Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Tereska @

PORÓD (krok po kroku) w Szpital na Wyspiańskiego w BB

Polecane posty

Gość gość
Nie ma większych Problemów gdy jest przy nas ojciec dziecka zawsze podczas badań nawet pochwy i poród ach. Dla nie zacofanie i normalnych par są Szkoły Rodzenia po to by żony przestały się wstydzić męża podczas badań u ginekologa i porodzie. Bo jak można się wstydzić męża a całkiem obcego faceta ginekologa nie Ciemno gród! Nawet jest ust 2008r art 21 Prawo Pacjenta by cywilizowanego pary mogły być razem podczas badań na fotelu i zabiegów Nawet w szpitalu i nie wolno odmówić takiej obecności pod rygorem sankcji odszkodowawczych dla personelu medycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usja
Mam pytanko byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś odpowiedzial;-) jak to jest z salą do porodów rodzinnych? Jak przyjadę do porodu i akurat będzie zajęta to musze iść na ta wspólna sale? Na tej wspólnej sali może być ze mną mąż? Czy jest duża różnica w opiece położnych jak się zapłaci? Wiecie czy jak nie będę miała opłaconej to będę gorzej traktowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli sala do porodów rodzinnych będzie akurat zajęta, to możesz rodzić w obecności męża na sali ogólnej, i np gdy jeszcze nie zdążysz urodzić, a ta do rodzinnych się zwolni i zostanie posprzątana to położna może zaproponować Ci przejście. Dużym udogodnieniem jest tam wanna, rodziłam dwa razy i zawsze spędzałam w niej większą część porodu, jak dla mnie super. Jeśli chodzi o położną, to ja miałam i nie żałuję. aaa i polecam rodzić z mężem, niezapomniane przeżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usja
Bardzo dziękuję za odpowiedź:-) a mam jeszcze jedno czy po przyjęciu na oddzial będzie się mną zajmowała jedna położna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam w tym szpitalu w maju ubiegłego roku. Całą ciążę chodzilam do dra Balisia. Miałam planowaną cesrkę ( dowiedziałam się w 5 miesiącu, że nie ma szans na naturalny poród). Wszystko powiedziałabym idealnie, oprócz tego, że dają dziecko zaraz po porodzie matce( nawet na noc) i nie obchodzi ich nic. Byłam pocięta, pierwsze dziecko i ciężko było mi sobie poradzić z dzieckiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli przyjedziesz już z akcją porodową, zostaniesz przyjęta na odział to, zbada Cię lekarz i zajmie się Toba położna na porodówce, która będzie przy Tobie do rozwiązania, no chyba że akurat skończy się jej zmiana, to przejmie Cię inna. Co do tego, że dają dzieci od razu to prawda, ale ja np prosiłam by zabrali mi mojego synka na jedną noc i nie było problemu, a kolejnej nocy gdy płakał (prawie całą noc z przerwami) i nie dał się uspokoić to też pomogły , więc wystarczy poprosić, bo sam nikt się nie narzuca z pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej kobietki ;) jestem polożna urodzilam Malucha w styczniu :) pracuje w jednym ze szpitali w Bielsku otwieram swoja dzialalnosc niedlugo oto moj fanpage narazie na fb, tam znadziecie moj numer telefonu, wystarczy kliknąc "lubie to" Pogotowie Połoznicze - wpiszcie sobie w wyszukiwarce, nie moge podac linku bo traktuja to jako spam ;/ jakby ktoras miala problem z karmieniem, bobasem itd.itp. to zapraszam ;-) pomoge rowniez zawiazac w chuste Malucha,a Ty zyskasz czas, spokone dziecko i wolne rece, pozdrawiam!! jestem z Wami!! mozecie dzwonic 24h/dobe bo praca to moja pasja i powołanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bielszczanka pelna geba masz racje ze porod bez meza to katorga i upadlanie sie i robienie meczennicy z siebie. Maz podczas badan ginekologicznych wlasnie wtedy pada diagnoza ginekologiczna i to samo z porodem wsparcie meza jest wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin porodu się zbliża, a koleżanka która miała podać namiary na położne zniknęła. Prosimy o obiecaną pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z tym znieczuleniem? Pewnie jak się poprosi to powiedzą, że anestezjologa nie ma:( I jak tu się ma nowa ustawa do rzeczywistości, skoro nie można tego wyegzekwować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanówcie sie .. nie ma anestezjologów?? a co cesarek ich nie trzeba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety jeśli chodzi o znieczulenia to faktycznie brak. Na dyżurze jest 2 anestezjologów. Jeden zabezpiecza oddział oiom a drugi jest " w gotowości" co znaczy, że obstawia właśnie cesarski i inne oddziały na wypadek akcji reanimacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, które rodziły w ostatnim czasie podzielcie się opiniami, pytałyście o znieczulenie, da się załatwić? A może jeśli ktoś ma opłaconą położną to ona załatwi z anestezjologiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie rzeczy tylko w polsce .. no i po co jest prawo skoro i tak go nikt nie przestrzega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wita wszystkie, mam termin na październik i również chciałabym rodzić w szpitalu na Wyspiańskiego z tym że z Mężem, czy któraś byłaby tak miła i podała mi jakieś namiary na dobrą położną? Będę bardzo wdzięczna ! autrata88@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam czy po cc dziecko jest przywozone od razu na sale z matka czy dopiero jak matka moze wstac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wstawanie odbywa się po 6 godzinach jesli masz robiona cesarke rano, jak wieczorem to pozwola Ci pospać do rana te 12h ok. i dziecko tak, zabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie odpowiedziałam precyzyjnie... dziecko przywożą razem z Tobą aby przystawić do piersi i pobyc chwile razem, ale na dłuższy czas później zabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za odpowiedz :) jak os to prosze o wieej info jak wyglada po cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttykws
Dziewczyny nie wahajcie się i idźcie rodzić do tego szpitala. Rodziłam tam 2 tygodnie temu SN. Poród ciężki i długi. Zajęto się mną profesjonalnie od momentu przyjęcia do szpitala do chwili wypisu. Położne mile i profesjonalne. Lekarze również. Dbają o Was i o dziecko. Porodówka na miarę XXI wieku. Możesz korzystać ze wszystkiego na co masz chęci i siły. Jedyne minusy - niedobre jedzenie i wszystko łącznie z podkładami, octeniseptem, rivanolem, podpaskami pieluchami, kremem do pupci itd. Trzeba mieć swoje. Dla dziecka ubranka dwoje na wyjście ze szpitala. Byliśmy tam 4 dni. Zdarzyły się ze 3 wredniejsze baby, zwłaszcza te od noworodków, ale je trzeba olać. To moje drugie dziecko i nie dalam sobie bzdur wmawiać. Powodzenia mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem na poczatku ciaży, bardzo prosze o polecenie jakiegos dobrego lekarza z wyspaianskiego.. z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLECAM dr Bożenę Hryniewicz, przyjmuje na ul. Danielowej w Bielsku, wtorek, sroda czwartek od 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Agnieszkę Zemanek Wojnowską, przyjmuje prywatnie w Bielsku, na jej str internetowej znajdziesz więcej info. Słyszałam też wiele pozytywnych opinii o Balisiu- ordynatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a chodzil ktos do dr krysta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do Krysty. Prowadziła moją 1 ciążę jak i również była przy porodzie (tak mi szczęście dopisało). Po przeżytych doświadczeniach z 1 ciąży i porodu oczywistym było, że drugą również prowadzić będzie ona. W tym momencie jestem już na samej końcówce i wyczekuję dzidziusia. Od 1 ciąży nic się nie zmieniło. Jest to dla mnie doktorka godna polecenia. Podejście do pacjentki, jej dzidziusia oraz kultura osobista na najwyższym poziomie. Być może moje ciąże nie były jakoś wielce kłopotliwe jednak i jedna i druga na samym początku były zagrożone, ponadto doszły do tego kłopoty z nerkami, tarczycą i cukrem. Mimo tych dolegliwości ja i dziecko czuliśmy się bezpiecznie, bo doktorka dokładnie wiedziała co robić. Ponad to, co jest dla mnie rzeczą niezwykle cenną, gdy działo się coś nieprzewidzianego mogłam do niej zadzwonić czy napisać sms'a. Nie musiałam się domyślać czy to, co się dzieje jest normalne i nie trzeba się tym przejmować, czy to patologia i należy np. jechać do szpitala. Brałam w rękę tel.i już wszystko wiedziałam. Natomiast z rzeczy czysto higienicznych i nie tylko: gabinet bardzo czysty, narzędzia jednorazowe, jednorazowe "wdzianka"i papućki do badania, USG 3D. Wizyty komfortowe, bezstresowe, czujesz, że ty i dziecko w momencie badania jesteście w centrum. Dlatego zdecydowanie ją polecam! Mam nadzieję, że taką pozostanie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuj***ardzo za opinie, okazala sie bardzo pomocna :) a moge wiedziec o bralas na nerki w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usja
Jaki dokument zabierałyście do porodu świadczący o ubezpieczeniu? czy wystarczy karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wystarczy karta magnetyczna. Mam natomiast inne pytanie: czy 2 okres porodu zawsze kończy się na łóżku porodowym? Czy można rodzić w pozycjach wertykalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×