Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Tereska @

PORÓD (krok po kroku) w Szpital na Wyspiańskiego w BB

Polecane posty

Gość zzuziaaa
a mozesz cos wiecej powiedziec jak wygladalo w czasie porodu pomagala Ci duzo :) i byla z toba ??? ")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nasza
Pani Beatka Zyzda jest cudowna była przy mnie i dzięki niej nasza córcia urodziła się zdrowa (w czasie akcji porodowej spadało jej tętno, a Pani Beatka zdecydowała że musi być cesarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nasza
Pani Beatka Zyzda jest cudowna była przy mnie i dzięki niej nasza córcia urodziła się zdrowa (w czasie akcji porodowej spadało jej tętno, a Pani Beatka zdecydowała że musi być cesarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o Pania Renie to chodzila kolo mnie i caly czas sprawdzala czy wszystko jest ok, po kilku godzinach meczarni zadzwonila po lekarza bo stwierdzila ze nie obedzie sie bez cesarki potem lekarz mnie zbadal a potem jeszcze jeden i prosto na sale do cesarki uff :) oczywiscie kazda z nas jest inna ale wszystkie udajemy sie na porodowke w tym samym celu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiaana9
Dziewczyny proszę pomóżcie, bo za miesiąc mam rodzić, a z tymi położnymi to mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem co robić. Zdecydowałam się rodzic na Wyspiańskiego, ale nie znam tam ani żadnego lekarza ani położnej. Trochę poczytałam i okazuje się, że dobrze jest mieć tzw. "swoją" położną. Dziewczyny, które miały kogoś takiego piszą, że nie żałują, a te które nie miały piszą, że następnym razem chciałyby mieć... Proszę doradźcie mi czy warto ponosić dodatkowy koszt 500-600zł za taką opiekę i jak to załatwić. I jak wygląda opieka w czasie porodu, jeżeli nie będę miała "swojej" położnej? Zostawią mnie samą sobie i nikt nie będzie zwracał na mnie uwagi czy tak czy inaczej ktoś będzie mi pomagał? Proszę o pomoc, bo zamiast spokojnie czekać na rozwiązanie zaczynam panikować. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_oriflame
Witam, mam pytanie do -medicalna, Czy oprócz takich rzeczy jak: - DOKUMENTY: dowod osobisty, karta chip ubezpieczenia, badań, karty ciąży; - RZECZY DLA MATKI: podkłady SEMI - 5 szt., podpaski BELLA - 2 opakowania, woda mineralna mała i duża, przybory toaletowe, klapki pod prysznic, koszule; - DLA DZIECKA: pampersy - ile najlepiej zabrać? chusteczki nawilżające, maść alantan; zabrać ze sobą coś jeszcze? np. ubranka dla dziecka czy rzeczy dla matki? Mam również pytanie odnośnie obecności męża podczas porodu - jakie rzeczy (specjalne ubranie, buty na zmianę itp.) musi mieć on ze sobą? Czy obecność męża podczas porodu wiąże się z opłatą? Czy szpital ma również opcję podania znieczulenia podczas porodu? Czy na cesarskie cięcie jest konieczne skierowanie od lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poród rodzinny
Witam, mam pytanie czy za poród rodzinny jest jakaś opłata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolamysz
Czy oprócz takich rzeczy jak: - DOKUMENTY: dowod osobisty, karta chip ubezpieczenia, badań, karty ciąży; - RZECZY DLA MATKI: podkłady SEMI - 5 szt., podpaski BELLA - 2 opakowania, woda mineralna mała i duża, przybory toaletowe, klapki pod prysznic, koszule; - DLA DZIECKA: pampersy - ile najlepiej zabrać? chusteczki nawilżające, maść alantan; zabrać ze sobą coś jeszcze? np. ubranka dla dziecka czy rzeczy dla matki? Mam również pytanie odnośnie obecności męża podczas porodu - jakie rzeczy (specjalne ubranie, buty na zmianę itp.) musi mieć on ze sobą? Czy obecność męża podczas porodu wiąże się z opłatą? Czy szpital ma również opcję podania znieczulenia podczas porodu? Czy na cesarskie cięcie jest konieczne skierowanie od lekarza? Jeśli chodzi o rzeczy dla matki to radzę ci tylko wziąć więcej podkładów 2 op. zaraz po porodzie zużyjesz kilka a musisz ujechać te min. 3 dni Dla dziecka ubranka tylko wtedy jeśli uznasz że nie chcesz ubranek szpitalnych bo na Wyspiańskiego je dają, a tak to tylko na wyjście to mąż ci dowiezie. Weź całą paczkę pampersów (czyli ok. 40 szt.) bo też ci szybko zejdą. a zamiast alantanu np. bepanthen masc bo można nia smarować również porgyzione brodawki :) Mąż może być przy porodzie, jest to nieodpłatne- musi mieć ze sobą czyste ubranie na zmianę- koszula, spodnie z dresu- coś wygodnego po prostu i klapki najlepiej. jak nie ma to można kupić takie ubranie ochronne z flizeliny zielone za 10 zł.też nie majątek ale nie zawsze mają. Oczywiście pamiętajcie o kanapkach dla niego i wodzie a dla ciebie biszkopty bo po porodzie będziesz z pewnoscia głodna :) znieczulenia nadal brak tylko no-spa... na cesarkę musi być skierowanie chyba ze porod nie postepuje prawidłowo to cie wtedy od razu zabierają, ale lepiej mimo wszytsko urodzić naturalnie :) powodzenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolamysz
coś mi tą odpowiedź skleiło.. :) a poród rodzinny jest bezpłatny :) pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_oriflame
lolamysz - bardzo serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) pozdrawiam i NIE DZIĘKUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna34
mam pytanie odnośnie porodu w tym szpitalu - mam kłykciny kończyste lecz zarówno ginekolog jak i dermatolog-wenerolog twierdzą, że nie zagrażają one dziecku podczas porodu siłami natury. Ja jednak mam obawy i zastanawiam się nad cesarką. Lekarz stwierdził, że obejdzie sie bez cc ale naczytałam się na necie o tym wirusie a teraz się boje....Zastanawiam się czy na Wyspiańskiego lekarz w szpitalu podczas porodu może mieć inne zdanie i np. zlecić cc? Czy lekarz wogóle bada czy tylko tak na oko ocenia sytuację podczas porodu w tym szpitalu? Czy któraś miała podobny problem albo o takim słyszała? Ginekolog nie chce mi dać skierowania na cc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowagrudzien2013
a jak wyglda porod z mężem? podobno jest tylko jedna sala rodzinna czyli liczy sie traf?czy w ogolnej sali maz moze tez ze mna rodzic?bardzo nam zalezy bysmy razem przy tym byli a slyszalam ze w tym szpitalu ciezko o to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolamysz
ze mną była koleżanka przy porodzie i było ok nikomu nie przeszkadzała. Byłam na sali porodowej gdzie są 2 łóżka oddzielone zasłonką. na drugim łóżku była samotna dziewczyna, która rodziła bliźniaki. Nie wiem czy nie chciała nikogo czy też nie wpuścili. Do mojej koleżanki jedna wredna baba się doczepiła, ale szybko i krótko ją wyjaśniłam :P w końcu to Twój poród i dlaczego bliska Ci osoba nie mogłaby być przy Tobie... nie musi zerkać przecież na drugie łóżko, może być po prostu bardziej przerażony i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona80
Witam, mam pytanie czy w tym szpitalu jest wymagane do przyjęcia na oddział skierowanie od lekarza jeśli jestem po terminie porodu? Termin miałam na 11-go maja i jeśli do 16-go nie urodzę to 17-go mam się zgłosić na izbę przyjęć-tak powiedział mi lekarz, ale nie dał skierowania-kazał mi tylko w szpitalu powiedzieć,że jestem po terminie. Dodam ze mój lekarz nie pracuje w tym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolamysz
dokładnie tak jak ci powiedział lekarz... w 8 dobie po terminie już powinnaś być w szpitalu i nie musisz mieć skierowania, bo przecież masz wpisany termin z OM lub USG w karcie ciąży, więc wystarczy, że z dokumentami przyjedziesz do szpitala. Przyjmą Cię jak będzie miejsce, jak nie odeślą do innego szpitala. A jeśli to pierwsze dziecko to normalne jest "przenosić" termin do tygodnia, więc się nie stresuj. Ja urodziłam 3 dni po terminie wyznaczonym z OM :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona80
dzięki lolamysz :) a nie wiesz czy robią jakieś problemy z wystawianiem L4 za pobyt w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolamysz
kurcze sorki w tym Ci nie pomogę, nie wiem... tak na chłopski rozum... powinni Ci wystawić, bo czy to Twoja wina, że dziecko rodzi się po terminie... nie daj sobie wcisnąć wcześniejszego urlopu macierzyńskiego, bo niektórzy lekarze próbują wysyłają 2 tyg wcześniej, a to jednak dużo czasu, który można przeznaczyć dla dziecka, a nie na samą ciążę... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona80
ok nie szkodzi lolamysz :) orientuje się ktoś czy w tym szpitalu od razu wywołują poród jeśli ktoś jest po terminie? (oczywiście mam nadzieję,że jakieś badania w tym kierunku najpierw są wykonywane ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolamysz
hmm. mogę Ci tyle powiedzieć, że jak ordynatorem był jeszcze "weteryniarz" czyli Krasnodębski to jak zbadał pacjętke to moment i zaraz zaczęła rodzić... teraz jest Baliś ordynatorem... Na początek zrobią usg, badanie szyjki i pewnie lewatywę... Zazwyczaj po tym już samo się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksia12222
ja mam pytanie... czy lek. B. Hryniewicz dalej przyjmuje na ul. Tkaczy? jak tak to czy bez zmian godziny przyjęć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka79
ja polecam Panią Ulę J., reszta to zołzy, po porodzie (cesarskie cięcie) zero jakiejkolwiek pomocy.. a ordynator to mruk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a iwona kamienicka ? polecacie ta polozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Panią Iwonę, bardzo w porządku kobietka. Rodziłam w szpitalu na wyspiańskiego w zeszłym roku i ogólnie byłam zadowolona z opieki po porodzie. Położne bardzo miłe, przynajmniej ja na takie trafiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy rodzil ktos w ostatnim czasie w szpitalu na wyspianskiego i może udzielic informacji na temat porodu, warunkow i opieki?? bylabym bardzo wdzieczna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy rodzisz bo mi wypada na grudzien:) jest dostepna jakas lista w szpitalu co mozna ze soba zabrac do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również rodzę w grudniu :) tylko zastanawiam sie czy napewno wyspiański...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja początkiem lutego, szpital na 100% wybrany ale fajnie byłoby usłyszeć "relację" z porodu kogoś kto był tam w ostatnich tygodniach/miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również bym chciała dostać jakaś opinie, lecz jakoś nikt nie chce dodać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha9999
kobitki a bedziecie mieć swoja położna do porodu lub macie lekarza prowadzącego w szpitalu czy idziecie na calosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×