Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

Niunia niestety nadal w dwupaku :D, nogi jakoś tak dziwnie ale puchną mi tylko w weekend jak np wczoraj ale to chyba przez to że za długo byłam na nogach gotowanie i sprzątanie, bo jak przez cały tydzień chodzę do pracy to nic się z nimi nie dzieje :D. Ale w piatek miałam wizytę i lekarz mnie "pocieszył" że wszystko jest ładnie, i te 3 tygodnie to jeszcze pewnie poczekam :(, mam nadzieje że mu się to nie spełni i moja kruszynka zechce wyjść wcześniej. 🌻 Z tymi rzeczami do wyboru na chrzcinach fajna sprawa, u nas też się to praktykuje choć już coraz mniej. Ale wiele razy o tym słyszałam, przynajmniej fajna zabawa i można się pośmiać. Super że tak ładnie się rozwijają twoje gwiazdeczki :D 🌻 kushion dołączam się do trzymania kciuków 🌻 Pozdrawiam wszystkie mamusie, może już niedługo będę korzystać z waszego doświadczenia odnośnie opieki małego skarbu 🌻 W zasadzie mam pytanie czy któraś korzysta z nawilżacza powietrza ?? Parowego czy jakiegoś innego?? oraz z elektronicznej niani z monitorem? Jeżeli tak to będę wdzięczna za opinie lub marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia ja mieszkam w domu wiec mamy elektroniczna nianię aventa i uzywamy caly czas, w mieszkaniu moze az tak nie jest potrzebna.nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu ja nie kupowalam niani bo mieszkam w bloku,maly spi z nami w sypialce wiec stwierdzilam ze to zbedny wydatek i nie zaluje bo rzeczywiscie u nas by sie nie przydal,w domu to inna bajka..,co do nawilzacza to ja mam taki zwykly i obowiazkowo wieczorem na kaloryfer klade mokry recznik.Niech malutka sobie pobedzie w brzuszku,kazdy dzien dla niej tam w brzuszku to dobrze dla malucha a ty zdazysz sie nia nacieszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia,my kupilismy taka nianie,ale jej nie uzywam w mieszkaniu wogole,maly spi jeszcze z nami w sypialni,moze jak przeniesiemy go do jego pokoiku to moze wtedy sie przyda,choc to pokoj zaraz obok sypialni,a ja od kiedy David jest z nami mam tak lekki sen,ze wszystko slysze,czasami wydaje mi sie , ze wogole nie spie;) Dla mie wazny byl monitor oddechu,po Davida bezzdechach nie do pomyslenia zeby tego nie bylo. buziaki dla Was xxxxx Emi 75 jak tam maly Kevinek? xxxxx Kushion,widzisz,ja myslalam,ze zarodki zamrazane sa pojedynczo,a nie wszystkie razem.Czyli ja tez bede musiala wziac 3 bo reszte by zniszczyli?? xxxxx No i dla dzisiejszego solenizanta Dominika wszystkiego najlepszego,rosnij zdrowiutko 🌼 ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź, no właśnie mieszkamy w domu i to takim który ma pół piętra (fatalnie go ktoś kiedyś zaprojektował), z samej góry gdzie mieszkamy tzn gdzie będzie sypialnia i łóżeczko małej na dół do kuchni kotłowni czy spiżarki są 4 pół piętra, więc muszę mieć nianię żeby widzieć co robi, bo ciągle bym musiała latać z góry na dół :D, pewnie i tak będę. 🌻 Kushion jak możesz napisz mi model, oraz co ma czy ma monitorek, oraz czujnik oddechu (bo tego sie najbardziej boje, jak się malutka urodzi)?? Z góry dziękuje 🌻 Ja zmykam do pracy na troszkę. Miłego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie, Na nic nie mam czasu, ale usmiech mojego synka w pelni mi to wynagradza :) xxxxx Gusia ja mam video nianie firmy Hestia, mieszkam w domku i jak narazie niewiele z niej korzystam bo w nocy chodze spac razem z Wojtkiem a w dzien maly jest ze mna na dole, ale mysle ze to sie zmieni i bede z niej korzystala jak Wojtus zacznie spac w dzien :) xxxxxxx Kushion trzymam kciuki. ps. to straszne ze u Was niszcza zarodki :( xxxxx kochane mamy potrzebuje Waszej rady w dwoch kwestiach: - Wojtus ma na glowce /glownie tam gdzie ciamiaczko/ taka ciagle schodzaca skore- cos jak male strupki- czy ktos tak mial ? Jak sobie z tym radzic ? Pediatra twierdzi ze samo przejdzie. - od mniej wiecej tygodnia Wojtus robi kupke raz na dzien a dzis nawet po dwoch dniach i zawsze jest to wielkie rozwolnienie -CZy powinnam sie martwic ? xxxx pozdrawiam Was i przepraszam ze nie pisze do wszystkich ale glodomorek wzywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy na moje "oko" to ciemieniucha,nie zdrapuj tych łusek Wojtusiowi.Przed kąpielą godz lub dwie posmaruj mu główkę czymś tłustym np oliwką a potem umyj główkę szamponem dla dzieci lub tym czym go myjesz(chodzi o to by pozbyć się tego tłuszczu z główki więc dlatego piszę o szamponie) a potem poczesz główkę szczotką-staraj się lekko wyczesywać te łuseczki wiadomo od razu nie będzie cudu ale na pewno zauważysz poprawę.Ciemieniucha jest i czasem sie utrzymuje lekarze dokładnie nie znają przyczyny może to być też oznaka alergii ale nie musi.U nas dobrze tłustą głowę umył szampon emollium.I ja tych zabiegów nie robiłam co dziennie tak co kilka dni myłam. zzzzzzzzzz Co to elektronicznych nianiek my mamy zwykłą z aventu,mamy piętrowy dom i się sprawdza chociaż często nie używamy gł jak mały zasypiał to wykorzystuję lece nastawić czy powiesić pranie czy takie tam drobne rzeczy. zzzzzzzzz No a wracając do kapieli czy kapiecie dzieci codziennie?u nas stały rytm dnia i kąpiel jest zawsze.jak to wyglada u was? zzzzzzzzz kushion cały czas myśle o Was :) już mnie zżera ciekawość odnośnie betki :P buziaki zzzzzzzz a u nas małe -duże zmiany nasze dziecko zaczyna powoli raczkować :) cudowny widok :) zzzzzzz pozdrawiam wszystkie kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugaszanso, nie wiem jak zamrażają mylsę ze osobno tyle ze u nas 3 z 5 miały nie przetrwać zamrażania, nawet nie chciali ich zamrażać bo nie spełniły kryteriów ale my nalegaliśmy no i zamiast 2 przetrwały 3. Z tych dwóch mówili nam ze przetrwa jeden. Czyli z 5 miał przeprwać jeden bo statystycznie przeżywa 50% dobrej jakości zarodków. Stało się jednak inaczej. Dlatego doradzano nam, żeby rozmrozić wszystkie. A jak już były rozmrożone Daisy to gdybyśmy nie wzieli tego zarodka to chyba tak jest na całym świecie ze drugi raz nie zamrazają. Wiec myslę Drugaszanso, że rozmrozą tyle ile będziesz chciała. PS dziękujemy za zyczenia:) xxxx Ja też jestem ciekawa testu a jak bedzie pozytywny to do usg to juz w ogóle jajo zniosę. Wiadomo, nikt nie marzy o trojaczkach. (chyba) Gusia my mamy taki prosty avent bez monitora oddechu i innych bajerów. Zupełnie wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eewa my tez kapiemy matiego codziennie,mysle ze sie przyzwyczail i to lubi. Daisy co do ciemiaczka to Eewa dobrze doradzila,my tez mielismy ciemieniuche po wyjsciu ze szpitala bo nie mylam mu wtedy codziennie glowki po zapaleniu pluc bo sie balam i od razu sie to dziadostwo pojawilo ale zrobilam tak jak napisalam Eewa,to co szczotka nie moglam wyczesac to pieluszka sobie pomoglam,ja myje mu glowke Mustella i gdzies przeczytalam ze to pomaga na ciemieniuche i rzeczywiscie od tamtej pory myje mu juz glowke codziennie i po ciemieniuszke ani sladu.Co do kupe moj Mati tez robi czasem rzadkie,kiedys taka zrobil w spzitalu i akurat byl obchod,pediatra zobaczyla i powiedziala ze zdrowa kupa a jakby byla biegunka czyli sama woda to wtedy nalezy sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion gratulacje!!!!! Trzymam mocno kciuki za dzieciaczki, bo za dwójkę to na pewno :-) Daj znać!!! Daisy - Eewa już dokładnie opisała, Jasio miał to samo, nic się nie przejumuj, przechodzi. :-) Co do niani my mamy z firmy PrimaNova, mamy dwupoziomowe meiszkanie i jak Jasio był malutki to był tam gdzie ja a jak skonczyl 4 miesiace zaczelam go przyzwyczajac do spanie w swoim pokoju i wtedy niania jest niezbedna. Mam taką bez monitora, taką któa reaguje na ruch nawet najmniejszy i wtedy wiem czy Jaś tylko się przekręciłą na drugi boczek czy juz nadaje do mnie z góry :-) Mamo Urwisów - dziękuję za cenną wskazówkę co do ortopedy!!! Jasio już chodzi sam, upadać umie, jest naprawdę cudny, taki radosny bobo :-) Całuję Was - aha zębów ciągle ZERO a za chwilę 10 miesięcy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jaką wodę podajecie swoim maluchom do picia? Ja póki co przegotowaną kranówkę. Dobra jest, ja ją piję prosto z kranu. Ale zastanawaiałam się czy nie możnaby było podać np. mineralnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion, Wow! Odwazna z ciebie babka! 3 maluchy. Wiem, ze statystyki mowia praktycznie za siebie, ale zawsze pozostaje ten element niepokoju, co by bylo, gdyby wszystkie sie przyjely......Niemniej jednak trzymam kciuki za blizniaki! My mamy tylko jednego mrozaczka, ciekawe czy przezyje.... No i buziaki dla Dominika z okazji roczku! Byla jakas imprezka? xx Daisy, Dziewczyny juz chyba napisaly wszystko co trzeba wiedziec o ciemieniusze. My tez walczymy. Nigdy nie porobila sie Adasiowi skorupka, ale jak tylko zapomne z jakims dniu wyszczotkowac mu wlosow, to widze, ze skora zaczyna sie juz luszczyc..... Wiec codziennie jest mycie, oliwka i szczotka i jest ok. xx Gusia/Lonia, Buziaki ciezarowki. Chyba juz tylko wy zostalyscie do rozpakowania z tego forum (przepraszam, jezeli kogos pominelam....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Podczytuję was zza krzaków ale nie piszę bo u nas nic specjalnego się nie dzieję. Weszliśmy w etap papek mały chętnie je kaszki, i deserki ale mam problem z obiadkami bo w ogóle nie chce ich jeść i nie wiem jak go przekonać, może któraś z was ma jakiś dobry sprawdzony sposób na jedzenie obiadków ?, będę wdzięczna za rady. Mam też pytanie o atopową skórę bo nie możemy sobie poradzić z nią czy może któraś z was też ma jakieś sprawdzone kremy my stosujemy Balneum Optidrem ale średnio pomaga. Kushion gratuluję trzymam kciuki za wysoką betę :) O Wiktor wzywa :) pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lullaby, ehhh też o tym myślę. Dziękujemy za życzenia. Impreza była duża i huczna. Dominik był w siódmym niebie w centrum uwagi, z rąk do rąk. :) zxxxxxx Dziewczyny ja bety nie robię, bo u nas w uk się tego nie praktykuje. Zrobie sikanca normalnie. Może w sobote. Dłuży mi się strasznie, no i boje się zwyczajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miholichol - ja już od 8 miesięcy daję dziewczynkom Primaverę lub Mama i ja. Są to przebadane wody, rekomendowane przez Centrum Zdrowia Matki i mi moja położna ją poleciła do robienia mleka MM. Dzięki temu nic nie musisz gotować, tylko podgrzewasz do odpowiedniej temperatury i masz z głowy. Taka Primavera 6-cio litrowa kosztuje około 4 zł :) UUUUU Dziękuję za pozdrowienia Mamo Urwisów. Dawno mnie tu nie było. Ostatnio żyję w takim stresie, że szok. Nie mam męża na miejscu i jak rano przychodzi nasza Niania, to od razu wychodzę do pracy, a potem się stresuję, żeby wrócić na 16, 16.30. Masakra. O życiu prywatnym to nawet nie wspomnę. Ale oby jeszcze miesiąc minął, to wrócę do żywych... Buziaczki dla Wszystkich! Kushion - mocno trzymam kciuki!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion juz sie nie moge doczekac Twojego wyniku:) xx Martucha u mnie tez byl taki problem z obiadkami,David deserki i kaszke wcinal,a jak przyszlo do mieska z jarzynkami to byl wrzask i wierzganie rekami i nogami , ze nie moglam sobie poradzic.Na wizycie u pediatry powiedzialam,ze maly nie chce tego jesc i doktor powiedzial zeby nie dawac mu narazie deserkow,bo dziecko wie,ze jest cos lepszego od obiadu i nie chce jesc,dopiero jak bedzie zjadal cala porcje mozna mu dawac deserek. Zrobilam tak jak kazal,no i po tygodniu chyba David wcinal juz cala porcje obiadku,niewiem czy to skutek braku czegos lepszego czy poprostu sie przyzwyczail. Najlepsze,ze teraz to deserka nie chce za bardzo..ale daje mu zawsze cos do kaszki:) Pomagalo tez jak wsadzalam go do bujaczka,a u gory krecila sie karuzela z muzyczka i wtedy byl bardzo tym zainteresowany i tez jadl. doswiadczone Mamy maja napewno jeszcze jakies porady:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion... No i jak? :-) "Ciuje" coś? Trzymam mocno, mocno kciuki.... xxx Lullaby..Ty zawsze pamietasz.. :-* xxx Napiszcie mi proszę po ile sztuk tych ciuszkow kupowac na poczatek i czy w 56rozm. wystarczy? Od niego raczej zaczac? I jakie pieluszki? I tetra, i flanela? Po ile sztuk? No i oczyw czy jest sens kupowac od razu butelki, skoro mam taka nadzieję karmić piersią? Może tylko do jakichś herbatek..? Jutro lece do Pl i mam zamiar juz co nieco zakupic.. xxx Pozdrawiam Mamy B. serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Loniu ja kupilam 15szt tetry i 4szt flaneli,flanelke zawsze zabieram do lekarza bi go nie klasc na zimnej wadze czy u lekarza w gabinecie na przewijaku,taka ilosc absolutnie mi wystarcza.Z pieluszek polecam Pampersy newborn sa naprawde cieniutkie i super dla takiego maluszka,mialam dady 1 z biedronki i nie bylam zadowolona,wydawaly mi sie starsznie sztywne i twarde ,dopiero teraz dady 3 uwazam ze sa ok.co do ciuszkow to ja duzo pokupowalam na 62 bo Mati wg usg mial byc duzy a wcale tak nie bylo bo wazyl 2960 i mierzyl 55,chudzinka jak tralala,uratowalay mnie wtedy bodziaki co dostalalm od kolezanki na 54 bo we wszystkim sie topil,zwroc uwage ze kazdy producent ma swoja rozmiarowke,niektore pajace 62 dopiero zaczolam zakladac Matiemu jak skonczyl 2miesiace a niektore po 3tyg wiec czasem mozna sie zaskoczyc,polecam ciuszki z Tesco F&F,fajna bawelna,niezle ceny, polecam fajna strone z wykazem wszystkichpromocji dla dzieci,nie wiem czy znasz http://www.promobaby.pl/kategoria-pieluchy.html Miska ale zuch z Jaska 10miesiecy i lata!wielki szacun:)ucaluj zucha ode mnie Ona 81 milo Cie widziec,myslalm ostatnio o Tobie,wierze ze jestes padnieta,sciskam cieplo My jestesmy po 3rehabilitacji bo przychodzi do nas facet i rehabilituje Matiego,slabo mi glowke na brzuszku podnosil i ma arymetrie,juz po tych 3wizytach efekty sa bo fajnie glowke podnosi i mniej ucieka mi na prawa strone no ale jeszcze troszke trzeba go pomeczyc a tak poza tym to fajnie gada,piszczy,banki puszcza:) i jak zwykle malo spi w dzien:)ale za to w noc nie jest zle wiec nie narzekam.Skonczyl 27go 3miesiace i nie mial kolek do tej pory,czy mozna wobec tego sie cieszyc ze juz nas ominely?czy moga jeszcze byc? Przepraszam ze do kazdej sie nie odniose ale lece do malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie, dawno nie pisałam i nie śledziłam wątku, ale brakuje czasu na wszystko.... Piszę bo mam pytanko do MAMY URWISÓW, jak udało Ci się uniknąć w drugiej ciąży cukrzycy? Jaki miałaś wynik przy Piotrusiu? Bardzo się tego boję, nie wyobrażam sobie raz w miesiącu leżeć przez 3-4 dni w szpitalu. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo gorąco i przesyłam buziaki dla Dzieciaczków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia ja miałam 20 tetrowych, jedną flanelową. Butelki przydały mi sie od początku mimo, że karmiłam piersią. Flanelowe bardziej przydały mi się prześcieradła do łożeczka bo w to zawijałam malucha po kąpieli, jest delikatne i dobrze wchłania wodę. xxxxx Ciuje...ciuje.... testowałam dziś rano. Mam drugą kreskę. szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik mia lam 51 cm i zaczynałam od 56cm. On miała 3600 więc taki pulchniutki ładnie wypełniał ubranka. Może ciut za duze ale na poczatku dzieci rosną baaardzo szybko. A mniejsze ubranka mozesz kupić w ciągu 10 min. męża wysłać po bodziaki, pokaz mu za wczasu poradzi sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko przelotem:-) kushion AAAAAAAAA GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion wow :) Milo sie czyta takie wiadomosci przy sniadanku :) GRATULUJE xxxxx Gusia hop hop, co u Ciebie ? xxxxx Loniu ja kupilam 8 x flanela /klade na recznik po kapieli i wycieram delikatne cialo/; 20 x terta . Jesli chodzi o butelki to lepiej miec od razu bo roznie bywa z mlekiem mamy, mozesz go nie miec przez pierwsze dni lub miec za duzo a wtedy trzeba odciagnac mleczko i mozna podac pozniej. Jak sie czujesz ? xxxxx koncze kochane bo Wojtus juz kweka a to znaczy ze po pol godzinie znudzila mu sie mata /POLECAM/ i czas na rozmowy z mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion!!!!!!!!! :D :D :D siknelas sobie,juz???? Super gratuluje!!! :D ale szybko wyszedl tescik..hmmm stawiamy na blizniaki co?? :) xxxx Dziewczyny ja mam problem,moje dziecko od kilku dni nie chce mleka pic!! Nawet po nocy. Zawsze wypijal rano 100-170 ml. pozniej obiad ,popludniu mleko,wieczorem grysik i spanko.A teraz nie chce mleka,wypycha smoka,gryzie go raczej i raczkami odpycha butle.Wode czy herbatke pije. Jak dlugo musi maluch dostawac mleko? moge mu dac cos innego na sniadanie? i co??? Wizyte mamy dopiero 5.03 i niewiem co robic z nim??? I czy wogole mozna juz mleko odstawic??? chyba jeszcze za wczesnie.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaallllleeeeeeeeeeeeeeeeeee fajnie:) super wiadomosc! Loniu dziewczyny dobrze pisza,ja tez mialam butelke na poczatku TT antykolkowa,nawet do szpitala ja zabralam i dobrze zrobilam bo u mnie cienko z pokarmem bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion- wow gratuluje kochana ! Gusia- co do nawilzacza to mozna kupic ale pod 2 warunkami mianowicie : 1 ze codziennie bedzie czyszczony przed wlaczeniem w innym przypadku rozpylisz grzyby 2 ze masz duzy pokoj i postawisz go w duzej odleglosci od dzidziusia Jak sie czujesz, bo to juz tuz tzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×