Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Grays77 - dane ze strony HM Revenue & Customs sa jak najbardziej na czasie. Podalam kilka linkow, za ten stary przepraszam. Poniewaz kazda z nas ma w tej sprawie inne doswiadczenia, mysle ze najlepiej bedzie zadzwonic do HM Revenue & Customs i tam uzyskac bezposrednie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 - nasze dzieci urodzily sie w Polsce i dowodem byly europejskie akty urodzenia. Czy w UK nie ma czegos takiego jak Birth Certificate??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina , własnie nie wiem czemu te procedury tak długo trwały. Specjalnie wzielismy juz akty urodzenia tłumaczone, a jednak te ponad 5 mieisęcy to było długo, a przecież mieszkalismy juz tutaj 2 lata i dzieci uczeszczały do szkół, w kazdym departamencie mieli nasze dane i wspólny adres zamieszkania z dziecmi, ale jednak tu nie wystarcza tylko chb jest dowodem, tak zostalismy poinformowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O w Polsce już czwartek, czas zmienić tydzień ciąży:) Różyczka, najbardziej denerwowała mnie opieszałość urzędów, przeciesz skoro tak sa skomputeryzowani i przekazuja dane, wsyatrczyło zadzwonić do departamentu edukacji sprawdzic gdzie mieszkają dzieci, z kim i czy uczęszczają na zajęcia, jeden dzień by to zajęło. Counsil ma te dane, bo tutaj jak dziecka nie ma 3 dni w szkole, od razu idzie do nich list, więc nie ma mozliwosci by nie wiedziali, a 5 miesięcy? i człowiek siedział wtedy jak na szpilkach bo niby jest opiekunem a jednak nie ma na to dowodów, dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mi się literki kręcą ze zmęczenia:)Ja już też do spania, dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays no widzisz,ktoś powinien wpaśc na pomysł ,żeby bardziej usprawnic to wszystko... i rodzice mniej by sie denerwowali i urzednicy mieli lzej..ehhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jedno Revenue ale balagan straszny, 2 lata temu wyslalismy wnioski o CHB i CHTC w tym samym czasie, CHTC nam odrzucili bo nie dostali aktow urodzenia dzieci, ktore byly de facto w biurze CHB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku i procedurę potem musieliście ruszyc na nowo? To pewnie też trochę czekaliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytam wprost ;) Prcowałam kilka lat po 30 h tygodniowo. Nigdy nie brąłam dodatków żadnych Ostatnio wypelnilam papiery tylko na work tax credit(ten zwykly dodatek do malych zarobków). I co teraz? jakie mam załatwiac kolejne swistki na dodatek na dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musielismy na nowo wniosek zlozyc, od momentu zlozenia czekalismy 2tyg. ale wyrownali nam tylko 3 mies wstecz, moglismy sie odwolac i zarzadac zwrotu za 8 mies ale byly nikle szanse i za dlugo by to trwalo. CHB otrzymalismy po ok 5mies od zlozenia wniosku. Nikt nas nie poinformowal o odrzuceniu wniosku, dowiedzielismy sie przez przypadek ( zglaszalismy zmiane adresu i podpytalismy przy okazji o nasz wniosek CHTC, zbyt dlugo to juz trwalo...) Poinformowano nas, ze gdybysmy chcieli sie odwolac, czekali bysmy kolejne kilka tygodni a szanse niewielkie. Natomiast nowy wniosek z kompletem dok. byli by w stanie rozpatrzyc w tej sytuacji do 2 tyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to generalnie tylko straciłam czas na wypełnieniu formy na sure start :D jedyny dodatek który dostałam to ten pregnancy grant,który wycofali.od ok 15 marca zacznę pobierać maternity allowance,39 tygodni, a potem jak się skonczy zacznę czytać o co mogę się ubiegać,chociaż nie wiem czy to ma sens bo mąż zarabia 1400 Ł, i to sa pewnie zbyt wysokie zarobki na wtc czy chtax cr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a raczej do pracy nie wrócę po macierzyńskim, bo nie mam z kim dziecka zostawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejq dziewczyny jaka ta dyskusja sie to nocach rozwinęła...I każdy mówi inaczej:)Najlepeij zadzwonić do revenue i sie dowiedzieć bo te dane na necie są albo starne albo nieścisłe.Ja już forme na becikowe i child benefit mam na kompie,bo to ściągnrełam z neta a po reszte bede dzwonić wiec sie wszystkiego dowiem. Jasne że nie majać chb można wysyłac na cht ale pytanie czy przyznaja. Ja wiem tylko że jak kuzynka dzwonila do revenue to jej nie przysłali formy na cht tylko na benefit i powiedzieli ze jak dostanie to to jej przyślą forme.Wiec wydaje mi sie że co urząd i osoba to inaczej. A ja wczoraj połaziłam do lumpkach troche i kupilam pierwsza zabawke dla naszego synka:)misiaczka uczniaczka czy jak to sie nazywa z fisher price.Tylko 3.5f zapłaciłam,wiec śmieszne pieniądze a w sklepie kosztuje troche.Także zakupy udane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia1986 - ( szczeniaczek uczniaczek ) ja pod tym kontem mam dobrze bo zabawek dla niemowlat i w ogole to mam pol strychu, po moim 2.5 letnim synku :) pewnie cos tam dokupie bo jak cos zobacze niedrogo to wezme :) Wczoraj wypatrzylam sobie hustawke dla dzidziusia tylko ze znow ten sam problem bo jest w 2 kolorach roz i niebieska , wiec musze sie z zakupem wstrzymac :) http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190502340022&ssPageName=STRK:MEWAX:IT http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280632499328&ssPageName=STRK:MEWAX:IT Chcialam kupic ta z serii rain forest i prawie wczoraj ja wylicytowalam. Teraz sie ciesze ze mnie przebili o 1 funta bo ta mi sie bardziej podoba, wiec poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u was ale tu w Manchesterze dzis wiosenna podgoda.sloneczko swieci ptaszki spiewaja,szkoda ze w pracy siedze,chetnie bym sie z tad wyrwala i np.grila zapalila.hmm moze na weekend tez tak cieplutko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam...Mi sie też robi dość sporo zabawek po synku,ale oczywiście jak coś go zainteresuje to dalej się tym bawi,w sumie może będą dla drugiej dzidzi...chyba że to będzie dziewczynka to trzeba będzie jeszcze dokupić,he ;-) Ewelina fajniutkie te huśtawki, ale napisz mi do ilu m-cy bądz lat mozna je uzywać??? Widziałam fajną huśtawkę z krzesełkiem O+ do prawie 4 lat z Mothercare a nazywa się "Precious Planet Newborn to toddler Rocker" Fisher Price za 64.99funa.Jak dla mnie rewelka od niemowlaczka mozna zrobić huśtawkę na biegunach a potem rozkładasz i masz krzesełko dla dziecka :-p W sumie na razie się wstrzymuję bo nie wiem jaki kupić kolorek ;-) Ewa84, no fajniutka ta pogoda, widać że małymi kroczkami idzie wiosna,he Jest trochę wietrznie,ale słoneczko super swieci,ptaszki śpiewają i pączki na drzewach puszczają...ale mi się zrymowało :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka :-) Mysle ze tak do 6 miesiaca bo to jest hustaweczka dla niemowlat, mi taka wystarczy :) pozniej ja sprzedam i kupie jumpero http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/9289073/Trail/searchtext%3EJUMPERO.htm przy synku mi sie sprawdzilo super :) ale je niestety sprzedalam. A teraz by sie przydalo :) Ja mialam taka hustawke: http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3754030/Trail/searchtext%3EFISHER+PRICE+SWING.htm i powiem Ci szczeze ze jak moj synek mial jumpero to ona przestala go interesowac i bujal sie w niej sporadycznie, takze u mnie ona sie nie sprawdzila :( Fajnie ze macie taka piekna pogode u mnie jest typowo szkocka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję "pomarańczowej" koleżance się zaczernić, jesli ma ochotę dołączyć do forum. I zmienic nicka, bo ten mało ciekawy;P Dodam tylko jeszcze raz, że wklejam to co znjadę, a każdy niech sobiewybiera co mu pasuje i odpowiada. Każdy ma swój rozum i niech z niego korzysta. Ja się tylko robię kopiuj/wklej:D Co do załatawaiania i przyznawania benefitów potwierdzam, że każde biuro czy urzędnik podchodzi do jednej i takiej samej sprawy w inny sposób. Więc najlepiej wysyłać, dosyłać i być przygotowanym na czekanie. Bo tak to działa. Jeden kolega dostał, któryś z taxów, nie pamietam który po 2 latach. Oczywiście z wyrównaniem, ale jednak. Każdy przypadek jest inny i próbują zniechecic co poniektórych. KASIENKAA to jeszcze zależy od twoich wpływów, ale na pewno wrto złóżyć wniosek. Szczególnie jak dzidziuś bedzie, bo wtedy inaczej to licza niz przy waszej dwójce. O ile dobrze pamietam, to przy jednym dziecku możecie miec ok 55 tys rocznie (nie pamietam dokładnie) razem. Jak chcesz to sprawdz wstepnie na tej stronie http://taxcredits.hmrc.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx ale to nie bedzie to samo, bo nie masz jeszcze P60 za ten rok. Ja podawałam za zeszły i wyliczyli mi ile dostane do kńca tego roku podatkowego, czyli za 1,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina tę matę to mam po synku,fajna i na pewno wykorzystam ją przy drugim dzidziusiu a jeśli chodzi o tę huśtawkę co wkleiłaś linka o 15.30, to w sumie też fajny ...tylko ja wolę taki co ma stabilniejsze nóżki, tzn.grubsze rurki a nie takie pręciki, a na dodatek nie chcę zmieniać co parę miesięcy... :-p Mam jeszcze fotelik z mamas&papas ale mały jeszcze na nim siedzi jak ogląda bajki...ale nie jest za bardzo bezpieczny dla nowej dzidzi, bo mój synek już go zepsuł -wyrobiły się ząbki do przestawiania wysokości,bo to wszystko plastikowe. JUż od dawna zamierzam go wyrzucić,ale dla niego jest niezwykle wygodny,a poza tym nie mam jeszcze nic konkretnego na 2-3 latka... Może jakiś pomysł mi podsuniesz\ecie,co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka słodka ta chuśtawka :) ,ja nie wiem czy kupować jakis bujaczek,bo mam mało miejsca no i pytanie,czy dziecku bedzie pasowało bujanie w takim czymś... Jednak,to pewnie wygoda włożyc noworodka w to i żeby samo go bujało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie upatrzyłam przewijak na łóżeczko :) za pare groszy,uzywa ne ale firmowe z mathercare,ze specjalna szufladka na kosmetyki :) w weekend mam odebrac :),a już sie nastawiałam ze jakos obnejde sie bez,i kupiłam tylko sama mate do przewijania ;).a jednak sie trafiło cos extra :).Dzis poprałam wszystkie posciele,rożek dziecka,wyczysciłam fotelik bo był obrudny.Poscieli do łóżeczka nie piore,bo cała sie potarga i straci na sztywnosci :P,wąchałam ją za to ,i nie czuc chemią,więc w cieplejszy dzień porzadnie wywietrze i bedzie ok :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No te zabawki dla maluszków sa słodkie.mi sie podoba ten bujaczek co pisała ninka o nim.Uzyteczny od pierwszych dni życia.Mam dostac od kuzynki hustawke po jej córce ale jeszcze jej nie widzialam bo ma ją przywieśc z pl.Ale ja chce coś mieć w salonie żeby polozyc dziecko,bo nie ebde co chwile koszyka znosila z sypialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno z tymi huśtawkami to różnie bywa, ale słyszałam że dzieciaczki, te bardzo malutkie, to tak nie bardzo w wtym mogą leżeć, a przynajmniej nie za długo. Wy tez macie takie odczucia? I co najbardziej się przydaje w takich siedzonkach, bo jest przeogromny wybór, od leżaczków po róznrgo typu huśtaweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka, najlepiej zadzwon I dowiedz sie konkretnie o Twoim przypadku, ja mogę powiedzieć od siebie, ze jeśli dochody są nawet ponad 3000 miesięcznie ale masz wydatki typu karty kredytowe, personal loan lub mortgage to czasem dofinansowanie sie należy(-; a do 1500 to nie są jakieś kolosalne dochody na rodzine, spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo poprostu zoloz claim, a jak nie należy Ci sie to i tak Ci odesla i napiszą dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczęta! :) A ja dalej nie mam okresu... dziś dostałam wynik bardziej specyficznych badań na podstawie próbek pobranych z "mojego wnętrza" :) Brzmi on następująco: "Your results show thrush only. Treatment is available at pharmacies if you have symptoms." Nie mam żadnych dziwnych objawów, więc chyba nie będę nic pod tym kątem robiła... Myślicie że ciągły brak miesiączki może być w jakikolwiek sposób z tym powiązany? Wciąż nikt nie wykluczył, ani nie potwierdził ewentualnej ciąży. Jutro chcę zrobić szczegółowe badanie krwi. Jakieś rady, wskazówki? Będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona, a jakie miałas badania konkretnie, czy tylko wymaz czy coś wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×