę, to wkleiłam taką jaką znalazłam na sieci, a wiadomo każda mamuska ma inne potrzeby i gusta, wiec wybierze, to co jej potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×